Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
  Spausdinti

Re: Vaiko žindymas ir žaliavalgystė
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 08 Lap 2013, 21:55 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
satin rašė:
Marija rašė:
man tai labai keista, kai pasiskaitau visavalgių mamų forumus, kurios žindo, kodėl taip bijoma visų daržovių ir vaisių? na suprantu, kad geriau vengti egzotinių vaisių, bet juk yra gana pakankamai ir vietinių daržovių. ir žinoma, patys daktarai suformuoja tokią mamų nuomonę..
ar buvo jums, kad negalėjote kokių nors daržovių ar vaisių vartoti?

Juk nuo ankštinių , kopūstų pradeda vaikiui pilvuka pūsti , užtai ir bijo greičiausiai.

tai kad ne tik kopūstų ir ankštinių vengia...beveik visų daržovių nevalgo, kokią vieną morkytę suvalgo ir tiek. o viso kito negalima, nes daktarai taip pasakė ;] o po to, žinoma, skundžiasi užkietėjusiais viduriais.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 08 Lap 2013, 21:57 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura rašė:
Na su pilvo putimais, tai cia daugiau prastos zarnyno mikrofloros reikalai. Yra augalu (ankstiniai, kopustai...), kurie dazniausiai pucia pilva daugeliui zmoniu, ar tai bus vaikas, ar suauges. Ju galima privengti, arba reikia moketi paruosti. Sudaiginti ankstiniai retai kam pilva pucia. O norint valgyt virtus, taip pat geriausia pries tai sudaiginti, arba bent jau labai gerai atmirkyti, ilgai, ant silpnos ugnies virti.
Bet mamos turbut labai nori apsisaugoti ir kartais visai be reikalo. Mano vaikui, ojojoj, kokie prasti reikaliukai buvo kelis menesius, del putimo. Man paciai negyvenimas tuo metu buvo. Ankstiniu vengiau, manau tiesiog, kad vaikiukui formavosi mikroflora. O visokie zalesiai, darzoves tikrai i nauda tai mikroflorai, plius vitaminai, mineralai. Nematau reikalo vengti jokio naturalaus, zalio, musu krastu, sezoninio maisto. Velgi su saiku, atsizvelgiant i produkta i jo virskinimo galimybes pagal vaiko amziu.

na, o ką tada valgei prmuosius mėnesius kai buvo prasti reikalai su pilvuku?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Lap 2013, 09:32 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

vaikelis tures mamos mikroflora (jei gimdytas, o ne trauktas po cezario). pagal logika, vaikas turetu pusti nuo tu paciu produktu, kaip mama, bet pas vaika kazkokiu produktu netoleravimas bus dar stipriau isreikstas, nes virskinimo sistema nera brandi, nera fermentu, kurie suagusio zmogaus organime kompensuoja dalinai mikrofloros problemas.
valgiau bet ka nestumo metu ir gimus sunui. vengiau grudu iki sunaus 9 mns ir pieno rpoduktu (mez vegetariskai zaliavalgiavom). nevartojau raugintu produktu, tai kai pabandziau raugintus kopustus valgyt, tai nors pilvo ir neispute, bet atsirado dujos su nemaloniu kvapu, kaip darzoviu sandelio :lol:
ka mama valgo ir normaliai toleruoja nestumo metu, ta realiai, ir vaikas turetu toleruoti

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Lap 2013, 18:07 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
vaikelis tures mamos mikroflora (jei gimdytas, o ne trauktas po cezario).

O kaip būna su trauktais po Cezario arba replėmis?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Lap 2013, 19:35 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

arfa rašė:
Jelena rašė:
vaikelis tures mamos mikroflora (jei gimdytas, o ne trauktas po cezario).

O kaip būna su trauktais po Cezario arba replėmis?

apie cezario budu "gimdytus" vaikus raso, kad ju mikrofloros ivairumas buna ne toks gausus, truksta tam tikru bakteriju.

va, viena is nuorodu, pirma pasitaikiusi is interneto. cia rasoma, kad net du pirmus metus tam tikru bakteriju trukumas yra pas tokius vaikus. tai kudykio atveju cia realiai labai-labai ilgas laikotarpis.
http://sciencenordic.com/c-section-infa ... d-microbes

http://www.gutmicrobiotawatch.org/how-w ... lt-health/

o cia i zindymo tema
http://www.gutmicrobiotawatch.org/more- ... east-milk/

nuo vasaros ruosiuosi isversti glaustai siuos straipsniukus, bet vis neprisiruosiu. gal kada nors.. gal kuri nors is cia basilankanciu pasivargintu? a, merginos?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Lap 2013, 19:44 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš esu Cezario pjūvio būdu gimusi, o mano sūnus - replių pagalba.
Angliškai neskaitau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Lap 2013, 23:59 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Abu vaikus cezariu gimdziau (sedmenine padetis). Labai skirtingi vaikai. Pirmasis gime laiku, cezariu, jokiu bedu del pilvo nebuvo. Zindydama nevartojau ir dbr nevartoju pieno produktu, valgiau daug vaisiu darzoviu, nes buvo ruduo. Primaitint pradejau pavasari nuo zaliu vaisiu. Niekada nesiskunde pilvo reikalais, nebent po skiepu uzkietedavo.
Antrasis gime pries laika, cezariu. kankinosi kaip priklauso 3 menesiu. galejau gerti vandeni ir krimsti kruopas brinkintas, Nuo viso kito jautesi pablogejimas. Aisku pati kalta, nestumas buvo ziema, gyvenom pas uosvius, mityba nebuvo tikrai tobula :oops: Dabar jam 7 menesiai, problemu del pilvuko daaaaaaaaaug. beveik pats nesitustina arba jau kai varo tai zaliom putom. Ir taip kinta kas dvi savaites. Kokiu tik negirdziau bakteriju. Dabar dvi sav kaip geriam vienas, tai matau, kad vaikas bent jau reguliariai kas antra diena pasitustina. Sakau gal jos padeda, arba kad pradejo valgyti zalius vaisius. Na bet faktas tas, kad gera mityba nestumo metu padeda isvengti pilvo putimo bedos. Cia bent jau is savo patirtie ta galeciau patarti mamoms:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lap 2013, 05:57 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

arfa rašė:
Aš esu Cezario pjūvio būdu gimusi, o mano sūnus - replių pagalba.
Angliškai neskaitau :)

arfa
esmė:
Mūsų gimimo būdas įtakoja mūsų sveikata ir tuomet, kai suagam
May 29, 2013, 8:00 am

Gimimo būdas ( vaginalinis ar cezario būdu) įtakoja naujagimių žarnyno mikrofloros (mikrobiotos) vystymąsį ir gali įtakoti jų sveikatą vėliau gyvenime, rodo tyrimas publikuotas Canadian Medical Association Journal.

Kanados mokslininkai tyrė žarnino mikrobiotos vystymąsį priklausomai nuo vaiko gimimo būdo, ir kaip tai gali įtakoti jų sveikatą ateityje. Tyrimai rodo,kad gimimas cezario būdu iškreipia naujagimio mikrobiotos kolonizaciją, nes vaikas neturėjo tiesioginio kontakto su motinos mikrobiota. Anot mokslininkų, cezario būdu gimdytas žmogus turi didesnę riziką susirgti įv.lgomis net jam suagus, tarkim, astma, nutukimu, diabetu ir alergijomis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lap 2013, 12:40 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As manau, kad mano vaikas turejo problemu su putimu, del to, kad as pereidinejau i zaliavalgyste nestumo metu. Mano pacios mikroflora formavosi. Maitinant mitybos is esmes nekeiciau, ankstiniu vengiau, nors ir anksciau per daug ju nevartojau. Kolkas pati nezinau atsakymo ir priezasciu del ko taip galejo atsitikti. Ir zinoma, vaikas gime nevisai naturaliai, na ne cezario budu, bet pagalbos reikejo, gal tai kazkiek galejo itakoti. Problemos prasidejo po poros menesiu nuo gimimo ir tesesi apie tris. Veliau kazkaip savaime susitvarke, o pradejus duoti papildomo maisto viskas tik gerejo. Maitinau tik zaliu maistu: darzovem, vaisiais, riesutu, seklu pienu. Plius duodavau geruju bakteriju.
Taip ir neradau jokiu atsakymu i sia problema. Tiesiog laikas viska issprende. O ir priemoniu buvau isbandzius ivairiu: arbateles, hemeopatiniai vaistukai, gerosios bakterijos...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2017, 15:13 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Sveikos mamos, esu nėščia, laukiuosi pirmo vaikučio ir esu žaliavalgė, skaitau daug straipsnių ir daugumoje jų rašo, kad geriau mažyliui mėsa ir su ja gaunamos maistingosios medžiagos. Nežinau ką daryti. Gal galite patarti, kaip jūs tvarkėtės tokiu atveju, nes esu stipriai pasimetusi ir mąstau, kad, ko gero, nutrauksiu savo vegetarizmą. Beje, mane domina, kaip jums sekėsi pirmaisiais vaikelio gimimo mėnesiais, kaip maitinimas krūtimi klostėsi? Pasidalinkite patirtimi, nes kol kas "neišlipu" iš straipsnių gausos internete. Gal kam pravers, man patiko šis straipsnis: http://www.avent.limedika.lt/straipsnia ... s/113/item :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Spa 2017, 10:16 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Prancuzija
sokolasielai rašė:
Sveikos mamos, esu nėščia, laukiuosi pirmo vaikučio ir esu žaliavalgė, skaitau daug straipsnių ir daugumoje jų rašo, kad geriau mažyliui mėsa ir su ja gaunamos maistingosios medžiagos. Nežinau ką daryti. Gal galite patarti, kaip jūs tvarkėtės tokiu atveju, nes esu stipriai pasimetusi ir mąstau, kad, ko gero, nutrauksiu savo vegetarizmą. Beje, mane domina, kaip jums sekėsi pirmaisiais vaikelio gimimo mėnesiais, kaip maitinimas krūtimi klostėsi? Pasidalinkite patirtimi, nes kol kas "neišlipu" iš straipsnių gausos internete. Gal kam pravers, man patiko šis straipsnis: http://www.avent.limedika.lt/straipsnia ... s/113/item :)

:shock:
Baltymu yra pupelese, zirniuose, riesutuose, keiskite mesa i juos.
As isnesiojau budama vegetare, maitinu jau 2 metus ir nevalgau nei zuvu, nei mesu, nei kiausiniu.

Jei jus pilna baimes ir tikite, kad mesoje gludi aukso aruodai, tai zinoma, tada vartokite mesa, kuri beje su antibiotikais ir kitokio brudo pilna.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Panašios temos   Autorius   Atsakymai   Peržiūrėta   Paskutinis pranešimas 
Dalinė žaliavalgystė

forume Žaliavalgystė

Valdas P.

3

1147

16 Gru 2015, 16:46

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume