Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Svogūnai - maistas ar vaistas?
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 17 Gru 2015, 17:29 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: LIETUVA
Įdomu kokios būtų nuomonės ir įdomiausia patirtys. Iš patirties, kiek mąstau apie svogūną, tai tokia mintis peršasi, kad svogūnas ne žudo bakterijas ir virusus, o sudaro jiems superines sąlygas veistis. Mano šios vasaros patirtis buvo tokia, kadangi valgau daugiausia žaliai ir pasportuoju, tai organizmas prašosi tokios grubesnės energijos, kurią duoda svogūnas, česnakas. Na tai aš kokius pora mėnesių marinavausi labai skaniai žaliavalgiškai šviežius vasaros svogūnus ir labai daug valgiau. Tai valgymas baigėsi tada, kai reikėjo išsivalyti 100 tonzilių akmenų.....

Ir dar, gal kas nors yra valęsis kepenis tokiu receptu - malti raudonieji svogūnai, užpilti medumi ir palaikyti pora savaičių? Skaičiau, kad šis vaistas netgi atstato kepenų ląsteles. Pasigaminau dvigubą net porciją ir, deja, negaliu nė į burną to vaisto, o reikia iki 8 šaukštų dienoje praryt.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Svogūnai - maistas ar vaistas?
StandartinėParašytas: 18 Gru 2015, 07:27 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Planeta
Hm, labai sunku atsakyti :) O kam reikia tokiu drastisku valymo priemoniu? Jos dazniausiai turi visokiu pasekmiu, daznai nemaloniu, aisku norintiems viska isbandyti, visi keliai turi buti atviri :) O kodel nepadeti kepenims su zaliom zolem, zalumynais, na gal dar tyrimais patikrintu Tikruoju Margainiu (milk thistle).
Kodel svogunas, ne cesnakas, cesnakas yra turbut #1 darzove, galinti padeti kepenims (allicin'as ir selenas). Jei del seleno, kurio yra cesnakuose, vienas ar du braziliski riesutai per diena, butu patenkinta dienos norma ir reikalingas kiekis kepenims atlikti savo darba.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Gru 2015, 12:34 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Margainio sėklas kaip tik šiandien nusipirkau, mat sužinojau apie jas prieš 2 dienas :) O kodėl svogūnas, o ne česnakas? Ir ne daržovės, žalumynai kepenim... Na nežinau, bet paskutiniu metu būtent nuo šių dalykų užvalgius jaučiu skausmą kepenų srity, nuo česnako tai iš vis. Kol kas nesuprantu ar čia valymasis taip reiškiasi, ar pavargo kepenys nuo per didelio kiekio gyvo maisto...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Gru 2015, 22:40 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Planeta
Kepenys gal pavargo, kad ir nuo toksinu salinimo perejus prie gyvo maisto. Oi, slidu su tuo gyvu maistu. Nei mes zaliavalgiai esame, daug oro kvepuojamo yra pakepta ir ne tik automobiliu :) Taigi, tarsa yra ir visada buvo, prie vienos organizmas priprates, prie kitos maziau. Ar skauda kepenis ar ir su kasa kas nors? Buna, kad morku zmones padaugina, kaip kad 4l sulciu, kaip as cia skaiciau. Na gal jus geleziniai ir tyri, bet vien jau cukraus koks kiekis organizmui! Tai va, ta zaliavalgyste gali but ir nuodas ar per greitas nuodu salinimas. Ir tai nereikia suprasti vien kaip koki metalo gabala organizme, bet ir pasislepe saugiai virusai, bakterijos, musu mirusios lasteles, visi veiklos produktai, dazai ir t.t. ir visa kita. Lasisa raudona, nes augintojai deda dazus jos mesa nudazyti, kaip ir krevetes augintos pramoniniu budu. Citrinos ir visi citrusiniai. Nezinau, LT dar neraso, bet kartais pastebiu, buna parasyta, kad spalva paryskinta dazais. As nesugebu isauginti tokiu geltonu citrinu, nors organiskai auginu, tas pats su apelsinais, mandarinais. Niekas jau beveik niekuo issivysciusiose salyse nepurskia, o laisto ir tai paimama per saknis (nuodai kenkejams ir kazkiek su ligu apsauga tai vyksta). Kenkejai atsikanda (tiksliau nesiartina net) tokio vaisiaus ir prarade orientacija zusta (neonicotinoidiniai preparai, aciu Bayer firmai uz jos bajerius). O bitutes? Pageria ziedu nektaro ir praradusios orientacija negrizta i avili. Man tai gaila.. Ta korporacija isleido milijonus paneigianciams tyrimams atlikti... Mes pripompuoti kazko, kas negalim zinoti ar mum kenkia ar ne :) Tie visokie dazai mums kaip ir tiesiogiai nekenkia, bet naivu butu mastyti, kad jie kaupiasi pvz. zuvies mesoje, o nesikaupia musu mesose :) Cia tik smulkus pamastymas, kas slepiasi ir kokia jausena gali buti, kai tai sujuda. Plastikas, desimtmeciais niekas nekreipe demesio i estrogeno atitikmeni (BPA) plastike. Na nieko pastoviai gaut ta hormona pvz. vyrams ir igaut figura moteriska, pilvuka grazu, bet valantis viskas sukyla. Kodel vyksta valymasis zaliavalgystes metu? Organizmas gauna maziau toksinu ir turi laiko apsiziureti, kokio cia slamsto prikaupta buvo ir pravalyti. Dideli darba atlieka fermentai zaliame maiste (visu cheminiu reakciju katalizatoriai). Zodziu, organizmas pereina i namu tvarkymo, kuris neaisku kiek uztruks, busena :) Ir tai dar nereiskia, kad mes svarus gyvensime ilgiau :) Mes issivale tampame labiau jautrus toksinams ir nuodams ir daugumai zaliavalgiu profesionalu didele doze burgeriu gali baigtis ligonineje... Visai kas kita, kai zmogus serga kokia letine liga, zaliavalgyste gali labai padet ir gana greitai teigiamai suveikia. As niekad nesupratau cesnako, bet man buna skanu :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Sau 2016, 12:15 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Sigutė rašė:
Margainio sėklas kaip tik šiandien nusipirkau, mat sužinojau apie jas prieš 2 dienas :) O kodėl svogūnas, o ne česnakas? Ir ne daržovės, žalumynai kepenim... Na nežinau, bet paskutiniu metu būtent nuo šių dalykų užvalgius jaučiu skausmą kepenų srity, nuo česnako tai iš vis. Kol kas nesuprantu ar čia valymasis taip reiškiasi, ar pavargo kepenys nuo per didelio kiekio gyvo maisto...

Na ką, margainio sėklos išbandytos :) , vartota virš 4 savaičių. Mano organizmui jos, matyt, nepatiko visai, kaip kepenys tuo metu jautėsi ir kas ten vyko tuo metu sunku pasakyti :? Iš pradžių pastebėjau, kad išgėrus nelabai priima maisto skrandis, tad tiesiog ėmiau valgyti šiek tiek vėliau. Po kelių dienų prasidėjo vėmimas, paskui viduriavimas, nu ir taip 4 savaites, kol atėjo į galvą, kad gal čia nuo tų margainio sėklų man taip :) Aišku, pabandyti tikrai verta, čia išimtinis atvejis, kad pasireiškia toks šalutinis poveikis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Vas 2016, 13:46 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Nalšia
Svogūnai tai nuodai, kaip ir česnakas.
:) http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... a/Cesnakas

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Vas 2016, 20:10 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lotosas rašė:

Puikus atsakymas Lotosai :) !

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Vas 2016, 14:32 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Sigutė rašė:
Na ką, margainio sėklos išbandytos :) , vartota virš 4 savaičių. Mano organizmui jos, matyt, nepatiko visai, kaip kepenys tuo metu jautėsi ir kas ten vyko tuo metu sunku pasakyti :? Iš pradžių pastebėjau, kad išgėrus nelabai priima maisto skrandis, tad tiesiog ėmiau valgyti šiek tiek vėliau. Po kelių dienų prasidėjo vėmimas, paskui viduriavimas, nu ir taip 4 savaites, kol atėjo į galvą, kad gal čia nuo tų margainio sėklų man taip :) Aišku, pabandyti tikrai verta, čia išimtinis atvejis, kad pasireiškia toks šalutinis poveikis.

Praėjus kuriam laikui, galėčiau pasakyti, kad margainio sėklos buvo veiksmingos. Manyčiau, kad kepenys galėjo šiek tiek prasivalyti, sprendžiu iš odos. Esu skaičiusi, kad visos alergijos ir bėrimai atsiranda tada, kai kepenys užsiteršia ir nebepajėgia apsivalyti. Odos būklės pagerėjimas akivaizdus. Ketinu po kurio laiko vėl gerti, tik jau suprantu, kad maistas tuo metu turi būti griežtai žalias, jokio virto ar kepto, nes tada tik vemsi ir vemsi.... Esu valiusi kepenis ir citrina su aliejumi, bet čia gal labiau tulžies pūslė išsivalo, nei pačios kepenys. Aš ne ekspertė, o tik bandytoja visko :) Bet šitas būdas pabandžius man sukėlė įtarimą ir aš nepatikėjau juo, na buvo daug tų ale 'akmenų', bet aš supratau, kad tai tas pats aliejus su citrina, nes mano sultys nebuvo idealiai švariai išspaustos, spaudžiausi paprastai su rankom ir tuose ale akmenyse matėsi citrinos gabalėliai :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Vas 2016, 14:35 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lotosas rašė:

Aš tai visą laiką 'mirštu' suvalgius česnako, nu man būna labai jau nesveika. Šiaip aš jo ir nevalgau, nebent tik kartais, kad kirmėles paerzinti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Vas 2016, 09:56 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Nalšia
O aš jokio rimtesnio pašalinio poveikio nepastebėjau, galvoju, buvo rimta klaida , kad žaliavalgystės metu naudojau svogūną ir česnaką. :) Svogūnas ir česnakas nerekomenduojamas užsiiminėjantiems dvasinėms praktikoms. Labai įspūdingai atrodo Manu įstatyme , skirtame visiems Indijos gyventojams nevartoti svogūno, česnako, poro. Jeigu taip senovėje rimtai žiūrėjo į šių produktų vartojimą, tai vadinasi tikrai yra kažkoks poveikis skatinantis aistras ir neišmanymą nuo šių produktų. Vieną kartą panaudojus, gal ir nejauti to poveikio, bet diena iš dienos vartojant šių produktas vartojimas duoda rezultatus. Rimčiau užsiiminėjant dvasinėmis praktikom, pastebėjau, kad savaime dingsta šių produktų vartojimo noras. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2016, 16:31 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dar šis tas apie margainio sėklas, ėmiausi pakartotinai naudoti jas ir šį tą pakeičiau ir nebevimdo :) Valio! Prieš tai naudojau sausus miltelius, užgerdama juos vandeniu, dabar šaukštelį užplikau verdančiu vandeniu, per 10 min prisitraukia ir nuosėdos atsiduria ant dugno, skystį reikia gerti 3 kartus dienoj prieš valgį, išviso 3 puodeliai per dieną.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2016, 17:46 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Man tas pats su linų sėmenim. Žali malti užgeriant vandeniu neskanu, o užplikyti - puiki košė:)

O svogūnai yra normalus maistas, kam pagal prigimtį jų reikia. Kam nereikia - gal ir nuodai:)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume