Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Asmens higiena
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 19 Kov 2011, 09:40 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Klaipėda
Paprastam valgytojui tik madai pašaukus į galvą šauna mintis praustis ekologiškais muilais, šampūnais, ar namus valyti ekologiškomis valymo priemonėmis :ugeek:
Bet pamaniau kad žaliavalgiui, kuris šitaip myli savo organizmą jau "nepritinka" praustis Shwartskopf dušo žele :D
Kita vertus, esant švariam organizmui ir praustis nereikia, dėl visiems aiškių priežasčių. O ilgi plaukai?

Pasidalinkime šioje temoje patirtimis kurias turėjome, pasiūlymais, receptais, ką gaminatės patys, ar randate klaidžiodami informacijos platybėse, apie asmeninę žaliavalgio higieną.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Asmens higiena
StandartinėParašytas: 19 Kov 2011, 20:35 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėdos raj.
Aš žinau, kai kai kurie plaukus trenkia su soda. Jei plaukai ilgi, pasidaro sodos tirpalą. Pati dar nebandžiau

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Kov 2011, 08:46 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Viktorija Boutenko savo workshope, kur dejau nuorodas i youtube, pasakoja, kad sampuna darosi lyg is linu semenu ir vandens blenderio pagalba. reiktu dar karta paklausyt.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Kov 2011, 11:09 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Stengiuos nepatingėt ir išsiplaut plaukus ruginiais miltais, o skalaudama įpilu šiek tiek obuolių acto, kad plaukai būtų minkštesni, nes jei tik šiaip su vandeniu praskalauti, tai išdžiuvę plaukai būna kaip šiaudai :] kieti, ir styro į visas puse. o kai su actu praskalauju, tai visai kitas reikalas: minkšti, gražiai krenta. O kai patyngiu pasidaryti šitą procedūrą plaukams, ir norisi greičiau išsiplauti plaukus, tai tiesiog su muilu plaunu.

O šiaip eidama po dušu nei muilo, nei dušo želė nenaudoju, nes ir vanduo labai gerai nuprausia. Tik kartais po prausimosi pasinaudoju kokosų aliejumu ir taukmedžio sviestu, kulnams arba rankoms patepti. Bet tai aktualiau tik tai žiemą. Na ir dantų pastą naudoju, bet be fluoro. Arba jei arbatos išgeriu, tai pasilieku žoleles ir jomis išsiplaunu dantis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Kov 2011, 21:26 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
na aš dar kol kas nedrįstu praustis be priemonių. šampūnas bioeko, dušo želė dar irgi putojanti. Vietoj dantų pastos - druska. vietoj kremo - mažiau šlapinu veidą. na bet palaipsniui jaučiu kad norisi atsisakyt tų putų ir kvapų.

Marija, o kaip kvapas plaukų po skalavimo actu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Kov 2011, 06:30 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na aš perskalauju ris kartus: pirmą kartą šiaip su vandeniu, antrą kartą įpilu acto šiek tiek ir perskalauju, o trečią kartą be acto, bet į vandenį įpilu pavyzdžiui ramunėliu arbatos puodelį, arba takažolės, ar tiesiog kokių nors žolelių, ir acto kvapo ant plaukų tikrai nebelieka. Va ką tik pauosčiau plaukus, tai neautralus kvapas, gal šiek tiek net ramunėlės jaučiasi :] bet net ir po trijų perplovimų, miltų plaukuose šiek tiek lieka. Tiesiog po plovimo reikia išsišukuoti plaukus, ir džiūstant miltų likučiai išbyra.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Kov 2011, 06:54 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

nepasakysiu kiek tiksliai, gal apie 3 metus plaunu garstyčiomis plaukus. užoilu karštu vaneniu, duodu kiek atšalti, ir tą košę įtrinu į plaukus. kuo ilgiau palaikai, tuo geriau riebalus pašalina nuo plaukų. pradžioj reikįjo plauti plaukus bent kas trečią dieną, dabar galiu tai daryt gerokai rečiau, o ir niekada plaukai nesusiriebaluoja, kaip "praeity". minusas- reikia ilgai ir labai gerai skalauti ir vistiek šiek tiek lieka garstyčių plaukuose (mano- ilgi), bet po to lengvai išsišukuoja. prieš metus, kai labai slinko plaukai, pradėjau su garstyčiomis maišyti hną, basmą, bet kokias žolines arbatas, kosmetinį molį, eterinius aliejus, ciberžolę, kardamoną- kas į galvą šaus.
esu gal kelis kartus nusidėjusi, kai tingėjosi terliotis, taigi ploviau plaukus Amway LOC (universalus valiklis). žinau, kad jį galima net į geles pilti, nes jis ekologiškas ir natūralus. po jo plaukai puikiai atrodo, blizga, bet tikrai pradeda stipriau riebaluotis.
šiaip tai gerai plaukai atrodo mano, t-t-t

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Kov 2011, 17:08 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena, ar kalbi apie garstyčių miltelius? Jei turiu garstyčių sėklomis, ar tiktų jas sutrinti trintuvėj ir užpilti karstu vandeniu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Kov 2011, 20:45 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aga, apie miltelius kalbu.
kavamale nesumala taip gerai grudelio, kaip kad parduodami jau sumalti milteliai. visgi garstycios yra riebios, tai kavamale susimala pakankamai stambiai. as pirkau prieskoniu parduotuveleje labai-labai smulkiai sumaltas, tai tokios gerai issiskalauna. o pirkau ir stambesnio malimo ar kai namie pati maliau- stambesnes daleles prie plauko prilimpa, sunku skalauti.
bet db isbandziau kita recepta- garstyciu grudelius mirkiau, o veliau sumaliau blenderyje i tyre. sia tyre- ant plauku. saldytuve sis "sampunas" puikiai issilaiko virs savaites. bet reik ismalti blenderyje l.gerai, kad neliktu stambiu prie plauku prilimpanciu daleliu.
as patenkinta, jau pripratau prie sios sistemos, bet pradzioj, aisku, uzknisdavo..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2011, 20:58 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
kelis kartus nusidėjusi, kai tingėjosi terliotis, taigi ploviau plaukus Amway LOC (universalus valiklis). žinau, kad jį galima net į geles pilti, nes jis ekologiškas ir natūralus. po jo plaukai puikiai atrodo, blizga, bet tikrai pradeda stipriau riebaluotis.
šiaip tai gerai plaukai atrodo mano, t-t-t

Nu nerizikuociau as su Amway LOC plauti plauku :roll: Kiek teko dometis, tai nera eko sertifikuota produkcija, o be to ir sudeties jie niekur neraso. O reklamuoja ji kaip super universalu - net ir pagiriom isgert rekomenduoja...brr

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2011, 21:45 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nu nezinau... nelabai suprantu, del kokiu priezasciu jus plaunate plaukus miltais ar garstyciom? Kaip supratau nei cia labai jau pigiau, nei patogiau ir dar nelabai issiplauna, kaip supratau. As tai kaip prausiausi taip prausiuosi. Naudoju ekologiskas sertifikuotas priemones, tiek sampuna, tiek balzama plaukams. Dar bent karta i savaite istrinu aliejais pries plovimus. Nezinau ar to reikia, kai sveikai maitinuosi, bet cia kaip koks ritualas...Darau masazus, sukuoju. Kunui taip pat naudoju ar duso zele, ar muila. Naudojuosi ir kempine. Bent karta i savaite nueinu i pirti ar sauna issigarinu. Taip pat bent karta i savaite nusisveiciu oda su druska arba kokoso kevalo milteliais, arba kavos tirsciais. Po maudyniu naudoju ivairius aliejus. Dantis valiau ir valysiu, man nesuprantama, kaip kaikurie nustoja juos valyti, arba daro tai labai retai...Aisku dantu pasta, kaip ir kitas priemones naudoju ekologiskas. Veidui taip pat naudoju ivairius aliejus. Dar esu isbandziusi Gasulo moli. Juo plaudavau plaukus, kuna, darydavau veidui kaukes. Bet man tai nebuvo patogiau. Nes jo miltelius reikia ismaisyti su vandeniu, tada tepliotis. Plaukai sunkiau issiplaudavo, reikdavo sunaudoti kur kas daugiau vandens. Jis stengiuosi naudoti nebent vasara, kai prausiuosi ezeruose ar upese. Naudojuosi net ir kvepalais, ivairiais eteriniais aliejais, istraukomis. Zaliavalgiaujant beveik neprakaituojama, nebebuna nemalonaus kvapo, bet man norisi ne tik to neutralumo, bet ir kvepeti, nes tai suteikia kazkokia nuotaika, malonuma.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2011, 08:35 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Beci, ačiū kad perspėjai, nežinojau, kad Amway nėra sertifikuota. Na, kadangi naudojau LOC kokius trys kartus, tai gal labai savo plaukams nepakenkiau. ačiū, kad privertei susimastyti :)

Laura, tiesiog stengiuosi mažinti savo įtaka aplinkai. kuo mažiau triūso įdėta į produkto gamybą, tuo mažiau atliekų nuo gamybinio proceso, tuo jis mano nuomone ekologiškesnis. Mane domina ne tik poveikis MAN, bet poveikis- bendrai GAMTAI.
"eko šampūnams" gaminti stovi didžiulės gamyklos, kurios, esu tikra ir atliekas kažkur pila, ane.. ?
O garstyčios tai čia gal nuo pirmykštės bendruomenės - užauginai, surinkai, išdžiovinai, sumalei.
Beje, aš kai dar gyvenom dviese, tai ir indus ploviau garstyčiomis. Tiesiog turėjau šalia kriauklės plastikinį indą su vandeniiu ir įbertomis garstyčių milteliais. Ten sumesdavau indus, praplaudavau,vėliau juos skalaudavau po vandeniu. Žinoma, virtuvės dizaino prasme sprendimas ne pats gražiausias. Kai vėl gyvensiu atskirai nuo tėvų - grįšiu prie šios sistemos.
Ekologiška turi būti ne tik man, bet aplinkai ir man!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2011, 11:19 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Labai pritariu Jelenai. Kalbant apie ekologiškumą reikia žiūrėti ne tik į save, bet ir į mus supančią aplinką. Be to, dauguma ekologiškų šampūnų toli gražu ne ekologiški (gerai, kad daug kur dabar pradėjo rašyti "contains 90% organic materials ir pan."), jau nekalbant apie visas gamybos, transporto, pakuotės gamybos taršą ir žalą aplinkai... Bet čia kiekvienas renkasi asmeniškai ką tepti ir naudoti ant savo kūno. Svarbiausia, kad suprastumėte, kad viskas įeina į mus ir nuodija organizmą.
Geras filmukas apie kosmetikos naudojimą:

http://www.youtube.com/watch?v=pfq000AF1i8

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Bal 2011, 21:42 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laba vakara visiems :-)

As esu isbandes - garstycias, vandeni, citrinas, acta.. mmm, gal dar kazka, nepamenu jau. Bet jau kelis menesius naudoju sampunus Urtekram firmos. Kokybe esu patenkintas, sudetimi, kas be ko taip pat. Kunui karts nuo karto naudoju Juodaji Afrikos Muila, nors nesu tikras ar tai geriausia iseitis. Kaip muilas tai labai kokybiskas, sakyciau geriausias is visu, kuriuos yra teke naudot. Bet turint omeny, kad muilas apskritai nera toks jau geras dalykas, tai naudoju ji saikingai. Dazniausiai plaunu vandeniu su kempine, tiesiog ilgiau uztrunka. Dar naudoju eterinius aliejus karts nuo karto, bet cia jau grynai paivairinimui, galima apsieit ir be ju.

:-)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Bal 2011, 15:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kosmetinių preimonių naudoju mažai, dauguma likučių (pavyzdžiui, dekoratyvinė kosmetika) iš ne tokių sąmoningų laikų. Net nekyla mintis mesti likučius lauk ir užsipirkti ekologiškų, juk tada tai jau neekologiškumo viršūnė. Arba - gundytis ekologiškų priemonių pasiųla, pirkti atskirai kremą rankoms, aliejų plaukams, balzamą kūnui.

Atvirkščiai, mano kredo - kuo mažiau pirkti ir vartoti ir ta dvasia auginti vaikus. Galiu naudoti ir "masines" priemones, bet svarbu, kad jų būtų mažiau. Tarkim, kad skalbiu su Persil, bet pilu jo trečdaliu mažiau, nenaudoju jokių papildomų mikštiklių ir pan.
Tą patį aliejų naudoti rankoms, veidui, kūnui, vyrui po skutimosi, o geriausia - nenaudoti.

Aš pati pasigaminu muilą iš aliejų, jį naudoju kietą ir skystą. Tik mažai, daugiau rankoms, vonioje man patinka tik kempine, na dar koks buitinis "šveistukas", kad ir druska.

SĄMONINGI BŪSIME NE TADA KAI NAUDOSIME EKO PRIEMONES, BET KAI KO NORS NENAUDOSIME.Paprasra verslo logika, jei mažiau perka X, kažkas daroma kad pirktų daugiau: mažinama kaina, daromos "inovacijos" alternatyviems panaudojimas, papildomiems produktams ir t.t. Taigi kai dalis jau vartoja eko x pr., dalis - daugiau x. Sumoje - dar blogiau nei buvę....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Bal 2011, 16:54 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As naudoju ekologines dantu pastas, kokoso muila ir ekologiska sampuna, viska isigijau el.parduotuveje
http://www.iherb.com/default.aspx jei ivesite koda GUB 776 gausite nuolaida 5$, cia viskas tikrai pigiau nei parduotuvese. Nepagalvokite, kad uzsiimu reklama, tiesiog pats ilgai ieskojau atsakymu ka naudoti, kadangi pritariu idejai,kad kuo maziau pakenkti ne tik sau,bet ir gamtai. As gyvenu Norvegijoje beveik kalnuose, tai cia apskritai problema man kaip zaliavalgiui, nebent kartais nuvykstu i Tailandieciu parduotuve,tai ten dar kazko galima rasti. O kur Lt galima isigyti ciberzoles, ir kaip apie galvos plovima su dilgeliu nuoviru?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Lie 2011, 16:37 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
gal kas zinote kokia naturalia dantu pasta be floro?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Lie 2011, 16:39 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

tokia pasta, kuria galima butu Lietuvoje nusipirkti

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Lie 2011, 20:00 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Galima rasti ekologiškų dantų pastų įv. eko parduotuvėse, didesnėse Rimi praduotuvėse (Urtekram linija)...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Lie 2011, 00:30 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kalbant apie dantu pastas labai rekomenduociau paskaityti si straipsni: http://sveikatossaltinis.blogas.lt/ksil ... s-423.html

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Lie 2011, 11:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aciu. Iki siol su Glister amway valiau atrodo nepigi , bet fluoro yra, gal ir mazas kiekis, bet yra. Reikia keisti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Spa 2011, 18:41 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Taigi, štaigi, jau kuris laikas prausiuosi ir plaukus skalbiu muilo riešutų nuoviru ir dažau juos chna. Džiaugiuos ir rekomenduoju. Tiesa, į nuovirą pilu apie 10% ekologiško šampūno, nes prie natūralių priemonių organizmas turi priprasti ir vien riešutukais gerai neišsiplauna. O kondicionavimui naudoju vandenėlį su obuolių actu. super:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2011, 20:17 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vilkaviskis
as ir naudoju muilo riesutu nuovira su 10 % ekologisku sampunu, gerai plauna, dar i ta sampuna imaisiau eteriniu alieju rozmarinu ir greifruktu, ipyliau 1 sauksteli sodos, suputojo labai, bet paskui nusedo putos ir gavosi liuks samunelis.gerai isplauna riebaluotus plaukus.t.p.siuos muilo riesutus naudoju visur, indu plovikliui, skalbiu(skystam pavidale) su medzio pelenu nuoviru ir soda.gerai skalbia.audiniu minkstiklis eterinio aliejaus 2-3lasiukai i perskalavimo skyriu.siaip as skalbiu rankom, atsisakiau skalbiankes, del eko .

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 12:27 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura rašė:
... Dar esu isbandziusi Gasulo moli. Juo plaudavau plaukus, kuna, darydavau veidui kaukes. Bet man tai nebuvo patogiau. Nes jo miltelius reikia ismaisyti su vandeniu, tada tepliotis. Plaukai sunkiau issiplaudavo, reikdavo sunaudoti kur kas daugiau vandens.

Aš irgi naudoju Gasulo molį. Gal ir ne kiekvienakart plaudama plaukus, bet kas antrą-trečią kartą tikrai :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 12:28 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Karina rašė:
gal kas zinote kokia naturalia dantu pasta be floro?

Taigi molio milteliai :D

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume