Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 239 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas
  Spausdinti

Re: B12- didžioji veganų dilema
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 09:22 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: vilkaviskis
cia mokslinis paaiskinimas gana issamus, man jis labiau patiko http://www.tutkus.com/lt/sveikata/vitam ... _folio.htm bet vel kad nebutu is tuscio i kiaura pilstymas, kolkas jis man aiskiausias ir issamiausias, ir viska man smegenelese surikiavo i vietas.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 11:27 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
juraja rašė:
cia mokslinis paaiskinimas gana issamus, man jis labiau patiko http://www.tutkus.com/lt/sveikata/vitam ... _folio.htm bet vel kad nebutu is tuscio i kiaura pilstymas, kolkas jis man aiskiausias ir issamiausias, ir viska man smegenelese surikiavo i vietas.

Aciu, paskaitysime butinai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 15:24 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Klausausi dabar vaikinuko durianrider, kuris jau berods 11 metų valgo 80/10/10 raw vegan ir yra stiprus atletas dviratininkas ir vieninteliai papildai, kuriuos kolkas jis valgo, yra vitamino B12. Ir šitam video jis pasakoja apie B12 reikalus - man tiko ir patiko :) gal ir jums taip bus :) Skanaus

http://www.youtube.com/watch?v=QG-7cztL ... ure=fvwrel

O tam iš kairės jau blogai su sveikata

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 12:19 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Man tai tiko ir patiko šitas video :-D

http://www.youtube.com/watch?v=Tc8TrchW ... ure=colike

Jokių ten B12 reikalų nėra. B12 sintezuoja mūsų pačių mikroflora.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 12:25 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Faina dainelė, graži melodija, gražūs žmonės ir apie B12 jie ten labai daug pasakė :) viskas man iš karto paaiškėjo - jokių abejonių - all scientific, all knowledge - 'b12 produce bacteria' - tai faktas :) bet profesionalas dviratininkas su 11 metų raw vegan patirtim sako, kad visi jo dviratininkai, nepaisant mitybos varianto, yra low in B12 ir šaudosi B12 injekcijas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 12:54 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tai matyt visiems, tiems dviratininkams pasitaikė geras b12 pardavėjas. Ir žinoma kad čia dainelė ir joks ne faktas, tiesiog juokinga jau. :D Graži dainelė bet ir tiesa žmogučiai kalba. Norėjau parašyti kad pilna video ir prieštaraujančiu tom nesąmonėm su b12. Visi vegetarai gyvūnai numirtų jei nenaudotų papildų b12. Neterškite savo organizmų. Yra daug sportininkų žaliavalgių kurie pirmas vietas olimpiadose užima.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 13:07 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Svarbiausia, kad juokinga :)

Pagal tavo parašymą, tai jeigu 11 metų stažo 80/10/10 raw veganui geras pardavėjas irgi pardavė B12 papildus kaip begalviui, tai gaunasi, kad raw vegan high carb žmonės yra tokie pat begalviai kaip ir high fat paleo diet valgytojai ir visi kiti - nes visiems geras pardavėjas pardavė B12, kurio niekam nereikėjo :) Tai kaip man tikėti tuo, ką tu sakai, jeigu ir tu esi raw veganas? :) Arba jiems iš tikrųjų reikėjo B12 - manyčiau, kad profesionaliame sporte durni yra naujokai, o tie, kurie sportuoja po 10 metų ir daugiau, pakankamai žino :geek:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 13:17 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jis tikriausiai visą laiką ir leidosi tuos b12 :D, organizmas aišku susitvarko, išvalo. Placebo poveikis kad be to blogai irgi veikia :D Nei tu, nei aš neįlysim ir nesužinosim ką išties jie ten valgo. Gal jis tik pajuokavo čia. :D O paskiau į mcdonaldsą nuėjo. Jeigu tu tiki tai pirkis sau tuos papildus :D Nes numirsi kitaip. Kaip ir visi veganai. :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 13:22 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O gal jo išvis nėra :) Kai kuriems žmonėms reikia taip galvoti, kad nesužinotų daugiau, kadangi tos žinios prieštarauja jų fantazijoms ir jie labai nenori palikti savo fantazijų ir grįžti į tikrovę, kurioje gyvena :) gal tas žmogus esu aš? :) o gal ne aš, o tu? :) knows who knows

Ne, aš negalvoju pirkti jokių papildų :) jeigu man prireiktų B12, tai aš valgyčiau maistą, kuriame jo yra kiek reikia ir kuris gyvena Lietuvoje, pavyzdžiui, žuvį (200 gramų ungurio yra 100 proc. B12 rpn) :) nes miške ar pievoj, kur galvoju apsigyventi, papildų niekas negamina :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 13:31 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Gamina tavo mikroflora nesijaudink :D Aš irgi planuoju miške gyventi :-D būsim kaimynai :-D Jeigu man prireiks b12, kuom labai abejoju tai valgysiu grybus ir visokius vandens augalus :-)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 13:33 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Gerai, nebesijaudinu :) kad grybuose nėra b12 :) http://nutritiondata.self.com/foods-mus ... 00000.html ar vėl užsiroviau ant Mass brainwashing machine ir tu man pasakysi, kad yra kitaip ir padėsi man sužinoti ir tapti dar vienu Neo? :) http://www.google.lt/imgres?q=morpheus& ... 80&bih=911 o, kaimynai - labai fainai :) tik atsargiai nardyk, ieškodamas žolių - ten gali būti tinklas :) iki pasimatymo miške :geek:

Apsimelavau - yra B12 šituose grybuose http://nutritiondata.self.com/facts/veg ... cts/2486/2 ir šituose http://nutritiondata.self.com/facts/veg ... cts/2485/2 - ir gera žinia, kad labai daug :)

Paskutinį kartą redagavo darvienas 19 Rgp 2012, 13:58. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 13:58 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš jau seniai netikiu nei lentelėm nei daktarais ir jų visais vaistais. Ir man viskas gerai, paskutinį kartą lankiausi pas gydytojus kaip reikėjo biuletenio, na dar ir dėl medicininės pažymos teisėms. O ankščiau tai tik vaikystėje.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 14:00 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Reikia ir man taip daryti - gana čia žiūrėti tas nesąmones. There's more to life than nutritiondata.com :D čiau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Rgp 2012, 15:07 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

persona rašė:
Perskaičiau tokį straipsniuką. Dalinuos ir su jumis
http://www.sveikata.info/kas-slypi-po-b12-papildu

Neblogas straipsniukas. Tikrai galėčiau patikėti kad to b12 yra visur. Ir organizmas aišku kad pasisavina jį iš kur tik gali. Šiaip daug kur yra rašoma kad storojoj žarnoj neva nepasisavina niekas, bet buvo vienas žmogelis, kuris apsisvaigindavo per aną galą, tai labai įdomu kaip jam pasisavindavo tos medžiagos iš storosios žarnos? Ir kodėl kaip užtepa tarkim jodo ant odos, organizmas jį sugeria greitai jei jo trūksta? O kaip perteklius, ilgai laikosi kol neišgaruoja. Ir vitaminai D juk gaunami iš saulės spindulių. Manau kad organizmas daug protingesnis ir tikrai pasiima viską ko jam reikia. O ypač iš burnos ar storosios žarnos. Čia nuoroda apie tą alkoholiką: http://www.zynios.lt/uzsienyje/vyras-mi ... r-uzpakali
Yra žmonių kurie naudoja gyvulinės kilmės produktus kad tai kompensuoti, bet aš manau kad tai labai didelė klaida, nes žalos tokie produktai atneša nepalyginamai daugiau nei naudos. Yra augalinės kilmės produktai ir tikrai iš jų viskas kas reikia pasisavina kaip ir iš visų kitų daržovių. Kas netiki jog organizmas pasisavina, mūsų pačių mikrofloros gaminamą b12 tai skaičiau kad b12, be jau minėtų grybų ir jūros kopūstų yra ir sojoj, apyniuose, liucernoj, ąžuolo žievėje ir daug kitų augalų. Reikia suprasti kad organizmas pasisavina tik tiek kiek jam reikia ir nedaugiau. Ir visi tie testai nieko neverti. Visi tie testai neva gyvulinės kilmės produktai teigiamai veikia žmogaus sveikatą dažniausiai irgi finansuojami tų pačių pramonės magnatų ir nieko neverti. Jei atsirinkinėji informacija tai truputi reikia ir pačiam pagalvoti kas yra logiškiau ir taisyklingiau žmogui.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Rgp 2012, 17:49 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Cituoti:
Yra žmonių kurie naudoja gyvulinės kilmės produktus kad tai kompensuoti, bet aš manau kad tai labai didelė klaida, nes žalos tokie produktai atneša nepalyginamai daugiau nei naudos.

Kokios žalos atneša suvalgytas vištos kiaušinis? Kokią žalą aš patirsiu, suvalgęs kiaušinį?

Give it to me man - give it all :)

kiaušinyjė yra virš 10 proc. rpn vitamino B12 - čia kad į temą :)

Aš noriu tau padėti :)
Cituoti:
Iš suvalgyto kiaušinio organizmas pasisavina net 97 proc. jo naudingųjų medžiagų ir nepalieka taip nereikalingų šlakų.
http://www.15min.lt/naujiena/gyvenkime-sveikai/naujienos/kiausinis-unikalus-maisto-produktas-306-145970

Mėsos ir žuvies valgyti nebesiūlau - susiprotėjau :) ne mums juos valgyti ir sunkiai virškinama ir visos kitos bėdos ir B12 visai nedaug - ir pasak to vaikino profo dviratininko - ir tie, kur daug valgo gyvūnų, leidžiasi B12. Bet kiaušai ir sliekai - that's another story :) that's a gorilla way man :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Rgp 2012, 18:48 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip greitai pakeitei nuomone? :-D Tai jau dabar esi vegetaras lakto ovo :-D
Galiu parašyt ką skaičiau apie kiaušinius. Kiaušiniai labai blogai virškinasi nes per didelis kiekis cholesterolio. Jei iš augalinio produkto organizmas pasisavina visko tiek kiek reikia ir to ko reikia tai su gyvulinės kilmės produktais yra problemų nes gyvulinės kilmės struktūra sunkiai atpažįstama ir neretai iš viso atidedama į šoną. Iš kur ir visokie celiulitai ir panašios problemos. Dar skaičiau kad gan lipnus dalykėlis ir neleidžia laisvai cirkuliuoti kraujui ir ląstelės negavę oro, bei maitinimo žūna. Dėl to žmonės labai greitai sensta, raukšlėjęsi po akimis. Ten daug kapiliarų. Be to labai greitai kiaušinis pradeda pūti skardyje ir aišku iš to iškylančios toksinės problemos. Čia aišku aš savais žodžiais, tiesiog skaičiau apie tai. Aš tai tiesiog netikiu kad kiaušiniai gali būti mūsų maistas. Galiausiai kas yra tie kiaušiniai? Kiaušiniai yra vištų abortai, kad tai būtų numatytas žmogui gamtos maistas sunku patikėti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Rgp 2012, 21:01 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Gal moderatoriai nieko prie perkelti paskutines dvi žinutes į raw animal food temą? kad ten nusibaigtume :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 14:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveiki,

visos temos neskaičiau, bet tikriausiai turiu tą B12 tipo mažakraujystę, todėl nusprendžiau parašyti.
Taigi, tyrimai parodė: hemglb. - 116 (norma prasideda nuo 123), feritinas pas mane norma, folio rūgštis taip pat normoje (anksčiau buvau rašiusi, kad man folio rūgšties mažakraujystė, bet susipainiojau matavimo vienetuose), o štai B12 - trūkumas, nors ir atrodytų nedidelis -140,7 pmol/l arba apie 190 pg/ml ir atitinkamai normos prasideda 141 pmol/l ir 200 pg/ml. http://www.veganhealth.org/b12/values čia lentelė su b12 normomis.
Esu vegetarė, žaliavalgiauju. Pieno produktų, kiaušinių namie nevalgau visiškai, kaip ir apdoroto vengiu kiek įmanoma. Tačiau kavinėse būna neatsispiriu ir suvalgau kokį vegetarišką patiekalą iš krišnaitų virtuvės, o jie mėgsta beveik visur panyrą dėti. Taigi, manau, kad b12 trūkumas ne dėl mano polinkio į veganizmą, o dėl to kad intensyviai maitinu savo 1 m. ir 3 su puse mėn. sūnelį. Kito maisto jis valgo dar labai labai mažai. Šiuo metu save gelbsčiu žaliaisiais kokteiliais (kuo daugiau žolės dedu, tuo geriau jaučiuosi :) ir geriu ne 1 litrą, o stengiuosi 2) , pradėjau valgyti jūržoles, bet čia radau info, kad iš jų b12 neįsisavins (dar abejoju, ar tikrai jau taip, o kodėl tada iš mėsos įsisavina?). Dar turiu nusipirkus maistines neaktyvias mieles praturtintas B12 papildu. Nesuprantu, kam dar turtina b12, jeigu jau pačios mielės turėtų turėti to B12, ar ne?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 15:16 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
augalines kilmes saltiniai turi neaktyvu B12 analoga, kuris kelia musu b12 kraujo seruma, bet metaboliniam procese dalyvauti negali ir reikiamu funkciju neatlieka. tai irodyta med.tyrimais.

del to, kad yra b12 trukumas tai nebutina diskutuot, ar tai del polinkio i veganizma ar del zindymo. jis yra DEL TRUKUMO. kokia isvada galim padaryt- kad reikia padidinti gaunamo AKTYVAUS B12 kieki.

beje, primiciau, kad i mamos piena patenka B12 ne is mamos kuno atsargu, bet is to, ka ji kasdien suvartoja. taigi trumpi ar ilgesni veganizmo periodai zindanciai mamai tikriausiai nepakenks, taciau klausimas, kaip tai paveiks vaika. as asmeniskai pasirinkau "saugesni" kelia, vartojau papildus ar zalius gyv.kilmes produktus. ir niekas nenukentejo, tik mano "principai". :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 16:41 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Migdolinė
Mažakraujystė gali įsivystyti tik dėl blogo medžiagų pasisavinimo žmogaus organizme. Jeigu jūs valgysite žalumynus tai rizika susirgti mažakraujyste labai sumažėję. Toks maistas kaip pienas kiaušiniai ir aišku mėsa labai padidina tikimybe susirgti mažakraujyste ir vėžio ligomis. Dauguma šaltiniu tvirtina jog tai įrodyta med. ir cheminiais tyrimais. O b12 trūkumo aplamai negali būti jei žmogus sveikai maitinasi ir nėra virškinimo sutrikimų. Klausiausi čia neseniai konferenciją žaliavalgių ir pasirodo yra net įrodyta ir šiaip kiekvienam mokomajam vadovėlyje rašoma jog gyvūnai ir žmonės gali sintezuoti bet kokias medžiagas iš kitų. Taip kad problemos kyla tik dėl blogo pasisavinimo.

Apie tai man atrodo ir Kulvinskas rašė:

Va pvz.:

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: VKulvinskas apie b12
b12.jpg
b12.jpg [ 2.1 MiB | Peržiūrėta 561 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 20:30 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
jei tai ir yra tik blogo pasisavinimo problema, tai kas zino, kiek reikia laukti, kol pasisavinimas taps efektyvus? nemanau, kad nescia ar zindanti moteris gali sau leisti laukti, kol visi jos kune vykstantys procesai prades veikti sklandziai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 21:27 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aplamai žaliavalgiai negali orientuotis į jau esamas normas visavalgių. Todėl kad jų organizmuose vyksta visai kitokios reakcijos. Ir temperatūra ir reikalingų medžiagų kiekis kraujyje bei atsargos kepenyse pas žaliavalgius būna mažesni, todėl kad organizmas jei tai įmanoma saugo energija ir nesandėliuoja to ko žmogui šiuo metu tokiais kiekiais nereikia. Kai žmonės valgo beleką tai ir visko daugiau reikia, ir temperatūra būna didesnė kad kūnas susitvarkytų su tuo ką žmogus kemša negalvodamas ir atsargas organizmas kaupia atitinkamas. Žinoma juk ir tai kad tiems kurie valgo mėsą ir kitą gyvulinį maistą, vitamino b12 reikia daugiau, nes jis užtikrina amino rūgščių procesus ir greitesnę baltymų sintezę.
Kitas labai reikšmingas faktorius yra psichologija. Neveltui sakoma jog mintys turi tendenciją materializuotis. Jeigu žmogus tiki kad mėsoje ar ten kiaušiniuose yra b12 ir tiki kad tai būtina valgyti, tai jam geriau jau tai ir valgyti, nes tikrai gali susirgti. Nuo galvos labai daug kas priklauso. Mes gi ir stresinėse situacijose linkę daugiau sirgti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Rgp 2012, 06:37 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
O, nu tai gal Migdoline ir gales tapti tuo eksperimentiniu triuseliu, kuris savo tikejimu visam forumui irodys, koks visagalis yra tikejimas. Nes epizodiskai vartojami pieno produktai akivaizdziai negali patenkinti net nezindancios moters poreiki. Noredamam buti objektyvi, rasau, kad turiu savo praktikoje viena mergina, su kuria bendravau gan tankiai. Mono veganavo, ir per pirmus trys metus jos B12 serumas isaugo. Nedaug, bet isaugo. Dabar dar RU forume yra vienas vaikinukas, kuris tiria si klausima. Po pirmu metu buvo, berods 150, po antru aipe 160.. na kazkoks toks nezenklus augimas, kuri galima nurasyt kaip tyrimo paklaida. Bet kritimo nebuvo.
Jus negalvokit zmones, as ne zmogaus fiziologija abejoju ir ne gamtos ismitimi. As abejoju, kad musu laikais galima rasti bent viena "sveika" zmogu, kurio organizme viskas vyksta taip, kaip gamta sumaste. Ir as abejoju, kad musu "naturalus maistas", yra toks jau naturalus, ivertinus ekologija, zemes nualinima ir t.t... kaimyne sake, kad tarybu laikais buvo norma, kuomet virs visos vietoves skrisdavo lektuvai ir purksdavo kazkokia chemija- nuo uodu, erkiu. purksdavo visur- virs misku, ganiavu.. o kiek dar tokiu gerokai globalensiu "provokaciju" zmogus atliko ir atlieka.. ne, mes nebe tame graziame ismintingame pasaulyje gyvenam, mes savo pasauli susy--m.. :evil:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Rgs 2012, 14:14 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Visi žmonės visame pasaulyje visais laikais visą gyvenimą valgo gyvūnus (sausumos ir vandens), kiaušinius ir/arba pieną ir jo gaminius (pastarųjų nevalgo kažkokia Peru gentis - jie valgo kokos lapus) - ir juose visuose yra b12. Tik jeigu mano galva neveikia, aš galėčiau nematyti šito akivaizdaus fakto ir sufantazuoti, kad gyvūnų valgyti mums nereikia ir kad visi, deja, klydo milijoną metų - ir vietoj tikrovės pasirinkti šitą savo fantaziją. Verčiau rinktis milijono metų patirtį turinčią žmoniją, negu 25 metų patirtį turintį guru :) Ir neeksperimentuoti su savo vaikais - pritariu Jelenai.

Klaidas rašo:
Cituoti:
gyvūnai ir žmonės gali sintezuoti bet kokias medžiagas iš kitų
Kaip tu manai, kodėl žmonės aprašė, kas vyksta trūkstant kiekvienos maisto medžiagos? Ar jie rašė fantastinį romaną žinodami, kad mes sintetinam bet kokias medžiagas iš kitų? Ar trūkstant konkrečios maisto medžiagos vyksta konkretus neigiamas poveikis ir konkreti degeneracija?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Rgs 2012, 16:16 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Darvienas, įtikinai mane, dabar lekiu kuo skubiausiai pirktis mėsos ir kiaušinių ir dar visokių sveikų dalykų, na žinoma ir vaistų iškarto :D
O pats matau kad pasirinkai mėlyną tabletę ir likai matricoj :-DD

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 239 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute