Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

BADAVIMO STEBUKLAS
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 17 Spa 2017, 15:58 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: LIETUVA
Buvau pamiršusi šį stebuklą ir jau keletą metų iš eilės nebepasninkaudavau vieną kartą savaitėje, negana to - nepasninkavau net per ekadašius. Viskas ką tedarydavau ekadašių dienomis, tai tik susilaikydavau nuo duonos, virtų žirnių ar kokios kitos košės, pusryčiams visada virdavau grikius. Paskutinius metus pusryčiams visada virdavau košes, kartą į savaitę mėgdavau išsikepti daržovių orkaitėje su vištiena ar be jos, stengdavausi kartą į savaitę suvalgyti kelis virtus kiaušinius, pietums būtinai duonos prie salotų, o paskutiniais mėnesiais valgiau kasdien po nemažai tai sausainių, tai saldainių, tai tortų, tai barankų, tai šokolado, tai šakočių, tai tinginio...Gyvenu taip, kad beveik visi šie saldumynai man nieko nekainuoja, viskas for free, tad nė kiek savęs nevaržiau... Paskutinį savaitgalį pusryčiams valgiau 6 virtus kiaušinius, aplietus savo pačios gamintu žalių trynių majonezu, kitą to pačio savaitgalio dieną valgiau kugelio, o pirmadienio rytą, kuris viską ir vainikavo, valgiau rūkytus lašinius, nuvykusi į darbą iš pačio ryto šventėm draugės jubiliejų, kur valgiau visokių sūrių, daug tinginio ir išgėriau dvi taures vyno, dvi, nes buvo labai skanus. Paskui dar sekė daug šakočio, dar torto....

Ir staiga - ūmus uveitas. Tai toks rainelės ir krumplyno uždegimas, kuris rodo esant organizme autoimuninius susirgimus, mano atveju greičiausiai reumatinę ligą. Tai visiškai mane palaužė. Visą mėnesį praleidau vaikščiodama nuo vieno gydytojo kabineto prie kito, krūvos tyrimų, rentgeno švitinimų, vaistų. Visa tai buvo labai svarbu daryti, nes viena akim beveik nieko nemačiau, vos ne vos išvengiau ligoninės, visada buvau pasiruošusi tašę su būtiniausiais daiktais. Tai buvo tikras košmaras, dar ir dabar nesu pilnai atsigavusi, dar vis tęsiasi tyrimai. Tai mane labai slegia. Tai va taip ir prisiminiau badavimo stebuklą, šiuo metu tik tai man padeda atgauti dvasinę ramybę, o tikiu ir jėgas, nes po akies uždegimo, kurio ūmi fazė truko net 6 savaites, iš manęs liko tik kaulai - ir tuos labai skauda. Dabar sėdžiu apsikrovusi knygom ir semiuosi tikėjimo. Mano rankose vėl senos geros knygos: Polio Brego "Sveikai gyventi", Reginos Balsevičienės " Gyvenu be vaistų" ir jos naujausia knyga "Dievo vaistas", kurios dar nesu skaičiusi, taip pat dar neskaityta knyga Valerij Sinelnikov "Pamilk ligą savo" ir Hulda Regehr Clark "Kaip išsigydyti visas ligas", pastaroji kiek nuvylė savo turiniu. Pats didžiausias mano įkvėpimas yra R. Balsevičienės knyga "Gyvenu be vaistų", man ši knyga tikra enciklopedija.

Jau po 36 valandų pasninko jaučiausi puikiai, aprimo visi skausmai, nurimo protas. Kaip aš galėjau pamiršti tuos pasninkus ištisus kelerius metus?! Po poros dienų vėl atsliūkino depresija ir kiti negalavimai, tad nieko nelaukusi vėl ėmiausi pasninko. Papasninkavau šį kartą tris dienas, dabar po truputį grįžtu. Jaučiuosi labai pailsėjusi ir atsigavusi. Po savaitės vėl pasidarysiu 36 valandų pertrauką ir taip kas savaitę + ekadašiai . Po mėnesio vėl būtų gerai 3 dienas, kurias tikrai svajočiau ištęsti iki 5 dienų, tada dar kitą mėnesį gal pavyktų iki sepnynių. Būtent taip laipsniškai ilginti siūlo Polis Bregas, o ką labiausiai jis siūlo - tai pasninką kartą į savaitę. Tai juk nėra sunku, o nauda didžiulė. Aišku, be to reikia labai peržiūrėti mitybą, daug ką keisti, ieškoti sveikesnių alternatyvų iš kur paimti natūralaus B12, D vitamino žiemą ir pan. Viena tikrai aišku - saldumynams visiškas tabu, o taip pat baltiems miltams, mėsai ir žuviai, nors ir labai mažai šito tevalgydavau. Manau, po kurio laiko įvesiu žalius trynius, kuriuose turėtų būti visko ko gali trūkti. Šiandien man tikrai džiugu, kad turiu sukaupusi labai paprastų, bet labai skanių žaliavalgiškų saldumynų receptų. Šią vasarą užderėjo gausiai kriaušių, tad jų prisidžiovinome į valias, o tai yra tikras delikatesas, tiesiog karamelinis skanėstas! Save palepinti nusipirkau dėžutę labai brangių ir skanių ir didelių datulių, bet tai dar ateičiai, dar ne šiai dienai :) Pasninkaudama padžioviau turėtus obuoliukus ir bananus, laukiu nesulaukiu kada galėsiu jų paragauti!

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: BADAVIMO STEBUKLAS
StandartinėParašytas: 17 Spa 2017, 17:34 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Pirmasis 36 dienų pasninkas po ilgos pertraukos:

Viduryje savaitės nusimatė visos dienos kelionė į Vilnių, tad iškart nusprendžiau - puikiausia diena pasninkui! Planavau iškarto ilgą badavimą - iki dviejų savaičių. Pirmąją dieną be vandens, likusias su vandeniu. Iki dienos vidurio buvo sunku, buvo silpna, šalta ir jokio entuziazmo, reikėjo daug vaikščioti, skaudeno kojas ir maudė stuburą . Tokia savijauta man įprasta, bet po vaistų ir visų nervų - situacija žymiai pablogėjo. Po darbų aplankėme mano bendraamžį pusbrolį, kuris kelis metus bastėsi po Indiją ir rado save. Labai norėjau jį pamatyti. Buvo labai smagu su juo pabūti, pasikroviau jėgų ir optimizmo, parsivežiau iš jo parduotuvės "Baltic shamans" netikėtų lauktuvių. Apie tai dar papasakosiu. Vakarop, kai jau grįžome pasninkas tyliai darė savo - išlengvėjo kojos, visiškai nustojo mausti nugarą, užplūdo ramybė. Nieko neskaudėjo. Visą vakarą turėjau labai daug jėgų, pabėgiojau, nuėjau į bendrą meditaciją, atsiguliau gan vėlai. Miegojau neblogai, tik į rytą jau nebesimiegojo, jaučiausi nekaip, atsikėlusi vos ne vos per valandą sugebėjau nueiti iki dušo, tada nusprendžiau - tokios būsenos tikrai nepadirbsiu ir nutraukiau badavimą. Suvalgiau puselę mažo pamelo greipfruto, obuoliuką. Po truputį jėgos sugrįžo. Prieš tuos kelis metus, kai dar pasninkaudavau visada būdavo tas pats - visiškas jėgų nebuvimas kitą rytą. Bandau suprasti kodėl, galbūt staiga nukrenta cukraus kiekis kraujyje. Kitą kartą, kai vėl pasninkavau, dienos pabaigoje išgėriau vaistažolių arbatos ir sulaižiau pusę šaukštelio medaus. Kai rytą nubudau, negalėjau patikėti savo savijauta - kuo puikiausia, jėgų daug! Taigi, galėjau pratęsti badavimą toliau. Antrąjį vakarą medaus jau nebelaižiau, rytą atsibudau pilna jėgų, viskas nuostabu. Trečiąjį rytą - taip pat viskas puiku. Padariau išvadą, kad vieną dieną prieš pasninką reikėtų atsisakyti vaisių.

Ir dar viena klaida, kurią visada darydavau, po pasninko pirmąjį rytą valgydavau vaisius. Dabar prisiskaičiusi knygų, žinau, jog pirmąją dieną vaisių geriau iš vis nevalgyti, idealiausia - tai kopūstų salotos su morkomis (tik be jokio aliejaus ir druskos!), galima užlašinti šaukštelį citrinos arba apelsinų sulčių. Tą dieną nevartoti nei druskos, nei aliejaus, nei riešutų, žodžiu, jokių riebalų. Kiek aš save prisimenu, visada po pasninko prisiėsdavau už dvi dienas. Tai kokia nauda iš tokio vienos dienos pasninko...Dabar žinau, jog reikia net vienos dienos pasninkui tinkamai pasiruošti, t.y. prieš tai vieną dieną geriausia žaliavalgiauti ir vengti vaisių, o dieną po pasninko irgi geriausia žaliavalgiauti ir nevalgyti vaisių.

Meniu po vienos dienos pasninko galėtų būti toks:
pusryčiams - kopūstų, morkų salotos su trupučiu citrinos ar apelsino sulčių
priešpiečiams - daržovių sultys (pvz., morkų ir moliūgų)
pietums - vėl kopūstų, morkų salotos, galima su avokadu ir pvz., mirkinti šaltame vandenyje grikiai
pavakariams - daržovių sultys
vakarienei - puodelis šviežių petražolių arbatos arba dilgėlių galima. Ir kam priimtina galima suvalgyti kokių nors apvirtų daržovių, pvz. moliūgo ar pomidorų, ar kalafioro.

Mylėkime savo kūną, elkimės su juo pagarbiai. Pasninkas turi atnešti kuo didesnę naudą, tad labai svarbu diena prieš ir diena po. Tik tuomet gausime didžiausią naudą. Pasninkas - tai didžiausia dovana mūsų kūnui!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Spa 2017, 12:47 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Nalšia
Oi Sigute, nepyk už samprotavimus, bet kaip neapkenčiu visko kas jautiška pas save, galvojau , kad šiemet nors kopūstų turėsiu kaip niekada, bet šiandien ryte karvės nuvalgė. :lol:. Aš nepastebėjau, kad tarkim maistas turi kokios nors įtakos mano tarkim nugaros skausmui, tiesiog praeina savaime, nieko labai mityboje nekeičiant. Nors tarkim atsisakius cukraus , aišku kartu ir saldumynų, kaip datulės ir razinos , pastebėjau , kad oda ne taip pleišėja. Galvoju, kad toks efektas atsirado ne todėl, kad cukrus ir saldumynai yra kažkuo labai kenksmingi, o todėl, kad tai koncentruoti narkotikai ir kai kažkas mums blogai, tuo bandome pakelti savo nuotaiką. Ir šiaip visas maistas tas pats , gera idėja atsisakyti baltų miltų , ryžių, reikės ir pabandyt. Atsisakę šių produktų, mes tiesiog vykdome askezę, o rezultatai priklauso tik nuo kaip tai paveikia mūsų vidinę būseną, jeigu pas mus nuo to daugiau meilės, tai mes ir jaučiamės geriau, o jeigu mes išgyvename dėl to susierzinimą ar kokį negatyvą, tai gal geriau kažkaip palengvinti tą askezę ar išvis jos atsisakyti. Save prievartauti, jei tai neturi atsišaukimo viduje labai pavojinga. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Spa 2017, 15:17 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Trumpai apie 3 dienų pasninką:

Visos trys dienos praėjo labai sklandžiai, turėjau tikrai labai daug energijos. Ketinau pasninkauti tik vieną dieną, nes maniau, kad kaip visada, jau kitą dieną nebus jėgų net atsikelti iš lovos. Taigi, pirmosios dienos vakare buvau kupina jėgų, kaip visada pabėgiojau vakare ir sumaniau palaižyti truputį medaus prieš miegą. Tas turbūt kažkaip suveikė ir kitą rytą atsibudau su dar daugiau jėgų, tad nieko nelaukus džiaugsmingai pratesiau pasninką :) Kaip visad ryte padariau 40min mankštą ant kilimėlio, tada visą dieną dirbau ūkio darbus, nes buvo savaitgalis, beje, ir ekadašis. Trečią rytą prabudau taip pat kupina jėgų, net nesitiki !!! Vėlgi mankšta, dar persistumdžiau sofas iš verandos į kambarius ir išsiruošiau į darbą. Tiesa, tik naktį prasčiau miegojau, tiesą sakant visai prastai. Darbe buvo kiek sunku susikaupti, bet per pietus energingai nuėjau toliausiai į parduotuvę, prisipirkau maisto kelis kilogramus, visgi persitempiau - atsirado stiprus skausmas kažkur pilve. Geriau nesitampyt tokiais atvejais :) Kažkaip išsiderinau darbe, juk ir gryno oro trūko, tad nusprendžiau, kad pradžiai trijų dienų pakaks. Vakare dar kaip visada prabėgau pilnai savo krosą. Iš kur tos jėgos, nežinau. Prisimenu kaip žaliavalgiavimo pradžioje pasninkavau 5 dienas, tai jau trečią dieną neturėjau jėgų net kalbėti :) O ir ryte iš lovos ne taip jau ir lengva buvo išlipti, jau apie mankštas ir krosus nebuvo nei kalbos. Visas tris dienas man nebuvo net šalta, atvirkščiai kūno viduje jaučiau labai malonią šilumą, o skruostai beveik visad buvo rausvi. Nesinorėjo nei prigulti, nei vonioje pasikaitinti. Jaučiausi puikiai. Visgi, vertinant rezultatus, nesu labai patenkinta, labai tikėjausi, kad susitvarkys viduriai, deja. Jau tuoj bus 2 mėnesiai kaip viduriuoju, labai nukrito svoris, jau esu sudeginus beveik visas riebalų atsargas, sveriu gal kokius 38kg šiuo metu. Situacija nejuokinga, manau, kad organizmas taip valosi nuo tų visų vaistų, kuriuos suvartojau. Dar nežinau, kaip man seksis sugyventi su tuo reumatu ir kaip gydytis. Su vaistais aš nedraugauju visai ir dabar nebevartoju, nors gydytoja yra išrašiusi. Kartais pasidaro baugu ir būna sunku. Turiu tokį extra planą, jei reikalai palinks į blogąją pusę, tada badausiu kol pasveiksiu arba kol numirsiu :) Na ir dar šioks toks pastebėjimas, trečiosios dienos vakare kaip priklauso išeidinėti iš pasninko pagal Polį Bregą, suvalgiau kelis apvirtus pomidorus. Netrukus ėmė baisiai mausti abu kelius, vos galėjau sulenkti juos, atrodė sutinę. Gal taip sureago į pomidorus? O gal ėmė valytis druskos? Visgi ryte jau viskas buvo pakenčiama. Vėliau dar keletą dienų kojos per kelius lenkėsi sunkiau, ypač jautėsi darant atsitūpimus, bet po truputį viskas susinormalizavo. Bet grįžo ir nugaros skausmai skausmeliai, užspaustas nervas į koją. Viskas, kaip jau minėjau, labai paaštrėjo po priešuždegiminių vaistų vartojimo ir, aišku, nesibaigiančio viduriavimo. Šiuo metu beveik kasdien valgau raugintus kopūstus, truputį raugintų agurkų, geriu pamiltą kombuča ir tikiuosi greitų rezultatų. Beto, keičiu iš esmės ką ir kada valgau, viską perrikiuoju. Šiandieną grįžusi namo, imsiuosi šarminio fermentavimo - gaminsiu gerąsias bakterijas šarminėje terpėje, paskui jas dėsiu į šiltą termiškai apdorotą maistą, nes tokio truputį irgi vartoju. Šito būdo, kurį esu aprašiusi pas save, aš taip ir nepritaikiau, nes tos bakterijų kolonijos ėmė ir supelijo labai greitai. Vadinasi reikia jų gamintis mažesniais kiekiais, bet dažniau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Spa 2017, 15:41 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Nalšia
Toks garsus žaliavalgis Milovanovas pomidorų nevalgo, nes bulviniai nelabai gerai sąnariams.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Spa 2017, 16:51 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
1 dienos pasninkas:

Šiuo metu bent jau man tai pati smagiausia diena savaitėje. Tuo metu gali atsidėti darbams, skirti daugiau laiko sau, pailsi nuo maisto ruošimo, valgymo, tualeto reikalų - tai tikra poilsio diena, nors ir veikli, bet juk veiklumas ir yra pats didžiausias poilsis ir atgaiva sielai, o neveiklumas -tai jau susinaikinimo programa. Pasninkauti dabar yra lengva, galbūt šiek tiek prasivalė organizmas, nežinau. Liežuvis išlieka rausvas visą dieną, o po nakties apnašų labai nedaug. Vakare pasidarau vaistažolių arbatos ir palaižau truputį medaus, dėlto ryte nebūna sunku ir nepradingsta jėgos ir visai nesunku, jeigu reikia, pratęsti pasninką dar kelioms dienoms. Valgiaraštis kitą dieną būna labai švarus ir tvarkingas, nepersivalgant, be druskos, aliejaus, riešutų ir apdoroto maisto - žaliavalgiškas! Skoniai šią dieną būna pasakiški be jokių šių pagardų. Valgai tarkuotas morkas, išmasažuotas su šlakeliu citrinos sulčių ir negali patikėti, koks nuostabus skonis! Ir jokios druskos, jokių aliejų, prieskonių nereikia, kam? juk ir taip labai skanu. O sulčių koks skonis? O banano :) ? , taip ir norisi kiekvienu kasneliu pasidžiaugti, valgyti lėtai, ilgai laikant burnoje.

Šiandien valgiaraštis buvo toks:
Ryte - vanduo su trupučiu citrinos, dar vanduo, vėliau stiklinė kombučos, arbata su trupučiu medaus, dar vandens
Pietums - morkų salotos su citrina, kiek vėliau kopūstų salotos su trupučiu paprikos, pomidorų, daug petražolių, avokadu. Salotų kiekiai labai nedideli.
Pavakariams - 1 litras sulčių (obuolių, morkų, moliūgų), kombuča.
Vakarienei - 2bananai, 2 didelės datulės, kelios razinos, vėliau šaukštas daigintų grikių.
Visai vakare - puodelis vaistažolių arbatos, užbalintos trupučiu kondensuoto pieno ir palaižymui truputis medaus. Lašelis pieno prieš miegą - tai čia toks vaistas, kurį dabar išbandau, paimtas iš vedų mokymų. Čia taip bandau tapti satviniu laimingu ramaus proto žmogumi :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume