Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

TURBO MAISTAS
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 15 Lap 2017, 17:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: LIETUVA
Sukuriu atskirą skyrelį diskusijoms šia tema.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: TURBO MAISTAS
StandartinėParašytas: 15 Lap 2017, 17:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
TURBO MAISTAS:

Grįžtu prie pirtininko Ramūno Račkausko interviu, kur jis dalinasi savo patirtimi apie šarminį fermentavimo būdą, pasakoja savo istoriją ir visas įdomybes apie bakterijas ir jų naudą sveikatinantis.

Čia pirmoji dalis, kur Ramūnas pasakoja apie save ir bakterijas, ir kaip jas pasigaminti:
https://www.youtube.com/watch?v=7hKni6I7Mno

Antrojoje dalyje vyksta ragavimas ir pasakojama kokį maistą galime paversti turbo maistu. Šių bakterijų pagalba mes galime ne tik virtą, negyvą maistą paversti gyvu ir šviežiu, bet bakterijas galime dėti ir į savo šviežiai spaustas sultis, salotas, žalias sriubas, kokteilius:
https://www.youtube.com/watch?v=vY4b1qQC0Sk

Vaistinėje nusipirkau pakuotę Daily Pharma BACTO9 bakterijų, reikia tik vienos kapsulės. Šios bakterijos tiko, jos suraugino virtą košę. Iš pradžių bandžiau su žaliomis grikių kruopomis, jas išviriau ir sublenderiavau, gauta masė vis nerūgo, teko išmesti, kažkodėl nepavyko, gal dėl to, kad sublenderiavau į vientisą masę. Antras bandymas jau mano išbandytas - su kvietinėmis smulkintomis kruopomis. Išviriau 200g kruopų, supyliau 1 kapsulę bakterijų, įmaišiau 2 šaukštus sodos, surūgo per maždaug 4 dienas, masė ėmė burbuliuoti, "virti" pati iš savęs ir, kaip matote nuotraukoje ir video su Ramūnu, ši košė atrodo lyg būtų užbalinta pienu. Dabar gautą masę laikau šaldytuve ir dedu į visus patiekalus - sultis, salotas, kokteilius, košes. Labai įdomus efektas gaunasi su košėmis, pvz. sorų koše. Ji man iš visų pati neskaniausia ir sunkiausiai virškinama, dadėjus bakterijų ir palaikius 4val., košė visiškai persikeičia, įgauna švelniai rūgštų skonį ir valgant sunku suprasti kas tai, bet skonio receptoriai siunčia signalus į smegenis, sakydami - čia gyvas maistas! Išbandžiau ir ubaginę su bemiele rugine duona, vos nesuvalgiau su visu bliūdeliu ir šaukšto vos neprarijau - norėjosi ryte viską suryti :) ! Jau pirmu bandymu išbandžiau ir su pomidorų padažu, pomidorų padažas tikrai atgijo ir skonis buvo tartum šviežių nepasterizuotų pomidorų. Taip kad viskas taip ir yra kaip pasakoja Ramūnas interviu. Belieka dabar tik naudoti šį būdą ilgesnį laiką ir žiūrėti kokie bus iš viso to rezultatai.

Būkime sveiki ir laimingi!

Prikabinti failai:
01.jpg
01.jpg [ 77.32 KiB | Peržiūrėta 297 kartus(ų) ]

Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Lap 2017, 17:43 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kaip ir ketinau, susisiekiau su pačiu pirtininku Ramūnu Račkausku. Kam tai svarbu ar yra dominančių klausimų taip pat galite jam parašyti, susiradę Facebook'e.

Taigi, Ramūnas taip maitinasi metus laiko ir sveikata nesiskundžia, sakosi įgijęs geležinį imunitetą, o apie ligas seniai yra pamiršęs. O tą turboraugą (bakterijų košę) kai jau jinai surūgsta, sako geriausia laikyti netgi kambario temperatūroje, o ne šaldytuve ir šį turboraugą galima naudoti net apie pusę metų. Bet reikia vis įkišti lakmuso popierėlį ir patikrinti rūgštingumą, jei terpė rūgštinė - būtina dadėti sodos.

Kai mes įdedame truputį tų bakterijų į savo patiekalą, tai po 4val jinai neturi įgauti rūgštaus skonio, taip sako Ramūnas, kas man, beje, ir nutiko su ryžiais ir sorų kruopom. Matyt mano turboraugas per daug rūgštus, reikėtų nugesinti soda. Dar kol kas neįsigijau lakmuso popierėlių, tai toliau neeksperimentuoju.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Lap 2017, 18:18 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Nalšia
Tam kas turi nors lašelį sveiko proto, apie visokius turbo maistus: https://www.youtube.com/watch?v=Dt98yqN4mDA

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Lap 2017, 21:23 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Aš šį kartą labai trumpai, nes gyvenu žiaurias dvi savaites, per kurias keliuosi ankstybėje ir grįžtu vėlybėje, vos iki lovos nušliaužiu.
Tai dėl turbo maisto. Kažkaip mano susižavėjimas blėsta, dar to maisto net nepabandžius. Visų pirma, tai žmogui, besimaitinančiam taip, kaip aš, tiesiog neįmanoma tų bakterijų vartoti, nes pusryčiai mano yra arba vaistažolių ir ciberžolės arbata, arba - nieko. Pietūs yra kokteilis. Na, neįsivaizduoju, kaip galima būtų kokteilį pasigaminti ir jo 4 valandas negerti. O vakarienė irgi kažkaip visai netinkama tam. Niekada nevalgau nei košių, nei sriubų. Ir aplamai, man visiškai nepriimtina pasigaminti maistą ir laikyti jį keturias valandas. Tai teks tas nusipirktas bakterijas paleisti į laisvę:) Priedo man visiškai nepatinka ta idėja, kad pasigamini tą raugą ir nežinai, ar jis yra tinkamas, ar per rūgštus, ar dar kas nors. Naudosi, o po to sužinosi, kad viskas buvo veltui, nes tie pH testai daugumoje yra nekokybiški ir netikslūs. Ir dar kažkaip manau, kad maistas, kurį vartoja žmogus, neturi būti kažkaip sunkiai pasigaminamas ar keliantis daug galvosūkių. Žodžiu, nežinau, gal kai turėsiu laisvų dienų ir pailsėsiu, tai smegenys kitaip apsivers ir mastys. Bet tikrai yra labai įdomu, kaip ten seksis žmonėms, tą raugą vartojantiems. Ramūnas Račkauskas atrodo tikrai gerai:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Lap 2017, 11:25 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Arfa, man tokios pat mintys buvo, kai dar prieš kažkiek laiko išbandžiau ir pasigaminau turbo raugo. Neprigijo man tada, plius belaikant šaldytuve supelijo po kokios savaitės. Dabar tai dėjau ir į sultis, ir į salotas, ir į košes. Bet kaip sakiau, maistas įgaudavo kiek rūgštų skonį, mano turbo raugas matyt per daug rūgštus. Baisu truputį su tom bakterijom - tu nežinai ko ten įsidedi, gal jau jos sugedę. Kaip minėjau man taip nutiko, kad valgau visą dieną žaliavalgiškai, o kitą rytą atsikėliu visa užtinus, akys nosis, gerklė - vienos išskyros ir gleivės. Kelias dienas nebenaudojau tų bakterijų ir rytais tikrai geriau būna. Bet sakau, mano turbo raugas gal per daug rūgštinis, gal dėl to. Aš irgi noriu, pvz., išsivirti košę ir valgyti ją iš karto - šviežią ir šiltą, o ne laukti 4val, juk ir atvėsta tas maistas, o jo nebepašildysi. O tarkim pridedu tų bakterijų į sultis ar salotas, tai man neramu ir neaišku iki galo, ką ten valgau ir geriu. Visgi, manau, kad idėja čia tikrai nebloga, jeigu valgai virtas košes, tada per 4val gauni gyvą maistą. Man tikrai labai patiko ir sorų košė ir ryžių, tikrai jaučiasi, kad valgai gyvą maistą, tik reikia gerai tą turbo raugą pasidaryti. Manau, kad čia labai gerai alternatyva vegetarams, pvz., išsikepi augalinį kotletą, užsidedi ant jo paprasto, bet jau paturbinto pomidorų padažo, o šalia drugnos kruopų košės irgi paturbintos su tomis bakterijomis. Na ir turi turbo pietus :) Šiuo metu labai nesuku sau galvos dėl tų bakterijų, nes gaminuosi kombučią - fermentuotą probiotikų ir enzimų gėrimą. Jisai nesmirda, yra gero skonio, skaidrios spalvos ir viskas su juo aišku daugmaž :) Beto, šviežios sultys, vaisiai ir daržovių salotos, riešutai savo natūraliam būvį - imi ir valgai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Lap 2017, 20:18 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Nalšia
https://ru.iherb.com/pr/Bob-s-Red-Mill- ... 453-g/9852

Kokia sodą naudojate? Natūralią?

https://www.youtube.com/watch?v=hCNfk-iIeD0

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Lap 2017, 20:36 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Dzūkija
Lotosas rašė:
https://ru.iherb.com/pr/Bob-s-Red-Mill-Pure-Baking-Soda-Gluten-Free-16-oz-453-g/9852

Kokia sodą naudojate? Natūralią?

https://www.youtube.com/watch?v=hCNfk-iIeD0

~14:52 ten, kur autorius deklaruoja "tikra sikna", jis rodo skaicius ne e500(ii), o e500(iii), o tai visai kitas produktas

E500(i) Sodium carbonate
E500(ii) Sodium bicarbonate
E500(iii) Sodium sesquicarbonate

soda, kaip soda, pasikeite juridinis asmuo po reorganizacijos, kazkiek dizainas pakuotes. taciau del naturalumo, manau ten yra problemu. turbut chemiskai viska isgauna

o del amerikieciu gamybos sodos, tai gal ir nieko, bet out of stock

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lap 2017, 08:03 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vievis
Sveiki, gerbiamieji,
Taip- aš naudoju turbomaistą jau beveik pusantrų metų, o su bakterijomis pradėjau "žaisti" kažkurprieš tris metus. Ir jau trys metai nebesergu niekuom- net temperatūros priepuoliai dingo. Iki to būdavo tie temperatūros priepuoliai vidutiniškai du kart į metus- sukildavo temperatūra iki 39-41 laipsnio kelioms dienoms - atgulėdavau tas dienas vaistus gerdamas ir praeidavo. O dabar ir to nėra, nors kartais ligas provokuoju jau visiškai naglai- geriu maksimaliai atśaldytas sultis, vaikštau basom per šaltą žemę- ir ne tai kad angina- net ntemperatūra nekyla.

Beje - pagal žmonių pastebėjimus dabar atrodaudar geriau nei per tą interviu.

O dėl mikrobikų- tai ir japonai tuo užsijama. Tik darotai už pinigus

Paskutinį kartą redagavo Ramunas 26 Lap 2017, 08:11. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lap 2017, 08:08 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Beje- dedant turboraugą į žaliuosius kokteilius "atkritimai" iškart praeina- t y dingsta noras prisivalgyti "ko nors tokio"

Pvz dabar man visokie kotletai, sūriai ar kiaušiniai (t y produktai išmėsos , žuvies, pieno ar kiaušinių) - t y jų vaizdas ir kvapas pradeda kelti lengvą pasišlykštėjimą - net keista kad žmonės tai valgo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lap 2017, 09:10 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ir dr vienas postulatas, kuriuo aš vadovaujuosi: augalinės kilmės organika - tiek "žalia", tiek termiškai apdorota- NĖRA MŪSŲ MAISTAS - ši organika yra maistas mums naudingiems MIKROORGANIZMAMS, o mūsų maistas - tai būtent tie mikroorganizmai- jie ir yra baltymų, riebalų ir kito gėrio šaltinis.

todėl mūsų tikslas - užtikrinti kad mūsų organizme būtų pakankamas tų mikrobikų kiekis.

tuo tarpu pas žaliavalgius (aš irgi žaliavalgiavau beveik du metus) tų mikroorganizmų kiekis yra kritiškai mažas, todėl žaliavalgiai būna tokie sulysę ir dįl baltymų trūkumo laiks nuo laiko "atkrenta". tuo tarpu užtikrinus pakankamą naudingų mikroorganizmų kiekį mūsų virškinimo trakte poreikis "pavalgyti mėsos" kaip ranka nuimamas.

todėl turbomaistas - t y augalinės kilmės organika (tiek "žalia", tiek termiškai apdorota) su turboraugu yra priskiriama SUPERMONOŽALIAVALGYSTEI - t y nesvarbu kokia gali būti augalinės organikos įvairovė, tačiau mūsų organizmas vistiek "maitinasi" vienu ir tuo pačiu - simbiotiniais mikrobikais, kurie ir suteikia mūsų organizmui geležinę sveikatą, krūvą jėgų ir super gerą nuotaiką.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Gru 2017, 10:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Man tai įdomus dar vienas dalykas, jeigu tokį maistą valgome, kažin kaip ten vyksta viskas su medžiagų apykaitos liekanomis, ar daug susidaro medžiagų apykaitos atliekų, tų vadinamų toksinų? Ir ar reikia tuomet žiūrėti kada ir kaip tokį maistą valgai, tarkim, jeigu pagal vedas rytais negalima valgyti nei grūdinių nei ankštinių, o paveiktą šiom bakterijom, kažin galima, nes tai jau apdorotas bakterijų produktas? Ir kaip su maisto produktų derinimu, ar ir derinti produktų tada nebereikia?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Gru 2017, 10:25 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Ir dar klausimas Ramūnui, o rytais tarkim, ar būna apnašų ant liežuvio nuo tokio maitinimosi?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2017, 21:56 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigita M. rašė:
Man tai įdomus dar vienas dalykas, jeigu tokį maistą valgome, kažin kaip ten vyksta viskas su medžiagų apykaitos liekanomis, ar daug susidaro medžiagų apykaitos atliekų, tų vadinamų toksinų? Ir ar reikia tuomet žiūrėti kada ir kaip tokį maistą valgai, tarkim, jeigu pagal vedas rytais negalima valgyti nei grūdinių nei ankštinių, o paveiktą šiom bakterijom, kažin galima, nes tai jau apdorotas bakterijų produktas? Ir kaip su maisto produktų derinimu, ar ir derinti produktų tada nebereikia?

toksinai (nuodai) susidaro tik iš nuodingo maisto - mėsos ir tt
šiuo atveju toksinų arba nėra, arba jų yra nykstamai mažai ir su jų utilizavimu organizmas susitvarko.

reikia atsiminti - mūsų maistas- tai mikrobikai, o jau maistas mikrobikams - tai beveik visa augalinė organika - tiek žalia , tiek termiškai apdorota.
o kadangi mikrobai vedų neskaito, tai virškina ir dauginasi visada kai turi bent kokio maisto :)

beje - derinti maisto - augalinės organikos- nebūtina - mikrobikai valgo visas daržoves, vaisius ir grūdines kultūras. jie tik nemėgsta riešutų ir kitų aliejų turinčių sėklų bei grybų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2017, 21:58 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigita M. rašė:
Ir dar klausimas Ramūnui, o rytais tarkim, ar būna apnašų ant liežuvio nuo tokio maitinimosi?

ryte nieko, išskyrus puikią savijautą, nebūna.
o burnoje "kaip priš...ta" būna tik tada kai iš vakaro ko nors gyvulinės kilmės privalgai - todėl aš gyvulinės kilmės "maisto" ir nevalgau

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ] 

Panašios temos   Autorius   Atsakymai   Peržiūrėta   Paskutinis pranešimas 
Svogūnai - maistas ar vaistas?

forume Pokalbiai įvairiomis temomis

Sigita M.

11

1125

17 Gru 2015, 17:29

Visos datos yra UTC + 2 valandos