Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
  Spausdinti

Vaiko žindymas ir žaliavalgystė
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011, 16:26 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
in flames rašė:
tai tuomet reiketu palaukti kol baigsiu maitinti ir tada pradeti rimciau keisti mityba. Svarsciau, kad jei viska darai pamazu, laipsniskai ir pabadaudama (ne daugiau diena) ir vis po truputi didindama zalio maisto kieki racione, nes toksinai issiskiria i organizma bet kuriuo ateju, jei kaupiasi zarnyno gleivese, tik ne tokiu dideliu kiekiu, kaip mityba pakeitus per viena diena. Plius drastiski mitybos pokyciai man labai kerta per pieno kieki.

Aš keičiau mitybą maitindama ir dabar maitinu ( 1 m 2 mns). Neatsisakiau gyvulinių raw produktų, nesu tikra ar tą iš viso padarysiu. Ir praėjus metams kankina alkanumo priepuoliai (keičiant buvo iš viso žiauru), tačiau maitindama pirmus du vaikus po metus, valgydavau taip pat labai daug, tik traukė miltiniai patiekalai.Dabar - tarpais traukia riebalai aliejus arba sviestas (raw).
Nebadavau, nes neprivalgymas tikrai kerta per maitinimą, bet dariau mono dienas, tarkim - obuolių.
Normaliu atveju aš už palaipsnį mitybos gerinimą, tada ir blogus potraukius lengviau įveikti.

Jei žmogus ligonis, staigus mitybos pakeitimas turbūt padeda paveikti ligą. Man patiko straipsnis HS
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... tis_dietos

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Patarimai pradedantiems
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011, 16:31 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
in flames rašė:
Serbentine, puikiai laikosi moliugai cukinijos morkos ir burokeliai per ziema. Tik reikalas tame, kad vaikas nelabai megsta zalia maista. Bandau, eksperimentuoju, bet kol kas virtos koses sueina urmu ypac virtos bulves, joms vaikas neabejingas, jei pamato iskart atpazista ir praso. Tikiuosi su laiku, nors obuolius pamegs ir kriauses. Cia nupirkau vakar ekologiskus prinokusius mangus, pjaustant sultys varvejo, skanumas nors mirk, bet labai jau vaipesi valgydama ir taip beveik su visais vaisiais, tik banananai visai nieko atrodo. O bulves tik irtos su lupena? Kai sviezios buna as odos net nelupu, nuplaunu ir valgau su visa luobele "marskineliais", taip net skaniau, bet ziemines bulves tai turbut taip nesueitu. Kol kas dar pati labai esu su info issimeciusi, zinau daug po truputi, kas reiskia, kad nezinau gerai nieko. Bandau atsirinkti ir susisteminti. Kol visiskai atsisakysiu virto, kad ir garuose, maisto, dar praeis kiek laiko, bet as stengsiuosi....

labai suprantu... maniškiai 6,5 m ir 4m valgo irgi ne viską...tačiau nuo pat gimimo buvo pratinami prie žalio (čia mano mamos nuopelnas) ir labai labai didelių problemų neturim. Kad vaisių nemėgti tai jau labai blogai. Mums reikia ekzotinius riboti:)
Bulves vyresniems verdu su lupena, nes mažiau mineralų prapuola ir paprasčiau. paskui nulupamos, bet kur svaresnė luobelė sukramto.

Į viršų
 Aprašymas  

Re: Patarimai pradedantiems
StandartinėParašytas: 25 Sau 2011, 12:50 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aciu uz info Serbentine, bandysim toliau :) gal reiketu si musu susirasinejima ir kas susije su vaikais perkelti i vaiku tema?

Į viršų
 Aprašymas  

Re: Vaiko žindymas ir žaliavalgystė
StandartinėParašytas: 27 Sau 2011, 13:12 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine, tu turi daug patirties su daug vaiku :) Supratau, kad ankstiniai turi buti daiginami, nes zali yra nuodingi (cia turetu buti citata, bet neberandu is kur), kaip seklos (smenys, sezamai ir t.t.), kodel juos mirkyti reikia? As daznai tiesiog sumalu kavamale ir barstau kaip druska ant bet ko.... Ir ar sudaiginus valgote tai kas lieka is pvz.: lesio, ar tik daigeli sukramtot :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Sau 2011, 14:45 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

in flames, kol Serbentinės nėra, atsakysiu aš

nuodingi žali yra pupos, pupelės- jų nei daigintų, nei mirkytų, prašome, nevalgyt :) o kiti ankštiniai, sėklos, grūdai nėra nuodingi, nei daiginti, nei mirkyti, nei sausoje būklėje. jie tiesiog turi enzymų inhibitorius, kurie neduoda sėklai sudygti, kol ji neišbrinksta. mūsų organizme šie inhibitoriai slopina daugelio medžiagų, mineralų pasisavinimą, taip pat labai apkrauna kasos darbą, nes jį turi labai stengtis ir gaminti papildomus fermentus. išmirkyta sėkla (grūdai, ankštiniai, riešutai) turės mažesnę inhibitorių koncentraciją, dygstant ši koncentracija dar labiau mažės. termiškai apdorojus sėklą taip pat inhibitoriai yra dalinai "užmušami".
vaiko fermentų sistema nėra subrendusi, todėl nereikėtų jos dar labiau apkrauti nemirkytais- nedaigintias produktais, juolab, kad tai nėra sudėtinga. jei mali kavamalėje, ir reikia kad produktas būtų sausas, taigi tiesiog teks išdžiovinti jį ant rankšluosčio prieš malimą. o išmirkyti linų sėmenys su išskirtomis gleivėmis gali būti sumalti blenderyje.

daigintas sėklas valgau su daigu ir sėkla. bet, tarkim, daigintas garstyčias, sojas, tai galima valgyt tik daigelius, gerokai juos paauginus.

iki metų vaikams nerekomenduoja nei sėklų, nei grūdų, nei ankštinių. Big Mama Serbentinė ateis, ir patvirtins :D Jei duoti, tai l.saikingai ir tik sumaltą ar sukramtytą tavimi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Sau 2011, 14:51 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aciu :) vaizdas aiskus. Dar nelabai isisavinau tu specifiniu terminu, bet tu isdestei viska labai aiskiai :) mano atzala yra jau virs metu, tad pradedu duoti daug maz tai ka valgau pati, zinoma, savo mitya teko pakoreguoti gerokai, tiesiog, nemegstu daug laiko praleisti prie puodu jei tai nera koks isskirtinis projektas, tai gamint kiekvienam seimos nariui atskirai.... :?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Sau 2011, 15:53 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jelena žino viską :lol:
Net ir nekreipiant dėmesio į "inhibitorius" mirkytos sėklos ir riešutai tiesiog skanesni ar susimala geriau.Kokias sezamo sėklas sukramtyti ne juokas, jei jų nesusmulkinu , matau pas vaikus, kaip "išeina" nesukramtytos.
Lęšių, avinžirnių daigelių atskirai neskabom:), valgom viską. Beje, permirkyti , jei jau žali lapeliai rodosi, pasidaro kažkokei salsvi ir neskanūs.

O dabar į temą apie žindymą ir žaliavalgystę.

Yra daug prietarų ką daryti kad gamintųsi pienas, tai ir gerti karvės pieną ar valgyti daug angliavandenių (bulvių, miltų, košių). Man buvo aktualu, ar pasikeis kas nors, ar užteks vaikui pieno, kai pakeičiau mitybą. Mitybos pakeitimas, valgant žaliai, praktiškai yra krakmolingų produktų atsisakymas.
Taigi mano atveju - pieno netrūko (-ksta), netgi būdavo daugiau, palyginus su kitais dviem vaikais. Galbūt ne žaliavalgystės naudai, bet buvo reikalas valgyt virtus ryžius po sank praksalanos, tai po jų pieno dar padaugėjo, gali būti kad pagerėjo maisto įsisavinimas.
Mano žaliavalgis sūnus savo ūgiu ir svoriu neatsilieka nuo vyresniojo brolio buvusių rodiklių, nors turiu pasakyt, daugiau išgeria mamos pieno, suvalgo mažiau kito maisto. Tiesiog pasisotina 1 bananu, ar kokia 30-50 gr. maltų sėklų, ar 150 g sėklų pieno ir tai jo vienas "kito maisto" valgymas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Bal 2011, 14:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Serbentine rašė:
Jelena žino viską :lol:
Mano žaliavalgis sūnus savo ūgiu ir svoriu neatsilieka nuo vyresniojo brolio buvusių rodiklių, nors turiu pasakyt, daugiau išgeria mamos pieno, suvalgo mažiau kito maisto. Tiesiog pasisotina 1 bananu, ar kokia 30-50 gr. maltų sėklų, ar 150 g sėklų pieno ir tai jo vienas "kito maisto" valgymas.

Sveiki, o kokio amziaus jusu vaikas, kuri zindot? As zaliavalgiauju 6 d. bijau, kad nepritruktu man mineralu, mikroelementu, vit.. Visiskai nevalgau virto maisto. Bet girdejau, kad galima suvalgyti sudytos lasisos..? Kokia butu paros norma??

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Bal 2011, 17:51 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine visa vasara isbus sodyboje, kada prieis prie interneto- nezinia, taigi uz ja atsakau- jos vaikui 1.5, jis 2 mns jaunesnis uz maniski. Abi mes iki siol tebezindome savo vaikus.
Del zuvies nieko negaliu pasakyt, nes nezinau, kuris "zaliavalgiskas" saltinis taip jum patare.
Mano ziniomis, zaliame augaliniame maiste nera tik 2 medziagu, vitamino D ir vitamino B12 (na, cia tik juos atrado musu okslas siai dienai), taigi del galimo deficito reikia susirupinti tik tuomet, jei esate absoliuti vegane, nenaudojat jokiu gyvulines kilmes produktu. Nors yra mamu-zaliavalgiu, kurios yra veganes ir nenaudoja jokiu papildu, na bent jau taip sako apie save< ir gimdo, augina sveikus vaikus.
Siaip, subalansuotas, korektiskai organizuotas zalias racionas turetu visikai patenkinti jusu poreikius. Taciau reikia tureti siokias tokias zinias, kad tinkamai savo raciona subalansuoti.

dar siek tiek informacijos galima rasti temoje apie vaiku mityba.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Bal 2011, 21:42 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Mano vaikui 1 metai ir 2 mns. Aciu uz atsakymus

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bal 2011, 10:05 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipeda
Sveiki, rašau pirmą kartą, nes jau 1 mėnesį intensyviai renku informacija dėl žaliavalgystės. Esu 4 vaikučių mama, mažiausią (jai dabar 9 mėnesiai) maitinu pati.Ji gimė neišnešiota, gerokai per anksti.Todėl fiziniu vystymosi atsilieka kol kas nuo kitų( nesėdi gerai, neropoja). Jos racionas yra mano pienukas , grūdų košė užpilta iki 60laipsnių temp vandens su bananu, ar obuoliu, ar mango. taip pat įvairių daržovių( agurkas,pomidoras ,žiedinis kopūstas, brokolis, salotų lapai, kviečių želmenys, sėklos įvairios) mišinys.Jį su blenderiu sumalu iki tyrės ir dukrytė skaniai valgo. Bet vis mano nuojauta neapleidžia manęs ,kad gal dar anksti duoti jai daržovių....gal užteks tik mano pienuko iki 1 metų?? Kaip manot? o dėl mano mitybos: per savo gyvenimą labai labai blogai maitinausi, miltiniai patiekalai mano numylėtiniai.per neštumą - tas pats. Dar turiu didelį viršsvorį(KMI daug nei 29). Suvokiu, kad ir mano pienukas nėra kokybiškas. jau mėnesį valgau beveik tik žalią maistą, bet susirūpinau dėl B12...kaip subalansuoti visą žindyvės mitybą ,kad visko užtektų, nes tuo labaiu dabar prasideda pats nuostabiausias periodas žaliavalgiams :) . Gal galite kas parašyti preliminarią menių. Būčiau labai dėkinga.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bal 2011, 11:52 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

poryt Serbentine atvažiuos pas mane, tai įdarbinsiu ją ir pasodinsiu prie kompo parašyt atsakymą :D

aš nuo nėštumo pradžios savo meniu skaičiavau spec.programose, kur galima įvesti racioną, ir padaroma analizė pagal visus mineralus-vitaminus ir palyginimas su dienos norma vidutiniam 2000 kkal racionui. nors esu tikra, kad žaliavalgystė yra pranašesnė, kad pasisavinam medžiagas geriau, nei standartinis žmogus, o ir tos rekomenduojamos dienos normos yra padidintos (kartais net ir 100 proc), vistiek stengiuosi dėl savo ramybės daug maž orientuotis į įprastas rekomendacijas.
taigi, aš atkreipdavau dėmesį, kad gaučiau pakankamai kalcio, B12, D ir Omega 3. visą kitą, manau, gaunu pakankamai.
jei racione yra daug lapinių daržovių, žolių- tiek geležies, tiek folio rūgšties gausi užtektinai. taip pat tai yra neblogas kalcio šaltinis. kalcis- iš linų sėm, aguonų sėklos, kitos sėklos ir riešutai. B12- papildai plius gyv.kilmės maistas (mano atveju tai tryniai). vitam D- iš saulės, sviesto, trynių. omega3- bent vienas arbat.šaukštelis maltų linų sėm. į dieną.
tarkim, kokią gražią dieną galėčiau suvalgyt:
-ryte:vaisių tyrė su kokiom piktžolėm arba tiesiog vaisiai, vėliau keli tryniai (ne kasdien) arba dar daugiau vaisių.
-pietums: gal keli vaisiai (pagrinde dar savo obuoliai), daržovių salotos (dabar tai dažniausiai topinambas, visos kitos daržovės praeitų metų derliaus- nežavi) , gali būt su sėklomis arba be jų, bet įdedu daug prieskoninių žolių
-vakare: jei noriu- keli obuoliai ir vėl gi kokios nors daržovės ir sėklos.
kartais į dienos meniu gali įsipaišyt daigintų grūdų duoniukai (miežiniai pagrinde), daiginti lęšiai arba riešutai (riešutų beveik nevalgau, pagrinde-sėklas)

žiemos metu, kol nebuvo dar žolių, o daržovės jau atrodė nebegyvos ir praradusios dalį savo vertės- gerdavau apie 1 -1,5 ltr daržovių sulčių, kad gaučiau daugiau maistinių medžiagų koncentruotam pavidale. šiaip, daržovių sultys (morkos, burokai, kopūstai, griežčiai, topinambas)- mano didžiausias vaistas, visada, kai jaučiuosi išsekusi ar atsiranda jausmas, lyg kažko trūktų mano dietoj, pradedu gerti sultis, 1,5-3 ltr į dieną. kai jau nebegaliu žiūrėt į sultis nes organizmas prisisotina vitaminais-mineralais, kas būna po 5-10 dienų, tai ir nustoju jas gerti..
anksčiau, 3 kartų į dieną valgyt neužtekdavo, dabar tai stengiuosi neužkandžiauti, bet pavalgyt iki soties. pavalgau vieną porciją, palaukiu trumpai ir suvalgau dar kažką.. na, čia mano tokia sistema. ankščiau maistą kombinuodavau gerokai mažiau, dabar, kai valgom kartu su sūnumi tą patį maistą, tai stengiuosi, kad maistas būtų labiau "koncentruotas", taigi pradėjau sėklas kombinuoti su daržovėmis. o šiaip tai geriau kuo mažiau kombinuoti, geriau suvalgyt kelias paprastas kombinacijas arba net iš eilės kelis skirtingus produktus. taip pasisavinama gerokai paprasčiau, virškinama sparčiau, kas gali būti aktualu keičiant mitybą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bal 2011, 12:29 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipeda
labai ačiū už informaciją. lauksiu žinoma ir Serbentine atsakymo.
Man kilo dar vienas klausimas: ar trynius geri žalius? o kaip vaikučiui? nuo kokio amžiaus jam pasiūlei žalią trynį?
Ir dar : kaip ruošiate topinambą? Aš neskutu net ir tarkuoju: ar tai tinkama?
Atsiprašau ,gal tai kvailai skamba iš suaugusios moters lupų, bet nebijau prisipažinti ,kad nors ir turiu aukštąjį išsilavinimą ir keturis vaikučius, bet esu tokia neišsilavinusi svarbiame dalyke- mūsų organizme, apleidau save ir nenoriu ,kad mano vaikai darytų mano klaidas, noriu parodyti jiems kitą pavyzdį ,kad jie galėtų rinktis.
Ir dar dėl sėklų- Senukuose mačiau parduoda įvairių sėklų daiginimui ir valgymui po 5lt maišelis mažiukas. O iš kur jus imate sėklas? na kviečių, rugių - galiu nusipirkti pas ūkininkus turguje, o lęšių, pipirinės?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bal 2011, 20:31 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pranešimus apie vaikų mitybą perkėliau

Trynius valgau žalius (gyvenu kaime ir auginu savo vištas). Ankščiau pirkau iš kaimynių, bet kelis kartus bandžiau valgyt pirktus parduotuvėje, tai kiaušinį labai gerai nuplaudavau, apiplikydavau ir sumaišydavau su žolelėmis prieskoninėmis, mat tikėjausi, kad jos mane apsaugos, jei kas su tais tryniais ne taip. Skonis parduotuvėje pirkto ir kaimiško - skiriasi akivaizdžiai. Vaikas ragavo trynį gal porą kartų iki jam buvo metai, nuo metų pasiūlau reguliariai. Žinau, kad tie, kas negali gauti "patikimų" kiaušinių, perkasi putpelių kiaušinius. Nieko negaliu pakomentuoti, nežinau, ar jie saugesni, ar ne.
Topinambo taip pat nelupu, tik nuplaunu ir tarkuoju, džiovinu, spaudžiu sultis. Mėgstu. Super daržovė. Patinka tuo, kad reguliariai valgant taip teigiamai veikia, kad pagerina daugelio mineralinių medžiagų pasisavinimą, tarkim, kalcio net iki 60 proc pasisavinimas gali pagerėt anot vieno tyrimuko, kuri aptikau internete.
Sėklas - aguonas, saulėgrąžas, linus- perku parduotuvėje. Apie tai, kaip jos buvo auginamos stengiuosi nemąstyt, bet išmirkau prieš valgydama ir kelis kartus keičiu vandenį. Lęšiai taip pat iš parduotuvės, grūdai- iš kaimynų, šiemet ir savo turėsiu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Bal 2011, 13:58 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jelena viską labai smulkiai aprašė. Papildysiu, kas pas mane kiek skiriasi.
Visų pirma, prie žalio maisto pereidinėjau kai pagimdžiau. Teoriškai staigiai tai daryti nepatartina dėl per daug į pieną išsiskiriančių toksinų detoksikacijos metu, todėl pereidinėjau palaipsniui ir dabar dar savęs visiškai griežtai žalia nepavadinčiau - vartoju RAF: periodais, kai užsimanau Pieno produktus, trynius, buvo keli silpni nukrypimai link vieno virto patiekalo į dieną.
Stiprios detoksikacijos tikrai nebuvo, manau tai laabai svarbu dėl vaiko.
Mano racione gana daug sėklų, daigintų ankštinių, daigintų grūdų, riešutų, todėl manau, kad mityba yra puikiai subalansuota. Paskaičiavus pagal normas, kai ko netgi per daug. virto maisto valgytojai, ypač miltinių patiekalų tokiu racionu tikrai pasigirti negali. Išskyrus mėsavalgiai, jeigu galvotume, kad mėsa gerai mūsų organizmui, bet apie tai kita tema.
Per dieną valgau apie 4-5 kartus, nes kol kas to noriu ir manau tai natūralu pirmus- antrus žalio valgymo metus.Žindant kiek daugiau norisi riebalų, pamenu iš pirmų dviejų vaikų.
Kai vaikui suėjo 1 metai, tikrinau savo kraują, papildomai kalcį, nes kaip tik žiema buvo (mažai lapinių) - viskas normoje. tiesa, nesitikrinau dėl B12, jei imtume normas jo aš negaunu su maistu tiek kiek nustatyta.

Dėl vaiko:
Nesi niekada tikras, ar tavo organizmas greitai persiorientuoja prie vien žalio maisto, todėl aš vaiko iki 1 metų vien savo pienu maitinti nesiryžau.Nuo 8 mėn jis gauna sėklas ir kitka., nuo metų trynį, tiesa nedažnai jo nori. Aprašiau mūsų mitybos schemą kitoje temoje apie vaikų mitybą.Neseniai tikrinomės kraują ir lankėmės pas pediatrą- viskas normoje.
Neseniai bandžiau pieno baltymų pasiūlyt, nenori jų, tiesa, rugpienio kokia 50 gr valgė. Tačiau kol maitinu nežadu dažnai jo duoti, išskyrus pačios darytą sviestą, grietinėlę.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Geg 2011, 07:03 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

beje, noriu pasidalinti, kad nuo vaiko 1 1/5 metų pradėjau daryti šiokias tokias iškrovos dienas. Iki šiol tai kažkaip neprisiversdavau, nebent keliom dienom labai sumažindavau maisto apimtis. Na, per savo šias iškrovas nebadauju, bet tiesiog atsisakau kieto maisto. Bandžiau 3 parų sulčių ir sėklų pieno iškrovą - gėriau, kiek norėjau, jaučiausi gan normaliai. Ir po 1,5 paros dar "ilsėjausi" nuo maisto kelis kartus, tai gerdavau tik vandenį su medumi arba šiek tiek pienių lapų sulčių. Nepastebėjau, kad toks maisto ribojimas kaip nors atsišauktų pieno kiekiui. Beje, esu aptikusi tyrimą, kad mineralinė moters pieno vertė mažėja kažkur ties 7 visiško bado dieną. Šiaip, aišku, normalaus valymo tokios iškrovos neišprovokuos, o kūnas šiek tiek pailsi. Ir taip pat labai- labai pozityvius pokyčius jaučiu savo emocinėje būsenoje.
Man aplamai visada buvo įdomus klausimas, ar įmanoma derinti badą su laktacija. Esu aptikusi forumuose info, kad moterys badauja, net ir po 10 parų ar ilgiau. Mano draugė badavo 10 dienų, žindė savo 3 metų sūnelį, kiek vėliau pakartojo 14 dienų badą. Bet man asmeniškai artima pozicija, kad badas išprovokuoja giluminį detoksą, niekad nežinai, kokie ir kokio senumo toksinai "sujudės" ir nukeliaus į kraują ir limfą.. o pienukas, kuris keliauja pas vaikelį, juk gaminasi iš moters kraujo ir limfos- nuo jų "švaros" priklauso ir pieno "švara".

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Bir 2011, 10:29 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

žiūriu, kad ši tema pradeda priminti mano monologą :D na, bet manau, kad mano patirtis kažkam bus naudinga. žinios iš mūsų fronto- vaiką žindau jau virš 1,8 mns. po gimdymo hemoglobinas buvo kiek virš 80ties, prieš metu- 126, dabar- 138.
sūnus valgo tą patį, ką ir aš. su malonumu. tik viena išimtys- valgo tikrai labai mažai. šiek tiek maisto kiekiai didėjo, kai sūnui buvo 1,4mns, bet 1,7 dygo keli dantukai- vaikas pradėjo dažniau žįsti ir beveik nevalgė jokio maisto.. ir ta pati situacija išliko dabar.. taigi turiu mažavalgį. tikėjausi, ir pasitikėjau nuomonę, kad vaikas bent iki 1,5 metų gali būti vien tik žindomas ir jam visko užteks. tai iš savo patirties db įsitikinau- taip nėra. mano sūnaus svoris yra 10 kg, ir plius žemas hemoglobinas.
beje, praeitais metai tyriau kraują ir dėl kai kurių mineralų kiekio- viskas buvo normoje. esu tikra, kad ir db "įtelpu" į normas. manau, kad MP "kokybė" tikrai nėra prasta. tiesiog vaikui neužtenka vien mamos pieno ir minimaliu (nors ir pačio geriausio, sveikaiusio) maisto kiekių..
iš ties kaltinu tai, kad vaikas tiesiog valgo mažai. ir tai, kad neišmokinau jį valgyti daugiai, besitikėdama, kad MP patenkina visus jo poreikius.. tokie va reikaliukai..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Bir 2011, 12:44 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O kaip vaika galima ismokinti valgyti daugiau? Juk jeigu nenori tai nenori, neikisi per prievarta? Gal nebent suveiktu idomesnis maisto pateikimas? Zinau, mamos daug ivairiu dalyku prisigalvoja. Sultis, "smoothies" ar kazka panasaus pateikia ne paprastam puodelyje, o grazioje taureje, padekoruoja dar kokia uogyte, ideda siaudeli. Kartais net paprasta sriubyte ar kosyte skaniau valgosi is kokio mandresnio indelio, ar su idomesniu sauksteliu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Bir 2011, 18:29 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura, gal neteisingai issireiskiau. Gal ne "daugiau valgyt", bet aplamai turejau ismokinti vaika tiesiog valgyt tam, kad pasisotinti. O as paversdavau tai pramoga, zaidimu, neturejau jokio grafiko, grieztos valgymo vietos ir pan. Taigi vaikui valgymas kaip buvo pramoga- "noriu zaidziu, noriu nezaidziu", taip ir tebeliko. Dabar dar iplaukem i 2 metu kryze, kai vaikas pradeda tikrinti savo "ribas", rodyti savo oziukus, taigi valgymas patapo jam rimta galimybe manimi manipuliuoti. Zindymo ir primaitinimo konsultantai RU forumuose rekomenduoja, kad iki 1.5 metu vaikas jau suformuotu "valgymo kultura", tai yra kad tai pataptu jau iprociu iki prasideda rimtesnes vaiko raidos krizes..
as tik teoretike, ir, beje, prasta.. tarkim, miego atzvilgiu as buvau griezta- grafikas yra grafikas. ir mes jokiu problemu neturim ir neturejom, vaikas zino, kad yra tokia "tvarka". manau, kad su valgymu tureciau siekti tokios pat 'tvarkos".. na, neissipleciu as cia, nes ir pati nesu profe siuo klausimu, o ir tema cia apie zindyma.
jei kas turi ideju, zmones, tai teskim tema, o as ja veliau iskelsiu i atskira.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Bir 2011, 20:39 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na jo, esu skaiciusi kazkokioje vaiku psichologijos knygoje, kad kai pradedama valgyti ta ka valgo jau ir tevai, apie puse metu, gal metus (cia gan individualu) yra kritine riba, kada sufomuojami visi mitybos iprociai, skonio pojuciai. To maisto, kuri gaudavo tuo metu, zmogus nores visa gyvenima. Ir su valgymo kultura tas pats. Jeigu ipratinsim vaika valgyti paskubomis, nesedint prie stalo, o kazkur kitur, arba valgyti kazka veikiant, kazkur einant, tai velgi, jis ir netures tradicijos, iprocio valgyti graziai, tvarkingai, mazdaug tuo paciu metu, susedus prie stalo visai seimai. Bet manau dar nepervelu atitaisyti klaidas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Bir 2011, 09:55 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura, mano sunus megsta viska, ka valgau. Valgo tiesiog zalesius, svogunus- laiskinius ir net paprastus, ridikus, valgo mano zalius kokteilius, net tokius, kurie jau man buna nelabai skanus, jei perdaug piktzoliu pridedu, valgo daigintus lesius, tiesiog be nieko, valgo daigintus grudus- kartais taip pat tiesiog be jokiu priedu- jam patinka kai duodu ka tik is mesmales sumaltus, atrodo, kaip mazi kirminukai. aisku, besistengdamam ji pamaitinti, saldinu seklas, kad mieliau valgytu, bet matau, kad jis nera labai reiklus nei saldumui, nei surumui.
taigi sunaus skonio pojuciais nesiskundziu. bet kiekiais.. is kitu seimos nariu leksciu iprastai jei praso, tai tik darzoves, nors yra porasyk paragaves duonos (uzmirsta ant stalo), gavo is kaimynes pyrago gabala- tai pradejo kramtyt su amlonumu, jam patiko.. bet siaip sugebejau ji iki siol apsaugoti nuo virto maisto..
Pradedu naujai formuoti musu valgymo iprocius- jokiu uzkandziavimu, jokiu perkandimu, jokios kruvos indeliu su savimi, kai kur nors einam- sedam kartu prie stalo, pasiemu viena lekste ir 2 komplektus stalo irenkiu: jei nores-pasinaudos pats. siryt, kol pjausciau vaisus i kokteili, reikalavo banano gabalelio, taigi ji ir gavo, po to prisijunge ir valgem kartu zalia kokteili, bet labai mazai suvalge.. manau, teks man mazinti savo maisto porcijas, bet valgyt dazniau, kad sunui butu galimybe prisijungti :)) siryt jau spejau po vaisui kokteilio ir mazyte porcija sriubos pasigaminti- daiginti lesiai, pekino kopustai, liucerna sumalti blenderyje, plius smulkiai supjaustyti krapai, laiskinaii svogunai ir pasudyta. man -skanu. sunus neprisijunge, bet reikalavo MP.. nedaviau. na ir prasysiu mamos dar prie pietus suvalgyt zalia sriuba ar kokteili ir pasiimti kartu anukeli, gal kartu su ja valgys. ir vaiko tevui dar deleguosiu garbinga uzduoti karteli su vaiku prie stalo sesti.
siaip tai tema pradejau ir tam, kad mamytes zinotu, jog MP uztenka tik iki tam tikra laiko, jei jau rizikuoja maitinti vaika tik MP kuo ilgiau- tegul butinai tikraina savo hemoglobina, mineralus ir vaiko krauja.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Bir 2011, 10:11 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Maniškiai tokiame,kaip jūsų,amžiuje,dažnai nuo stalo nubėgdavo. Bet ima vaikas kalbą suprasti,ir iki 2,5 metų įkalbam,kad valgytų prie stalo. Svarbu,kad neliktų prie stalo vienas,kad kas nors valgytų šalia. Gelbsti "kaip mama,kaip sesutė"...
Turėjau, Elenute,nevalgiukų... Mano klaida buvo-vaikas išalko,o mama darbais užsikasusi. Jis ir susiranda pats sau maisto...po mamos marškinėliais. Pradėjau laikyti ant stalo jam tinkamos užkandos. Po nedaug,JO lėkštelėje. Ir būtinai-vandens. Taip pat asmeniniame puodelyje. Jis prieina,pamato-o,čia MAN. Ir palesa,pageria. Teisingai nusprendėt dažniau maitinti.Vaiko skrandžio talpa mažytė,jis ir neprivalo daug prisikimšti.
Kita priežastis-jie tiesiog mamos pieno patriotai. Žmoniškai pavalgydavo su šeimyniškiais,kai išeidavau.
Trečia-jauniausieji neapkentė pliurzių. Valgė tik tai,ką gali laikyti rankoje. Kai tai perpratau,reikalai pajudėjo.
O dėl monologo-neliūdėkit. Atgysim pamažu. Aš savo"kalendoriuje" jaučiuosi Robinzonu. Kur bendraminčiai? Tyla...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Lie 2011, 10:09 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveikos mamos, turiu klausima del kudikiu pilvuku spazmu. Kaip sprendziate sias problemas ar jusu vaikam ju iskilo? Kolkas laukiu kol is uzsienio atsius geruju bakteriju, bet tai uztruks. Kaip galima butu vaikui padeti iki to laiko? Visokie masaziukai, silti kompresiukai, nesiojimai, kmynu, pankoliu arbateles nebepadeda. Dar bandziau duoti lasiuku su veikliaja madziaga-simetikonu. Bet velgi visiskai nepadejo. Be to ir nesinori tokiu dalyku girdyti vaikui. Laukti kol viskas praeis (paprastai iki 3-5men) nebeturiu kantrybes:/ Vaistininke patare prisiziureti savo mityba, anot jos tai pagrindinis dalykas, taip pat, anot jos, reikia atsisakyti visu rugsciu vaisiu, butinai raugintu kopustu (nesuprantu, juk tai naminis probiotikas) ir dar daug ko. Del zaliu vaisiu ir darzoviu negaliu sutikti su ja. Bet gal kas paaiskins moksliskiau, del ko jie gali sukelti viduriu putima man ar vaikui. Nors man viduriu nepucia. Vienintele iseitimi matau tik probiotiku vartojima tiek paciai tiek vaikui. Bet iki to laiko, gal dar butu kokiu priemoniu?
Dar klausimas del motinos pieno. Kiek zinau jis turi enzimu-virskinimo fermentu. Kiek ilgai jie islieka nutraukus piena ir laikant ji kambario temperaturoje, ir kiek ilgai, laikant saltai (saldytuve)? O gal zusta jau po gero pusvalandzio, kaip kad isspaustose sultyse?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Lie 2011, 14:52 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pas mus nebuvo problemų su pilvuku, bet aš labai stebėjau, kad vaikas teisingai žįstų ir kad žįstų kada nori ir kuo ilgiau- tada gauna ne tik "priekinį" skystesnį pieną, bet ir "užpakalinį", riebesnį, kuriame gausu fermentų. Taigi žindymo periodiškumą ir trukmę reguliavo mano vaikas, net ir mano asmeninio laiko sąskaitą :D Aš nelabai stebėjau, ką valgau, tik buvo du "tabu" - grūdai ir pieno produktai (kalbu apie žalius produktus), mat maniau, kad rimčiausi alergenai- grūdų ir pieno baltymai. Na, čia toks mano buvo įsitikinimas. Kartą paragavau raugintų kopūstų (šiaip vengiu fermentuotų produktų), tai į juos vaikas prastai sureagavo- atsirado dujų kvapas labai nemalonus. Šiaip, galėjau bet ką valgyt nuo pat pirmų dienų, ir vaikas jokios reakcijos neparodydavo. Bet aš vaiką nuo pat pirmų dienų tik slinge nešiodavau, jis visuomet buvo su manimi, judėdavome vienu kūnu, taigi jo pilvukas išsimasažuodavo labai gerai, ir dujos nesikaupdavo. Gal būt, jei nebūtų šios patirties ir vaikelis daugiau gulėtų lovytei, tai negautų reikiamo "masažo", ir dujos kauptųsi, ir galėtų atsirasti spazmai.. nežinau, neturiu su kuo lyginti.
Dėl šaldymo pieno nieko negaliu pakomentuoti, žinau, kad žalias sultis rekomenduoja išgerti per 10 minučių, mat vėliau fermentai pradeda žūsti. Manau, taip bus ir su pieno fermentais. Aš norėjau "atsargai" užšaldyt pieno ir reguliariai tas atsargas atnaujinti, na, žianai, "just in case..", bet taip ir neprireikė. Iki šiol, kai sūneliui metai ir 10 mns (užvakar sukako), mano kūnas- geriausia saugojimo kamera MPienui. Bet aš vaiko ilgiau, nei 4h nesu palikusi, nebuvo poreikio.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Lie 2011, 13:53 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jo slingas turbut geras dalykas, nusipirkau toki faina, bet vaikutis visiskai nenori jame tupeti, iskart verkti pradeda. Arba as jo nelabai moku naudotis, arba nznau kas yra... Tas vaikutis kazkaip jame visas issirietes, galvyte atlosta, as pati matau, kad jam nepatogu. Neturiu draugiu korios ji naudotu, todel negaliu realiai pasiziureti kaip vaikutis jame guli, t.y. kaip turetu guleti. Bandziau ir kitas pozas, bet netiko:// Na reiks daugiau pasipraktikuoti. Dar turiu tokia kaip kuprinyte, bet ji labiau nuo 3menesiu, nes ten tokia kaip sedimoji poza, bandziau nesioti, bet ir jame vaikuciui nelabai patinka.
Gal dar kitos mamos pasidalins patirtim kaip sprendzia kudikiu pilvo putimo problemeles?

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Panašios temos   Autorius   Atsakymai   Peržiūrėta   Paskutinis pranešimas 
Dalinė žaliavalgystė

forume Žaliavalgystė

Valdas P.

3

1147

16 Gru 2015, 16:46

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume