Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Kitas
  Spausdinti

Re: Vaikų ir kūdikių mityba
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 19 Bal 2012, 22:19 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Kaunas
Sveikos mamytės :)
Norėčiau į savo mažylio (10 mėn.) racioną įtraukti krakmolų, bet nežinau nuo ko geriausia pradėti. :oops: Daug klausimų man iškilo (ar kruopas duodate tik išmirkytas ar apverdate? kiek gramų per dieną reikėtų duoti ir t.t?). Ar galėtumėt pasidalinti savo žiniomis ir patirtim dėl krakmolų kūdikių mityboje.
Ačiū ;)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 20 Bal 2012, 09:59 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jei vaikas žaliavalgis ir toliau planuojam tai tęsti, virtų krakmolų savaime aišku jam neduodama. Maža iš jų nauda, tik kalorijos, o jei maitinsite mirkintomis kruopomis, kad ir eko ir termiškai neapdorotomis kūdikis gaus fito rūgšties, kuri nuodinga ir suriša kalcį. Virtos kruopos geriau už mirkintas, jei jau jas renkatės.
turbūt teko skaityt, kad kūdikio virškinimo traktas nėra pasiruošęs krakmolams iki 2 metų? Pučia pilvus, aibė kitų problemų, nuo netinkamai paruoštų kruopų kalcio trūkumai ir panašiai.

Tik standartinė mitybos piramidė siūlo košes, aš deja tokias klaidas dariau su savo pirmais vaikais, laimė maitindavau ir žaliom daržovėm, minkštais kiaušiniais o nepasterizuota varške jau nuo metukų.

Mano galva, kiaušinis, iki metų žalias trynys, yra 100 kartų geresnis pasirinkimas nei krakmolas, todėl iš viso nerekomenduoju jo. išimtis galėtų būti daiginti grikiai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bal 2012, 10:45 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aciu Serbentine. Tai vadinasi iki metu darzoves, vaisiai, seklos, riesutu pienas, trynys. O nuo metu jau ir zaliu pieno produktu bus galima, taip?
O grikiu mirkytu irgi neduoti, tik daigintus? Kiek kartu per sav.tokio amziaus kudikui trynio galima butu duoti?
Nesupykit uz mano elementarius klausimus, tiesiog mano zaliavalgiska patirtis menka, todel Jusu patarimai man labai vertingi. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bal 2012, 11:05 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Viskas priklauso nuo požiūrio ir galimybių.
Aš žalius pieno produktus nuo metų daviau, nes intensyviai žindžiau ir maniau, kad vaikas pats pasigamina varškę:)
Iki metų daviau ir riešutus, mirkintus ir maltus, bet savus lazdyno, šiek tiek graikiškų, ir pirktus migdolus. tik saikingai.
O trynio kaimiškų vištų aš nebijočiau ir porakart savaitėje, pamažu pripratinus. Dabar, pavasarį kiaušinių daug ir jie kokybiški, tik žinot, kad geriau nušveist ir kokia 30 sek apvirti - tada trynys nepasižeidžia.
Vėl tai jūsų pasirinkimas, ar veganiškai maitint vaiką, ar ne. Po daug studijų, aš esu prieš veganizmą, todėl mano postai tokie.

Daiginimas pašalina mano minėtą fitorūgštį labiau nei mirkinimas, be to taip lengviau įsisavinama.

Siūlau paskaityt apie fitorūgštį ir mirkinimo/daiginimo būtinybę čia:
http://www.westonaprice.org/food-featur ... hytic-acid
ne žaliavalgiams, bet labai išsamiai parašyta, ir atsako , kodėl tiek daug žmonių serga celiakija - būtent dėl pakitusių grūdų apdirbimo technologijų gaminant duonas, paruošiant įvairias greitas kruopas (juk daugelis mamų vaikus maitina HIP košėmis) . Žaliavalgiai čia turi didelį privalumą, nes daugelis nevartoja jokių grūdų, išskyrus grikius (mirkinama 12 val, daiginama dar apie parą).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bal 2012, 11:13 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
trynys tryniui nelygu.

Cituoti:
Kuo skiriasi narvuose uždarytų vištų kiaušiniai (jie parduotuvėje paprastai pigesni) nuo laisvai laikomų močiutės vištų. Esminis skirtumas stipriai įtakojantis sveikatą yra tas, kad laisvai laikomos vištos deda kiaušinius, kuriuose polinesočiųjų riebiųjų rūgščių Omega6 ir Omega3 santykis yra 1:1. Neturinčių laisvės ir lesinamų daug Omega6 turinčiais pašarais vištų kiaušiniuose šis santykis yra 3-20:1. Omega6 perteklius išbalansuoja organizme prostaglandinų gamybą – didėja uždegimus skatinančių ir mažėja uždegimus slopinančių.(Artemis Simopoulos, MD, on the People's Pharmacy, Show #368, Public Radio, Jul. 21, 2001)

Daugelis kiaušinių įtakos sveikatai tyrėjų savo eksperimentuose naudojo ne žalius kiaušinius, bet kiaušinių miltelius, todėl ir gavo klaidingus rezultatus. Kiaušinio trynyje esančio cholesterolio oksidacija prasideda pakaitinus trynį virš 41°С ir labai aktyviai ima oksiduotis virš 70°С.

http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... /Kiausinis

dėl mažo vaikučio galima užsiveist 3-5 putpelytes, lesint įvairiu sveiku pašaru ir kasdien turėt po 3-4 kiaušinukus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bal 2012, 11:37 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As tai 100 proc pritariu Serbentinei, tik tryni duociau dazniau, kad ir kasdien, bet labai mazom dozem. tarkim, pradet nuo 1/3 abatinio s. Trynis geras tuo, kad yra koncentruotas, neapkrauna virsk.trakto. Gailiuosi, kad juo nepradejau vaiko primaitinima, bet tam turejo itakos mano tuometinis polinkis i veganizma.
Moske, ne tiek ir daug polinesociuju turi trynis, kad taip jau baimintis, ar jis turi gera omega6:3 santyki. Riesutu daugiau ir seklu reik bijot, sie produktai labiau isbalansuoja, nes turi l.daug polinesociuju n6.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bal 2012, 11:51 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
Riesutu daugiau ir seklu reik bijot, sie produktai labiau isbalansuoja, nes turi l.daug polinesociuju n6.

žinau, ir kitus mėginu įspėt, bet nelabai kas klausosi :lol: aš pati jų nevalgau .

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bal 2012, 12:34 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

.. apie trynį, tai ne per seniausiai savo mamai priekaištavau, kad, kai jai trūko pieno, jau 2 mėnesių man jo duodavo, iš apvirto kiaušinio... gal ir teisi ji buvo. Egzistuoja daug požiūrių.

Kalbant apie riešutus, jei be mėsytės, sunkiai be jų išsiversite žalioje mityboje, juolab veganinėje, net ir vegetarinėje. Dabar prekyboje jau daug pažeistų pelėsio ar oksiduotų, tad jei perkate, turi būti arba lukšte, o jei gliaudyti, pamirkius kiekvieną reikia peržiūrėti perskėlus, ar nepatamsėjęs, ypač jei smulkinama vaikams (čia apie lazdyno).

Riešutai, buvo mūsų tolimųjų protėvių mitybos dalis, aš kategoriškai nesu prieš juos, nežiūrint į visas omegas. Ypač lietuviškus lazdyno, o jei prisiaugint, tada natūraliai neperdozuosi :D . Termiškai apdorotų omegų pakankamai prisirinksime ir kiaules valgydami, vien dėl to, kad mėsos porcijos didesnės ir mažai kas valgo ją žalią.
Kaip Moškė rašė, gyvūno omegos, t.y. polinesočiųjų kiekis priklauso nuo pašarų. Dabar kaime kiaules dėl patogumo šeria daugiau grūdais nei bulvėm ir lapais, o fermose jau ir soja bei kukurūzais. Pieninius fermų gyvulius taip pat, o tai didina polinesočiųjų kiekį. Turbūt ateityje, o kokioje JAV jau ir artimoje, omegos bus panašios tiek riešutų, tiek gyvūninio maisto.

Negaliu susilaikyt nuo banalios išvados - kas galim, grįžtam į kaimus ir patys auginamės maistą pagal savo įsitikinimus - ar augalinį, ar mišrų.
Mano šeima jau tuoj keliasi šiltam sezonui į sodybą, bent jau D vaikams bus neribotai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bal 2012, 21:01 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Is riesutu ir seklu paprastai darau vaikui piena, duodu mazdaug 3-4 kartus per sav. O jus tryni viena duodat ar su kazkuom "makaluojat? Nes jis nelabai su kuo dera, ar ne.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bal 2012, 22:02 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dar klausimelis ateiciai - o kaip del laukiniu augalu vaiku maiste - nuo kokio amziaus galima deti (na kiaulpienes ir t.t.)? Ir kaip pvz.del agurku, pomidoru, lapiniu darzoviu? Kada juos rekomenduotumet itraukti i raciona?
Ech.. smagu kad jau saulute sildo. Nesinori net i kambari eiti is lauko. Pavyzdziu toms, kurios turi savo kiema, sodeli.. Ar bent vasarai, kaip Serbentine, turi galimybe istrukti is miesto su seima. Su vyru pradejom galvoti, kad jau reikia bent soda isigyti.. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bal 2012, 09:38 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kiek domejausi zaliavalgyste ir tinkamiausia mityba zmogui, tai lapines, zalios spalvos darzoves (lapai) yra pats tinkamiausias maistas zmogui. Del to stengiuosi pati kuo daugiau ju valgyti ir vaikui duoti. Dukrai jau 10 menesiu. Zalus kokteilius plaku kazkur nuo pusmecio. Ziema, kai nebuvo svieziu lapu, dedavau i kokteilius visokius uzsaldytus lapus (salierus, garsvas, dilgeles, burokeliu lapelius). Dabar jau kelios savaites sodyboje prisirenku garsvu, dilgeliu, pieniu, sarbentu lapeliu. Laukines zoles kur kas vetingesnes negu kulturines (pvz.: salotu lapai). Manau nereikia ju baimintis. O nuo kada ju duoti, tai velgi priklauso nuo jusu situacijos ir nuo vaiko, gal kitas tokio pat amziaus dar tik mamos pienuka geria ir jam to visai pakanka :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bal 2012, 09:41 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O del trynio, tai jeigu vaikutis valgo ji viena, tai geriausia ji ir duoti viena. Maniske noriai valgo, nereikia jo skaninti vaisias ar medum. Aplamai as esu uz mono raw, bet zaliu lapu, ar darzoviu mano vaikas vienu nevalgo, del to tenka maisyti su vaisiais, bet net ir tuo atveju geriausia daryti paprastas kombinacijas is dvieju ar triju augalu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bal 2012, 10:16 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip, svarbu nepraleist momento, kada vaikas domisi maistu. gerai, kai mono trynį valgo, antras variantas su daržovių tyre, skaniausia morkos, tik atskirai jas tarkuot, o paskui trynį atsargiai įmaišyti. Galima maišyt su avokadu, skanu, bet neekologiška ir ne savo...
Ir paskutinis variantas kokteilyje, labai skanu su braškėm, obuoliais, bananais.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bal 2012, 10:38 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aciu mamytes uz pasidalinima savo patirtim. :) As irgi stengiuosi kuo daugiau valgyti visokiu lapu. Siandien galvojau leksiu i pievas pasirinkti augalu, bet kad lyja nuo pat ryto :( o aplink nera tokios svarios vietos kur butu galima pasiskinti. Teks laukti saulutes. :) Zalius kokteilius sunus irgi nuo kokiu 7 men.geria, nedaug, bet isgeria. Mato kai as geriu, ir pats ima mano puodeli. :) Su darzovem ir mums biski sunkiau, nes vienu nelabai nori valgyti, tai arba sulciu pavidalu kazkiek suvalgo arba tenka su kokiu vaisiumi maisyti. Tryni pradziai viena meginsiu duoti. Gal patiks vaikinukui :)
O kaip nustatot ta pavadinkim maisto porcija? Nes vadovautis iprastom mitybos rekomendacijom siuo atveju visiskai netikslinga. Siaip sako vaikas pats nusistato ta porcija - as irgi jei matau, kad nebenori, tai nekisu labai aktyviai. Maniskis pagrinde dar MP valgo, o kito maisto duodu 2 kart per diena (pirmoj dienos puseje vaisiai, kitoj- darzoves), dar seklu ar riesutu pieno duodu atsigerti. Bet suvalgo jis nedaug, kartais visai atsisako siulomo maisto. Nakti MP valgo dar kokius 3 kartus maziausiai. Tai net nezinau kaip ivertinti ar jis visko gauna pakankamai. Stengiuosi kuo ivairesni maista duoti, bet kad ne viska nori valgyti, vien vaisiais gi nemaitinsi, o pavasari jau nelabai ka is darzoviu ir pasirinkti yra. Randu kartais maximoj eko.cukiniju ir avokadu, ne vietiniai, bet kad tokiu metu laiku ir vietiniu ne kazka jau nusipirksi gero.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Bal 2012, 11:10 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Su maisto porcijom mamoms tikrai galvos skausmas....Žalio maisto iš tiesų suvalgoma mažai ir man po dviejų vaikų nebuvo ramu mano trečiojo sūnaus porcijos. Kažkur temoje esu parašius jas, pvz iki metų jis, maitinant 2 kart dienoje, per kartą suvalgydavo:
1 bananą su 30 g žemuogių
apie 30 g mirkintų/maltų sėklų ar riešutų ar lęšių su kažkiek daržovių.

Po metų suvalgo apie 50 g varškės ar sūrio

Dabar beveik 2,5 m jo porcija , be mamos pieno neribojant dažnio, gali būti

didžiausios porcijos vaisių ir angliavandenių, bei retai krakmolų:
2 bananai (negalvokit kad tai dažna, čia kiekiui įsivaizduoti, ar kelionėje);
puodelis apie 200 ml kokteilio su tryniu (tai bus apie 1 trynys + vaisiai)
apie 200 g daigintų grikių salotų su morkom ir kokia 20 g sviesto, apmalu jam tas salotas.
virtos pupelės apie 150 g - iki 1 puodelio.
1 avokadas

RAF ir koncentruotas maistas:
sūris, varškė - apie 50 g.
30-60g riešutų, sėklų su daržovėm, kurių iki 100gr.
kokia 250 g žaliavalgiško torto

Ką darau kad būčiau rami:
seku ūgį svorį, išvaizdą
kraujo tyrimai kas metus/pusę - vėl reikia žinoti, kad blogas kraujas yra "paskutinė" instancija.
Aš bandžiau skaičiuoti per nutritiondata ir gana patenkinta buvau ką suvalgo mano dabar
Bet tai tradicinis požiūris, apsidraudimui, kad ne vien tikėtume stebuklinga mikrofloros galia.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Bal 2012, 11:36 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Cia gal individualu, nes mano vaikas, kuriam tik 10menesiu, suvalgo panasiai kiek tavasis, 2.5metu :) Na gal kokia porcija maziau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Bal 2012, 13:03 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Manojo apetitas neaugo proporcingai amžiui.

Paskaičiavus jo dienos baltymą ir riebalą, atrodo kad augimui gana...:

jei kokia 800-1000 ml mamos pieno bus apie 9 gr baltymo, dar jei iš RAF ar riešutų 10 gramų baltymo - jau apie 20 gr. Baltymo norma neturėtų būti didesnė nei dvigubas svoris.
O riebalo jis suvartoja apie 60-70 g, čia su mamos pienu, hipotetinis įvertinimas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Bal 2012, 21:12 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na mano sunaus (10 men.) porcijos panasios kaip Serbentine kad rase iki metu. Siaip pagal "parametrus" (ugis, svoris..) viskas kaip ir normoj. Bet cia manau tikrai labai individualu - is Lauros zinuciu matau, kad mudvieju su Laura vaikai tokio pat amziaus, sveria panasiai, nors jos mergyte pagal parasyma suvalgo gerokai daugiau nei maniskis. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Bal 2012, 14:25 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
Daiginimas pašalina mano minėtą fitorūgštį labiau nei mirkinimas, be to taip lengviau įsisavinama.

Siūlau paskaityt apie fitorūgštį ir mirkinimo/daiginimo būtinybę čia:
http://www.westonaprice.org/food-featur ... hytic-acid

ir čia apie fito rūgštį kalbama
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... ovana_mums

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Geg 2012, 22:40 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Na paskaicius jusu vaiku porcijas man baisu darosi :shock: Manajam beveik 8 men ir tai valgo tik vaisius ir uogas, na bet po 40 ml trintu. Ir tai cia geriausiau atveju, ir karta dienoje, ir tai ne kasdien. Dazniausiai buna pora sauksciuku ir viskas. Kai nenori as ir nekisu... Pilvukas kazkaip susitvarke kai pradejo valgyt papildoma maista ir gerti papildomai vandens. Visas viltis dedu i zalius kokteilius, kuriuos dabar pratinasi gerti ir i laika. Svoris ir isvaizda vaiko puiki, MP valgo visa para kiek tik nori tai gal ir ner cia jau labai blogai, kad toks nevalgus jis pas mane.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 15:13 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kiek turetu gauti metu vaikas baltymu, riebalu, angliavandeniu per diena? Kiek aplamai kaloriju surinkti turetu? Kaip cia apskaiciuoti viska?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 19:02 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Isiaiskinau, kad metu vaikas turetu gauti 800-1000 kaloriju. Apie 13g-16g baltymu, taciau riebalu ir angliavandeniu nerandu kazkaip:/

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 19:33 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

man gydytoja sakė, kad metų laiko vaikas turėtų gauti ~1000, iki 1300. Bet čia juk, visų pirma, labai individualu. Ypač jei gydytojai sako iki 1300, mano nuomone, reik numest bent kažkiek. Kodėl taip sakau: man visada tai pasiteisino (kad reik numesti kažkiek nuo gydytojų rekomendacijų). Kaip pvz galiu pateikti savo ūgį ir svorį: 169cm ir 53kg - "o Dieve, tu net neišnešiosi kūdikio, gresia anoreksija, valgyk daugiau ir t.t.". Nu baikit juokus, aš dar rasčiau, kur nuo savęs "nuimti". O jei rimtai, tai aš žinau, kad "idealiam" stovy turėčiau sverti mažiau, nors valgau, patikėkit, užtektinai. Taip ir vaikams, vienas tiek pat sverdamas atrodys kūdas, kitas storas. Ir maisto kiekvienam reikia skirtingai - vienam daugiau, kitam mažiau. O tas kalorijų skaičiavimas, tai man atrodo išvis absurdas. Manau reik labiau koncentruotis į kiek ko suvalgo, kaip auga svoris, kaip vystosi. Ir man kiekvienas vaikas (kūdikis) atrodo kaip skirtingi pasauliai, visiškai skirtingi. Aš turiu savąjį su kuo palyginti. Tas pats to paties maisto kiekis atrodo lyg veiktų skirtingai.
Laura, o kodėl tau tai svarbu (kiek reikia kalorijų)? Numanau, kad tau vistiek ne tikslių skaičiukų reikia. Gal tesiog bendram palyginimui?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 12:19 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Man tai nera svarbu, kazkiek seku vaiko augimo vystymosi rudiklius: ugis, svoris, ka turetu daryti tokio amziaus vaikas, na pvz. vaikscioti, seku kraujo tyrimus. Bet per daug nesureiksminu. Tiesiog dabar seimoje tokia situacija, pradejo apausti mane aplinkiniai, net sake iskvies vaiko teisiu apsauga ir gydytoja i namus, atseit vaikui valgyt neduodu. Atseit, vaikas pastoviai jaucia alki, nes valgo tik darzoves, vaisius, seklas, riesutus, kiausinius ir piena, bet viska zalia. Artimieji pradeda galvoti, kad mano vaikas nedavalges, nes paskutiniu metu (savaite, dvi) labai irzlus, as tai sieju su intensyviai dygstanciais dantimis, temperatura buvo siek tiek pakilusi keleta dienu. Tai, kad irodyciau aplinkiniam, jog vaikas tikrai nebadauja ir surenka visas siuolaikines medicinos rekomenduojamas kalorijas, visus angliavandeniu, riebalu ir baltymu kekius, nusprendziau issiaiskinti ir suskaiciuoti. Taigi kaloriju mergaite surenka virs 1000, baltymu taip pat gauna sakyciau net per daug. Tik nerandu riebau ir angliavandeniu kiek turetu surinkti. Nors del riebalu taip pat nepergyvenu, mano manymu ju gauna net daugiau negu reiktu, nebent angliavandeniu gali trukti. Dar man idomu, koks turetu buti santykis vaiku mityboje tu riebalu:angliavandeniu:baltymu.
Mano seimoje daug nusiteikusiu priesiskai pries 100% zaliavalgyste. Be to mergaitei 1 metai ir 2 menesiai, o ji dar nevaiksto visiskai savarankiskai. As to neimu labai i galva, bet velgi apinkiniai galvoja, kad jai kazko truksta mityboje, del to ji atsilieka. Svoris jos taip pat nera didelis (10kg) ir per paskutinius tris menesius praktiskai nepasikeite.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 12:32 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sunus svere panasiai ties metus..
Su Serbentine, Beci darem spec. lentele skaiciuoti maistinem medziagom, su normomis, Excelyje. Bet as ja po to supaprastinau ir issiverciau i RU. Serbentine, manau, turi, paprasyk jos atsiusti.

Bet man atrodo, kad tai neisspres tavo santykiu su kitais seimos nariais, tai nieko niekam neirodys.. "Jiems" nesvarbu, kad vaikas gauna adekvatu kokybiska maista, jiems svarbu, kad jis valgytu ta pati kaip ir jie, butu tame pat liune, sakykime :evil: Akvaizdu, kad tokie "rupestingi" giminaiciai aplamai argumentu neklauso, pas juos ten kazkas uzstrigo smegenyse ir tiek, pasauleziura susiformavo pries kokius 30 metu, ten jie ir tegyvena. Jie nepagydomi, jie gali buti tiesiog pasalinami is tavo ir vaiko gyvenimo, ar bent nustumti kur i kampa

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute