Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Kitas
  Spausdinti

Re: Vaikų ir kūdikių mityba
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 12:48 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Berods pas amerikiečius esu radus, kad angliavand reikia apie 130, t.y. 45-65% pgl kalorijas, o riebalų max 30 gr.
maniškis riebalus viršija vis, nes mėgsta.Retais atvejais, kai prie salotų duona su raw sviestu ant stalo ( mes nuo dviejų šiek tiek apdoroto), nulaižo sviestą.
Maniškis taip pat vaikščiot pradėjo 15 mėn, bet taip pat ir vyresni 'normalūs' vaikai.
Žmonės prisigalvoja visko, kad įžeisti kitokius.Vienoj stovykloj man prikišo, kas vaikus badu marinu, nes neleidžiu ragaut įvairių laužo patiekalų.Paskui ta pati mama užpavydėjo mano aštuonmečio sūnausdaržovių porcijoms, bei geriamiems kiaušiniams, kai tuo tarpu jos dukra stabiliai prikirtus makaronų ar sausainių vos suvalgo vieną kiaušinį .
Ai, dar mėgstu ragint 'normalias' mamas duot vitaminus, nes pagal mano paskaičiavimus košiniai vaikai jų nesurenka....

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 13:19 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vitaminus ir mineraus siek tiek bandziau skaiciuoti, bet po keliu darzoviu suvedinejimo sustojau, pamaciau, kad cia jau labai didelis darbas, belenkiek ten ju..., bet reikes kokia dienele tam skirti ir bent preliminariai primesti. Nors nemanau, kad cia labai reikalinga, nebent vel del tu paciu, kitaip besimaitinanciu, seimos nariu. Idomumo delei noreciau paskaiciuoti visa nutrition ju siulomo valgiarascio (virtu grudu, mesos, virtu darzoviu) ir savo raw. Kaloriju, baltymu, angliavandeniu, riebalu kiekiai gal per daug ir nesiskirs, bet vat minerau ir vitaminu kiekiai, tai manau ryskiai.
Kazkaip iki siol daug diskusiju apie maista seimoje nebuvo, gal vaikas per mazas buvo, ne viska valgyt galejo, o dabar jau metai, tai jau daug maz gali valgyt ta ka ir suauges zmogus. O svarbiausia, kad vaiko teciui sveikas gyvenimas labai toli, jau nekalbant apie zaliavalgyste. O vaikas tai musu abieju, abu norim jam ko geriausio, tik skirtingai tai suprantam. Kazkaip reikia surasti kompromisa, kad abu butumem patenkinti, kol vaikas dar mazas ir pats rinktis nelabai gali. Kad paaugus bus visiska zaliavalge-nesitikiu, bet noretusi kuo ilgiau tai uztesti ir suformuoti naturalesni skoni.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 13:27 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Bliamba, su pavydu žiūriu kaip jūs rašote šitoje temoje. Einu ir aš gaminti vaikučius, kad galėčiau ir šitoje temoje daug prirašyti :) Skaičiau, kad skorpionai labai geri tėvai būna :) Jeigu kuri norite, jeigu jau labai reikia - maloniai kviečiu prisijungti :D Rašykite pm

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 14:37 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Kaunas
Laura,
Mano sūnus pradėjo jau visiškai normaliai gražiai vaikščioti 1m 1men 1sav. irgi visi diedukai ir močiutės, kaimynai ir kaimynės kalbėjo ir pirštais badė, kad kažką vaikui darau, kad jis taip. Kūdikystėj labai storulis buvo, mišinuku maitintas kurį laiką, o dabar sukūdo, bet aš tą sieju daugiau su pradėjimu vaikščiot, o prikišinėja, kad nuo tų žolyčių ir daržovių vaikas numirs. Tarpkitko, dabar jis sveria 12.5kg, 92cm, 19men, gimęs 5 sav per anksti. Neatrodo kūdas, bet ir nestoras, tad bandau įsivaizduoti tavo vaiką - neturėtų labai grėsmingai kūdas būt, nors ūgio nežinau, bet močiutės gi mėgsta , kai vaikai putlučiai būna, užtai normalus jiems perkaręs atrodys.
Taigi, dėl visko buvau kalta aš, nes nu kaip vaikui galima tiek vaisių daržovių kišti, o bandelė su jogurtu prieš miegą - tai kaip priešas. Svarbiausia, kad anksčiau sakydavo koks storas vaikas, o kai atvažiuoji į svečius pas kokią močiutę - tai kiša viską iš eilės į burną vaikui, nes čia matai normalus maistas, tai jo galima ir reikia. Nu ir aiškink neaiškinus. Su vyro motina susipykau, kol galiausiai ji atlyžo ir pradėjo nebesikišti. Užtai anūko nebegauna. Tik kartą ar du per mėnesį prie manęs gali pasidžiaugti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 14:48 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dar tik pridėsiu, kad kai kuriais atvejais lentelės yra viena, o realybė kita.Ne vaiko, bet suaugusio pavyzdį turiu, kai lentelės rodė normą, o žmogus, nors ir su gerom kraujo analizėm, nyko ir nuolat skundėsi nuovargiu. Pradėjo beveik kasdien gert žalius kiaušinius-atsigavo.Tad visuomenė dėl neigiamo požiūrio į žolytę gali būti teisi. Dėl baltymo trūkumo ar nesugebėjimo įsisavint augalinio vaikai irgi augs blogai bei gali išsivystyt mažakraujystė. Verdantys vegetarai baltymus gauna iš grūdų ir ankštinių, raw veganams vaikams tai problema.t

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 15:03 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jo, sita zinau. Vaika maitinu vegetariskai, bet ne veganiskai. Kiekviena diena, arba bent kas antra duodu kiausinio tryni, pries miega apie 500ml ozkos pieno arba kefyro, taip pat kelis kart i savaite po sauksteli karves pieno sviesto. Vaikas nei man, nei svetimiem, apie mityba nezinantiem, neatrodo sukudes, kaikurie isvis sako, kad netgi storuliukas toks. Suskaiciuoti viska nusprendziau del kitu ir kazkiek del saves, kad pasitvirtinciau, blogiau juk nebus :) Kai pradejo grasint vaiko teisem ir pan. nejuokais susirupinau. Visiskai atsiriboti nuo artimiausiu seimos zmoniu neimanoma, o ir jie jauciasi turintys teise i vaiko auklejima ir pan., norisi graziai sutarti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 15:10 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Galiu rekomenduot labai gera puslapi: http://nutritiondata.self.com/ , kas sumanys pasiskaiciuot kiek koks produktas turi visko. Ten yra tiek virto to paties produkto lenteles, tiek daigintu. Ir kiekius galima kaziek pasikeisti i sau artimiausia. Tik tiek, kad vistiek riekia susirasyt ir susiskaiciuot.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 22:16 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Panevėžys
Sveikos mamytės,
nelabai galiu ką naujo parašyt, žaliavalgystėj smarkiai apyžalė esu, bet turiu mažutę(7mėn.) ir vyresnėlį (8m.) ir man labai svarbi jų sveikata ir ateitis. Stulbina jūsų žinios, dar labiau pasiryžimas ir valia. Kažkaip beskaitant iškilo klausimas: iš kur rasti tiek laiko?-auginti, brandinti, ravėti, mirkinti, daiginti, skaičiuoti... Nu aš dabar sėdžiu namie, ok, gal pasisektų, bet kai pradėsiu dirbti (8-17)? Nu nerealiai atrodo, nors gal aš ir nusišneku.
Dar norėjau pasisakyti apie jūsų liaupsinamą "EKO". Nu netikiu aš tuo. Gal ir geriau, bet ne 100%, Aš dirbu su plamsėm, turim krūvas sertifikatų, bet malam atsakantį š... ir nieko, 5 metai - nieko.
Dar labai prašau Serbentine ar kt moderatorių atsakyti į Armelle klausima:"O grikiu mirkytu irgi neduoti, tik daigintus? Kiek kartu per sav.tokio amziaus kudikui trynio galima butu duoti?" Labai įdomu man, manau ir kt mamytėms. Ačiū!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 06:28 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Grikiai daiginti vertingesni ir skanesni, mums skirtumas skonyje netgi tarp 1,5 paros ir dviejų. žali grikiai valgomi ir pamirkinti.
Trynio(kokybiško, kaimo) nebijočiau kas antrą dieną.
Laiko požiūriu cepelinai, pyragai ir kitos įmantrybės jo užima daugiau nei paprasti žali patiekalai ir panašiai kaip gurmaniški žali. Na o šlamštmaisčio valgytojai laiko tikrai praras....ypač lengva maitintis žaliai jei nieko pats neaugini:\, todėl nenusimink.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 08:33 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Linaulina rašė:
Sveikos mamytės,

O man atrodo, kad zalio maisto ruosimas kaip tik sutaupo laika, nes didziaja dali maisto suvalgom beveik be jokio paruosimo- vaisius, darzoves nuplauni, nulupi, jei reikia susmulkini ir kerti. seklas, riesutus - nuplovei, ismirkei pusdeini, valgai. grudus ir ankstinius reik ilgiau padiginti, bet tai tikrai niekis, o ne "darbas".
ryte per 10 min "pagaminau" duoniukus- sumaliau kavamaleje linu sem, aguonas ir zalius grikius. 3/1/1 tokiomis proporcijomis. sumaisiai su H2O, gavau kieta tesla, suformavau paplotelius, idejau i dziovintuva ir po 40 min istraukiau jau apdziuvusius sukietejusius duoniukus, viduj minksti. aisku, ideale reikia viska ismirkyt ar sudaiginti pries gaminat, bet mano blenderis sugedo, netureciau kaip sumalti dregnas seklas. jei gaminciau duoniukus is daigintu seklu, tai, aisku, reiketu pasirupinti pries para- ismirkyt viska, po to sumalti blenderyje, po to formuoti tesla ir t.t. bet mano akimis tai nesudetingas daug laiko nereikalaujantis procesas.

Raw "paleo" mamos raso, kad pradeda vaikus primaitinti zaliais tryniais, as asmeniskai tik nuo metu pradejau duoti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 08:55 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dar pamintysiu dėl laiko sąnaudų, nes dažnai tenka diskutuoti su mamom ir kai kurios į mane žiūri su užuojauta.
Man daugiausia laiko užima maisto auginimas ir atsargų ruošimas, nes pirktos daržovės retenybė, geriau mano 'supereko' šaldytas pimidoras žiemą, nei pseudo bet šviežias iš maximos.
daug uogauju, bet jei ne, reikėtų pirkti, o žemuogės, mėlynės nepigios, reikėtų skirt laiko uždirbti pinigams.
O jei neauginama, žalias maistas iš ties sutaupo laiko.
Diskusijose argumentus dėlioju pagal oponento maistinio išprusimo lygį:\
Kam virtinukai, kai yra varškė;
kam kompotas, kai yra obuolių;
kam uogienė, jei galima šaldytas uogas valgyt;
kam virti grikius, jei valgomi padaiginti;
yra gausybė užtepų, valgomų su šakniavaisiais, jie gali pakeist kotletus, omletus ir kita. Na, o jei mityba su šiek tiek virto, kas būna patroškintos daržovės, bulvės, ankštiniai, tai paprasto maisto variacijų begalė.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 22:18 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Panevėžys
Ačiū Serbentine, ačiū Elena už gausybę gerų minčių. Jums abiems labai didelis respect, nu nerealiai varot. Tik kažkaip pasijaučiau Serbentine "suvaryta"... Juk prisipažinau, kad žalia, dar tik pradedu... Pamenu, kaip pernai 4 mėn. nėščia net lietui lyjant žemuogiavau, šiemet pagrioviais su mažyle nešyklėj ir kitu kibiru rankoj roviau žoleles, kiaušinius senų senovėj tik pas bobutes perku (nu nelaikau as vištų!) ir šiaip mano visos mintys ir darbai dabar RAW. Ir še kad nori! Aš nesilygiuoju į profus, kurie vasarą gali gyventi sodyboj ir save tam pašvęsti, bet aš stengiuosi kiek galiu!
Tik man neramu - kodėl žaliavalgių vaikais reikia rūpintis "n" kartų labiau negu įprastai valgančiais (nu čia dėl suvalgomų gramų, prastoko kraujuko, vėliau prasidedančio vaikščiojimo ir kt.)? Rizikuoju užsitraukti Serbentinės nemalonę, bet aš greit mokausi! ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Rgp 2012, 07:19 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sorry, jei pasirodė, kad suvarinėju, mušk mano karmą:\
Tiesiog bendra tendencija tokia, kad dauguma nori lengvai, ar tai 'normalūs' ar žaliavalgiai. 'Normaliems' koją kiša motušė maxima, kuriai tikrai nerūpi kokybė, o žaliavalgiams nežinojimas ir aklas tikėjimas.
Kodėl skaičiuojama ir daromi kraujo tyrimai?
Mažakraujystė nėra retas atvejis tarp vaikų, o kaimuose!!! vos ne taisyklė, tačiau kitaip besimaitindamas būsi pasmerktas visada. Ir jei vaikas nevaikščios metų sulaukęs bus kaltos daržovės, kai tuo tarpu košes valgančio bus įvardinta kaip 'individuali raida'.
Ir pediatrai dalinai bus teisūs, nes žaliavalgių vaikų tikrai gauna per mažai geležies ar baltymo dėl paprastos priežasties: kiekių.Neįmanoma vaikui sukišti 300 gr žalumynų arba-nerekomenduotina suvartoti kasdien po 60 gr riešutų ar sėklų, kas užtikrintų ir baltymą ir geležį ir B grupę.Vieniems kažkas, gal mikroflora, kompensuoja, kitiems ne ir išlenda raidoje bei bloguose tyrimuose...norisi mamas dėl to įspėti, bet negąsdinti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Rgp 2012, 08:21 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Del suvartojamo maisto skaiciavimo pakomentuosiu.
Nereikia apibendrinti, linaulina. Interneto forumuose pateikiamos informacijos analizei skiriau nemazai laiko, taigi faktas- didzioji dalis zaliavalgiu ir zaliavalgiskai primaitinaciu savo vaikus mamu nieko neskaiciuoja, o maitina "is lempos". Kai kam sekasi, kai kam- ne.
Kodel skaiciuoju? Todel, kad maitindama vaika "kitaip" prisiimu visa atsakomybe sau. Taigi, man reikia apie mityba ismanyt nemaziau uz pediatra, o gal net ir gerokai daugiau. Iprastai maitinamas vaikas susirgs ar tures prastesni krauja, pasakys- shit happens ar pakaltins prasta genetika, susirgus mano vaikui iskarto papriekaistaus tik man- "blogai maitini". Turiu uzbegti uz akiu viskam :lol: taigi tam reikia ir zinoti- viska :? Noriu zinoti, koki maista valgom, ka is jo galim pasisavinti, kaip tai veiks vaiko metabolizma ir augima ir t.t.
be to, visavalges mamos "neskaiciuoja gramu" ir jauciasi gan saugios todel, kad tankiai duodami vitaminai. tarkim, man buvo papriekaistauta, kad vaikas turi zema hemoglobina, tuo tarpu mes, abu jo tevai, turejom gera. aha, gera, tik su papildais.. su papildais ir as galiu neskaiciuoti, netyrineti, neanalizuoti, serti bet kuo (zaliai ar nezaliai) ir nesekmes atveju kaltinti ka kita- prasta ekologija, pediatro rekomendacijas, del dirvos issekinimo beverti maista ar bloga vaiko paveldimuma. as pasirenku "skaiciavima", kuris man duoda iliuzija, kad galiu siek tiek situacija kontroliuoti :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Rgp 2012, 10:06 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mityba domiuosi jau seniai apie 4-5 metus, galima sakyti studijuoju :) Informacijos rinkimas, jos skaitymas, kaloriju, vitaminu skaiciavimas ir pan. - ne tik del vaiko. Cia ir del saves, ir del kitu ir siaip is idomumo. Maistas toks dalykas, kurio reikia kiekviena diena ir norisi apie ji ir jo valgymo pasekmes zinoti kuo daugiau. Zaliavalgystes mitybos modelis naujas (senas uzmirstas), mano seimoje tokiu zmoniu nera, o draugu rate - vos vienas kitas ir tai ne 100%. Aplinkiniam kyla nepasitikejimas, itarumas. O as esu atsakinga uz vaika, norisi uzbegti ivykiam uz akiu. Del to domiuosi dar labiau. Daug zaliavalgiu mamu tikrai nesedi cia ir nerasineja, neiesko informacijos, nedaro tyrimu ir nieko neskaiciuoja, tai nera butina. O siaip, jeigu vaika maitinciau iprastai, tai dar labiau viska skaiciuociau:))
Linaulina, su kuo ten rasete dirbate? Su plamsem?
Del eko, tai as ir 100% nepasitikiu, kaip ir visu kitu, viskuo siek tiek abejoju, nepriimu tiesos uz " gryna piniga". Bet perkant neekologiska preke rizikuojame jau ne ekologija, o kad joje esantys chemikalai (pesticidai, nitratai ir t.t..) virsys leistinas normas, kas jau ne karta yra buve, o gal ir pastoviai yra, gi niekas ten per daug netikrina. O perkant ekologiska preke rizikuojame, kad jinai gali buti kazkiek neekologiska, nes net eko ukiai, dedami nelegaliai chemikalus, deda ju bent jau maziau, kad "nepastebetu" ir neprigautu. Paprasti ukiai deda ju ziauriai daug, darzoves ne tik, kad uztrestos, bet ir virsija visas leistinas normas, suvalgius daugiau tokio maisto galima smarkiai apsinuodyt. Kita vertus yra nedideliu eko ukiu, kur zmones isties saziningai dirba ir jais galima pasitiketi, gal ne 100%, bet bent jau 95% :))

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgp 2012, 16:17 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Laura rašė:
Mityba domiuosi jau seniai apie 4-5 metus, galima sakyti studijuoju :) Informacijos rinkimas, jos skaitymas, kaloriju, vitaminu skaiciavimas ir pan. - ne tik del vaiko. Cia ir del saves, ir del kitu ir siaip is idomumo. Maistas toks dalykas, kurio reikia kiekviena diena ir norisi apie ji ir jo valgymo pasekmes zinoti kuo daugiau. Zaliavalgystes mitybos modelis naujas (senas uzmirstas), mano seimoje tokiu zmoniu nera, o draugu rate - vos vienas kitas ir tai ne 100%. Aplinkiniam kyla nepasitikejimas, itarumas. O as esu atsakinga uz vaika, norisi uzbegti ivykiam uz akiu. Del to domiuosi dar labiau. Daug zaliavalgiu mamu tikrai nesedi cia ir nerasineja, neiesko informacijos, nedaro tyrimu ir nieko neskaiciuoja, tai nera butina. O siaip, jeigu vaika maitinciau iprastai, tai dar labiau viska skaiciuociau:))

Tu, Laura, tikrai saunuole! Ir esi teisi, kad daugelis mamu cia neraso. As irgi to nedarau, nes esu visiska "pradinuke" zaliavalgysteje ir mazai kuo turiu pasidalinti. Man dar reikia daug daug perskaityti informacijos, kad galeciau rimtai diskutuoti sia tema ir pan. O tam reikia laiko. Kol kas man gaunasi tik skaityti, dometis, rinkti informacija. As tiesiog nespeju su Jumis. :) Todel esu labai dekinga, kad daugelis cia taip nuosirdziai dalijasi savo patirtim ir ziniomis. Man dar toli grazu iki Jusu lygio. Didziausia pagarba visoms! ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Rgs 2012, 13:58 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Merginos, turėjau malonumą pabendrauti su labai miela "Tavo vaikas" žurnaliste, ir ji parašė nedidelį straipsniuką, kuris yra rugsėjo mns. žurnale, 54 psl. Nieko ten mums, pažengusiom mamom, tokio ypatingo nėra. Bet aš manau, kad informacijos apie žaliavalgystę pateikimas, nors ir paviršutiniškai, tokiame populiariame leidinyje yra puikus argumentas mūsų giminaičiams. Anot žurnalistės, tai tik pradžia, ir šiai temai ateityje bus skirtas didesnis dėmesys. Taigi, bendruomenė reabilituoja mus po truputį. :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgs 2012, 09:28 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Apsilankėm pas pediatrą su apyžalių sūnelių, kuriam už savaitės bus jau 3 metai. Šlapimo ir kraujo tyrimai l.geri, hemoglobinas 127 (geležies papildų neduodu jau senai, taigi nuo 101 pakilo tik natūralios mitybos pagalba). Pagal svorį ir ūgį remiant. WHO norma esam kiek žemiau už vidurkį- 90,5 cm ir 12 kg.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2012, 07:53 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tyrineju La leche League tinklapi, ir duosiu nuoroda i ju filosofija, man l.patiko
http://www.llli.org/philosophy.html
Geras punktas:
Good nutrition means eating a well-balanced and varied diet of foods in as close to their natural state as possible
Taigi, geras maistas yra, tas, kuris yra labiausiai artimas savo naturaliai busenai, tai yra kuo maziau apdorotas.

Ir dar momentas, pagal LLL pasauline statistika vidutinis vaiko (savaimino, pagal vaiko nora) atjunkimo amzius 4.2 metai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 10:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Sveikos mamos ;)

Na va, mano sunui metai. Ir vel po 3 men jam sloga ir vel visokie s... kabinasi.Pasidarem krauja ir vel hmg zemas ( 93). Nervas ima, negaliu. Visi puola is visu pusiu. Daktare tai liepe vos ne prisiekti, kad 3 kart per savaite duosiu JAUTIENA o visas kitas dienas galim valgyt ta mesa kuri patinka. :shock: Mano berniukas kai tik prasidejo primaitinimas valge tik zalia maista. Veliau ivedziau virtus kukuruzus ir plikytus grikius. Kartais virtos bulves duodu, bet per davi.ug ja nesiza Nuo 11 men pradejau 1k. savaiteje duodi stirnienos. Ir aisku nuo 8 men kas savaite po 1 putpeles trini.
Vaikas jau pilnai vaiksto, sveria 11.200kg ir dar pilnai valgo MP. Tai tik del to as dar turiu argumentu pries visus atsilaikyti su savo "sistema".
Po vakar dienos seminaro su Boutenko gavau jos toki patarima del vaiko hmg: kad kiausinio tryni reik duoti bent 2-3 kartus sav. Ir reikia stebeti vaika, nes ne visiem kudikiam tinka 100 proc. visiskas raw maistas. Bei pasake viena, kad pieno produktai yra pats didziausias priesas bet kokio amziaus zmogui. Kaip jus tai vertintumet?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 11:46 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš propaguoju neveganiškas idėjas, ir net beveik nevegetariškas, tačiau maksimaliai žalias. Kiek teko skaityt, mažakraujyste gali būti ir dėl baltymo trūkumo, arba augalinio neįsisavinimo. Kadangi neveganaujat, tavo atveju tikrai duočiau daugiau trynių, juose baltymo taip pat yra. O stirniena tikrai pranašesnė už jautieną, nes laukinė. jautiena gydytojų standartas, be to jei parduotuvėj, gali pasitaikyt nupirkt šertos kombikormu, t.y. soja. Taip pat mažakraujystė labiau būdinga košes valgantiems vaikams.
Apie pieną ir pieno produktus.
Įsivaizduokit vaikas mažas, mama pieno neturi, kas tada su veganiniu požiūriu-soja?kasdien riešutų pienu gi neužkiši. Vaikas sugeba įsisavint laktozę iki tam tikro amžiaus, tuo labiau mūsų, šiauriečių vaikai.
Toliau, mes suaugę. Tarkim, netikim, kad išgyvensim vien daržovėm, riešutais ar nesigauna.Ir nenorim sėdėt ant virtų grūdų ir ankštinių. Lieka pieno produktai, NE PIENAS. Pagal toleranciją individualūs kiekiai.
Butenko man šiuo klausimu ne autoritetas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 12:48 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
Taip pat mažakraujystė labiau būdinga košes valgantiems vaikams.

Na, pas mus sitaucija priešinga. praeitą vasarą vis dar "žalio" vaiko hemooglobinas buvo 81, per beveik 1,5 metų virto maisto kiekis racione sparčiai augo ir šiaip dienai būna net didesnis už 50proc. viso raciono. ir geras hemoglobinas. vandenyje virti ryžiai ir grikiai- didžiausiais desertas, galima net druskos nedėti. mano akimis, šiai dienai sūnaus racionas yra gerokai prastesnis, nei prieš 1,5 metų, taigi toks geras kraujo tyrimas mane nustebino. kam dėkoti? košėms ? šiek tiek (bet tikrai nedaug) padidėjusiam gyvu.kilmės maisto kiekiui (ožkos varškė, kiaušiniai)? geresniam įsisavinimui? nžn..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 15:34 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Man paciai pasidare idomu, tokiu atveju geriau duoti gelezies papildus ar produktus, kurie turi gelezies, bet kuriu vaikas nera ragaves ir neturi pakankamai fermentu jiems suvirskinti ir pasisavinti?
Kas liecia mesa, jeigu jau nusprendete duoti, manau reiktu pradeti nuo kuo lengviau virskinamos, o ne nuo zverienos. Bet manau as pradeciau nuo kiausinio tryniu. Anksciau buvau skeptiskai nusiteikusi, taciau daugiau pasidomejus ivedziau juos i vaiko mitybos dienos raciona ir duodu karta i diena viena tryni. Taigi valgo beveik kasdiena, buna tik keliu dienu tarpas, kada kiausiniai pasibaige, o nauju dar nenupirkau, tai susumavus suvalgo 5 trynius i savaite (vaikui 1.3m)
Kas del gyvulinio pieno ir jo produktu, tai jeigu dar duodate savo, tai svetimas tikrai nereikalingas. As savo neturiu ir jau kuri laika duodu raw ozkos piena, duodu po 500ml viena karta dienoje, vakare. Nezinau ar tai geras sprendimas, todel negaliu kitiem rekomenduoti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2012, 07:49 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: pasaulis
Ragana12 rašė:
Sveikos mamos ;)

Na va, mano sunui metai. Ir vel po 3 men jam sloga ir vel visokie s... kabinasi.

kodėl kabinasi? atsakymas čia pat: ivedziau virtus kukuruzus ir plikytus grikius

kukurūzuose omega3-omega6 santykis 1:33, grikiuose gerėlesnis 1:12, taigi, skatinam (omegos6 perteklium) uždegimus skatinančių prostaglandinų gamybą, ir paskui stebimės, kad tie uždegimai atsiranda?
Visuose grūdiniuose šis santykis blogas, avižose,kviečiuose 1:22, ryžiuose 1:23.
Jei dabar auginčiau vaikus, tikrai laikyčiau kuo toliau nuo grūdinių. Net paukščiukai -grūdlesiai, savo vaikus maitina kirmėliukais, vabaliukais, kol jie užauga. Auginu papūgų, amadinų būrį, ir žinau, kad būtina duoti virto kiaušinio- vabzdžių pakaitalo-kai atsiranda papūgiukai, kitaip jie išgaišta..
Cituoti:
Pasidarem krauja ir vel hmg zemas ( 93)..

unimed'as rašo
Cituoti:
mineralinių medžiagų įsisavinimas iš grūdinių, lyginant su mineralais iš gyvūninės kilmės produktų, yra daug sudėtingesnis, reikalaujantis daugiau organizmo energijos sąnaudų, o svarbiausia – daug paties organizmo mineralinių resursų. Valgant grūdinius gaunasi kaip tame posakyje „Viena ranka duoda, kita atima“.

Cituoti:
Bei pasake viena, kad pieno produktai yra pats didziausias priesas bet kokio amziaus zmogui. Kaip jus tai vertintumet?

Iš dabartinės savo patirties sakyčiau, kad toks priešas yra grūdiniai.
Beje, kai valgomas daigintas grūdas, jis jau valgomas kaip augalas, tačiau daiginant smarkiai padaugėja ir gliutamininės rūgšties ..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2012, 13:31 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

orka, neperlenkim lazdos, kiek gi ten tu riebalu aplamai grikiuose ir kukuruzuose, kad reiketu taip baimintis del omegu santykio??? nekvaisink smegenu jaunai mamytei, matai, ir taip zmogus pergyvena.
beje, mano sunus nei be kosiu, nei su jomis slogu, galima sakyt, nera turejes. gal du kartus po pusdeini, kai dantukai dygo.
beje, kol paukstukai kirminukus nesa savo vaikuciams, musu mamos savo vaikucius- zindo pienu, o ne grudais maitina.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute