Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Kitas
  Spausdinti

Re: Receptai ir patarimai vaikų ir kūdikių mitybai
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 23 Vas 2011, 18:40 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pasidalinsiu pora mano mažųjų mėgstamų receptų kai norisi "ko nors skanaus" arba anksčiau valgyto maisto substituto.Aišku, po kelių kartų mėgstamas gali pavirsti nemėgstamu.Stengiuosi kad maistas būtų maksimaliai suderintas, tačiau su saldumynas labai sunku.

riešutų ir obuolių desertas pusryčiams
Iš vakaro užmerkiu graikiškus riešutus. Ryte perplaunu, truputį permalu, sumaišau su burokine tarka sutarkuotais obuoliais, įberiu cinamono.
Mažajam permalu į košę.

Grikių košė

2 paras daigintas grikių kruopas, paskaninu smulkiai tarkuotom morkom ir sviestu (aliejaus vaikai nemėgsta).Pašildau vandens vonelėje. Šis variantas mums gerai pakeičia anksčiau valgytą virtą grikių košę - mes virdavome be pieno, su daržovėm.

Sumuštiniai

Sunku atpratint vaikus nuo duonos, mano duoniukai ne visada ją nukonkuruoja jei duotum pasirinkti.

Kieno vaikai įpratę valgyti pusryčiams sumuštinius, "pereinamoji" versija galėtų būti daržovių užtepai ant duonos: cukinija su sezamu, ridikas-pastarnokas, morkų salotos.Būtų gerai kad daržovių užtepas neatrodytų kaip sluoksnelis sviesto:), o rimtai konkuruotų su duona.
Maniškiai duoną valgo pora kart į savaitę, tačiau tokių sumuštinių pagalba su laiku tapo paprasčiau paprastą žalią daržovių košę suvalgyti, tirštus užtepus valgyt su morkom, daikonais.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 23 Vas 2011, 18:51 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kai savo mažajam įvedinėjau žalią maistą, labai buvo įdomu, kaip ir kuo maitinasi kiti vaikai.

Išdėstysiu savo 1 metų ir 3 mėn sūnaus preliminarų žiemos meniu.

~9 val - MP
~11 val - vaisiai: obuolys, kartais 1 kivi, 2-3 sk.apelsino, šaldytos uogos. Kartasi į obuolio tyrę įmaišau saliero lapų miltelių.
~12 -13 val - pietų versijos: duoniukai linų sėmenų, daiginti malti lęšiai, kviečiai, avinžirniai, saulėgrąžos, migdolai, graikiški su obuoliais, 1 trynys su morkom; daigintų grikių košė,...
~ 15 val - MP, miegas
~ 18 val - MP
~ 19 val - šviežios sultys apie 50 ml ir vakarienės versijos: bananas ir morka , dž. slyvos ir moliūgas ar morka, vaisių kokteilis iš obuolių, banano, serbentų, dž.kriaušių; 1 avokadas;kukurūzų sriuba; maltos aguonos.
~21 val MP (paprastai prašo, nieko kito neįsiūlysi)
~22 val MP, miegas, naktį ~ 2 kartai MP.

Kai šeima kartą į savaitę valgo tortus, jie būtinai pakeičia vieną iš išdėstytų punktų:)

Iš patirties spėju, kad MP per parą jsi suvartoja apie 1 ltr ir daugiau. Paskaičiavau dėl įdomumo vit/mineralų patenkinamumą pagal galiojančias normas ir likau patenkinta.Joks vaikas, daugiausiai valgydamas košes ir bulves to neturi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Vas 2011, 10:44 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

na, pas mūsų Big Mamma Serbentine viskas idealiai ir tvarkingai :) pas mane tai jokio grafiko nėra. tiesiog stengiuosi kuo dažniau pasiūlyti vaikui maistą ir visada esam kartu, kai valgau pati sudarydama jam sąlygas prisijungti.
iki šiol, iki 1,5 susidomėjimas maistu tebera nestabilus, kai bloga nuotaika ar savijauta, tai tebesu pagrindinis maistas savo vaikui. noras pavalgyti kažkokį patiekalą ar produktą iki soties atsirado tik po 1,3. nuo metų tikrai būdavo man sunkoka abu pramaitinti, kartais jausdavausi lyg vaikas kartu su pienu ir smegenis man išsiurbia (čia mano žaliavalgė draugė taip tiksliai išsireiškė, ir labai pataikė).
taip pat yra rotacija tarp maisto produktų, tai vienas produktas favoritas, tai kitas. iki metų vaikas buvo sotūs manimi ir obuoliais (na, vasara dar kriaušes labai valgė). obuoliai iki šiol racione didžiausią dalį sudaro. obuoliai- tai maistas, kurio sūnus niekada beveik neatsisako.
nuo metų stengiuosi, kad vaikas reguliariai gautų kokias nors sėklas ir kiaušinio trynį, periodiškai pasiūlau ir kviečius daigintus ir lęšius. įprastai ryte gauna obuolį, vėliau, kartu su manimi pavalgo obuolių salotas (tiesiog smulkinu kombaine S-peiliu ir įdedu vieną bananą arba mandariną). dienos metu pasiūlau viską, ką valgau pati, dar bent porą kartų duodu obuolius (gali ir du sukapot iš sykio), vakare dar jau konkrečiai jam pagaminu ką iš sėklų arba duodu trynį. na dar, tiesą, medus, jo gauna sūnus beveik kasdien, 1 arb.šaukštelį, o kartais ir daugiau.
pastebėjau, kad vaikas kokį produktą valgo labai noriai vieną- tris dienas, vėliau kurį laiką jo nebenori. taip buvo susižavėjimas kviečiais, lęšiais (valgė tiesiog be nieko), svogūnais (apkramtydavo ir išspjaudavo), kopūstais, paprikomis, topinambais, tryniais.

labai dažnai vaikas nori valgyti pats. taigi, kai duodu smulkintas daržoves, į jas įdedu kiek ląstelienos, likusios išspaudus sultis ir kiek sulčių įpilu, kad gaučiau klampesnę masę, kurią vaikui patogiau valgyt. sėklas ir grūdus visada duodu tik maltas. kai vaikui būna prasta nuotaika (tarkim, visada per Pilnatį), jis ir pagalbos nenori, kai valgo, bet ir pats susierzina, kai iš šaukšto maistas iškrenta, ir tiesiog tingi valgyt- tai tokiom dienom padeda džiovinti duoniukai.
dabar va vaikui patinka saulėgrąžų rutuliukai- išmirkytas sėklas smulkinu blenderyje be vandens, įdedu medaus ir pirštais suformuoju mažus rutuliukus, vienam kąsniui. sūnui labai patinka, smagu valgyt.

žindymai gerokai dažnesni, nei pas Serbentinę. O naktį tai 4 kartai yra mūsų minimumas, o būna ir dažniau, tarkim per Pilnatį ar dantims dygstant. Taip pat ir po kiekvieno valgio po 10-20 min dažniausiai sūnus prašo "užsigerti. Niekada neatsakau, kai sūnus prašo MP, niekada nenormuoju.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Vas 2011, 13:55 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nu, merginos, Jus nerealios! Kaip as megstu susisteminta info :)

Bandau ir as savo 3 vaikus i zaliavalgyste "atversti". Aisku nedarau jokiu drastisku prievartiniu veiksmu. Musu zingsniai link sveikesnio maisto tokie:

Atsikelus (3.5 m ir 9 m vaikai):
puodelis vandens su siek tiek citrinos sultimis. Kiek veliau zalias vaisiu kokteilis: apelsinas, obuolys, kivis, meliono, ananaso gabalelis(daug egzotikos, bet skanu...), ismirkytas abrikosas, kvieciu zelmenys, petrazoles (is ukininku vazonelyje), spinatu siek tiek (maxima), dilgeliu milteliai. Variacijos kinta priklausomai nuo turimu produktu.
Pusryciai:
atsisakem pusryciams pienisku kosiu, verdam labai trumpai is vakaro ismirkytas kruopas ant vandens, ghi sviestas, truputi druskytes. Labai ribojam ryzius ir manus. Zaliu grikiu dar neragavo, man skanu, vaikams - kol kas abejoju.
Pietus
atsisakem virtu sriubu, palikau tik pupeliu. Mano 3.5 m vaikinas dazniausiai gauna virtu ant garu kaimiskos vistos, triusio kukuliu, kartais zuvies ir daug smulkiai pjaustytu salotu su aliejumi (morkos+topinambai+burokelis+brokoliai+kalafioras). Taip pat daiginti lesiai ar pupeles. Atsisakem bulviu kosiu, ryziu, makaronu garnyru. Kuo pakeisti mesa kol kas dar nesugalvoju...9 m dukra sutiko mokykloje valgoma sriuba pakeisti darzoviu salotomis, kurias padarau ryte ir idedu i stiklini indeli.
Vakariene
Na, cia kol kas sudetinga situacija. Dar vis islieka kepiniai - blynukai, varsketukai. Tiesa, visiskai atsisakem baltu miltu. Stengiuosi varsketukus keisti i paprasta varske su duoniukais (Javines, nzn, kiek jie raw??). Puikiai tinka ant duoniuku tepama "namine" nutela: sublenderiuotos saulegrazos, migdolu riesutai, kokosu aliejus, ghi sviestas, medus ar truputi rudo melasinio cukraus, kakava.

Vyresnioji pries burelius pamego isgerti jogurto kokteili: naminis jogurtas, mirkyti riesutai, sezamas, mirkytos dz uogos, bananas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Vas 2011, 14:18 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pamirsau apie savo mazaja 7.5 men papasakoti.

Ryte - po mankstos (baby joga pagal Semeta) - obuolys. Taip pat mielai geria zaliaji kokteili, nedaug, kelis gurksnius.
Pietus 11-12: darau mix'a - trumpai paverdu mazame kiekyje vandens krakmolingas darzoves bulve, burokeli, morka (turiu paranoja, kad pavirtas krakmolas geriau isisavinamas), ipjaustau zaliu topinambu, brokoliu, kalafiora, kokia petrazole, kartais imetu daiginta mung dala taip pat idedu ismirkytu nevirtu grikiu ar kynvos ir sutrinu su blenderiu.

Jelena, Serbentine, pakomentuokit prasau, ar nera taip, kad toks virto/zalio maisto maisymas gali buti kenksmingas kudikiui del nesusiformavusios fermentu sistemos ir pan....

Po pietu miego: zaliu vaisiu tyrele: sutrinu obuoli, kivio gabaleli, mirkytu dz. uogu, dz.abrikosa.
Vakarienei: avizu, grikiu, rudu ryziu koses, kol kas virtos...Vis tas krakmolas man neduoda ramybes...Duodu sias vakarines koses kas antra diena.
Nors siandiena dariausi mirkytu avizu ir sezamo piena, tai visai skanu buvo, mazoji taip pat skaniai gere.
O i tarpus MP, kiek panele pageidauja :lol: Nakti taip pat upes MP liejasi laisvai iki 6-7 kartu, nepriklausomai nuo to ar gavo vakarine kose, ar ne.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Vas 2011, 14:07 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Beci,
konkreciai i tavo klausima, ar gera maisyt zalia maista su nezaliu viename patiekale, turiu silpnai argumentuota atsakyma- manau, kad tai nera gerai, nes zalias maistas ir nezalias yra visiskai ne tas pats. As nemiksuociau.

tiesiog noriu apmetyt tave klausimais ir savo mintelemis, i kuriuos ir pati neturiu akivaizdziu atsakymu, taigi noriu su tavimi padiskutuoti..

Del apvirtu krakmolingu darzoviu.. pirma, tai priminsiu, kad tiek mano, tiek Serbentines suneliai isgyvena ir be apvirtu darzoviu, nors, aisku, du vaikinai, tai dar labai mazas pavyzdis. Bet gal visgi tau tai bus sioks toks argumentas uz zalias morkas-burokus? Beje, ir zalias bulves normaliai kertam su sunumi.

Kitas dalykas- kodel manai, kad tokiam mazam vaikui, kaip tavo labai reikalingi krakmolingi produktai ir kad tas krakmolas dar ir pasisavintu gerai? Ka duoda krakmolas, ko negali duoti tavo pienas (kurio vaikas tikrai gerokai maziau dabar gers, kai bus prikimstas sociu krakmolingu produktu). Mano vaikas pradejo reciau zisti tik po metu.

Kaip manai, kai baigsis tavo paranoja del to, kad "virtas krakmolas pasisavina geriau", ir pradesi pasitiketi visomis sveikomis, nevirtomis darzovemis, ir morkomis, ir burokais, ir bulvemis, ar tavo dukra lengvai pakeis nuomone ir pereis nuo virtu morku prie nevirtu?? Ar nesigailesi veliau, kad pripratinai ja prie paruosto maisto?

Jei planuoji (cia kalustukas, nes nezinau tavo planu) maksimaliai vaika maitinti zaliavalgiskai, ar nemanai, kad pradet primaitinima reikia tik zaliais produktais, kad susiformuotu ir tinkama mikroflora ir fermentu mechanizmas??

As labai glaudziai bendrauju zaliavalgiu grupeleje, musu yra 11 mamu, ismetyta per pasauli. Visu vaikai pradejo valgyt kazkokias rimtesnias maisto porcijas tik apie metus ir veliau.. Tau visiskai nera kur skubet. Pasiulyk savo vaikeliui vaisius, jis juos pamegs ir valgys, gal siek tiek darzoviu, jei nores.. neskubek ivedineti jai primaitinimo, ypac "sunkius" produktus, juolab, kad pati db blaskaisi ir nezinai, ties kuriuo keliu pasuksi pati.
IMHO, as akcentuociau demesi i mamos, tai yra i savo mityba, kad pasiulyti vaikui pati geriausia, gyva, sveika maista- MP ir po truputi ivedineciau vaikui zalia maista, zalias koses, zalias seklas, o veliau jau ziureciau, ar noriu papildyt vaiko raciona nezaliais produktais...
na.. cia IMHO, IMHO, IMHO, taigi is anksto atsiprasau, jei perlenkiau lazda..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Vas 2011, 18:05 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Daug prirašėte mamos, tai padrikai atsakinėsiu:)
APIE MITYBOS PRINCIPUS
Na, pas mane tas tvarkingumas pats susiklostė, juk einam į lauką tai vaiką reikai pamaitinti:) O sūnus valgo tikrai neblogai, iš pradžių aš nerimavau, kad kokių sėklų paima apie 30 gramų, ar tiek pat daigintų kviečių bet paskui primečiau, kad iš tokio kiekio košės būtų privirta bene 100 gr, taigi mūsų maistas kaip ir atitiktų įprastos mitybos kiekius, apart esminio skirtumo - gyvas jis. Būna dienų kai siūlyto maisto tik paragauja ir "peša" mane.
Man nepatinka, kad duodu bananą, avokadą, tai yra nevietinį ir ne mano užaugintą maistą, tačiau bananas reikalingas vaisių kokteiliams (su mano dž. kriaušėm, serbentais, obuoliais) ar kada kai palieku vaikiną su tėčiu iškart po pietų miego - vietoj MP.
Dėl MP - visgi laikausi reglamento, po maisto neužgėrinėti, ir mažiau maistą maišyti, todėl medumi skaninu sėklas labai retai. Užtenka tortų ar desertų kurie yra blogos kombinacijos. Gal dėl to mano sūnus dujas gamina retai ir žinau nuo ko.
Dar į "sistemos" postą neįtraukiau mažojo sūnaus vartojamų lašinių ir namie vytintos mėsos. Nors čia kai ką gal pakraupins tokia mano pozicija, neslepiu, kad šiuos produktus jis kartą į savaitę paragauja, nori, bet labai daug nekerta, greit atsisako imti. Užvakar pamatė ant spintelės pjaustytą vytintą mėsą ir kategoriškai pareikalavo, nors buvau jam suplanavusi kitą patiekalą.

Kiti principai
- stengiuosi nevilioti patiekalu, jį saldinant.Geriau jau ims 3 des. š. aguonų bet be medaus. Kitąkart suvalgo apie 50 ml jų tyrės be problemų.
- duodu bandyti graužti visas daržoves , bet šitas juk elementaru.

"NESĖKMĖS"
Mums sunkiai einasi daržovės, todėl stengiuosi jų neperdozuoti, tarkim morkų į lęšius.Morka tinka su bananu ar slyvom, ar tryniu. Mielai valgytų salotas, kai aš jas valgau, tai lėkštės kamputyje jam sutrinu į tyrę. Kitaip "išeina" tokios kaip suvalgytos.Dar mėgsta raugintus kopūstus ir agurkus, bet jie dujas gamina.

KRAKMOLINGI PRODUKTAI
Dėl krakmolo nevartojimo jaudintis neketinu, net pediatrai su košėm neskubėti pataria dėl paplitusių alergijų. Tiesa, savo vyresnius deja pradėjau maitint nuo kruopų, o ne daržovių košių (įvedus sultis ir vaisius).Bet be pieno, su daržovėmis.
Kada nors parašysiu savo vyresnėlių patiekalus ir valgymo principus vienam poste, sunkus tas žalios mamos gyvenimas, kai vaikai jau turi savo nuomonę:)

VIRTAS+NEVIRTAS
Kaip pati rašiau, šią "taktiką" aš naudoju vyresniems vaikams, "sumuštinius".Bet jei įpratę maišyti ir tai man padeda didinti žalio maisto kiekį, supažindinti su naujais patiekalais.
Kažkur skaičiau, atrodo Šemšukas rus.k, kad net salotos prieš virtą patiekalą blogai, esą organizmas susimažina savo apsaugą (žarnynas apsidengęs gleivėmis tam, kad apsisaugoti nuo virto maisto toksinų). Gal čia ir kosmosas žalio maisto idėjai pagrąžinti.
Bet svarbiausia principas, ką nori pasiekti. Kūdikiui lengviau susiformuoti reikalingą fermentacijos sistemą, bent aš matau kad mano mažajam žalias maistas tinka. Ir atvirkščiai, vyresni, kai labai daug žalio maisto, ir dujas gamina, ir valgyt dažniau prašo, t.y. organizmas keičiasi pamažu.
Beje, JAVINĖS duoniukai yra aukštoje temperatūroje džiovinti, tiesiog kur gamyba ten optimizacija....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2011, 14:36 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Va, nuotraukytė mano sūnelio pamėgto paprasto pateikalo, tai čia išmirkytos ir sumaltos mėsmalėje saulėgrąžos su medumi. Kadangi mėsmalėje malta, tai labai vientisa masė gavosi, lengvai formuojama. Galima ir blenderyje malti, mano Stollar blenderiukas mala ir be vandens išmirkytas saulėgrąžas, tik ne taip tolygiai. Labai paprastai ruošiama. Galima ir kitas sėklas įmaišyti arba riešutus. Kamuoliukai gaunasi minkšti, tačiau pakankamia tvirti, kad maža rankelė galėtų juos paimti ir tiesiai į burną įmesti.

Prikabinti failai:
DSC_5470.jpg
DSC_5470.jpg [ 78 KiB | Peržiūrėta 896 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2011, 16:26 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena, pameginsiu atsakyti i tavo klausimus :
Jelena rašė:
Del apvirtu krakmolingu darzoviu.. pirma, tai priminsiu, kad tiek mano, tiek Serbentines suneliai isgyvena ir be apvirtu darzoviu, nors, aisku, du vaikinai, tai dar labai mazas pavyzdis. Bet gal visgi tau tai bus sioks toks argumentas uz zalias morkas-burokus? Beje, ir zalias bulves normaliai kertam su sunumi.
Kitas dalykas- kodel manai, kad tokiam mazam vaikui, kaip tavo labai reikalingi krakmolingi produktai ir kad tas krakmolas dar ir pasisavintu gerai? Ka duoda krakmolas, ko negali duoti tavo pienas (kurio vaikas tikrai gerokai maziau dabar gers, kai bus prikimstas sociu krakmolingu produktu). Mano vaikas pradejo reciau zisti tik po metu

Laikausi nuostatos, kad kudikis nuo 6 men. turi gauti kieto maisto, kad patenkintu mineraliniu medziagu ir vitaminu poreiki auganciam organizmui, ko MP jau nebepatenkina. Cia reiketu, aisku, atlikti palyginima MP sudeties su rekomenduojama kudikio medziagu dienos norma. Reiktu paieskoti info. Del to:
- verdu kruopu koses, kuriose be krakmolo lieka ir daug mineraliniu medziagu, bei kai kurie vitaminai.
- darau mix'a apvirtu darzoviu su zaliomis, tikedama, kad kudikis taip gauna daugiau papildomu vitaminu is zaliu darzoviu, (kurias jeigu valgytu vienas tokiame amziuje, ne ka tesuvalgytu), be to apvirtos darzoves turetu buti lengviau virskinamos del gaunamu enzimu is zaliu darzoviu - cia taip ismasciau...nes kodel mesa rekomenduoja valgyti su zaliomis darzovemis???

Del MP suvartojimo patirtis rodo, kad jo gerimas ne taip jau smarkiai ir sumazeja ivedus koses, bent jau mano atveju, ir taip buvo su visais vaikais.

Rasei, kad Tavo sunus "isciulpia smegenis" :) Ar nemanai, kad jis tiesiog nebepasisotina tavo MP ir taip beviltiskai, negaudamas pakankamai kieto maisto ir medziagu is jo, bando tave "iszysti"?

Jelena rašė:
Kaip manai, kai baigsis tavo paranoja del to, kad "virtas krakmolas pasisavina geriau", ir pradesi pasitiketi visomis sveikomis, nevirtomis darzovemis, ir morkomis, ir burokais, ir bulvemis, ar tavo dukra lengvai pakeis nuomone ir pereis nuo virtu morku prie nevirtu?? Ar nesigailesi veliau, kad pripratinai ja prie paruosto maisto?

Manau, kad nuo 1 m. Taciau, neplanuoju visiskai isbraukti is vaiko raciono virto maisto. Niekaip negaliu suprasti, kodel yra nesveika valgyti ant vandens virtas kruopu koses?? Tikrai ne visas koses vaikams imanoma sumaitinti zalias...O jose juk taip pat daug vitaminu ir min. medziagu,net ir termiskai apdorotose.

Jelena rašė:
Jei planuoji (cia kalustukas, nes nezinau tavo planu) maksimaliai vaika maitinti zaliavalgiskai, ar nemanai, kad pradet primaitinima reikia tik zaliais produktais, kad susiformuotu ir tinkama mikroflora ir fermentu mechanizmas??

Planuoju maksimaliai maitinti zaliai, taciau virto maisto tikrai bus. Manau, vaiko sveikata lemia ne tik maitinimas, bet ir grudinimas, psichologiniai dalykai. Svarbiausia, kad butu saikas. Pirmieji 2 vaikai nors ir maitinami termiskai apdorotu maistu augo gan sveiki, sloga kelis kartus i metus, manau tai ne problematiska liga, be to ja serga ir zaliavalgiai. Juk kiti traktuoja, kad sloga "i sveikata" - valosi organizmas :) O del tos mikrofloros, pasikeis ja patys, kai sumastys buti zaliavalgiais. Svarbu, kad butu teisingi sveikos mitybos pagrindai, mano galva.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2011, 16:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
Dar į "sistemos" postą neįtraukiau mažojo sūnaus vartojamų lašinių ir namie vytintos mėsos. Nors čia kai ką gal pakraupins tokia mano pozicija, neslepiu, kad šiuos produktus jis kartą į savaitę paragauja, nori, bet labai daug nekerta, greit atsisako imti. Užvakar pamatė ant spintelės pjaustytą vytintą mėsą ir kategoriškai pareikalavo, nors buvau jam suplanavusi kitą patiekalą.

Tai gal neveltui musu mociutes duodavo kudikiams lasiniu paciulpti. :lol: Buvau nustebusi, kad lasiniuosi daugiausiai yra folio rugsties pagal sio psl info: http://www.dieta.lt/maistoforas/produkt ... ras2_plist[subst]=vitamin&vv_maistoforas2_plist[vitamin]=folic_acid&vv_maistoforas2_plist[sort]=0&vv_maistoforas2_plist[limit]=20&vv_maistoforas2_plist[action][filter]=Pasirinkti

Serbentine rašė:
Beje, JAVINĖS duoniukai yra aukštoje temperatūroje džiovinti, tiesiog kur gamyba ten optimizacija....

Gal zinot, kurie duoniukai is masines gamybos yra raw, na gal tie ryziu paploteliai ekologiski is Cekijos pvz?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2011, 17:57 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Beci rašė:

Rasei, kad Tavo sunus "isciulpia smegenis" :) Ar nemanai, kad jis tiesiog nebepasisotina tavo MP ir taip beviltiskai, negaudamas pakankamai kieto maisto ir medziagu is jo, bando tave "iszysti"?

Beci,
rasiau, kad taip buvo po sunaus metu, jusu mazesnis amzius.
Bet ne, nemanau, kad musu situacija atsirado del to, kad zalias maistas yra nepakankamai geras ar MP turi mazai mineralu-vitaminu.. Mes tiesiog turejome paprasta ir standartine problema, kai vaikas turedamas salia mama su MP, nenori nieko kito. Ir naturalu, kad po metu vaikas, nevalgydamas rimtesniu kieto maisto kiekiu, daznai reikalaus MP, ir tikrai ne del to, kad MP yra prastos kokybes, bet tiesiog del to, kad tokiam vaikui reikia MP daug. Kai sūnus pradejo valgyti rimtesnias porcijas (zalio maisto) apie 1.4, situacija pasikeite. Siai dienai tikrai neturiu del ko skustis.
Bet itariu, jei valgyciau virta maista ir neribociau riebalus, man butu lengviau privalgyt daugiau kaloriju, taigi nesijausciau sekinama. Bet ar taip būtų "sveikiau", labai abejoju.

Aišku, gaila, kad neturi pasitikėjimo žaliavalgyste.

Vilniuje yra kazkokie duoniukai, juos eko krautuves parduoda ir "naminio maisto restoranas". bet tokiu produktu saugojimo trukme bus l.trumpa ir abejoju, jog juos imanoma masiskai gaminti..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Kov 2011, 21:37 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Lietuva
Elenute,kai imu jaustis taip "nusiurbiama",pagelbsti sviestas. Ma rods,maitinansciai mamukei reikia daugiau seklu, riesutu, nei "normaliam" zmogui. Gal cia netinka tas desnis,kad racione tik 20 procentu siu produktu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Kov 2011, 09:55 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:

Aišku, gaila, kad neturi pasitikėjimo žaliavalgyste.

Jelena, nzn, kodel padarei tokia isvada? Pasitikiu ir labai net pasitikiu. Tik link jos su savo 3 vaikais einu mazais zingsneliais, nedarydama grand perversmu ju mityboje. Pati stengiuosi maitintis kiek imanoma raw, taciau taip pat neatsisakau karts nuo karto ant vandens virtu kosiu, be to zindau, todel nusprendziau, kad itin ekstremalus pokyciai ne itin gerai siuo laikotarpiu. Be to, nesiskundziam jokiomis ligomis, tad "skubame letai" :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Kov 2011, 13:00 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilga,
po gimdymo intuityviai "atradau" sveista, nors iki tol jo nevalgiau. Patys daremes sviesta. Tikrai geras dalykas, juolab, kad iki vaiko puses metu jokiu kitu gyvulines kilmes produktu nevartojau, na, dar tik medu. Sviestas man buvo ir vit.D saltinis, ir cholesterolio. Taciau nuo 2010 rudens as nusprendziau isbandyt low fat-high carb varianta, taigi visu alieju-sviesto atsisakiau visiskai ir sumazinau seklu kieki. Nors dabar galiu pasakyt, kad tai buvo geras sprendimas, taciau man reikejo laiko adaptuotis prie sio rezimo. Ir pasirinktas periodas pokyciams buvo pats netinkamiausias- apie vaiko metus, kai jis dar neturejo susidomejimo maistu ir zinde labai intensyviai, o plius jo poreikis kalorijoms isaugo del padidejusio aktyvumo, na ir vaiksciot pradejo. Riebalu kieki turiu riboti, nes high carb- high fat variantas neveikia. Tik va zindymo metu balansas turbut bus kitoks, riebalu naudai.. manau, taip, gal tu riebalu kartais gali but ir daugiau uz 20proc.

Beci, super, kad nespartini ivykiu, as pati tik uz tai. Tik nesu tikra, kad virti krakmolai yra geriausia opcija tokiam mazam vaikui.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Kov 2011, 17:17 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Beči, labai suprantu sunkumus su 3 vaikais, oi suprantu....Aš tikrai netikiu kad mano visi vaikai bus 100 proc žali, tai turi vykti sąmoningai, tačiau labai svarbu geri pagrindai, o kūdikystė - tai geriausias tam laikas.

Dėl tavo argumentacijos kodėl preferuoji virtas košes - vitaminai ir mineralai - įmesiu lentelę. Buvau sumąsčius tik mini postą padaryti "virti ar nevirti" bet tu pirma užsiminei :D .Šiaip aš labai domiuosi maistingumu, nors ir skaičiukai labai nepatikimi gali būti dėl metodikos, dėl maisto auginimo vietos, dėl įsisavinimo ir t.t.Gali pati pasidomėti nutritiondata tinklapyje.

Faktas, kad vaikai krakmolingus produktus tikrai mėgsta kai duodi. Tarkim, mano mažasis labai pamėgo daigintus grikius su morkom, ir visa šeima taip pat.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Kov 2011, 12:23 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Beje, merginos, grykiai- tai sekla, o ne grudas, jis turi maziau krakmolo, t.y. jo angliavandeniai skiriasi nuo grudu.

Del vaiku prioritetu ir traukos krakmolams. Ar nemanai, Serbentine, kad vaiku trauka krakmolams tai tik iprotis, iprotis privalgyt sociai, sunkiai? Del mazojo galiu pasakyt, kad, pirma, jo megiami grykiai, ne krakmolas, antra- tavo nezalias nestumas gali ir tikrai turi itakos jo prioritetams dabar.
Mano vaikas tikrai neturi jokios silpnybes krakmolams. Is krakmolingu produktu musu racione yra zalios bulves, kvietukai ir lesiai daiginti. Taigi butent siu produktu atzvilgiu vaiko susidomejimas yra labai, sakykime, terminuotas.. tai yra ju vaikas uzsimano retai, tarkim, karta i savaite- trys, viena-kelis kartus pavalgo ir daugiau nebenori. As suprantu, kad jis tiesiog is ju gauna kazkokiu medziagu ir tiek. ir tikrai jis nera linkes juos suvokti kaip kasdienius sotumo ir energijos saltinius. Morkos taip pat nera megstamiausia darzove, kaip ir burokai, nors ju sultis megsta. Ir tikrai net neprisilies vaikas prie nevisiskai sunokusio banano, kur taip pat pilna krakmolo, dar nepavirtusio paprastaisiais angliav, nors toks zalias bananas ir yra sotesnis. Mano vaiko prioritetas visada buvo vaisiai ir minkstos darzoves, jais yra linkes prisivalgyt iki soties. O po vaisiu eina seklos. Po ju- tryniai ir paprastas naminis sviestas, kuri vaikas gali valgyt tiesiog taip, paemes gabaliuka i rankas. Kviecius jis valgo tada, kai as juos malu ar darau duoniukus, nes jam smagu dalyvauti procese, liesti ta klampia mase, nulaizyt nuo pirstu. Nuo paciu duoniuku jis iprastai nulaizo prieskonius, o duoniukai keliauja vistoms. As nepastebejau tokios tendencijos, kad vaikas labai jau noretu ir prasytu "sunkiu" produktu. Na, schematiskai, yra taip mazdaug..
Bet nieko negaliu pakomentuoti apie apdorotus krakmolus, nes neturiu tokios patirties.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Kov 2011, 12:55 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Siulau nupiesti is sios lenteles excel grafika - bus lengviau skaityti :D Permeskit man faila i AZ, pabraizysiu.

Butu idomu dar palyginti neslifuotu rudu ryziu info.

Del aguonu - ar nesibaiminat jas duoti vaikams del narkotizuojanciu medziagu? Ar cia mitas...?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Kov 2011, 17:25 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

na va, Serbentines lentele, tik papildyta. Visu svoris yra po 30 gr.

Prikabinti failai:
30.jpg
30.jpg [ 59.61 KiB | Peržiūrėta 818 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Kov 2011, 13:07 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na seklu pranasumas akivaizdus, ypac saulegrazu. Aciu uz nuostabia info!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Kov 2011, 13:11 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Darausi sviesta Ghi (ilgo virimo budu isvalytas sviestas). Suprantu, kad jis po ilgo virimo tampa visai nebe zalias :) Taciau ajurveda labai akcentuoja jo pranasumus pries zalia sviesta. Kokia Jusu nuomone apie tai?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Kov 2011, 15:47 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Beci,
būtent kad sėklos yra unikalus produktas. esu tikra, kad žmonija buvo linkusi prie grūdų tik dėl to, kad jie buvo labiau paplitę, juos lengviau išauginti, nei sėklas ir riešutus.. o gal dėl nežinojimo. bet matant produktų sudėties lenteles man net į galvą neateitų vaiko ir savo raciono pagrindu daryt grūdus. čia prisimenu Wiskas reklamą apie tai, kad kačiuko skrandukas yra labai mažas, taigi mažame maisto kiekyje turi būti kuo daugiau maistinių medžiagų. Sėklų galima suvalgyt visai truputuką, o grūdų gerokai daugiau, kad gauti tą patį kiekį mineralų. O ir skonio atžvilgiu labai pralošia grūdai.

Šiaip tai turiu tikslą dar patikslinti lentelės duomenis ir perskaičiuoti sausų sėklų kiekį, kai jos yra pamerktos ir prigėrė vandens, nes mes sausų nevalgom, tik mirkytas. Taigi užmerkiau vakar saulėgrąžas, šiandien pasvėriau. 60 gramų pavirstą 100 gr. Taigi 30 gr išmirkytų sėklų turės kiek mažiau kalorijų ir mineralų, nei sausi. Dar ketinu išmirkyt aguonas ir jas sumalti į košę, nes kitaip jų nesuvalgysi. Dar miežius turiu ir, atrodo šiek tiek avižų liko. Taigi ketinu viską perskaičiuoti jau "šlapiam" ekvivalente ir perskaičiuoti visus duomenis. Aišku, įkelsiu čia. Negalėsiu įvertinti tik tuo, kad išmirkytame produkte jau prasideda "atgimimo" reakcijos ir kai kurių vitaminų padaugėja.

Del ghi.. žinai, čia reikia aplamai atskirą temą atidaryt apie ajurvedą.. aš manau, kad ghi negali būti geresnis ir sveikesnis už šviežią žalia sviestą. bet negaliu ir nenoriu viską suvesti vien prie molekulių, atomų.. kažkas yra tame ghi.. manau, ne viską mes galime įvertinti logika. aš galvoju, kad reiks man paeksperimentuoti su ghi ir patikrinti kūno reakciją.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Kov 2011, 17:42 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
Įdėsiu preliminarų grafiką, kokį papildomą žalią maistą kada įvedinėti kūdikiui.
Šaltinis - knyga "Baby greens".

6 mėn+vaisiai, siūloma saldūs
8 mėn+ daržovės ir sėklų pienas, sėklos, migdolų pienas
10 mėn+ krakmolas
1 metai+ medus, proteinas, ankštiniai, kiti riešutai
14 mėn+ dehidruotas maistas, šeimos maistas.

Aš panašiai ir dariau.

Serbentine, gal turi sios knygos el. versija?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Kov 2011, 20:40 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kas liecia ghi, sviesta ar kitokus riebalus, tai manau geriau naudoti aliejus. Geros kokybes, saltai spaustus, nerafinuotus, ekologiskus. Nes siaip jau omega3 ir omega6 riebaliniu rugsciu zmogui labai reikia. Aisku jeigu kas dien valgote kazkiek riesutu, seklu, kokia riebesne darzove (pvz.:avokadas), tai tuomet issisprendzia si problema. Del omega3 riebalu, tai labai gerai yra sumalti semenis kavamale ir valgyti. Bet juos reiktu ruosti tik tam kartui, nes jie greitai oksiduojasi ir palaikius gali buti net zalingi. Siaip zmogui i diena reiktu aliejaus bent 2saukstus, sumaltu seklu kiek daugiau. Jie labai reikalingi, nes stiprina lasteliu membrana, duoda atsparuma ivairiom ligom ir t.t. O svieste ghi vyrauja sociosios riebalu rugstys, jis labiau tinka kepimui ir kitaip apdorojant maista aukstoje temperaturoje, nes kepant ant jo nesusidaro kancarogenai. Apie jame esancius vitaminus tai nelabai zinau, bet abejoju ar kazko dar yra, be to jis ilgai kaitintas. Aplamai kaitinti riebalai nera gerai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Kov 2011, 12:04 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

noriu pacituoti:

Expert Opinions on Veg Diets for Pregnancy, Infants, & Children

In their 5th Edition (2004) of the Pediatric Nutrition Handbook, the American Academy of Pediatrics says:

Children exhibit good growth and thrive on most lacto-ovo vegetarian and vegan diets when they are well planned and supplemented appropriately. (Chapter 12: Nutrition Aspects of Vegetarian Diets, p. 194)

In their 2009 Position Paper, Vegetarian Diets, the American Dietetic Association and Dietitians of Canada state:

Well-planned vegan, lacto-vegetarian, and lacto-ovo-vegetarian diets are appropriate for all stages of the life cycle, including pregnancy and lactation. Appropriately planned vegan, lacto-vegetarian, and lacto-ovo-vegetarian diets satisfy nutrient needs of infants, children, and adolescents and promote normal growth.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Kov 2011, 16:26 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Beci rašė:
Serbentine rašė:
Įdėsiu preliminarų grafiką, kokį papildomą žalią maistą kada įvedinėti kūdikiui.
Šaltinis - knyga "Baby greens".

6 mėn+vaisiai, siūloma saldūs
8 mėn+ daržovės ir sėklų pienas, sėklos, migdolų pienas
10 mėn+ krakmolas
1 metai+ medus, proteinas, ankštiniai, kiti riešutai
14 mėn+ dehidruotas maistas, šeimos maistas.

Aš panašiai ir dariau.

Serbentine, gal turi sios knygos el. versija?

Ne, neturiu, aš pati šią knygą kopijavausi, tiksliau jos dalį, nes pusė sudaro įvairūs receptai.
Šiaip labai sukoncentruota, ir norint suprast aiškiai, reikia domėtis atskirai.Pavyzdžiui, skyrius apie PH, apie kieto maisto įvedimą, organinio maisto svarbą, B-12...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute