Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 239 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas
  Spausdinti

Re: B12- didžioji veganų dilema
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 24 Sau 2012, 17:18 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Serbentine

O kiek tavo vyras kas dieną išgerdavo pieno, kiek mėsos suvalgydavo perdien? Nutritiondata.com mačiau, kad mėsoje ir lašiniuose 100 g b12 yra maždaug 4-24 proc., o piene - 60 proc. iš kilogramo. Kai tuo tarp atlantinėje silkėje (čia ne nupirkta reklama, o dėl sveikatos:)) 100 g yra 228 proc. vitamino b12. http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4065/2 Tai reiškia, kad kas dieną po tiek arba tiek, kiek skanu ir galbūt nebetrūktų ir kainuoja sūdyta atlantinė silkė dviguba maximoje ir norfoje 10,99 lt/kg. Gal kitur dar pigiau :) aš kai po kelių metų silkės paragavau, tai taip iįšsišiepiau, net juoktis ėmiau iškart, ir taip skanu buvo - nu keista, kad toks džiaugsmas apėmė, bet taip buvo ir juokiausi kol valgiau ir po to prisimindamas :)

beje, vieno vištos kiaušinio trynio svoris - 20 gramų. tAI 5 kiaušai - 100 gramų trynio. 100 g trynio yra 32 proc b12, tai 5 kiaušai - 32 proc. http://nutritiondata.self.com/facts/dai ... ucts/113/2 kilas pieno 3.7 riebumo - 60 proc. b12 http://nutritiondata.self.com/facts/dai ... ducts/70/2
taigi, kiek per dieną kiaušų trynių suvalgydavo ir kiek pieno jis išgerdavo?

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 24 Sau 2012, 20:18 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Silkes nevalgau, bet esu girdejusi, kad ten deda visokios chemijos, nesu tikra, bet siulyciau pasidometi, ar bent jau sudeti perskaityti. Jeigu ten tik druska ir silke tai gal ir viskas ok.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Sau 2012, 21:07 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Maximos silkės sudėtis buvo druska, silkė, actas ir natrio benzoatas berods. pamerkiau į vandenį, kad druska ištirptų ir 10 kartų perploviau :)

Dar radau, kad b12 100 g 200 proc. paros poreikio yra midijose http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4186/2 , kurios gyvena Lietuvoje, esu rankiojęs vaikystėje tvenkinio pakrantėje ir stengiausi atidaryti :) va, ir midijose yra 70 mg arachidonic acid (nežinau, kiek reikia per parą).

dar mačiau, kad vitamino b12 pasisavinimui yra svarbus kalcis ir geležis ir kad jo pasisavinama pagal vieną straipsnį apie 30 proc. suvalgyto kiekio iš žuvies. http://ebm.rsmjournals.com/content/167/4/480.abstract pagal čia, iš 13,3 mcg upėtakio, pasisavino 3,98 mcg. 100 gramų silkės yra 13.7 mcg b12, reiškia, jeigu pasisavintų tiek, kiek šiame tyrime, tuomet apie 4 mcg. Pagal šitą http://www.vitalhealthzone.com/nutritio ... min.html#7 b12 paros poreikis suaugusiam (19-50m) yra 2.4 mcg. Gaunasi, kad užtenka suvalgyti 60 gramų silkės, kad gauti tuos 2,4 mcg vitamino b12. O 100 gramų kainuoja 1,10 Lt :) O gal valgant tol, kol skanu, suvalgytų žmogus tiek, kiek jam tuo metu reikėtų :) anyway kažkaip panašiai. sutinku, kad valgyti midijas yra mums paprastesnis ir artimesnis variantas dėl to, kad tereikia paimti ją iš vandens, pakelti nuo dugno, nei gaudyti žuvį, tad nežiūrėjau, bet gal yra pirkti nebrangių midijų ar kitokių moliuskų, kaip antai jūrų moliuskų. Vistiek, jeigu mums reikia valgyti gyvūnus, tai reikia valgyti tuos, kuriuos galime pasiimti patys savo rankomis ir suvalgyti savo dantimis :) o sraigių neapsimoka valgyti, nes 100 gramų jų yra 8 proc. paros b12 :) http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/7742/2 įdomu kiek sliekuose :) čiau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 09:43 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nebloga mintis ta silke, del B12, net nepagalvojau apie ja. Ar esi daresis B12 tyrimus?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 13:27 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip. Ir dėl omegų dha ir epa http://www.dhaomega3.org/Overview/Dieta ... atty-Acids Dar nesu :) O kur juos daro? Ar tu dareisi?

Dar toks pastebėjimas, kad va šiandien po 10 valandos suvalgiau apie 150 gramų tos silkės ir iškart ir po to ėmiau jaustis kur kas geriau, daug teigiamiau, žvaliau, energingiau, mastyti daug lengviau ir greičiau visur kur orientuotis ir ramiai, pasitikinčiai jaustis ir tvirtai taip kažkaip stabiliai lyg viskas būtų tvarkoje - matyt visa tai susiję :) ir kai būdavo kai nevalgiau jokių gyvūnų du metus ir po to jau ėmiau jaustis negerai ir silpnai ir persivalgyt beleką valgyt ir depresuot ir visai grybą pjaut ir po to dar tris metus iki dabar taip negerai besijausdamas pravargau ir nedirbau ir po to vargais negalais įsidarbinau ir po to darbe sunku buvo ir namie sunku ir vėl persivalgymas ir ortoreksinis elgesys nuolat įsijungus žiūrėti maisto sudėtis nutritiondata.com ir nutridiary.com ir vis nerasti to tinkamo varianto ir valgyti tai tą, tai aną, tai nedavalgyti, tai persivalgyti nuolatos tas pats per tą patį ir per tą patį. O dabar, užvalgiau silkės ir sėdžiu sau ramus, nieko netrūksta, viskas gerai, viskas aišku - tik gerklė džiūsta, tai einu įsipilti vandens - matyt todėl, kad suvalgiau tą silkę nenuplovęs neišmirkęs vandenyje tos druskos, kartu su ja visa, o jos ten tikrai nemažai :) okey, einu su šuniuku į mišką kalnais snieguotais pasibastyti. čiau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 17:31 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Darvienas, įtarimas, kad bandai iš mūsų pasišaipyti, gal nereik, čia žmonės rimtus klausimus svarsto ir kitus nuo klaidų nori įspėti.Bet info tu pateiki įdomios.
Mano šeimoje maistą renkamės labai .. mėsa niekada nebuvo valgoma kasdien, kartą du į savaitę.
o prieš 2 metus visai namie nustota gaminti.
Nors vyras žalias ne 100 proc, bet parduotuvinis perdirbtas maistas labai minimalus jo racione, tad chemijoj mirkyta silkė kaip reguliarus B12 šaltinis sunkiai įsipaišytų :P ir šokinėt po jos nesinorėtų.
GArinta laukinė žuvis kokį kartą į mėnesį - turbūt, žuvis apskritai geras B12 šaltinis.
B12 yra kaupiamas vitaminas, tad jei įsisavinama, geriau vasarą pakaupt (pieno produktai, beje, jei kaime gyveni, kaip mes - pasukos 0,2 mcg 100 gr(kalcio yra 116, papildai žolelėm dėl geležies - taigi efektyvumas padidėja;) tryniai - ir kalcis ir geležis), jei ne - turbūt joks šaltinių kaitaliojimas nepadės.
Mūsų sprendimas buvo - vyriškis nustoja valgyt mėsą visiškai, vartoja papildus, žali tryniai, pieno prod kaip įprasta, kartą mėnesyje - garinta žuvis. Jogurto 500 ml porciją monovalgymu nesunku išmaukt - 2 mcg. Be abejonės , kasdien, gyvulinių produktų mes nevalgom.
Aš jokių pokyčių dėl B12 savo mityboj nedarysiu, apart kartkartinių papildų žiemą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 19:18 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nieko panašaus. Man tai taip pat labai svarbu, nes nuo to priklauso mano ir dėl to ir kitų savijauta ir gyvenimas. Rašymo stilius tiesiog toks :)

dar radau parašyta, kad b12 paros poreikis 3 mcg ant 2000 kcal. Jeigu pasisavinimas yra apie 30 proc. kaip tame tyrime, ir iš 13 mcg pasisavino apie 4 mcg, o tavo vyras daug labai judėjo tuo metu, tai gali būti kad jis sunaudojo ir iki 4000 kcal energijos, kas reiškia, kad jam tada reikėjo ne 3, o 6 mcg dienai. Tai reiškia, kad gauti 6 mcg su 30 proc. pasisavinimu, jam reikėjo suvalgyti 13+6,5=apie 20 mcg vitamino b12 kasdien, jeigu jis eikvojo llabai daug energijos tuo laikotarpiu. Tai kiek mcg vitamino b12 jis per dieną suvalgydavo? gali apskaičiuoti apytiksliai pagal maisto sudėtis nutritiondata.com ar kitur. Spėju, kad pagal tavo parašymą, jis galėjo suvalgyti iki 3 mcg, neatskaičius 30 proc. pasisavinimo. Ar kiek? O jeigu jam reikėjo suvalgyti apie 20 mcg, tai ir gaunasi, kad koncentracija 7 kartus mažesnė negu reikia (jeigu teisinga taip skaičiuoti) :) ir kad gauti 6 mcg, reikia suvalgyti, pavyzdžiui, 150 gramų silkės. Aš daug judu per dieną, nes keliuosi 4 ryto ir nuo šešių iki dvylikos dirbu daug energijos reikalaujantį darbą (su dulkių diurbliu maždaug 4 valandas vien bružinimo pasilenkus non stop), po to dažnai einu visu greičiu namo 9 kilometrus, bei šeštadienį sekmadienį arba einu į darbą 9 kilometrus arba bėgu, tada grįžęs dar apie valandą su šuniuku vaikštau po snieguotus kalnus aukštyn žemyn, plius įprastas vaikštinėjimas į parduotuvę, po namus, dar du kartus su šuniuku, bendravimas su drauge. Ir pavyzdžiui, pirmą kartą po penkių metų, tai buvo prieš kokias penkias dienas, aš vienu kartu suvalgiau apie 350 gramų silkės vien dėl to, kad buvo labai skanu. O tai yra apie 50 mcg vitamino b12. Ir šiandien suvalgiau apie 150 gramų, kas yra apie 20 mcg. Tai va, taip :)

Tai kiek jis suvalgydavo? :)

arba gali parašyti kiek ir ko jis suvalgydavo ir aš galiu paskaičiuoti

Neatskaičius pasisavinimo:

1 kilogame pieno ir jogurto yra apie 4 mcg http://nutritiondata.self.com/facts/dai ... ucts/104/2 http://nutritiondata.self.com/facts/dai ... ducts/70/2
1 kiaušinis vidutiniškai sveriantis apie 60 g, turi apie 0,7 mcg b12 http://nutritiondata.self.com/facts/dai ... ucts/111/2

Taigi, pavyzdžiui,

Jeigu jis kasdien suvalgydavo pusę kilogramo jogurto, tai suvalgydavo 2 mcg ir jeigu dar du kiaušinius, tai dar 1.4 mcg lygu 3,4 mcg, o jam reikėdavo suvalgyti apie 20 mcg. Štai tau ir 22 p mol vietoj bent 141

Kodėl neauga mano karma? :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 20:21 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ir dar. Kad gautum tarkim 20 mcg vitamino b12 iš pieno ir jogurto, tai reikėtų suvalgyti 5 kilogramus. Jau tai parodo, kad pienas ir jo gaminiai dabar mūsų gyvenime yra ne mūsų maistas. Pieną reikėjo valgyti kūdikystėje, o dabar esame užaugę ir jau mūsų maistas yra kitas, tai yra vaisiai, uogos, daržovės ir kiti augalai, šaknys, riešutai, sėklos ir gyvūnai (ar tai zuvis, ar tai moliuskai, ar tai sliekai, ar tai vabzdžiai, ar tai koks kiaušinis - kaip valgo gorilos ir indigenous people). Jokia gorila nevalgo pieno būdama 20-30 metų - tai tik mūsų kvailystė.

Vyras, kinas, kuris gyveno arba 197 arba 256 metus, apie jį rašė 1933 metais New York Times, kiek žinoma, valgė laukinius vaisius ir augalus, ženšenio šaknies arbatą ir dažnai valgė žuvį ir porą kartų per metus mėsą. Ir ten parašyta, kad 200 metų amžiaus jis atrodė kaip 50-metis (su sveikais dantimis ir visais plaukais) . Jeigu tai tiesa, tuomet viskas aišku :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 22:37 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Nalšia
Labai keista skaityti, kad žmogus b 12 trūkumą susiejo su energijos trūkumu. Esant b 12 trūkumui, energijos tikrai netrūksta, bent man žiemos metu tai pasireikšdavo skrandžio nevirškinimu, kai suvalgydavau tarkim , keptų sojos kubelių. Ką darydavau? Vaikščiodavau ar bėgiodavau ištisas keturias valandas. Aišku, tada pastebėjau, kad gerai virškinasi gyvas arba lengvas maistas. Vartojant b12 papildus kaip tik sumažėjo noras judėti. O lyginti su primatais, kurių didelę maisto dalį sudaro žali lapai ir žolės, nėra teisinga. Nes ne dėl b 12 vitamino primatai vartoja mėsą ar kitus gyvulinius produktus. Tai jums geriau tik todėl, kad gavote kur kas lengviau organizmui įsisavinamų baltymų. Bet tai nereiškia, kad žiūrint iš ilgalaikių vystymosi perspektyvų jūsų organizmui tai ateitį išeis į naudą. Laimėjai šiandien, pralaimėjai ateitį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 22:49 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Baisiausia, kad ką tik suvalgiau dar apie 350 gramų karštai rūkytos silkės ir skumbrės (šiandien viso 500 g žuvies (plius kilogramas raw burokėlių - juose 1 kg yra vyrams 80 proc., o moterims 50 proc. geležies parai), plius pora šimtų gramų raw morkų, plius truputį raw kopūsto, plius truputį linų sėmenų aliejaus) :) taip skanu buvo, kad sustojau tik tada, kai jau pasidarė nebeskanu :) dar vienas pastebėjimas, kad jeigu valgant karštai rūkytą žuvį, tai jos kaulai susikramto, o kaulai - kalcis :) o kalcio pasisavinimui svarbus vitaminas D, o jo kaip ik daug yra žuvyje :) O žali lapai galbūt pagrinde dėl vitamino A, K ir geležies. Pavyzdžiui, žiūrėjau video, kuriame kalbėjosi su 91 metų natural hygiene daktaru ir 50 metų raw fooderiu Stanley Bass, kuris valgo žuvį ir kiaušinius, sakė, kad eskimai anksčiau valgydavo vien raw žuvį ir nieko daugiau. Viskas, gana apie žuvį - paragausite ir vėl sužinosite ir suprasite apie ką aš čia pliauškiu ir kodėl su tiek šypsenėlių :) adjos amigos :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 23:06 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

lotosai

b12 deficiency symptoms - weakness, fatigue. http://www.b12deficiency.org/
Cituoti:
Vitamino B12 trūkumo simptomai panašus į anemiją. Trūkumas pasireiškia pabalusia oda, sumažėjusiu energingumu, nuovargiu, oro trūkumu, mažakraujystė, degantis liežuvis, pageltusi gleivinė, silpnumo jausmas pakrūtinyje, pakrikusi psichika..
http://lt.wikipedia.org/wiki/Kobalaminas
Iš kur žinai, kad primatai gyvūnus valgo ne ir dėl b12?
Gal tau nevirškino dėl to, ką ten suvalgei? Soja (baltymai plius angliavandeniai) plius aliejus (riebalai) - nekažkas skrandžiui ir baisus nederinys :)

Aš gavau ir visų reikalingų baltymų, ir omega riebalų, ir vitamino b12, ir vitamino d ir viso kito, ko tik ten buvo :) http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4065/2
http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4072/2

Būtų įdomu sužinoti priežastį, kodėl valgyti silkę ir skumbrę man ne į naudą, jeigu joje yra tai, ko man reikia, ir kad tai yra akivaizdu ne dėl galvojimo apie tai, ne dėl analizės ir straipsnių skaitymo su raidelėm ir skaičiukais, o dėl to, kad jos buvo Laaaaaabai Skanu?!

Ir kaip tu manai, kodėl beveik visi milijardai žmonių šitoje planetoje visą gyvenimą valgo žuvį ir tik šimtai ar tūkstančiai Stengiasi nevalgyti jokių gyvūnų arba gudrauja visą gyvenimą valgydami pieną ir pieno produktus, įsivaizduodami, kad jie elgiasi teisingiau, nes prievartauja ne žuvis, o karves ar ožkas daugybę kartų labiau ir žiauriau ir pasakodami, kad jie yra ne šitas gyvūnas, o siela? Nemanau, kad milijardai suklydo, o vienetai (nugyvena gyvenimą veganaudami) teisūs, juolab kad tie milijardai elgiasi vadinamai nesąmoningai, nors kitas pavadinimas galėtų būti - natūraliai arba pagal savo prigimtį, o tie, vadinantieji save sąmoningais, tiesiog pasičiumpa kokią savo fantaziją mintį ir stengiasi ją įgyvendinti kas benutiktų ir kai kurie tokiu būdu nusižudo dėl maisto medžiagų trūkumo ir kitų priežasčių. Pasirinkti kokią nors mintį ir ją stengtis į gyvendinti, jeigu ji nesutampa su pasauliu ir prigimtimi, reiškiasi elgtis prieš pasaulį ir prieš savo prigimtį, reiškia elgtis destruktyviai. Kitaip sakant, jeigu aš įsivaizduoju, kad man to reikia, tuomet tai teisinga yra tik tada, jeigu ta fantazija sutampa su pasauliu, kuriame esu ir mano prigimtimi. Kitaip prigimtis eina sau, o fantazija - sau ir jeigu žmogus eina paskui fantaziją, tai neina paskui prigimtį ir atvirkščiai. Galbūt taip :)

Yra toks gyvenimas, jis vadinamas Bepastangų :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 11:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dar vienas, tikrai naudinga man buvo paskaityt apie B12 įsisavinimą ir manau visiems pravartu. leisiu sau pakopijuoti tai, kas svarbu:
The usual dietary sources of vitamin B12 are animal foods, meat, milk, egg, fish, and shellfish. As the intrinsic factor-mediated intestinal absorption system is estimated to be saturated at about 1.5–2.0 μg per meal under physiologic conditions, vitamin B12 bioavailability significantly decreases with increasing intake of vitamin B12 per meal. The bioavailability of vitamin B12 in healthy humans from fish meat, sheep meat, and chicken meat averaged 42%, 56%–89%, and 61%–66%, respectively. Vitamin B12 in eggs seems to be poorly absorbed (< 9%) relative to other animal food products
Kitas tame saite publikuotas tyrimas nurodo, kad iš pieno įsisavinamumas apie 50 procentų.

Dar reikėtų atsižvelgti, kad dėl nevienodos asimiliacijos, publikuojamos paros normos yra didesnės apie 40 procentų, be to, skelbiama, kad jos yra vidutinės, taigi - suabejojau dėl normos padidinimo dėl kalorijų.

Sau prisitaikant, nuliūdino prastas įsisavinamumas iš kiaušinio, nors čia nebus tirtas žalias trynys.

Tačiau jei jau vartoji pieno produktus, tai jie įsisavinamumo prasme ne prastesni už žuvį, kurios didelė dalis B12 bus išmetama lauk, nebent vartosi kelis kart per dieną. Pienas, kad ir suaugę jau mes, visgi yra pienas, mano galva ne toks agresyvus.

Dėl mėsos žuvies vartojimo etiškumo ir sveikumo nediskutuokim šioje temoje nes yra daug pozicijų , pvz ilgalaikė perspektyva nuosavo organizmo ir planetos prasme,
pavojingas svetimas baltymas,
bet koncentruotas įvairiomis medžiagomis ir
senesnis kaip maistas nei naminių gyvūnų pienas (paleolitinė dieta)
tačiau dabar gyvename labai toksiškomis sąlygomis
ir panašiai ir panašiai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 13:25 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
lotosai

b12 deficiency symptoms - weakness, fatigue. http://www.b12deficiency.org/
Cituoti:
Vitamino B12 trūkumo simptomai panašus į anemiją. Trūkumas pasireiškia pabalusia oda, sumažėjusiu energingumu, nuovargiu, oro trūkumu, mažakraujystė, degantis liežuvis, pageltusi gleivinė, silpnumo jausmas pakrūtinyje, pakrikusi psichika..
http://lt.wikipedia.org/wiki/Kobalaminas
Iš kur žinai, kad primatai gyvūnus valgo ne ir dėl b12?
Gal tau nevirškino dėl to, ką ten suvalgei? Soja (baltymai plius angliavandeniai) plius aliejus (riebalai) - nekažkas skrandžiui ir baisus nederinys :)

Aš gavau ir visų reikalingų baltymų, ir omega riebalų, ir vitamino b12, ir vitamino d ir viso kito, ko tik ten buvo :) http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4065/2
http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4072/2

Būtų įdomu sužinoti priežastį, kodėl valgyti silkę ir skumbrę man ne į naudą, jeigu joje yra tai, ko man reikia, ir kad tai yra akivaizdu ne dėl galvojimo apie tai, ne dėl analizės ir straipsnių skaitymo su raidelėm ir skaičiukais, o dėl to, kad jos buvo Laaaaaabai Skanu?!

Ir kaip tu manai, kodėl beveik visi milijardai žmonių šitoje planetoje visą gyvenimą valgo žuvį ir tik šimtai ar tūkstančiai Stengiasi nevalgyti jokių gyvūnų arba gudrauja visą gyvenimą valgydami pieną ir pieno produktus, įsivaizduodami, kad jie elgiasi teisingiau, nes prievartauja ne žuvis, o karves ar ožkas daugybę kartų labiau ir žiauriau ir pasakodami, kad jie yra ne šitas gyvūnas, o siela? Nemanau, kad milijardai suklydo, o vienetai (nugyvena gyvenimą veganaudami) teisūs, juolab kad tie milijardai elgiasi vadinamai nesąmoningai, nors kitas pavadinimas galėtų būti - natūraliai arba pagal savo prigimtį, o tie, vadinantieji save sąmoningais, tiesiog pasičiumpa kokią savo fantaziją mintį ir stengiasi ją įgyvendinti kas benutiktų ir kai kurie tokiu būdu nusižudo dėl maisto medžiagų trūkumo ir kitų priežasčių. Pasirinkti kokią nors mintį ir ją stengtis į gyvendinti, jeigu ji nesutampa su pasauliu ir prigimtimi, reiškiasi elgtis prieš pasaulį ir prieš savo prigimtį, reiškia elgtis destruktyviai. Kitaip sakant, jeigu aš įsivaizduoju, kad man to reikia, tuomet tai teisinga yra tik tada, jeigu ta fantazija sutampa su pasauliu, kuriame esu ir mano prigimtimi. Kitaip prigimtis eina sau, o fantazija - sau ir jeigu žmogus eina paskui fantaziją, tai neina paskui prigimtį ir atvirkščiai. Galbūt taip :)

Yra toks gyvenimas, jis vadinamas Bepastangų :)

Tema lyg ir yra iš kur gauti veganams b-12. Ir yra ne į temą kalbėti , kad b 12 galima gauti iš gyvulinių produktų. Jeigu nusprendėte gauti b-12 iš gyvulinių produktų, tai nėra ką jums šioje temoje ir diskutuoti. Vienu žodžiu, žmogus yra gyvas, reaguojantis į sąlygų pasikeitimą organizmas. Gyvuliniai produktai, ypač mėsa neturi jokios apsaugos priemonių , vienintelis apsaugos būdas kurį turi mėsa, ir labai geras nuo žalios jos vartojimo, tai ligos ir parazitai, aš net tokiame nekaltame kolorado vabale šią vasarą, kai jį sutraiškiau radau, kažkokį kaspiniuotį. Taigi protingiau turbūt būtų apdoroti gyvulinius produktus, o ypač žuvį prieš ją vartojant. Toliau tęsiu, taigi suvalgote mėsą, ir į organizmą išskiriama daug daugiau toksinų ir organizmas taikosi prie pakitusių sąlygų. Jis prisitaiko, gauti energija ir medžiagas tik iš gyvulinių produktų. Jam tai lengviau. O dar prisideda pliusas-aplinkos užterštumo. Organizmas visą tai turi pašalinti ir aiškiausia matosi, kad nesusidorojant su tą užduotimi, organizmas ima greitai senti. Bet jeigu jis sugeba visus toksinus pašalinti, jis neturėtų senti, net ir vartojant gyvulinius produktus, bet tam reikia didesnės kūno energetikos, kurios negausi vartodamas mėsą. Augalai kitaip nei mėsa, turi susikūrę apsaugą, ir suvirškinti , kur kas sunkiau, reikia daugiau energijos. O ypač daug reikia, kai jis neapdorotas. Taigi gaunasi pas mėsos vartotoją tas pats kaip pas nesportuojantį žmogų, jo raumenys atrofuojasi, organizmas gauna medžiagas ir viską neįdėdamas pastangų. Natūraliai sumenkėja jo energetinės galimybės. Kuo pas žmogų stipresnė energetika, tuo žmogus jaunesnis ir sveikesnis.
O dėl b12 vitamino ir mažakraujystės:
http://www.moteris.lt/lt/naujienos/svei ... kimo_mina/
Ar maitindamasis veganiškai pakankamai vartojot chlorofilo?
O čia dar vienas įdomus filmukas: http://vimeo.com/23074415

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 14:47 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

lotosai

kaip gali būti ne į temą iš kur gauti vitamino b12 veganams, jeigu vitaminas b12, kokio mums reikia, yra vien tik gyvūnuose, kiaušiniuose ir piene? Ar ne taip? O jeigu taip, tuomet nėra jokių veganų, nes mums iš prigimties reikia valgyti gyvūnus, jų kiaušinius ir ne kitų gyvūnų pieną, o savo motinos švenčiausiosios :) Nebent žinoma mes pasičiumpame mintį, kad nereikia, ar kokią kitą mintį, ir iš visų jėgų stengiamės ją įgyvendinti ir nevalgyti jokių gyvūnų visą gyvenimą ir po tam tikro metų skaičiaus pasidarome nesveiki ir nebegyvi. Be to mums ne tik reikia vitamino b12, bet ir omega rūgščių, kurių yra vien gyvūnuose (AA, DHA, EPA). Ir kaip tu gali paaiškinti faktą, kad beveik visi milijardai žmonių visą gyvenimą valgo žuvį ir/arba mėsą, kiaušinius ir dar tie, kurie žaidžia su pienu ir bereikalingu karvių prievartavimu? Ką tau sako šis faktas? Man tai sako, kad mums iš prigimties reikia valgyti gyvūnus ir jų dedamus kiaušinius ir pieną, savo motinos. Manau, kad visi tie žmonės ir aš pats ne vienus metus, melavau sau, kad man nereikia valgyti gyvūnų, buvau įsikibęs į šią mintį ir stengiausi ją įgyvendinti, kol ėmiau jaustis blogai, pasidariau silpnas, leisgyvis, visai depresuoti ir nebesigaudyti nei ką valgyti, nei ką daryti gyvenime. Matyt baigėsi atsargos :) bet aš netrukdau tau toliau taip galvoti, nes jeigu tu nevalgai jokių gyvūnų, tai kažkuriuo metu, manau, visa tai sužinosi, pajausdamas pats. tada ir pakalbėsime. O jeigu dabar jautiesi puikiai ir taip, tarsi tau nieko netrūksta, tuomet viskas okey ir gali toliau gyventi sau ir kitiems su esamomis atsargomis :) Manau, nėra prasmės kalbėtis su žmogumi apie gyvūnų valgymą dėl vitamino b12 ir omega rūgščių, kuomet pas jį dar yra jų atsargų, nes tada žmogus prieštaraus ir tai kiek žinau yra natūralu, nes jis žino, kad jam tų medžiagų šiuo metu dar netrūksta ir yra visiškai teisingas veiksmas nevalgyti jokių gyvūnų esant vitamino b12 ir omegų atsargoms, nes matyt žmogus valgė prieš tai daugiau, negu jam reikėjo, ir prikaupė nemažai atsargų, kurių gali užtekti ir berods iki keliasdešimt metų. Man tik svarbu, kad žmonės, kurie jau dabar jaučiasi blogai, silpnai, jau depresuoja ir vargsta ir nežino kodėl ir ne vienus metus nevalgė gyvūnų nei kiaušinių nei pieno ir toliau stengiasi nevalgyti jų, sužinotų, kad labai galimas dalykas, kad taip yra būtent dėl to, kad jau baigėsi tų maisto medžiagų atsargos, ir reikia vėl valgyti gyvūnus, kiaušinius. Bet mes sugebame net nusižudyti, kas yra minties įgyvendinimas, tad nenuostabu, kad kai kurie žmonės sugeba pasidaryti visai nesveiki ir net nusižudyti, nevalgydami to, ko jiems gyvybiškai reikia. Aš už tai, kad nevalgyti gyvūnų, kol yra maisto medžiagų atsargų, ir už tai, kad visai nevalgyti, kol yra maisto medžiagų atsargų, bet ir už tai, kad kuomet tų maisto medžiagų atsargos baigiasi, vėl imti ir valgyti tai, kame tų medžiagų yra, nes to mums reikia, nes tokia mūsų prigimtis, ir dėl to tai yra vienintelis teisingas veiksmas - duoti sau tai, ko tuo metu reikia. Ir yra pats papraščiausias būdas sužinoti, ar mums trūksta vitamino b12 :) ir tai yra paragauti maisto, kuriame jo yra - gyvūnų, kiaušinių. Ačiū už dėmesį, prirašiau už visą mėnesį :D

taipogi

rašei, kad valgant gyvūnus, žmogus ima greitai senti
Jau rašiau apie Bernandą Lapallo, kuriam dabar 110 metų ir kuris visą gyvenimą valgė beveik vien raw vaisius, jų sultis, daržoves, šokolado, alyvuogių aliejaus ir žuvį. Jis valgė žuvį visą gyvenimą ir tebevalgo. Va kaip jis greitai suseno nuo 17 sekundės http://www.youtube.com/watch?v=CNTQPxB_ ... 8D4109C47F
Ir va, viktoras kulvinskas, kuriam čia apie 70 metų ir nevalgė gyvūnų http://www.youtube.com/watch?v=SOzSrRb93WQ

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 15:03 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O girdejai ka nors, kad ta B12 gamina zarnyne esancios bakterijos? Ir jo visai nereikia gauti su maistu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 15:39 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: vilkaviskis
taigi tas kuris gyvena 117 metu maista toki valge nuo gimimo, kiek supratau, o kulvinskas, tik nuo 29, tai dar visokiu klaidu buvo padares.pridejus tuos metus kulvinskui, gaunasi, bemaz, tas pats amzius ane ?virs simto.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 17:32 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Darvienas, labai klysti dėl mėsos vartojimo ir , kad jos nevartojant trūksta kažkokių medžiagų, nes kitaip šie vaikai atrodytų visai kitaip:

http://www.youtube.com/watch?v=eZwmluSn_T0&feature=related

Vienu žodžiu darei kažką ne taip.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 17:45 
Forumo Rėmėjas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Darvienas, Omega rūščių apstu Chia (lietuviškai regis ispaninio šalavijo) sėklytėse, kažkada lyginau omega kiekį pvz. su žuvų taukų kapsulėmis, tai omega 3 dviejuose šaukštuose sėklyčių buvo, jei teisingai atsimenu, 30 k. daugiau nei 2 kapsulėse (rekomenduojama paros norma).

O kalbant apie B12 šaltinius, manau yra didžiulis skirtumas ar valgyti gyvūno mėsą ar gerti pieną, valgyti sūrį ir pan. - žemėje ir taip daug skausmo, tai kam jo dar dauginti. Manau lankoj pamačius besiganantį veršelį daugumai norisi jį paglostyti, o ne smeigti peilį į šoną ir pagraužti šonkauliuko. Jei kiekvienam žmogui duotų peilį pačiam paskersti gyvūną savo maistui, tai 99% žmonijos kaipmat taptų vegetarais, o naudotis kitų žmonių žiaurumu bent jau man visai nesinori.

O tas jūsų juodas vyrukas išties neprastas :D, bepigu jam matyt Kalifornijoj valgyti ant medžio prisirpusius eko vaisius ir daržoves.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 19:18 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: pasaulis
Manau, tai pasirinkimo reikalas - jeigu tu jautiesi gerai, valgydamas gyvunus ir manai, kad tau ju reikia (as manau, tai daugiau psichologiska priklausomybe), tai daryk taip...bet nereiketu bandyti visu itikinti, kad tai vienintelis budas buti sveiku bei gasdinti. Jei tai nebutu sveika, turbut neegzistuotu tokios bobutes:

http://www.youtube.com/watch?v=NkRN3ddd0P8

Kad zmogus gali ilgai gyventi, naudodamas siek tiek gyvulinio maisto - be abejo. Bet tai ne vienintelis budas, tai pasirinkimas.

Siulau paieskoti daugiau informacijos ir visas tas medziagas apie ka kalbi arba gamina organizmas (kitas dalykas, kad organizmas uzsiterses ar nesugeba susintezuoti, tokiu atveju gali buti reikalinga pagalba) arba galima rasti gamtoje augalineje formoje. Zuvis, mesa, kiti gyv produktai atima energija ir uztersia organizma...faktas, kad tai zmones dare (beje gyvulini maista zmogus pradejo valgyti del isgyvenimo salygu, tie patys eskimai tai daro, nes nera kitu galimybiu, beje ju vidutine gyvenimo trukme yra 35 metai o gali ir rasti dabartiniu tyrimu su jais ir kokiu sveikatos problemu turi del uzterstos zuvies. Siuo metu zuvys yra labai uzterstos visur, nes vandenynai sugeria visa sh kuri pilam metu metais...) O su mesa, pienu ir tt (nebent butu tavo pacio auginti) gauni vakcinu, parazitu, antibiotiku ir pan. Cia kalbant apie sveikata ir atmetant moralini faktoriu.
Jeigu zmogui butu naturalu valgyti gyvunus, tai kaip sako Britule - mums pamacius gyvuna seiles tystu o jei ant zemes guletu skerdiena, tai pultumem su dideliu apetitu...bet ar taip yra? Ar pamates karves tesmeny, pulsi gerti is jo...? Greiciausiai, kad ne...nes mums tai nenaturalu ir ne pagal prigimti. Kad tai darem istorijos begyje - viena, o kad galim daryti kitaip, nes turim daugiau ziniu, patirties ir evoliucionuojam - kita.

Apie veganiska (tiek raw tiek nepilnai) gyvenimo buda galima rasti tiek daug informacijos, pagristos tyrimais, mediku isvadomis (siulau paskaityti T. Colin Campbell ir pasidometi apie Kinijos Tyrima (China study). Pati pazystu raw veganu, kurie negeria papildu ir jokiu trukumu neturi. Pazystu ir kurie geria del ramios galvos. Lengviausias budas ne spelioti, o nueiti karta i metus ir issitirti krauja.

Gyvename civilizacijoje (su jos teigiamom ir neigiamom pusem), galim ja pasinaudoti ir vartoti B12 papildus (tai lygiai taip pat "nenaturalu" kaip zmogui gerti kito gyvuno piena, naudoti krema rankoms ar rasineti internete). Manau kiekvienas tegul pasirenka norima naturalumo laipsni savo gyvenime pagal savo morales ir gyvenimo supratimo normas. :roll:

As asmeniskai geriau rinksiuos (jei mano zarnynas negamina B12) papildus nei kenkti gyvunui, man atrodo nesulyginama nauda tiek mano organizmui, tiek gamtai, tiek ekologijai. Bet, dar karta kartoju, tai mano pasirinkimas ir niekam jos nepersu (galeciau si aspekta irodineti tik is etikos, moralines puses)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bir 2012, 15:23 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

skaitete si straipsni? man jis patiko, bet ar tai tiesa? http://www.sveikata.info/kas-slypi-po-b12-papildu

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bir 2012, 16:00 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Siame straipsnyje minimas cianokobalaminas. Bet kazkodel cia nieko nera apie Metilcobalamina, kurio irgi galima nusipirkti ir vartoti kaip B12 papildo. Per mazai zinau, kuo jie skiriasi, nes ir vienur, ir kitur skliausteliuose raso B12.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bir 2012, 16:26 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
cianokobalaminas- "pirmos kartos" papildas, methylcobalaminas- naujesne, geriau isisavinama forma. dar ne taip senai methylcobalaminas buvo naudojamas tik ligoninese kaip vaistas, jo negalima buvo gauti laisvai, kaip papilda be recepto. db JAV gali gauti ir viena ir kita. LT nezinau, ar yra methyl-

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bir 2012, 16:33 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
juraja rašė:
skaitete si straipsni? man jis patiko, bet ar tai tiesa? http://www.sveikata.info/kas-slypi-po-b12-papildu

man atrodo, kad jau auksciau aptarinejom si straipsni. beje, geriau rasti originala ENG, cia prasta santrauka. ir info yra "moraliskai pasenusi".

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 08:37 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ka raso Andy
DEl to B12 straipsnio, tai is dalies sutinku, bet deja siandiena daugelio zmoniu zarnyno flora ir virskinimas yra ne geriausios bukles. Ir b12 trukumas deja priesingai nei teigiama straipsnyje yra nemaza problema, ypac vyresniems zmones. Cia priminsiu, kad b12 pasisavinimo mechanizmas yra gana sudetingas, skrandis turi pagaminti intrinsic faktoriu, kuris po to jungiasi su b12 ir po to tas kompleksas pasisavinamas, jei skrandis del vienokiu ar kitokiu prieazsciu nagamina intrinsic faktoriaus ar gamina maziau, tai pasisavinama tik apie 1%, kas reiskia kad pasiekti dienos norma reikia 100 kartu daugiau. Teigiama kad zarnyno flora gamina b12 , bet velgi del pasisavinimo yra skirtingu nuomoniu. Priedo kaip sakiau daugelio zmoniu flora yra kompromituota. Tad mano nuomone geriau nerizikuoti, jei jau nenorima naudoti papildu tai reiktu bent kas met pasidaryti b12 tyrima.
Del del cyanno cobalamin tai sutinku, todel ne karta sakiau kad reikia naudoti methyl arba hydroxy cobalamin.
Taip pat geriau naudoti sublingual kuris pasisavinamas per poliezuviu esancia liauka, taip aplenkimas sudetingas b12 pasisavinimo mechanizmas.
Ir beje b12 truksta ne tik veganams, bet ir nemazai daliai mesa valganciu zmoniu, ypac vyresnio amziaus. Ir b12 trukumas yra viena is Alzheimerio ir kai kuriu kitu ligu priezastis.

tai is isores is kur gaunamas tas intrinsic faktorius, ar jiis nepakeiciamas?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 18:00 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

http://sveikatossaltinis.blogas.lt/vita ... i-790.html

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 239 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute