Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
  Spausdinti

Re: Vaiko žindymas ir žaliavalgystė
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 23 Lie 2011, 16:40 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Rasiau apie slinga su ziedais, jis patogiausias pradzioje, kai reikia vaika daznai isimti. Vaikijuoste patogesne man buvo veliau.
Cia youtube filmukai:
10 dalių RU kalba
http://www.youtube.com/watch?v=9Z-mrB1t ... re=related

dar
http://www.youtube.com/watch?v=vvyQE5ij-os
http://www.youtube.com/watch?v=AWaxHaTc4cI
na ir pati rasi daugiau, svarbu, kad butu susidomejimas. as tai neisivaizduoju, kaip galima be slingo tvarkytis ir kad vaikas nuolat butu kartu, kas man buvo didziausias prioritetas

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 23 Lie 2011, 21:22 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ok labai dekui, pasirodo reikia dirziukus reguliuotis.. reiks praktikuotis. O nuo kada pradejai deti i slinga? Visiskai nuo gimimmo? Maniskei dar tik 3 savaites. Man kas dar truputeli kelia nerima, tai, kad tiek slinge, tiek tuose bounceriuose (nznau kaip lietuviskai) jis siek tiek susilenkes, lyg hamake. Teigiama, kad jis kaip gimdoje ir tai negali buti pavojinga stuburui, arba bent jau busimai laikysenai. Bet kai vaikutis gimsta, jam pradeda kauliukai ir stuburiukas kieteti, jis jau nebe gimdoje, jam reikia kuo dazniau buti tiesiai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Lie 2011, 22:00 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
taip į slingą galima dėti nuo pirmų dienų, aš nešiojau saviškį nuo pat pradžių ir dar dabar nešioju. daugiau apie slingą ir panašias nešiokles yra http://www.geramama.lt, ten taip pat yra nešioklių rišimo konsultančių numeriai. Galima užsisakyti konsultaciją, kad net į namus atvažiuotų ir parodytų kaip rištis.
o dėl pūtimo tai gal vertėtų savo gydytojos paklausti nuo kokių tavo valgomų produktų gali pūsti vaikui pilvą.
Laura rašė:
Ok labai dekui, pasirodo reikia dirziukus reguliuotis.. reiks praktikuotis. O nuo kada pradejai deti i slinga? Visiskai nuo gimimmo? Maniskei dar tik 3 savaites. Man kas dar truputeli kelia nerima, tai, kad tiek slinge, tiek tuose bounceriuose (nznau kaip lietuviskai) jis siek tiek susilenkes, lyg hamake. Teigiama, kad jis kaip gimdoje ir tai negali buti pavojinga stuburui, arba bent jau busimai laikysenai. Bet kai vaikutis gimsta, jam pradeda kauliukai ir stuburiukas kieteti, jis jau nebe gimdoje, jam reikia kuo dazniau buti tiesiai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgp 2011, 11:12 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ilgokai nerašiau apie savo sūnelį. na, darėm tyrimą, tai per 2 mns hemoglobinas pakilo nuo 81 iki 102. pasirinkau aš ne patį gal sveikiausią ir natūraliausią variantą - pradėjau sūnui duoti geležies (iron bysglycinate) ir B12 (methycobalamine) papildus, bet mažesnėms dozėm, nei rekomenduojama. tikrai pastebėjau, kad jau po kelių dienų vaikas tapo ramesnis ir tikrai kiek jo apetitas išaugo, kai kad ir sakė man pediatrė, kad mažakraujystė stipriai įtakoja tiek apetitą, tiek vaiko nuotaikas. aišku, prisidėjo ir tai, kad vaikas gavo l.daug uogų, šviežių daržovių, kurias l.noriai valgo.
beje, vaiko racione (nuo 1,9 mns) atsirado keli virti patiekalai. sūnus tiesiog labai domėjosi viskuo, ką valgo tėvas, taigi gavo paragauti ir pamėgo virtus grikius, žirnius ir lęšius. vidutiniškai gauna virto maisto 2, max 3 kartus /savaitę. valgo tikrai didelėm porcijom ir tikrai l.noriai. ar tai dėl to, kad virtas maistas turi "narkotinių galių, o gal tiesiog dėl to kad tokį maistą yra lengva kramtyt, jis yra šiltas (esu tikra, kad mažam vaikui tai yra svarbu, MPienas yra, tarkim, kūno temperatūros) ir norisi įvairumo. o gal ir dėl to, kad tokio amžiaus berniukai stengiasi "būti kaip tėvelis". beje, su savo tėvu už kompaniją vaikas visuomet valgo labai gerai..
yra 2 pozityvus momentai.. vaikas praktiškai padvigubino savo prieaugį per šiuos 2 mns. nežinau, kam dėkot. ar tos 2 porcijos virto maisto per sav tai padarė, ar geležies papildai, ar padidėjęs apetitas ir maisto porcijos, ar šviežios uogos ir daržovės. o gal viskas kartu.
kaip jau rašiau, iki šiol vaikas neturėjo poreikio prisivalgyt, o db matau, kad jis jau nori pavalgyt iki soties.
dar vaikas pradėjo gauti ožkos šviežio pieno arba jogurto arba grietinėlės, bet max iki 200 ml/savaitę. toleruoja normaliai, be jokių snarglių, kaip kad nuo karvės pieno. ožkos pieno (teko pirkti ožką :lol: ) produktus pradėjau duoti todėl, kad vaikas paragavęs karvės pieno grietinės labai jos reikalavo. nusprendžiau, kad gal būt kažko jam iš tų produktų reikia. bet valgo l.saikingai ir nereguliariai. kartais duodu sviesto gabaliuką (karvės), pasvėriau, tai apie 4-5 gr. nuo didesnio kiekio suskystėja išmatos, o šiaip tai valgytų ir daugiau. valgo šiaip sau, be nieko, pasiima gabaliuką ir sučiulpia.
trynius tebevalgo, bet taip pat nereguliariai 2 -max4/savaitę.
va tokios va žinios iš mūsų.
a.. dar apetitą padidino tai, kad pradėjau jam jungti multikus kompe ir prieš pat nosį padedu indą su daržovėmis, vaisiais.. nepedagogiška.. bet mums padeda labai.. :lol:
šaip tai liūdna, kad sūnus prarado 100% žaliavalgio statusą, bet iš ties tai man pačiai pasidarė gerokai lengviau, kad kiek paleidau vadžias.. tik nesinorėtų, kad tos kelios porcijos virto maisto peraugtų į kažką rimčiau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2012, 05:56 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Merginos, trumpai, glaustai.. sunui mano 2.4, tebezindomas. Hemoglobinas kyla savaime be jokiu papildu, bet duodu retsykiaias B12 ir vitD. Labai akcentuoju, labai! savo "zalius miltus", tai yra laukiniu ir kulturiniu dziovintu zoliu miksus, sumaltus i miltus, dedu bet kur. MPienas vis dar sudaro svarbia raciono dali, taip pat labai svarbus psichologine prasme, nes kaip tik izengem i 2 metu kryze.
Del zindancios mamos detoksu.. Vakar vakare morku sultimis pabaigiau savo 7 dienu badavima. Badavau su vandeniu, geriau ji karsta, nes salau, i vandeni dejau ziupsneli juros druskos. Badavimas su druska, "hidrotacija", tai cia tokia nauja tendencija. Savijauta buna gerokai zvalesne, organizmas ne taip dehidruojasi, kas zindant labai svarbu. Psichologiskai buvo sunku, alkio jausmas dingo iskarto, bet nuo 4 dienos atsirado vel ir manes jau nebepaliko. Manau, gal laktacija kalta. Kaip tik su tuo alkio jausmo atsiradimu sutapo ir laktacijos mazejimas. Mano atveju faktas- nuo ketvirtos paros bado pieno mazeja. Ant vaiko kokiu tai "detokso" pozymiu nepastebejau, tik kad viena ryta patikrinau slapimo ph, tai buvo kiek rugstesnis, nei pries tai matuojant. Gal ir sutapimas. Fiziniu jegu kritimas tik penkta diena, taigi leidau sau arbat.sauksteli medaus. Nuo 6-7 dienos taip pat i deina vartojau gal pora arbatiniu sauksteliu medaus- tirpdziau savo karstame vandenyje. Bet jau kaip ir nebuvo butina, nes buvo ryskus fiziniu jegu antpludis, jau 5 ryte pasokau is lovos ir pradejau tvarkytis namuose. Jokiu snargliu, skausmu, ir intoksikacijos nebuvo, klizmu nedariau, ir manau, kad tai deka tu nuostabiu 4 metu, kai mano "duona kasdiene" buvo zalias maistas. aaa.. svorio kritimas tai zenklus, nors druskos naudojimas ji pristabdo, bet penkta diena jau buvo minus 4 kg, tai badaujant zindymo metu tokia tendencija yra normali.
Beje, ikvepe vienos mamos patirtis, nors ji 7 dienu badui ryzosi veliau, kai vaikui buvo 2.9, bet po para-trys badavo nuo vaiko metuku. Kai jos vaikui buvo virs 3, tai ji badavo 18 (o gal 19?) dienu, viska sklandziai isdeste savo deinorastyje. Sorry, Ru kalba.
http://golodanie.su/forum/showthread.ph ... -%FD%F2%EE
A.. plaukai, nagai vietoj, rauksles ant kaktos (nuo paauglystes turiu iproti raukti kakta ) tikrai issilygino!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2012, 23:23 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Aš kaip tik norėjau paklausti ar kuri bandėt badauti maitinant. Mano mažiui 7,5 mėn. ir mamos pienas jo pagrindinis maistas, tai dideliems "žygiams" nesiryžtu. Bet kaip suprantu 2-4 d. tarkim tik sultis pagerti nieko blogo.
Beje, dėl laktacijos, vasarą turėjau slogą, kad net maisto skonio nejaučiau. Tai tris dienas tik vandenuką gėriau, bet pieno nesumažėjo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Bal 2012, 21:21 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėda
Sveiki,
esu naujoke ne tik zaliavalgysteje bet ir siame forume :)
todel vis dar daug skaitau ir domiuosi kaip teisingai zengti i zaliavalgyste.
siuo metu mane kamuoja toks klausimas.
Turiu du vaikucius, mazajam 8 men, maitinu ji. Po nestumo svoris dingo labai LABAI greitai ir jis intensyviai mazeja ir toliau. Net ir aplinkiniai sako, kad jau darausi nebepanasi i zmogu :) Neretai, jauziuosi visikai issekusi. Kaip rekomenduotumet papildyti dienos raciona, kad tikrai maisto uztektu ir man ir mano maziui :)
Rytais pasidarau zaliu kokteiliu, valgau nemazai vasiu. veliau kokia sauja riesutu. pietums darzoviu salotu, ar sriubu. I vakara labai pramusa ant saldumynu (labai bandau su tuo kovoti ir bent jau ta kieki mazinu). Siuo metu bandau atsisakyti mesos, nors ir siaip jos vartoju labai mazai. Dar kol kas valgau ivairias koses virtas ant vandens. Kadangi maista stengiuosi derinti jau daugeli metu, tai kazkaip nesinori visokiu nesamoniu valgyti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Bal 2012, 12:30 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kadangi tu pagal aprasyma nesi dar stipriai pakeitus raciono, tik žalias maistas neturetų būti svorio metimo priežastis. tada galbūt raciono struktūra?
Mano svoris trečio vaiko žindymo, perėjus prie žalio raciono, metu ne nukrito, o pakilo (per du ankstesnius žindymo laikotarpius- šiek tiek nukrito). Bet tik tada, kai į racioną sugražinau daugiau riebalų ir baltymo RAf (raw animal food) forma -sviestą, sūrį, trynius. padariau išvadą, kad mano organizmo teisingam funkcionavimui vien augalinis maistas nėra tinkamas, o apsispręst padėjo organizmo signalai- noras, potraukis ne labai kažkada mėgtų kepinių, o baltymingo maisto.

Kiti puikiai jaučiasi ir maitindamiesi veganiškai.
Žindymas ne pats geriausias metas keist mitybą, gerai kad darai tai etapais. Nepamiršk žalumynų, tai padės išvengt mineralų trūkumo ir papildys aminorūgščių atsargas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2013, 10:08 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Baigiau žindyti savo 3m 3 mėn sūnų. Nuo 3 metukų jau tai tapo tik vieninteliu paroje susiglaudimu prieš nakties miegą, o prieš pora savaičių nenakvojau namie, paskui vakare pats užmigo ir nepaprašė, paskui nukalbinau, paskui pasiūliau puodelį karvės pieno(nevirinto aišku) ir taip mes jau pora savaičių, turbūt ir amžinai atsiskyrę....
Tačiau parašysiu ne apie nujunkymo procesą o apie tai, kas šiame forume - apie žindančios mamos mitybą.
Kiekvienos patirtis turbūt kitokia, remiuosi manąja. Esu 3 vaikų,tarp kurių gan maži(2 m, 3 m) amžiaus skirtumai, mama.
NEREKOMENDUOJU RADIKALIAI KEISTI MITYBĄ, YPAČ Į VEGAN ŽALIĄ, ŽINDYMO METU, nes:
- organizmui ir taip papildomas krūvis 'perdirbti' papildomą maistą(pirmus metus apie 1 ltr pieno paroje).
Motinos piene yra apie 45 g riebalų, 140 mg cholesterolio ir, apie 15 gr baltymo 1 litre . Jei nesuvalgysime su maistu, bus imama iš mamos kūno.Tai paaiškina energijos trūkumą (o kur dar naktinis kėlimasis) bei svorio kritimą
- dėl pakitusio raciono gali sutrikti virškinimas, kurio simptomai - pilvo pūtimas, rėmuo, nevirškinimas, maisto "stovėjimas skrandyje" dėl sumažėjusio rūgštingumo kartais klaidingai vadinama detoksikacija.
Dėl ko gali sutrikti? Mano pavyzdys: padidėjo maisto kiekiai - juk žalias maistas mažiau koncentruotas;padidėjo ląstelienos kiekis iš žalių lapinių daržovių, iš sėklų ir riešutų;sumažėjo baltymo, kol nepradėjau kasdien vartoti žalio sūrio ar varškės; stipriai padidėjo augalinių - polinesočiųjų riebalų, kurie taip pat slopina skrandžio veiklą
-vaikas su pienu gali negauti kai kurių maisto medžiagų, pvz vit.B12, o žiemos metu - Vit D.

Aišku, jums gali nieko nenutikti, jei esate absoliučiai sveika, labai jauna ir vaikelis yra pirmas, kuriam tik vienam reikia skirti dėmesį, neturite sodybos ir didžiulio daržo ;) . Tada mokėsite save patausoti ir suprasti kūno poreikius, kurie be kita ko prie vienintelio vaikelio bus ir mažesni.
O man truputį nutiko - sutapimas su žaliavalgyste, ar ne bet "apsigyveno" skrandžio refliuksas, kurio vienas iš bjauriųjų simptomų yra stemplės, gerklės spaudimas ir veržimas, suaktyvėjantis žiemą.

Nepaisant įspėjamųjų intonacijų, aš tebemanau, kad žaliavalgystė išgelbės pasaulį.
Jei domėjimasis žaliavalgyste paskatins atsisakyti stipriai perdirbto pramoninio maisto, tokio kaip sausainiai, saldainiai, įvairūs kepinai (prie kurių mane drastiškai traukdavo per pirmų dviejų vaikų žindymus), cukrus;
jei tai paskatins kasdien suvalgyti po 500 gr įvairių nevirtų daržovių pagal sezoną;
jei paskatins kelti klausimus, ar visada yra tiesa, ką mums aktyviai bruka (tinka ir žaliavalgystei :!: -Vilniuje jau daug kur prekystaliai nukrauti pseudo duoniukais ir 'rutuliukais' - paskaitykite sudėtį...)
tada jūsų racionas taps stipriai kokybiškesnis ir neabejotinai turės teigiamą poveikį vaiko ir jūsų sveikatai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2013, 14:59 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano 3,5 m vis dar žindo prieš miegą ir 1 kartą naktį. Nepanašu, kad jis planuoja šio malonumo atsisakyt. Dienos žindymų be problemų atsisakėm ties 3ąjį gimtadienį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Spa 2013, 00:07 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laba, smagu, kad yra ilgai zindanciu mamu. Maniskiui 2metai, vis dar zindau daugmaz kiek nori. Tik vat beda, kad labai jau sudetinga su kitu maistu. Nieks jam nepatinka, pora saukstu ir nelabai nori jau. Kadangi tevas yra visavalgis, tai kartais neiseina visokiausiu maisto produktu nuslepti. Labiausiai patinka virtos bulves. Nezinau kokiu jam cia patiekalu zaliavalgisku sugalvot, kad jam patiktu.. Daugmaz racionas yra toks:
Ryte- mano pienas
Obuolys, veliau pora saukstu koses.
Diena vel mano pienas ir tada kokiu bulviu, bandau zirniu virtu imaisyt. Ar ryziai su lesiais.
Vakare vel pienas, melionai ar vynuoges, bananai. Kartais duodu riesutu. Kartais kukuruzu makaronu.
Is pieno produktu retkarciais tik sviesta duodu, kiausiniu nevalgom. Savo duona su raugu kepu, bet kai ragaves baltu miltu, tai jam viskas skanu, kas is ju: bandeles, lietiniai ir pan.
Nezinau, kaip ivest zaliavalgisku "patiekalu", kad valgytu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Spa 2013, 16:23 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Beja, dar apie tai, ka pasakojo Marva Oganian apie vaiku zindyma. Ji pabreze, kad vaikai (zmoniu vaikai), kaip ir gyvunu jaunikliai, piena zysti turi iki tam tikro amziaus ir ne maziau ar daugiau. Ji akcentavo 1neriu metu laikotarpi, o tada vaikas turetu buti atjunkomas. Maitinan vaika toliau vyksta tam tikri neigiami procesai. Cia jos zinios, jos nuomone, kuria buvo idomu isgirsti, taciau paskaita buvo trumpa, viskas labai apibendrinta ir gan pavirsutiniskai "perbegta", noretusi daugiau info ta tema. Mano zinios ir nuomone, kiek kitokia;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 09:34 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano ir nuomones kitokia. Skaiciau ivairiu knygu. Jei kalbedami apie naturaliai gamtos sukurta, tai zmogus turetu zisti kol pats vaikas atsisako, arba max iki 7metu. Aisku sunku musu visuomeneje tai ivykdyti.. Ir aisku kiek zmoniu, tiek nuomoniu. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 12:07 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As buvau kategoriskai UZ ilgalaiki zindyma, kad ir iki pensijos. Bet kai mano sunui buvo apie 3m, tai apsitariau siuo klausimu su psichoanaliteike, kuri ilgai (iki 2m) zinde savo vaikus, plius uzdaviau kalusima apie ilgalaiki zindyma psichoanalitiku forume. Rekomendacija daug maz tokia - zindymas yra gerai, bet mes ne tik primatai, bet ir sociumo dalis. Siuolaikine bandruomene turi savo reikalavimus vaiko psichologiniam brandumui, tempai gerokai spartesni, nei anksciau. Vaiko separacijos nuo mamos amzius- 2-3 metai, plius/minus. Iki to momento zindymas turetu buti nutrauktas, priesingai tai trukdo normaliam separavimuisi nuo mamos.
Socialiniai psichologai, kiek maciau, rekomenduoja net ankstesni atjunkima- zindymas iki metu laikomas socialine norma.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 14:44 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O kas per psichologiniai procesai gyksta, jeigu vaikas bus zindomas ilgiau, na tarkim 3-4-5 metai? Aplamai butu idomu suzinoti, kiek naturaliai, laukineje gamtoje, senais laikais, zmogaus vaikai budavo zindomi. Turetu buti kazkur kazkokia informacija, kai dar zmogus gyveno gamtoje, necivilizuotai. Aisku turbut daug kas priklause nuo gamtos salygu, bet vistiek noretusi zinoti bendraji, pirmykscio naujaginio zindymo laikotarpi:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 20:13 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Nu, mergaitės, kam atsižvelgti į šiuolaikinio sociumo reikalavimus - juk tai gūdus beprotnamis. Kuriame visi nelaimingi. Gimdyk ligoninėj, skiepyk, vaiką atiduok vaikų konclagerin, pati neaugink, marš į darbą... O paskui pediatrai dejuoja, kad praktiškai nebėra sveikų vaikų. Yra aiškus kriterijus: lopšelin atiduodamas vaikas - klykia, nujunkomas vienmetis - klykia... Vaikų poreikiai per amžius vienodi, čia melas, kad jiems štai dabar jau mažiau reikia bendravimo su mama. Laimingose tautelėse jokie apsišaukėliai tokių dalykų nereguliuoja.

Nenurodysiu šaltinio, bet kažkur Afrikos širdy vaikus žindo 4 metus. Per tą laiką ir nepastoja, reiškia, žindo ne simboliškai. Gimdymų tarpai - vidutiniškai 4 metai. Vos tik jaunosios tos tautelės atstovės išsikelia į miestą, tampa trumpai žindančiomis mamomis. Nurodo pagrindinę priežastį - galimybė nusipirkti mišinėlių.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Spa 2013, 13:51 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Artima man Smilgos nuomone ir paziuros. Esu taip pat uz ilgesni zindyma ir siaip buvima su vaiku. O visgi iskilo dar idomesniu klausimu, kuriu nekeleme siame forume. Kaip ten yra su tuo pastojimu, zindymo metu. Koks tas zindymas turetu buti, kad butu apsauga 100%? Kodel visgi siuolaikiniame pasaulyje zindymas neapsaugo, net ir ankstyvame periode, iki metu ar net pusmecio. Tarkim, kad ir mano mama pastojo praejus 3 menesiam, po to kai pagimde mane. Nors maitino savo pienu. Tai isties atrodo labai anksti, organizmas dar buna visai neatsigaves ir turetu automatiskai saugotis. O vaiku-pametinuku gi labai daug.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Spa 2013, 21:49 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaimas
Laura rašė:
Artima man Smilgos nuomone ir paziuros. Esu taip pat uz ilgesni zindyma ir siaip buvima su vaiku. O visgi iskilo dar idomesniu klausimu, kuriu nekeleme siame forume. Kaip ten yra su tuo pastojimu, zindymo metu. Koks tas zindymas turetu buti, kad butu apsauga 100%? Kodel visgi siuolaikiniame pasaulyje zindymas neapsaugo, net ir ankstyvame periode, iki metu ar net pusmecio. Tarkim, kad ir mano mama pastojo praejus 3 menesiam, po to kai pagimde mane. Nors maitino savo pienu. Tai isties atrodo labai anksti, organizmas dar buna visai neatsigaves ir turetu automatiskai saugotis. O vaiku-pametinuku gi labai daug.

Todėl, kad esam stiprios (sąlyginis tas stiprumas, bet jeigu žiūrėti į išnešiojimo galimybes ir aplinkybes), gyvenam šiltnamiuose - neklajojam atšiauriomis sąlygomis belenkur ir belenkiek, nebadaujam.. tai ir deram :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2013, 08:34 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura rašė:
O kas per psichologiniai procesai gyksta, jeigu vaikas bus zindomas ilgiau, na tarkim 3-4-5 metai?

separacijos tema yra l.plati, as tau jos normaliai nepaaiskinsiu. bet, esme tokia- iki 2-3 metu vaikas turi 'gimti" kaip visiskai atskiras nuo mamos fizinis vienetas. kol zindymas nenutrauktas, motinos ir vaiko organizmai nera atskiri.
psichologijoje yra nuomome, kad kiekviena amziaus kryze/brendimo pakopa geriau pereiti tam tikrame amziuje, todel ir yra rekomendacija, kad zindymas butu nutrauktas iki 2-3 m, kai atsiranda vaiko "As". bet tai ne taisykle. tai rekomendacija.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2013, 11:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na mano nuomone apie zindyma yra tokia: zinda tol kol nori, taciau nuo 1,5 m reiketu svelniai "padeti nebenoreti" :) tai gali uztrukt, bet del to netraumuos nei vaiko nei mamos. Jeigu bent viena puse nepasiruosus, tai reikia islaukti momento. taciau mano didele dalis pazystamu mamu baige maitinti abipusius sutarimu iki 2 metu. Kai viena jau buvo pervargus nuo to o kitam zindymas buvo tik iprotis, kurio lengvai atsisake. Taciau zinau atveju, kai del sveikatos problemu vaikai intensyviai zinda iki 3-4 metu. Man asmeniskai zindymas vyresnio nei 2 metu vaiko toleruojamas butu vakarais ir naktimis. nelabai malonu kai didysis (2 m,) pamates kaip maziukas (6 men) valgo ateina ir bando i kruti ikast, nes kitaip jau nebemoka :))))

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Lap 2013, 22:10 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ar kuri nors mamytė žindymo metu naudojo spiruliną? įdomu, ar labai suteikia pienui skonį..tiesiog žiemą kai žalumynų tiek mažai, norėtųsi pasipildyti atsargas bent šituo "superfood'u"

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Lap 2013, 22:19 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As naudodavau visokius ale superfoodus ir siaip pridziovintas zoles. Nelabai tikiu, tais pieno skonio pasikeitimais, o gal per mazai info turiu. Bet nemanau, kad maisto produktai keicia pienos koni, nebent daugiau teoriskai, o praktiskai, tai tik gal nezymiai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Lap 2013, 23:18 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

man tai labai keista, kai pasiskaitau visavalgių mamų forumus, kurios žindo, kodėl taip bijoma visų daržovių ir vaisių? na suprantu, kad geriau vengti egzotinių vaisių, bet juk yra gana pakankamai ir vietinių daržovių. ir žinoma, patys daktarai suformuoja tokią mamų nuomonę..
ar buvo jums, kad negalėjote kokių nors daržovių ar vaisių vartoti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2013, 08:55 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Kaunas
Marija rašė:
man tai labai keista, kai pasiskaitau visavalgių mamų forumus, kurios žindo, kodėl taip bijoma visų daržovių ir vaisių? na suprantu, kad geriau vengti egzotinių vaisių, bet juk yra gana pakankamai ir vietinių daržovių. ir žinoma, patys daktarai suformuoja tokią mamų nuomonę..
ar buvo jums, kad negalėjote kokių nors daržovių ar vaisių vartoti?

Juk nuo ankštinių , kopūstų pradeda vaikiui pilvuka pūsti , užtai ir bijo greičiausiai.

http://www.siaurespaukstis.lt/

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2013, 12:13 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na su pilvo putimais, tai cia daugiau prastos zarnyno mikrofloros reikalai. Yra augalu (ankstiniai, kopustai...), kurie dazniausiai pucia pilva daugeliui zmoniu, ar tai bus vaikas, ar suauges. Ju galima privengti, arba reikia moketi paruosti. Sudaiginti ankstiniai retai kam pilva pucia. O norint valgyt virtus, taip pat geriausia pries tai sudaiginti, arba bent jau labai gerai atmirkyti, ilgai, ant silpnos ugnies virti.
Bet mamos turbut labai nori apsisaugoti ir kartais visai be reikalo. Mano vaikui, ojojoj, kokie prasti reikaliukai buvo kelis menesius, del putimo. Man paciai negyvenimas tuo metu buvo. Ankstiniu vengiau, manau tiesiog, kad vaikiukui formavosi mikroflora. O visokie zalesiai, darzoves tikrai i nauda tai mikroflorai, plius vitaminai, mineralai. Nematau reikalo vengti jokio naturalaus, zalio, musu krastu, sezoninio maisto. Velgi su saiku, atsizvelgiant i produkta i jo virskinimo galimybes pagal vaiko amziu.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Panašios temos   Autorius   Atsakymai   Peržiūrėta   Paskutinis pranešimas 
Dalinė žaliavalgystė

forume Žaliavalgystė

Valdas P.

3

1147

16 Gru 2015, 16:46

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume