Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Kitas
  Spausdinti

Re: Vaikų ir kūdikių mityba
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2012, 15:04 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: pasaulis
Jelena rašė:
kiek gi ten tu riebalu kukuruzuose, kad reiketu taip baimintis del omegu santykio???

matyt pakankamai, jei iš kukurūzų spaudžia aliejų.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2012, 15:09 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

nereik speliot,net 10% nesudaro riebalai kukuruzuose. o is grikiu net nespaudzia, turbut.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2012, 15:28 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

na taip, apie grikių aliejų dar neteko girdėti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2012, 16:11 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

del snargliu as kaltinciau krakmola virta, o ne "omegas". senukas Seldonas rase, kad vaikams iki metu virtas krakmolas nepasisavina, o gal ir ilgiau. mano sunus virto krakmolo pradejo gauti nuo 1,6mns, ir labai saikingai, palaipsniui "dozes" augo. tai gal del to jam tai neatsiliepe niekaip. na, ir as stengiuosi ideti kuo daugiau sviesto, tuomet suvalgo maziau, gauna daugiau sociuju ir maziau krakmolo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Rgs 2012, 19:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mes 'virti' nuo 2 metų, taigi beveik metus. Nors vaikinas atrodo gerai, visgi man neramu dėl hmgl, nes pagal dabartinį meniu, geležies trūkumui turime visus šansus.
Beveik kasdien porcija troškintų daržovių su bulvėm, pupelės pakeitė meniu sėklas ir riešutus, jų labai sumažėjo. Apvirto kiaušinio nemėgsta, nebent tryniai kokteilyje, taigi max du tryniai savaitėj. Kasdien sūris ar varškė, pats prašo. Grūdai- koks kartas savaitėj daigintų keptas paplotėlis. Daiginti žali grikiai. Kaip geležies šaltinis nebent uogos, pas mus nuo birželio žemuogės, paskui serbentai, dabar gervuoges dar valgom.
Būtinai paraportuosiu, kai darysim tyrimus.
Dėl snarglių pas mane prieštaringa patirtis.
Pas mažąjį, atsiradus virtam maistui, sumažėjo snarglių, arba jie 3 dienų, kai buvom žali, snargliojo gausiai kas trys mėnesiai. Pirmi du vaikai, maitinti košėm iki 3 metų beveik nesnargliojo, o kraujų netikrinau.Man bendra tai, kad mažiau polinesočiųjų-mažiau snarglių.
santykiai beje nėra palankūs mėsai, pvz kiauliena 1:21,lašiniai 1:7

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Rgs 2012, 11:02 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Oho, ziuriu pas jus mamos jau ir kosytes sviestukais pagardintos ir bulves :)) As kolkas dar laikausi, tik karta dienoje duodu virto maisto, viena diena virtos kruopos (grikiai) arba ankstiniai (lesiai) kita diena virtos darzoves. Ale kazkaip snargliavimosi neisvengiam, kas kazkiek laiko buna tokiu dienu, o jei verkia tai visada apsisnargliuoja:) Ka esu pastebejus, o cia manau nebus naujiena, kad kai maitinau savo pienu, tai vaikas neturejo jokiu negalavimu ir slogyciu. Kai nustojau maitinti prasidejo nedideles slogytes karts nuo karto, nors dar ilgai vaikutis valge vien raw. O nuo metu ivedus virto maisto slogytes padaznejo, nors nesu tikra ar tai nuo jo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Rgs 2012, 11:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Mano vaikinui (1 m. 3 men.) mamos pieno dar gauna kiek nori. Gal del to kito maisto nedaug tesuvalgo. Virto duodu tik garintas/virtas darzoves, nes kruopu ir ankstiniu visai praktiskai nevalgo. Bet snargliuku kol kas neturejo (tfu tfu tfu.. :).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Rgs 2012, 11:38 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura, nesuprantu, kuo tu nustebai. Apie tai, kad mano vaikui įvedžiau virtus produktus, aš parašiau iš karto. Taip pat parašiau ir tokio sprendimo priežastį- vaikas nori valgyti tai, ką valgo jo tėvelis ir kiti šeimos nariai. Kadangi turiu rimtą nusistatymą prieš krakmolus, o būtent jo mano vaikas ir trokšta, taigi "sviestindama" virtą maistą sumažinu suvalgomo krakmolo kiekį, nes kuo riebiau, tuo mažiau suvalgo vaikas. Nežinau, ar tai geras sprendimas ar ne. Tačiau kitos alternatyvos nesugalvojau. Prieš gyvulinius riebalus nieko neturiu, netgi priešingai, naminį sviestą ir trynius pasiūliau vaikui dar iki tol, kol įvedžiau jam virtus produktus. O šiaip tai tendencijos labai liūdnos, įtariu, kad greitu laiku virtas maistas vaiko racione bus dominuojantis. Gerai, kad didelį palaikymą turiu iš savo mamos pusės, kuri vaiką sugeba primaitinti didžiausiomis salotų porcijomis.
beje, savo 3 metų vaiką tebežindau. manau, kad tai įtakoja jo sveikatos būklę

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Rgs 2012, 12:17 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Man tai sunku isiulyti vaikui zaliu kokteiliu, kuriu anksciau pats prasydavo kai sau darydavausi. Jokiu sumaltu makaliuziu nei artyn neprisileidzia, ir darzoves valgo nebent jei gabaliukais supjaustytos kad galetu pats pasiimti. Bet ir tai tokiu nera daug (agurkai, pomidorai, avokadas). Siulciu irgi vos kelis gurksnelius isgeria. Tad jo suvalgomo maisto porcijos tikrai nedideles. Taigi siuo atveju kazkiek gelbsti garintos/virtos darzoves su sviestu, bet tai ju duodu karta per diena. Dar gerai, kad maitinu, nes kitu atveju dar sunkiau butu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Rgs 2012, 13:23 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pas mus situacija pablogėjo artėjant 3 metų krizei, kai prasideda vaiko atsiskyrimas nuo mamos. Mūsų yra l.artimas kontaktas su vaiku, draudimų ir drausminimo yra labai mažai, kažkokiems "kaprizams" pagrindo nelabai atranda, taigi dažniausiai boikotuoja mano maistą. Gali atsisakyt mano siūlomo ir tą pati suvalgyt, kai siūlo, tarkim, mano mama. Akivaizdu, kad vaikas supranta mano prioritetus, taigi atsiranda šiokios tokios manipuliacijos ir pan. Na, ir neslėpsiu, kad mano požiūris į vaiko maistą visuomet buvo perdėtai rūpestingas, labai norėjosi, kad vaikas valgytų būtent vienaip, o ne kitaip, tiek, o ne šitiek, plius netikrumas ir nesaugumas, kuri jaučia bet kuri mama, išdrįsusi vaiką auginti kitaip.. vaikai tai jaučia.. Bet pliusas yra tas, kad dabar galima išaiškinti kad būna maistas vaikams ir maistas- suaugusiems, maistas- katytėms, ančiukams, šuniukams. Taigi vaikas nelabai pretenduoja į tą maistą, kurio iki šiol nesu jam leidusi (na, ne, bandė ant dienų paragauti šliužą- nešė krūvelę vištoms ir susidomėjo, kas čia per desertas toks :lol: ). Ir visiškai nesidomi keptu maistu. Manau, todėl, kad jis jam turėtų dvokti.. bent jau man keptuvėje su aliejumi keptas maistas dvokia.
Šiaip, matau akivaizdžią tendenciją, kad ankščiau ar vėliau vaikui virtas maistas yra įvedamas.

Pasigendu čia mamų su vaikais 100 proc. žaliais.. Galbūt mūsų čia visų, kalbančių apie savo vaikus, mamų problema yra ta, kad esam "mišriai" besimaitinančiose šeimose?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Rgs 2012, 14:34 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura rašė:
Oho, ziuriu pas jus mamos jau ir kosytes sviestukais pagardintos ir bulves :)) As kolkas dar laikausi, tik karta dienoje duodu virto maisto, viena diena virtos kruopos (grikiai) arba ankstiniai (lesiai) kita diena virtos darzoves.

O tai ką jau tu čia laikaisi :twisted: NUO METŲ TIK KARTĄ DIENOJE... Kol kas negirdėjau, kad forume kažkas ilgiau nei mano vaikas - 2 metus būtų žalias, nors ir su gyvuliniu, be jokių kraujo, svorio problemų, bei problemų su apetitu.

Jo, aš dažnai pagalvoju, kad jau nebeturiu teisės rašyti šitam forume ir kažką mokyti, iš pradžių dėl to, kad valgom gyvulinius,paskui grįžom prie virto.
TAIGI, KODĖL DALIS VIRTO IR KAIP (rašiau ir atskiroje temoje High raw)
Aš pati nuo Naujų Metų pradėjau valgyt virtą maistą kartą dienoje kartu su mažuoju, tai nebūna pirmadienis-sekmadienis kasdien, labai svarbu, kad tą patį valgom visa šeima.
Visada siekiau, kad valgytume vienodai, kai tėtis valgo košę ar karbonadą, o vaikas salotas ar kokteilį, nesuprantama, nepaaiškinsi net demokratija, nes vaikui dažnai košė tikrai yra skanesnė už salotas, deja, deja. Mūsų atveju, tėčiui ir vyresniems vaikams nebuvo priimtina kasdien valgyti sėklų ir riešutų užtepus, todėl jiems maždaug kas antrą dieną virdavau sriubas, košes. MAžajam tiesiog reikėdavo nerodyti, nes 2 metai pakankamas amžius norėti išbandyti pačiam...

Dabar mes šeimoje pasiekėm puikų kompromisą ir virtas maistas kaip rašiau yra daržovių sriubos, virtos bulvės, ankštiniai, daigintų grūdų papločiai ar duona - keptas, apvirtas kiaušinis, gal kartais kaimynė varškę perkaitina, nes kokia 30 proc nepasidarau pati. SĄŽININGAI tai yra visas asortimentas ,jokių nuolaidžiavimų svečiuose ar pas močiutes. Išskyrus, jei vaikai papiktnaudžiauja mokykloje saldainiais man nežinant, bet mokytoja mus irgi žino, vaikams saldainių nesiūlo...
Aš patenkinta dar tuo, kad, valgant gyvulinius, sumoje visgi daugiau suvalgome žalių daržovių, pvz sūris tinka su agurkais ir salotom, o riešutai būtų dažnai valgomi su vaisiais....

Krakmolų atžvilgiu aš nuosaiki, vienos bulvės nevalgomos, jų būna max porakart savaitėj ir 30-50 proc patiekale.
Mano argumentacija- mažinimas polinesočiųjų ir pirktų riešutų/sėklų keitimas savo užaugintu ekologišku maistu.Sužinojusi apie polinesočiuosius, sumažinau jų šaltinius, palikdama savo augintas sėklas ir riešutus (sėmenis, aguonas, saulėgrąžos rudenį savos skanios tikrai, turim truputį graikiškų, miške būna lazdynų) - šviežia, neoksiduota. Perkam migdolų, saulėgrąžų labai nedaug, pirktų vartojam rečiau nei kartą savaitėje.
Ir atvirai, man nepavyko vyresnių vaikų išmaitint daržovėm, vien salotos be riešutų nėra jiems pakankamas maistas, po 2 valandų vėl valgyti prašoma, daugybė vaisių, kokteilių su vaisiais bei užkandžiavimas nėra išeitis. Susidariau nuomonę kad veganai vaisiais daugiau maitinasi šiltam klimate, ekstremalieji rusai visgi kerta mirkintas kruopas, daug riešutų.
Pavyzdys ir Shazzie,jos dukros receptai, beveik visi su riešutais, sėklom.
o JAV žalių vaikų auginimo autoritetas Karen Ranzi atvirai pareiškė, kad nebūtų savo vaikų iki paauglystės išlaikiusi raw, jei ne bananas, ir pridėsiu jei ne unschooling'as.

VAT TOKIE MANO ARGUMENTAI.RINKTIS IŠ SOCIALIZACIJOS, ŠEIMOS VIENINGUMO, BANANŲ, RIEŠUTŲ IR SĖKLŲ :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2012, 11:18 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

:D
Man uzkliuvo ne tiek virtas maistas, kiek kosytes gardintos sviestukais ir virtos bulves. Uzkliuvo maisto nederinimo kombinacija ir maziausiai geru (o gal daugiau blogu) savybiu turinti darzove-bulve:) Bet, kai Jelena paaiskino, kodel deda sviestuka, tai aiskiau pasidare, man paciai kilo tokia mintis, virtas kruopytes pagardint avokadu:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2012, 12:59 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura rašė:
kilo tokia mintis, virtas kruopytes pagardint avokadu:)

mano standartinis "pagardinimas" visam virtam maistui susidaro iš
-maltos džiovintos žolės
plius
- sviestas arba linų sėm. malti. na arba kitos sėklos ar riešutai sumalti.
Dedu į jau atvėsusį maistą. Taip pat dažnai įmaišau l.smulkiai pjaustytas daržoves. Taigi, virta dalis minimizuota.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2012, 09:39 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura rašė:
Man uzkliuvo ne tiek virtas maistas, kiek kosytes gardintos sviestukais ir virtos bulves. Uzkliuvo maisto nederinimo kombinacija ir maziausiai geru (o gal daugiau blogu) savybiu turinti darzove-bulve:) Bet, kai Jelena paaiskino, kodel deda sviestuka, tai aiskiau pasidare, man paciai kilo tokia mintis, virtas kruopytes pagardint avokadu:)

Na, va jau nežali nukrypimai:)BET SU IDĖJOM, KAIP VIRTĄ MAISTĄ PADARYTI DALINAI ŽALIU.
LAURA, o kokia tau bloga kombinacija? riebalai su angliavandeniais dera puikiai, nedera baltymai ir angliavandeniai, o ypač greitieji.

Bulvės:
mes patys galim užauginti, pagal sudėtį jos identiškos bananui :D .
Kuo bulvės tau blogesnės už kruopas jei jau verdi?
Man tai esminis skirtumas, kur pas mane augusi bulvė, o kur pirkta kruopa, javai tręšti, purkšta žemė, ir dar dažnai ta kruopa būna apdirbta jau termiškai. Eko kruopos... ar gali jomis pasitikėti?
Beje, ar savo vaikui košę pateiki, pamaišydama su žaliom tarkuotom daržovėm, pvz morkos, cukinija, kopūstas?Kai aš virdavau vyresniem vaikam košes, tai kruopų būdavo apie 60 proc, kita daržovės ir būtinai žali miltai.

Jo, ir aš dedu sviestuką, žalius miltus TIK į atvėsusį maistą. Vėl man sviestas, kurį pati dažnai darau nei kaštais, nei kokybe, nei nauda nepralenkiamas avokadų, ar net eko kokosinio sviesto...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2012, 10:27 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
Bulvės:
mes patys galim užauginti, pagal sudėtį jos identiškos bananui :D .

bulvė bulvei nelygu. Nors aš jų ir nebevalgau, bet žinau, kad jos irgi yra "sugadintos", atrenkant derlingiausias, su kuo daugiau krakmolo. Tačiau net ir Lietuvoj galima rasti ir šiek tiek "nesugadintų" civilizacijos. Sako, yra ir migdolų skonio :)
Va kokia galima bulvių įvairovė.
Paveikslėlis

o tokias auginu jau gal 10 metų
Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2012, 12:10 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Zalios bulves sudetis manau panasi i zalio banano. Taciau virtos bulves ir zalio banano sudetis nelabai panasi. Virtos bulves ir virtu grikiu sudetis irgi skiriasi. Na bet cia neesme, kai pats augini viskas kitaip. Del kombinaciju, tai kazkaip maniau jog angliavandeniai su riebalais nelabai dera, man rodos Seltonas taip rase, bet nesu tikra del to.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2012, 14:10 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
Kol kas negirdėjau, kad forume kažkas ilgiau nei mano vaikas - 2 metus būtų žalias, nors ir su gyvuliniu, be jokių kraujo, svorio problemų, bei problemų su apetitu.

būkim biedni, bet teisingi.. turi prieš visas čia mamas dideli pranašumą. Taviškis yra pagrandukas. Taigi, manau, todėl ir neturėjai jokių problemų jį pamaitinti tais kiekiais ir tais produktais, kurie tau atrodė tinkami. Plius dar ir jūsų tėvelis valgo taip pat, kaip visa šeima. Svarbus dalykas- susėsti visiems kartu, o dar svarbesnis- konkurencija tarp vaikų. ne faktas, kad turėtum tokia pat sėkmingą patirtį, jei augintum vieną vaiką, kuris pats sau ponas, noriu- valgau, noriu- ne.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Rgs 2012, 05:45 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tiesa yra tai, kad ne viską gali vaikui įkišti, net jei valgo ir tėvelis, kuris yra autoritetas. Man sakykim nepavyksta su žaliais kiaušiniais, tik vyresnis išgeria su tėvu.
O yra dar kažkas, įgimtas potraukis prie produktų, vėlgi mano atveju ne būtinai tai, ką besilaukdama mėgo mama (pavyzdys, buvęs žalias mažasis mėto duoną, nulaižęs sviestą, bjaurisi koše), kuo mes džiaugiamės:). Na, sutampa, kad mano mažasis ir kiti vaikai kaip ir aš mėgsta riebiai, t.y. tokie produktai kaip riešutai, sėklos, sviestas, grietinė, avokadas, kokoso, kakavos sviestai eina /eitų dideliais kiekiais, ypač kai nėra ar ribojama gliukozės turintys produktai. Manau čia susiję su medžiagų apykaita, konkrečiai energijos gamyba.
Ir tai , kad naudojam ir gyvulinius produktus, man padeda šeimą išlaikyt maksimaliai žaliai ir didele dalim savų/patikimų produktų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Rgs 2012, 15:03 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Padariau neseniai vaikui (1metai ir 4 menesiai) vel kraujo tyrima, tai hemgl. 132. Ir kuo toliau tuo labiau isitikinu, kad tai mano pieno deka (nors man paciai siek tiek mazakraujyste)..Seltonas, berods, rase, kad iki 2 metu vaiko maistas yra mamos pienas ir nuo 1 metuku prie mamos pieno galima prideti sultis, minkstus vaisius...Tad man atrodo, kad mes, mamos, smarkiai persistengiame brukdamos vaikui suaugusiu maista, visaip ji ten trindamos, gerindamos skoni ir pan. Gamta taip jau sutvere, kad vaikas iki 2 metu neturi visu dantu. Labai abejoju, ar tais laikais, kai zmones laipiodavo medziais ir skindavo vaisius, ar tais laikas, mamos makaluodavo koseles savo 2 metuku neturintiems kudikiams..., nes pienukas visada salia, o kudikis patenkintas... jos turbut net nesuvoktu to primaitinimo kitu maistu prasmes. Aisku, yra ir kita medalio puse. Kadangi mano vaikas ypatingai mazai suvalgo kito maisto, tai as pati jauciuosi issunkta, truksta skysciu. Galima sakyt esu priversta zaliavalgiauti, nes kitu atveju jauciuosi blogai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Rgs 2012, 15:11 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Moliūgų sėklose geležies iš 100 g 83 proc. paros normatyvo (užmačiau, kad rašei apie savo mažakraujystę - reikia gelbėti mamą :)) http://nutritiondata.self.com/facts/nut ... cts/3066/2 Jei valgytum jas kiek skanu, manau, susirgtum gerakraujyste :) To ir linkiu

Cituoti:
Zalios bulves sudetis manau panasi i zalio banano.
O ne - bulvėse krakmolas, o bananuose - daugiausia cukrus. O krakmolo kiek žinau mes labai nedaug sudorojam - dėl to ir verda žmonės bulves, kad pasikeistų krakmolas į kažką, ką mes suskaidom.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Rgs 2012, 16:02 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Darvienas, jei turejai mane omenyje, tai man gelezies norma, o truksta to nelemto B12 bei vitamino D.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Rgs 2012, 16:09 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Silkė :) sūdyta, žalia, raw. 100 gramų yra 228 proc. vitamino B12 paros normos ir 407 proc. vitamino D paros normos http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4065/2 daktaras Petrauskas jūsų paslaugoms :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Rgs 2012, 16:26 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Migdoline, visiskai tau pritariu! Jei nera dantu, nereikia ir kieto maisto, o kai atsiranda pirmieji dantukai tinka tik savaime minkstas maistas, is egzotikos tai butu koks nors bananas, avokadas, o lietuvaiciai ir kiti, musu klimato, zmones ka dare nezinau, gal lasini ciulpe, sviesta laize, kiausini gere...
Turbut si taisykle galioja ir senatveje, kai pradeda byret dantys? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Rgs 2012, 05:21 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ai merginos, sėkmės atvejai įkvepia, bet užmigdyti neturi.
Mes ir mūsų vaikai gyvenam nenatūraliom sąlygom. Kaip manot, jei jau lygiuojamės į laipiojančius medžiais, ar buvo žiūrima į vaiko dantis ir iki tol jis buvo RIBOJAMAS nuo maisto?Ar įsivaizduojat gamtoje taip? Ne dantys, o pirma instinktai, antra sugebėjimas pačiam pasiimti lemia tą papildomą maistą.Ir dar maisto pasiūla. Ir be abejo įsijungia natūrali atranka, jei jauniklis neišgyvena be maisto.
Todėl manyti galima visaip, o daryti pagal sutuaciją. Labai gerbiu Sheltoną. Deja jo laikais b12 nebuvo atrastas ir daug sekėjų susigadino sveikatą aklai sekdami natūropatų idėjomis. Anemijos, kraujuojančios dantenos, osteoporozės...šie atvejai aprašyti G.Cursio tyrime, kurį atspausdino Bass pavadinimu 'with the three generations of vegetarian hygienists'.
Migdoline, tikiuosi skaitei, kad b12 pas motiną priklauso ne nuo atsargų, kurių tu rašai mažoka, bet nuo gaunamo su maistu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Rgs 2012, 15:35 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Sveikos. ;) Na as isemiau is vaiko raciono visas kruopas isskyrus grikius. pridejau kynva ir burnoti. Karta dienoje duodu 2-3 minutes apvirtas darzoves. Bulve tik 1-2 kartus savaiteje. Siaip ziiiauriai sunku darosi su vaiko mityba :cry: Prasidejo ejimas pas kitus i svecius o ten bendraamziai valgo is esmes viska,pilni namu kampai sausainiu, kukurzu, duoniuku ir t.t. Tai turi ziauriai saugoti o ir mazasis dabar realiai valgo viska tik ka valgau as ar tete. As tai kaip as, tai ir stengiuosi max raw, o vat tete :shock: Bet isemus kruopu gausa maziukui pagerejo tustinimasis (pradejo po 2-5 k. dienoje) aisku islipom is slogos. Siaip kas antra diena mazam kisu tryni. Dar pradejom vitD gert. ir aisku folis bei gelezies preparatai. Na ziuresiu, tikiuosi greit mes vel susitvarkysim su kraujuku.
Tik pastebejau viena- kol vasara buvom kaime ir dilgeles, garsvas, zliuges ir kita zaluma gerem kas diena kibirais nebuvo jokiu kraujo problemu. kai tik atvaziavom i miesta ir pradejom vietoj ju vartoti kulturine zaluma, hmg zymiai suprastejo :(

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute