Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Kitas
  Spausdinti

Re: Vaiko žindymas ir žaliavalgystė
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 28 Bal 2011, 16:23 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Lietuva
Tani,sveika atvykusi į sveikatos oazę!
Tryniai,riešutai alergizuoja dirbtinai maitinamus kūdikius,o medikai,siekdami apsidrausti,gąsdina žindančias mamytes. O grūdų(nedaigintų) valgiai išties sunkoki. Kaip dažnai mamos skundžiasi,kad vaikas nenori. Na juk nevirškina jam!
Nuo 6 mėn. galima siūlyti visko,mes taip darėm be blogų pasekmių. Trynį atskiesdavau trintom uogom ar obuoliu-patikdavo ir kūdikiui,ir jo skrandukui.
Mūsų protėviai lazdyno riešutų pienu išmaitindavo motinos netekusius kūdikius. Lazdynukai(taip juos vadindavo) augdavo tvirti! Tuo remdamasi, pusmetukams jau sutarkuodavau "tris riešutėlius pelenei",praskiesdavau vandenuku-sulapnodavo,ir vėl jokių blogų pasekmių.
Dar lietuvės mamos drąsiai girdydavo kūdikius aguonų,kanapių pienu,ypač kai savo pritrūkdavo. O jūsų lelytė jau nemaža,jai tikrai galima!
Jūs pati kol kas nebijokit valgyt saldesnių vaisių,medaus-nes jūsų organizmas gali sustreikuot vien dėl to,kad nebegauna įprastos angliavandenių "duoklės drakonui",kurią gaudavo iš miltų.
Pediatrei jokiu būdu nesakykit. Mėsoj yra:baltymai,sudaryti iš aminorūgščių,kurias randame augaluose,
geležies-randame augaluose,
B12-randam tryniuose ir mamytės piene,
kvapiųjų medžiagų-na,bala jų nematė!

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Receptai ir patarimai vaikų ir kūdikių mitybai
StandartinėParašytas: 28 Bal 2011, 16:29 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipeda
Sveikos mamytes, pastebėjau ,kad ne tame skyrelyje pradėjau rašyti ir klausinėti apie kūdikio maistą: tad tiesiog padariau copy ir paklausiu jūsų patarimo ar teisingai maitinu:
maitinu savo mažę MP, + ryte pasiūlau vaisių( tyrę arba vienos rūšies), kas kart vis pakeičiant;kartais paruošiu iš vakaro išmirkytų grūdų košės be jokių priedų( bet norėčiau kuo nors pagardinti, nes dukryte priprato saldžiai pusryčiauti su bananu, o juk daržoves bus nesaldu...) + per pietus paruošiu šviežių(ne virtų) daržovių asorti, galiu ir lapines maišyti;+ duodu paragauti šviežiu sulčiu ar tai iš vaisių ar tai iš daržovių. Ar taip? O kaip su daigintais grūdais? galiu sumalti ir jau duoti?
Mano dukrytei 9 mėn ,gimem neišnešioti (1750kg) šiuo metu jau apie 2 sav gyvenam su žaliu maistu, aš kiek daugiau .Dukrytė puikiai reaguoja į mitybos pokyčius, turėjome pienligę burnytei , o po to net rudas apnašas ant liežuviuko, bet viskas stebuklingai be jokio gyd dingo , vos pradėjau jai duoti ne virtas, o žalias daržoves, daug vaisių. tik košes aš vis virdavau , kol parduotuvėje "aliejus" aptikau rusiškas košes: ZDOROVIAK.Perėjome visa šeima jas valgyti, ten reikia iki60 laipsnių vandeniu užplikyti , skonis labai skiriasi nuo kruopų įprastų.
Labai lauksiu visų patarimų kaip primaitinti mažę, nes su dičkiais jau po truputį susitvarkysiu( turiu dar 3 stebuklingus vaikus)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bal 2011, 16:41 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O aš jums anoj temoj jau visą litaniją surašiau! :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

Re: Vaiko žindymas ir žaliavalgystė
StandartinėParašytas: 28 Bal 2011, 19:29 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilga rašė:
Tani,sveika atvykusi į sveikatos oazę!
Tryniai,riešutai alergizuoja dirbtinai maitinamus kūdikius,o medikai,siekdami apsidrausti,gąsdina žindančias mamytes. O grūdų(nedaigintų) valgiai išties sunkoki. Kaip dažnai mamos skundžiasi,kad vaikas nenori. Na juk nevirškina jam!
Nuo 6 mėn. galima siūlyti visko,mes taip darėm be blogų pasekmių. Trynį atskiesdavau trintom uogom ar obuoliu-patikdavo ir kūdikiui,ir jo skrandukui.
Mūsų protėviai lazdyno riešutų pienu išmaitindavo motinos netekusius kūdikius. Lazdynukai(taip juos vadindavo) augdavo tvirti! Tuo remdamasi, pusmetukams jau sutarkuodavau "tris riešutėlius pelenei",praskiesdavau vandenuku-sulapnodavo,ir vėl jokių blogų pasekmių.
Dar lietuvės mamos drąsiai girdydavo kūdikius aguonų,kanapių pienu,ypač kai savo pritrūkdavo. O jūsų lelytė jau nemaža,jai tikrai galima!
Jūs pati kol kas nebijokit valgyt saldesnių vaisių,medaus-nes jūsų organizmas gali sustreikuot vien dėl to,kad nebegauna įprastos angliavandenių "duoklės drakonui",kurią gaudavo iš miltų.
Pediatrei jokiu būdu nesakykit. Mėsoj yra:baltymai,sudaryti iš aminorūgščių,kurias randame augaluose,
geležies-randame augaluose,
B12-randam tryniuose ir mamytės piene,
kvapiųjų medžiagų-na,bala jų nematė!

Oi ačiū labai, jau aiškiau ir aiškiau. Tik dėl trynio noriu pasiklausti; ar jis žalias? jį ir sumaišydavot su uogom? o dėl lazdyno riešuto- tai tinka iš parduotuves? per naktį brinkyti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bal 2011, 21:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Įkėliau čia pranešimus iš kitos temos, tai atsiprašau, jei šiek tiek išsilakstė tvarka.
Kitos mamytės čia jau prirašė patarimų nemažai, šaunuolės mūsų :)
Smilga tai kaip visada mane nustebina savo žiniomis.. Gerai, kad 8 vaikus turi tamsta, taigi jos išmintis ir žinios pabirės po Lietuvėlę
Aš leisiu sau kiek paprieštarauti Laurai, kad vaikui iki metų neužteks vien MP. Mano vaikas pradėjo valgyt 1,4, iki tol jo maistas jokios energetinės vertės neturėjo. Panaši situacija yra ir pas kelias mano bičiules, ne tik žaliavalges. Aš konsultavausi su RU žindymo konsultantėmis, taigi gavau atsakyma, kad nemažai vaikų, kai mamos neriboja žindymo dažnumo, pradeda valgyt apie 1 1/5. Tai nėra idealus varinatas, bet tokia tendencija yra, ir vaikai normaliai vystosi. Žaliavalgių tarpe esu aptikusi nuomonę, kad net iki 2 metų vaikas gali būti vien MP žindomas.. atrodo, kad ir senukas Herbertas Šeldonas ir kiti natūralios medicinos "klasikai" tokios nuomonės laikėsi.. ar čia tiesa ar ne - nežinau.
Bet neslėpsiu, kad mano vaikas pagal naujus WHO (World Health organisation) standartus eina ties žemiausia riba svorio atžvilgiu. Tokia pati situacija ir pas kelias kitas žaliavalges, su kuriomis tankiai bendrauju - vaikai pradeda rimčiau domėtis maistu tik po metų, o svoris - kaip ir mano sūnaus atveju- mažokas. Mačiau diskusiją 30bad forume (JAV veganų-žaliavalgių), ten yra pokalbiai ir apie vaikų svorį, tai visos mamos rašė, jog jų vaikai yra "lengvesni" už bendraamžius.
Tačiau tani atvejis nėra standartinis, vaikelis jos turi, manau, padidintus poreikius viskam, ir maistinėm medžiagom taip pat. Tai ar jis gaus viską vien iš MP- nežinau.. Mama pati geriausiai mato, kokia yra jos sveikatos būklė, ar jį sugeba gerai savo dietą subalansuoti, ar gerai pasisavins visas maistines medžiagas ir pakankamai perduos su savo pienu.
Dėl trynio- trynis yra riebalas o riebalas su vaisiais nesikombinuoja :x Mano sūnus valgo ji šiaip, vieną. Paragavęs pirmąsyk, labai susižavėjo. Galima į salotas kaip užpilą tiesiog įmušti.
Šiaip gerai būtų susipažinti su teisingo produktų kombinavimo taisyklėmis ir stengtis vaikui maistą kombinuoti pagal jas. Bent jau kol jis mažas.. Buvo čia tema apie tai, ten mūsų narys, Kestas įdėjo piešinuką lietuvių kalba.
Iki metų mano vaikas maistą tiesiog ragavo, duodavau jam viską, tiek sėklas, tiek grūdus, tiek ankštinius be baimės, ar ne per anksti juos duodu, mat suvalgydavo labai mažai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bal 2011, 22:28 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Patikslinu. Pediatrei nesakykit dėl mėsos-neteksit ramybės. Nepavojinga pasisakyti tik patikrintiems bendraminčiams.
Trynius duodavau kaimiškus,nevirtus,nuo 6mėn.sukakties. Trynys+trinta braškė,trynys+keli trinti išnokę serbentai...arba avietės...arba mėlynės... Kas prinoko,to dedu. Žiemą-šaldytos. Yra ir teorija,kad trynio riebaluose puikiai tirpsta uogų beta-karotinas,todėl net geriau įsisavina. Kartais trynį skiesdavau ne uogom,o tik medum saldintu vandenuku. Na,gal Elenutė pabars,kad blogas derinukas,bet mūsiškių skrandukai turbūt geležiniai :P Jokių blogavimų. Na,manau,tai mažesnė mišrainė,nei žaliavalgiški tortai.
Lazdynai-parduotuvėse būna gruziniškų. Pasitikiu šia tauta,tikiuosi,kad sąžiningiau išaugina už visus kitus. Riešutai gali būti gyvybingi,bet daigelį pamatytumėt po pusmečio,jei laikytumėt šaltai drėgnam grunte(taip vyksta gamtoje). Tad tik pamirkykit per naktį ir smulkinkit. Jei trynį maniškiai rinkdavosi skanintą,tai riešutams tik vandens šlakelio pakakdavo kaip prieskonio. Tas pat ir su saulėgrąžų,moliūgų lukštentom sėklom. Mirkytų maltų sėklų paštetas-pati vaikiškiausia košė.
Dar tautos, kurios augino savus migdolus,kūdikius primaitindavo migdolų pienu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bal 2011, 14:19 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū dar kartą ir dar kartą, nes labai trūksta informacijos. Dėl padidinto poreikio aš nežinau, man atrodo ,kad mano dukrytė auga norm, tik gal fizinis vystymas atsilieka, nėra tokia stipri.Sveria ji 8,1 kg ir yra71cm( 9 mėn) .Tad manau čia viskas ok. Nebeduodu vitamino D3, manau saulytė jį pagamins.
1. O kaip jus manot apie rškančius kauliukus? Gal jai kalcio trūksta? Kaip supratau maltos aguonos- puikus kalcio šaltinis.
2. o kokio dydžio turėtų būti porcija aguonų pieno?
3.Jeigu dukrytei puikiai toleruoja šviežias daržoves, tai galiu daryti mix'a iš daug indigridientų?
4.kaip su daržovių sultimis? iš kokių darote?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Geg 2011, 11:56 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Su tuo kalciu tai truputi perdeta, kaulams nera jis vienas toks svarbus. Yra ir kitu mineralu ir vitaminu, kurie ne maziau svarbus. Cia yra nuoroda, pasiskaitykite, taip pat daug info komentaruose ir po straipsniu pateiktose angliskose nuorodose, moksliniuose tyrimuose.
http://sveikatossaltinis.blogas.lt/ar-k ... s-145.html
http://sveikatossaltinis.blogas.lt/tema/kaulu-sveikata
Aisku aguonos ir visos kitos seklos yra labai naudingos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Geg 2011, 14:15 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aišku, mūsų laura yra teisi, kad kalcio klausimas yra perdėtas, o be kalcio svarbūs yra ir kiti mineralai- vitaminai. Tačiau pastebėjau tokį niuansą- visis augalinės kilmės produktai, kurie turi daug kalcio, visada turi gausiai ir kitų mineralų, taigi duodama vaikui daug kalcio turinčius aguonas, linų sėm ir kt. būnu tikra, kad vaikas gavo labai daug ir kitų maistingų medžiagų.

tani301 rašė:
Ačiū dar kartą ir dar kartą, nes labai trūksta informacijos. Dėl padidinto poreikio aš nežinau, man atrodo ,kad mano dukrytė auga norm, tik gal fizinis vystymas atsilieka, nėra tokia stipri.Sveria ji 8,1 kg ir yra71cm( 9 mėn) .Tad manau čia viskas ok. Nebeduodu vitamino D3, manau saulytė jį pagamins.
1. O kaip jus manot apie rškančius kauliukus? Gal jai kalcio trūksta? Kaip supratau maltos aguonos- puikus kalcio šaltinis.
2. o kokio dydžio turėtų būti porcija aguonų pieno?
3.Jeigu dukrytei puikiai toleruoja šviežias daržoves, tai galiu daryti mix'a iš daug indigridientų?
4.kaip su daržovių sultimis? iš kokių darote?

pakomentuosiu, ką galiu, bet lauksim labiau paritusiu mamyčių komentarų
-dėl traškančių kaulų (gal visgi sąnariai traška??) nieko nežinau.
-aguonų pieno duočiau kiek išgers. maniškis beveik negėrė, tai nebijojau perdozuoti, taigi čia taip pat esu menka patarėja. po metų tai valgė tiesiog aguonų tyrę- išmirkytas ir blenderyje sumaltas aguonas
-o kai daryt daryt sudėtingas kombinacijas? kuo mažiau kombinuojama, tuo geriau virškinama
- spaudžiau burokus, morkas, topinambus, kopūstus, griežčius- ką turėjau atsargose. vaikas nėra labai jau sužavėtas sultimis. o va burokėlio ir obuolio derinys jam patinka. nors jei pavyksta gerai sumiksuoti morkas, burokus ir griežčius, gaunas toks saldokas skonis- taip pat gali šiek tiek gerti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Geg 2011, 18:35 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
[quote="Jelena"]
Šiaip gerai būtų susipažinti su teisingo produktų kombinavimo taisyklėmis ir stengtis vaikui maistą kombinuoti pagal jas. Bent jau kol jis mažas.. Buvo čia tema apie tai, ten mūsų narys, Kestas įdėjo piešinuką lietuvių kalba.
quote]\\

Sveiki, o gal galima nuoroda?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Geg 2011, 10:12 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Vilnius
Čia tema apie maisto derinimą

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Geg 2011, 14:26 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilga rašė:
Apie produktu ivedimo eile: Tik alergiskiems vaikams,kurie mamos pienelio negavo, produktus valgiarastin reikia ivesti pagal griezta schema. O sveikiems,MP mintantiems,nuo 6men sukakties galima duoti visus produktus,ka Dievas dave zhmogui kaip maista. Mes taip maitinom 8 vaikus.

o kur tokia griezta schema rasti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Geg 2011, 15:19 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
Įdėsiu preliminarų grafiką, kokį papildomą žalią maistą kada įvedinėti kūdikiui.
Šaltinis - knyga "Baby greens".

6 mėn+vaisiai, siūloma saldūs
8 mėn+ daržovės ir sėklų pienas, sėklos, migdolų pienas
10 mėn+ krakmolas
1 metai+ medus, proteinas, ankštiniai, kiti riešutai
14 mėn+ dehidruotas maistas, šeimos maistas.

Aš panašiai ir dariau.

Nežaliavalgišką griežtą grafiką galit rasti svetainėje SVEIKAPRADZIA.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Geg 2011, 20:55 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

sveiki, turiu alergiska vaikuti 10men. daug kam jis alergiskas (morkos, moliugo, pieno produktu, kvieciu, kiausinio negalime). duodu 3-4 kartus koses jam bei pieno misinuko, nebeturiu savo pienelio jau seniai. gal galite patarti kaip praplesti man vaikelio meniu.
Pagrindinis meniu vaiko tokios koses verdu:
avizu arba ryziu arba grikiu arba mieziu arba kukuruzu kose .. su bananu ar uogiene ar alyvuogiu aliejum. (dvi arba tris is ju gauna per diena kaskart).
bei viena karta i diena gauna darzoviene taip vadinama (ivairiai bulve, kalafijoras, krapai, petrazole, obuoliukas, cukinija, brokolis, burokelis+ aliejus, kartais zveriena dedu, nelabai su ja valgo).

labai reikia jusu pagalbos kaip man vaikuciui praplesti meniu, kai pradejau dometis zaliavalgyste pries pora savaiciu atradau Burnočių sėklas. tai vat naujas musu patiekalas burnociu kose su graikiniu riesutu aliejumi i meniu atejo . o daugiau nelabai ka moku ir ismanau, bandau lesius daiginti ant palanges, bet kazkaip 5 para jiems ir labai prastai daiginasi jie man. gal as ko nemoku, saulute mato po pietu jie, gal del saules trukumo silpnai daiginasi.

gal galite pasiulyti koki nors kose zalia is zaliaavalgystes( pati nieko neauginu, tenka pirkti is turgelio viska).kaip seklas ir riesutukus man ivesti i jo meniu?reikia patarimo

bei pieno misinuko baisiai noriu nebeduoti, bet nzn ar galiu ji pakeisti i kazka kita, skaiciau migdolu pienas duodamas vaikams, bet ar juo pilnai galiu pakeisti pieno misinuka? kuri geriame dar du kartus dienoje.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Geg 2011, 06:31 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

tamstele, keletas minčių, gal kuri bus naudinga

ankštinius nereikia 5 paras daiginti, daiginam iki trumpo daigelio, tokio ilgio, kaip pati pupa. nakčiai užmerkiam, ryte praplaunam, nupilam vandenį ir vakare vėl preplaunam. įprastai kitą rytą praplaunam ir jau galima smulkinti mėsmale ar blenderyje. šią košę pagardinti galima morkomis. beje, lęšiai, geriausiai virškinasi, lęšiai ir dalas (indiški tie lęšiukai maži). pupelės-pupos- nuodingos. dabar dar žalieji žerneliai pasirodys, labai sūnus mėgsta.

grūdai košėms. galima daiginti- natūralius ryžius (yra supermarkete), nelukštentus avižas, kviečius, kvietrugius, miežius, kviečius. galima pirkti iš ūkininkų turguje, bet tada reikia bent du- keturis kartus pakeisti vandenį, kai mirkai. šie dygsta kiek ilgiau. beje, dabar jau karšta, jau antrą dieną gali pradėt kai kurie grūdai pūti, nes visada yra bent vienas-kitas pažeistas grūdas. taigi aš jau antrą dieną dedu į šaldytuvą, ten daiginimo procesas labai sulėtėja, bet nesustoja visiškai. nors galima naudoti grūdus ir net nepasirodžius daigeliui, tiesiog išmirkius 12h ir padaiginus parą. kviečiai- dažnas alergenas, aplamai geriau jų vengti. visi šie natūralūs nelukštenti grūdai kieti lieka net ir sudygę, taigi malu mėsmalėje, turi tokią, kur labai-labai smulkiai sumala, iki vientisos masės (tik malti reikia atsargiai, nes jei per daug forsuoji, "skubini" mėsmalę, tai užspringa ji grūdais, labai jau jie sunkūs, tai gan lėtai einasi. aš daug sumalu, laikau šaldytuve trys paras). dar, žinau, daro daigintų grūdų kisielius-pienus, tai čia tas pats principas, kaip ir sėklų pienas- sudaiginti grūdai malami blenderyje ir nukošiami. žinau, kad avižų kisielius labai sveika, bet jis dažnai kartokas.
o šiaip rekomenduoju visgi ne grūdų, bet sėklų košės, jos visgi vertingesnės. patikrinti, ar vaikelis toleruoja aguonas- linus- saulėgrąžas ir duoti juos. sėklos įprastai ne tokie alergenai, kaip riešutai. visas sėklas būtina bent jau išmirkyt prieš duodant vaikui, kad susinaikintų juose esantys inhibitoriai, kurie labai apsunkina virškinimo ir pasisavinimo procesą. galima ir padaiginti. šlapias sėklas malu blenderyje. dar turbūt reikia būtinai nusipirkti žalių grikių, forume yra kažkur tema su nuorodomis, kur jų gauti. ir tikrai įmanoma apseiti be virtų košių. noro tik reikia.

sėkmės ir gero sekmadienio

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Geg 2011, 07:54 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aciu Jelena ;)
su daiginimu teks ismokti po truputi.
o su seklomis dar turiu klausimeliu- jei isbrinkinu seklytes (saulegrazas, moliugus), juos sumalti su blenderiu ir deti i grudu kose? ar viena pateikt vaikeliui, nes nelabai itariu kad jis gali man valgyti.

kokiu dar seklu kosiu pasiulytumet kudikeliui? dariau aguonpieni, tai toks kartus gavosi, Serbentine rase kad dabar karcios aguonos, galdelto , nei vaikas negere nei pati negalejau gert, nors ir cukriuko biski bandziau idet :shock:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Geg 2011, 08:52 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

grūdai (krakmolai) ir sėklos(riebalai) nedera kartu. prašau užeiti į temą apie produktų derinimą (nuorodą davė Kestas kiek aukščiau) :D jau vien tik blogas produktų derinimas gali sukelti blogą maisto pasisavinimą, taipogi diskomfortą žarnyne, o to pasekoje ir bendrą organizmo išbalansavimą. o mums to nereikia :)
malu sėklas su medumi. jūsų atveju gal yra prasmė nusipirkti geru ekologiškų datulių, ir jas dėti kaip saldiklį, jei vaikas alergizuoja medui. nors riebalai (sėklos) ir angliavandeniai (datulės) nedera kartu, bet vaikų (iki 4 metų) fermentų sistema kiek kitaip veikia, nei suaugusių, taigi jie normaliai susitvarko su riebalų ir angliavandenių kombinacijomis.

kokių dar sėklų košių? dar tik kanapes žinau.. :oops: grikiai, beje, taip pat yra sėkla o ne grūdas

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Geg 2011, 10:03 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Alergišką vaikutį reikia maitinti karuselės principu, nepamirškite ir dabar: šiandien aguonos,rytoj saulėgrąžos,poryt sezamas,užporyt kanapės, nuo penktos dienos-vėl viską paeiliui. Čia išvardinau aliejingas sėklas(ne visas),bet toks pats principas ir rikiuojant kitų grupių produktus. Organizmas nespėja įsijautrinti. Bet tai tik apie vaiko toleruojamus produktus. Įvedę nepažįstamą, palaukite su kitos naujovės įvedimu bent porą dienų-per tą laiką gali atsirasti alerginė reakcija-žinosit, nuo ko.

Taip pat patiekale kombinuokite kuo mažiau produktų-net sveikas organizmas tai geriau įsisavina,be nepageidaujamų reakcijų. Juolab,jei jūsų mažylį išbertų-lengviau atseksite,nuo ko (ir vėl išlošia monovalgystė!).

Įtariate,kad nevalgys. Reiškia,dar nė karto nesiūlėt. Vaikai dar nesugadinti. Atminkit,kas mums atrodo prėska-jie,kaip maži šunyčiai,jaučia skonių puokštę. Panašiai,kaip suaugęs po badavimo kurso.

Jei vis vien duodate virtą maistą,aguonas galite nuplikyti verdančiu vandeniu-nutirpsta sėklų paviršiuje esantis aliejus,kuris ir apkarto į saugojimo sezono pabaigą. O gal dar rasit kur šaltai sandėliuotų-bus nekarčios. Mėginkit. Tokia loterija būna ir su sezamais.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Geg 2011, 20:02 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilga rašė:
Alergišką vaikutį reikia maitinti karuselės principu, nepamirškite ir dabar: šiandien aguonos,rytoj saulėgrąžos,poryt sezamas,užporyt kanapės, nuo penktos dienos-vėl viską paeiliui. Čia išvardinau aliejingas sėklas(ne visas),bet toks pats principas ir rikiuojant kitų grupių produktus. . ..

o gal galite padeti patarti kaip man va kaip isvardinot ta karuseles principu tas seklytes kasdien paruosti , su kuo?
saulegrazas- isbrinkintas sumalti su datulem (jelena patare jau tai)tik ar datules reikia brinkinti?
o kitas seklas kaip?aguonas tik aguonpienis? kanapes irgi pienas tiktai? to dar nei karto dar nedariau.
as i burnociu kose pradejau ibarstyti linu semenu nemaltu, nzn ar gerai sitaip? nes dariau klaida kad i grudine kose(krakmola)iberdavau tu semenu :shock:
noriu labai pasidaryti ta karusele kad kiekviena diena zinociau ka ruostis ir paduoti vaikui, nes dabar labai blaskausi tarp seklu,darzoviu, krakmolo....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Geg 2011, 14:21 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

neiruke, na vargu, kad kažkas prisiims atsakomybę ir tokį rimtą darbą už tave atliks :) nusiramink, atsipūsk ir viską susirašyk ant popieriaus- kokius produktus nori turėt vaiko racione, ir sudėliok. na, aš čia su savo vienu mažu vaikeliu prasta patarėja

dabar dar trumpai, kodėl parašiau apie datules, o ne kokį kt.dž.vaisių. jau buvo kalbėta forume ne kartą, kad visi dž.vaisiai yra džiovinami aukštoje temp-roje ir nėra "žali". net jei perkate "eko" dž.vaisius, jis gali būti išdžiovintas aukštoje temperatūroje, tik chemijos jame, gal, nebus. datulės sunoksta ir išdžiūsta dar ant šakos, jų džiovinti papildomai nereikia. bet kadangi ilgainiui jos visai sudžiūsta ir praranda "prekinę išvaizdą", jas pripumpuoja aliejais, mirko cukraus sirupe, troškina jame, vėl padžiovina kiek- ir gaunam tą mūsų parduotuvėje perkamą datulę. na, čia tokią nuomonę sudariau iš informacijos lopynėlių. aš tikiuosi, kad "eko" datulės nėra nieko apdoroti ir yra "žalios", bet prisipažinu, kad jokio pagrindo tam įsitikinimui neturiu, tik savo didžiulį norą tuo patikėti, mat pati kartais jas sukertu ir duodu sūnui :lol:

tiek sėklas, tiek grūdus galima maišyti su daržovėmis, kurias taip pat galima "karuselės" principu kaitalioti. burokus galima naudoti kaip saldiklį, tikrai puikiai pasaldina grūdus.

nemaltos sėklos nepasisavina, jei jos nėra gerai sukramtytos. taigi nemalti linai turbūt "prasivaikščiojo" tranzitu per vaiko viršk.traktą. ar ne tas pačias sėklas po to matome "išeigoje"? :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Geg 2011, 14:40 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

tai seklas visas reikia malti vadinasi tam kad pasisavintu vaikucio vidus viska ko reikia, o as mat nepagalvojau :shock:
delioju Jelena viska ka cia duot vaikui :) pabandziau migdolu pienuka siandien padaryt, isgere labai gerai, bet nzn ar nesukils alergija jam , nes nzn ar riesutai nealergizuos. ziuresim ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Geg 2011, 19:07 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

1. Pienas(arba pieno pavidalo maistas) būtinas tik kūdikiams maždaug iki 6mėn. sukakties. Kai atsiranda trinamieji dantenų judesiai,o skrandis ima skirti fermentus visų kitų produktų virškinimui, nebūtina imituoti pieną. Pakanka maistą duoti tyrelės pavidale(tokio tirštumo,koks nesprangus būtent jūsų vaikui būtent šiuo metu) arba gabaliuku į ranką-duoniukas,minkštas obuoliukas ir pan. Tada maistą pilniau apvirškina seilės. Gėrimui pakanka tyro vandens. Tik jei matote,kad vaikas nesugebėjo pasisotinti tirštu maistu,būtinai duokite gėrimo-sulčių ar pieno-pavidale. Pvz.,vaikas susirgo,pervargo...

2. Sulčių spaudimas,pieno sunkimas-tai maisto RAFINAVIMAS. Dažnai išeina, kad geriausią produkto dalį būtent išmetame. Sveikiausia ir geriausiai įsisavina,kai produktą valgome pilną,kol iš jo nieko neatskirta.

3. Produktų maišymas,skaninimas vieno kitu-tai suaugusiųjų psichologinis poreikis. Dažnai-dėl virimo. Išvirei obuolį-jau rūgštu. Krauni cukraus. Išvirei grūdą-jau prėska. O sudaiginai-saldu! Mūsų organizmui labiau patinka produktai,suvalgyti paeiliui,o ne sumišraininti. Leiskite vaikui pažinti tikrą produkto skonį. Mes jau sugadinti,negadinkime bent vaikų.

Na,duokite gi pagaliau vaikams paragauti!

Tai mano ilgai mąstytas atsakymas tani, neirukei ir kitoms mamytėms-būsimoms klausėjoms. Ir: peržvelkite dar kartą forumą, Elenutės svetainę... Daug rasite apie maisto derinimą, patiekalų paprastumą. Nes toks įspūdis,kad skaitėte neatidžiai. Na,pamėgink būti atidi,kai leliukas po ranka malasi...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Geg 2011, 20:50 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilga duok adresa tos elenutes svetaines, nes tikrai gal praziurejau alergisku vaikuciu maisteli ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Geg 2011, 22:49 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

http://aum.lt/ Elenutė-tai mūsų Jelena,čia aš ją taip meiliai vadinu.
Tik ne apie alergiškus,o apie maisto derinimą,paprastumą,vaiko žaliavalgystę...
O čia pas mus žvilgtelkit temą "ligų gydymas". Labai turininga galinė-Jelenos žinutė. O Abatapa,rasit,išsigydė alergiją!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Geg 2011, 02:42 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ALERGIUKO (6-12mėn.) MAITINIMAS

Daryčiau taip:

Džiaunat virtuvėj ant sienos didelį kalendorių. Kožnos dienos langelyje rašot,ką suvalgė per dieną. Išvengsit pasikartojimų.

Šalia-juodraštuką,ką neblogai būtų užmerkti rytdienai,nupirkti porytdienai. Ar šiaip paplanuot,ką gaminsit.

1.Rytas. Grynas vandenukas. Atsigeriam,kiek norisi. Pastatom vaiko akivaizdoje visai dienai,kad galėtų bakstelt piršteliu ir gauti bet kada tarp maitinimų.

2.Pusryčiai-tik vaisių tyrelė(arba tirštos sultys). Tik savos gamybos. Galima žaliąjį kokteilį,bet ne daugiau kaip iš dviejų augalų,pvz.: obuolys+dilgėlės, persikas+špinatai. Daugiau jokių priedų.

3.Tokį valgį galit duoti ir vėliau dienoj,bet kada. Jis skrandyje tebūna pusvalandį. Tad tiks ir prieš sočius pietus,padės vaikui išlaukt kito maisto.

4.Priešpiečiai-nevirtų daržovių patiekalas su maltom sėklom. Daržovės ne daugiau kaip dviejų rūšių,sėklos-vienos rūšies. Pvz.kopūstai,truputis porų,saulėgrąžos. Bet geriau būtų pirma duot daržovių,užkąsti sėklų paštetu. Sėklas galima keisti avokadu.

5.Pietūs,pavakariai,vakarienė-vienos rūšies ankštiniai,arba grūdiniai,arba sėklų patiekalai,arba trynys(jei toleruoja) su vienos rūšies daržovėmis arba nesaldžiais vaisiais. Pvz.:švieži žirneliai su špinatais, tada pavakariams daiginti ar tik brinkinti grikiai su morkom, vakarienei sėklų-vandens košelė be priedų(patikėkit,vaikams skanu!).

6.Naktienė-reikia miegoti,o jis alkanas zirzia-tokį patiekalą,kaip pusryčiams(nebūtinai iš tų pat vaisių).

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute