Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Kitas
  Spausdinti

Re: Sviestinis popierius
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 14 Sau 2012, 07:59 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš visų 3 vaikų primaitinimą pradėjau savų obuolių sultim ir pagremžtu obuoliu. Paskui morkų sultim. Trečiajam sukakus pusei metukų, prasidėjo uogų (žemuogių,braškių, serbentų) sezonas, tad nors labai smerkdama bananus, kol neprasidėjo savi alyviniai obuoliai, beveik kasdien tryniau tyreles iš pusės ar viso banano ir 30 gr uogų.

Dėl vaisių dominavimo aš pasisakau prieš, remdamasi nagrinėtais Young, Bass ir Cursio (dantys, cukrus, mikroflora, mažai mineralų). Bet kol vyresnis nei metų vaikas geria mamos pieną ne rečiau 6 kart paroje ir valgo daržoves bei koncentruotesnį žalią maistą, vaisių perdozavimo rizikos nėra.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Receptai ir patarimai vaikų ir kūdikių mitybai
StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 14:15 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Kaunas
Mielos mamos, prisistatysiu ir as..skaitineju foruma reguliariai, tik vis neturiu laiko isijungti i diskusijas, kurias idomu skaityti ir yra labai pravarcios. Turiu tris sunus: 13m., 15m. ir 13men. Su mazuoju labai vargstu, nes jam atopinis dermatitas, bjauri alergija, kuri pradejo listi po antro skiepo. Pati nuo praejusios vasaros startavau su zaliavalgyste, puikiai pasitaise savijauta. ziemos metu - mazas disbalansas, suvalgau nors ir nedaug apdoroto maisto (sriuba, darzoves). Noreciau jusu visu paprasyti patarimu tema "alergisko vaiko zaliasis meniu", gali buti siek tiek ir apdoroto maisto... Jau dvi savaites sunelis jauciasi prasciau, tai beveik nieko nevalgo, tik MP ir obuolius. Man darosi neramu, nes neatrandu jam tinkamu produktu. Mums negalima visu spalvotu darzoviu, egzotiniu vaisiu, tik vietiniai ir tik pagal sezona, alergizuoja ir kruopos, kurias, pagal sudaryta gydytojos meniu, reiktu duoti ryte, vakare rotacijos budu. Jis ju nemegsta visai. pietums pagal ta pati sudaryta meniu tureciau duoti garintas darzoves. Ju vaikas nevalgo taip pat. Negalima morkos, moliugo, zodziu oranzines spalvos.Visa diena virtuveje, bandau ivairius tu zaliu darzoviu derinius, ir nieko. Apdoroto maisto as jam noreciau duoti tik tiek, kiek butina. Musu pradzia buvo visai grazi - MP ir vaisiai iki metuku. Ir toliau maitinsiu tiek, kiek nores vaikelis. Toks pasaliniu pasakymas kaip "alergiskas tavo pienui, nustok maitinti, duok mesos ir viskas bus gerai" man visai svetimas. tikiu, kad yra iseitis, tik as dar pati plaukioju toje informacijos juroje. noreciau buti rami, kad su tuo ribotu maistu vaikui suduodu viska, ko reikia auganciam organizmui.
Labai lauksiu jusu nuomoniu. Ingrida

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 16:31 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As tai kiek esu domejusis alergijomis visokiomis, tai pas sveika zmogu ju negali buti, bent jau naturaliem produktam ir kai juos valgoma su saiku (ne po kilograma ar daugiau i diena). Tai nenormalu ir nenaturalu. Juk viska gamta duoda, kaip zmogus gali netoleruoti to ka gamta duoda? Dabar daznai sako alergiskas cirtusiniam ar egzotiskiems vaisiams, manau tai netiesa, jis gali buti alergiskas pesticidams ar kitai chemijai, kurie jie daznai buna nupurksti. Bet jei vaisius ekologiskas, tai problema ne jame, o paciame zmoguje. Lygiai taip pat ir cia. Manau problema ne maiste. Reikia jos ieskoti kitur. Ja tikrai galejo sukelti skiepuose esantys tam tikri ingredientai. Vaiku vakcinavias turetu busi samoningas pasirinkimas ir visada reiktu tiksliai issistudijuoti visos vakcinos ingredientus. Zinau, kad tokiu atveju reiktu daryti organizmo valyma, bet kaip tokiam vaikuciui tai padaryti neisivaizduoju. O ir dabar jam reikia kasdien valgyti, negalima laukti, kol organizmas pats kazkiek apsivalys, arba kol vaikas uzaugs. O del alegizuojanciu produktu, kai tokia bukle, tai betkas gali alergija sukelti. Nezinau ka patarti, tik tiek kad butinai maitinkite savo pienuku ir toliau, tai betkuriuo atveju tinkamiausias maistas. O kitus produktus reiktu rinktis butinai is patikimu saltiniu, ekologiskus. Nes organizmas gali netoleruoti juose esancios chemijos, o ne pacios darzoves ar vaisiaus. O mesa labai apsunkina organizma ir ligu atvejais jos reiktu vengti, arba vartoti labai saikingai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 17:11 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ingrida, aš taip pat negaliu nieko patart, deja... ir mano laimė, kad šių problemų kol kas neturiu. Smilga yra rašiusi kažkur temos pradžioje patarimus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 17:22 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Del grudu, gal issisprestu problema juos padaiginus? Ir maistingiau ir vitaminu daugiau. As dar bandyciau fermentuotus gerimus, nors turbut nelabai vaikas juos gers, bet visgi.. arba gerasias zarnyno bakterijas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 18:03 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Įdėsiu saldžios sriubos receptuką vaikams, aš dedu sūnui į mokyklą, dabar pas mus ji yra "Hitas":
GAila, kad nesuderinta (sėklos ir vaisiai), bet soti ir maistinga!

- apie 70 g įvairių smulkintų džiovintų vaisių.Aš naudoju all raw :D savo džiovintas žemuoges, (karpytas žirklėm) kriaušes, jei turėčiau pridėčiau savo slyvų ar abrikosų. Jas keičiu pirktom ar abrikosais.
- sausai sumaišom su 20 g chia;
- užpilam 200 ml šilto vandens.
Palaukiam apie 20 minučių, truputį pamaišant. Chia ir dž. vaisiai išbrinksta ir padaro kisieliaus konsistenciją.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 22:34 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip, Laura, as esu panasios nuomones, po skiepo organizmas reaguoja i maista iskreiptai. ten kur alergijos, ten ir pazeistos kepenys... Buvau padaiginus lesiu, avinzirniu, bet turbut neskaniai patiekiau. Kaip skaniau tokius padaigintus patiekalus paruosti?
Kol su suneliu kapstysimes is odos berimu, niezuliu, reiktu man paciai sustipreti, todel gal galetumete brukstelti keleta power meniu:)?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2012, 22:54 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveikos, mergaitės. Kol kas nesu žaliavalgė ir šia tema dar neturiu sukaupusi daug žinių, tad jokia patirtimi ar patarimais pasidalinti negaliu, bet tikiuosi priimsite į savo draugiją. :) Labai vertinu Jūsų dalijimąsi informacija ir tikiuosi laikui bėgant patapti patyrusia žaliavalge :P
Na, kaip naujokei, tai man iškyla tikrai daug visokių klausimų. Bet šiuo metu labai aktualu mamos ir kūdikio mityba. Pati labai mėgstu žuvį, bet paskutiniu metu ir jos beveik nevalgau, pieno ir kiaušinių - labai retai. Iš gyvulinių prod.liko praktiškai tik ožkų sūris. Nuo rudens kasdien išgeriu bent vieną žalią kokteilį, valgau šviežių salotų. Bet žiūriu, kad mano mityba pasidarė labai skurdi. Kita problema - mažakraujystė, kuria "turiu" gana seniai. Mano mažyliui 7 mėn. Maitinu savo pienu. Pradėjau nerimauti, kad mums su mažyliu neužtenka medžiagų. Įtraukiau į savo racioną sėklų, riešutų. Vartoju spiruliną ir liucernos papildus. Ar Jūs maitindamos pačios gėrėte papildomai kažkokių vitaminų, papildų? Mažiui prieš kelias savaites kartą per dieną pradėjau duoti vaisių. Bet po labai nedaug (na maždaug šaukštas). Tik baiminuosi, kad jam nebūtų medžiagų trūkumo dėl mano nepilnavertės mitybos.
Laura, kaip supratau tavo vaikutis (mergaitė ar ne? :) dabar taip pat 7 mėn. Kaip maitiniesi pati ir koks tavo mažiukės racionas?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 13:48 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano mergaites mityba nera pavyzdine. Viska pakoregavo, tai kad apie 4menesi prasidejo problemos su pienu, ir tik po menesio ar daugiau, siek tiek susitvarke, bet ir dabar pieno nera pakankamai (tik tris kartus i para gauna). Taigi vietoje savo pienuko gaminu ivairiu seklu (nelukstentu sezamu, kanapiu, aguonu, moliugo) ir riesutu (lazdynu, kedru isspaudu, graikisku ir kartais migdolu) piena. Tokio pieno, skirtingo, duodu tris-keturis kart paroje. Dar duodu kokosu riesutu vandens (skaiciau, kad tai geriausia, augalines kilmes, alternatyva motinos pienui). Bet jei tureciau pakankamai savo pieno, tai nereiktu nei jokiu seklu, nei riesutu pieno, ji i raciona bandyciau ivesti tik nuo 10-12 menesiu. Nes net gerai perkosus, lieka riesutu ir seklu daleliu ir nesu tikra ar jos gerai susivirskina. Taip pat i diena duodu du obuolius, gera rieke moliugo, du bananus, sublendinta morka. Kadangi dabar zalesiu nelabai yra, o ir nelabai valgo, tai papildomai duodu puse saukstelio spirulinos ar choleros sumaisytos su vandeniu. Isspaudziu raudonuju borokeliu ar saliero gumbo sulciu, duodu po nedaug, apie 20ml. Dar gaminu dziovintu slyvu kosele, tai cia jau ne raw produktas. Tai toks jos kasdienis valgis. Retom progom nuperku kokiu apelsinu ar mango, jeigu gaunu ekologisku. I menesi pora kartu duodu ozkos pieno jugurto. Del jo taip pat nesu tikra, ar dar neperanksti.
O mano pacios mityba, nera visiskai zalia, gal tik 90%-80% raw. Gyvulines kilmes produktu tiek dabar, tiek nestumo metu vengiau. Pieno produktu paragauju i menesi gal karta, kiausiniu nevalgau, o zuvies valgydavau tik nestumo metu ir tai tik i menesi ar du karta (tada gyvenau ne Lt ir galedavau gauti organic lasisos). Del papildu, tai ju kazkiek vartojau nestumo metu, bet gal tik tris menesiu. Siek tiek ju pradejau vartoti, kai prasidejo pieno krize, isisgandau, kad gal kazko truksta. Nors kraujo tyrimai buvo geri. O mano dienos mityba, tai daznai skiriasi. Pusryciams dazniausiai valgau ka nors saldaus, dabar einamiausi bananai :) Priespieciams dabar obuoliu-moliugo, obuoliu-salieru kokteilius. Sezonas viska koreguoja. Pietums gaminu visokias salotas, jau su seklom ar riesutais, aliejais, na kad butu sotu :) Daznai tokiu salotu dar ir pavakariams pasilieku. O vakarienei dazniausiai troskinu ar ant garu verdu darzoves. Kazkaip pastebejau, kad kaip tik mityba pasidare ne tik kad neskurdi, bet jau ir per daug visokiu produktu primaisau. Ir tiek dar visko lieka nesuvalgyto, atrodo dar reiktu ir to ir ano uzvalgyt (del vitaminu ir mineralu), bet jau niekur niekas nebetelpa. Be to as manau, kad geriau skurdesne mityba, bet laikantis dienos rezimo. Tada geriausiai viskas pasisavina. Be to beveik visuose vaisiuose ir darzovese yra tu paciu vitaminu, tiesiog vienuose daugiau vienu, kituose kitu. Bet jeigu viskas pasisavina, tai nebutina didele ivairove. Kazkur skaiciau toki tyrima, atlikta su kaliniais kalejime. Jiems visada tuo paciu metu budavo duodamas tam tikras maistas, kuris kas kazkiek dienu vis kartodavosi. Tiesiog buvo sudarytas meniu ir gan skurdus, kuris kas trys dienos kartodavosi. Kaleje kelis metus kaliniai, buvo puikios sveikatos. Ju organizmas jau zinodavo, kad gaus ta maista, butent tuo laiku ir pasiruosdavo virksinti ir maksimaliai isavinti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 15:38 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū Laura. :roll: Man dabar visa info labai naudinga, ypatingai kas liečia vaikučių mitybą. Nesinorėtų savo nežinojimu ir nepatyrimu daugiau žalos, nei naudos pasidaryti. O aš iš gyvulinės kilmės produktų ožkų sūrį labai mėgstu ir naudoju jį darydama salotas. Bet manau šiame mano "transformacijos" etape tai nėra didelė blogybė. :oops: Juolabiau, kad dabar tikrai ne sezonas viskuo kupinų daržovių ir vaisių. Gerai, kad paminėjai spirulina, nes pati vartoju ir norėjau paklausti ar galima mažyliui duoti. Tik kažkaip nerimauju dėl hemoglobino tiek savo, tiek mažiaus. Man tai pastovi problema su geležim. Bet šiuo metu nenaudoju papildomai. Na, pasidarysim kraujo tyrimus, tada bus matyti kokia situacija. Nes dar kažkaip labai sunerimau pasiskaičiusi apie B12 deficitą ir pan.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 15:57 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

B12 turetu gauti is jusu pieno, aplamai visus reikalingus vitaminus ir mineralus gauna vaikas is motinos pieno. Tai pati geriausia forma juos pasisavinti. Jeigu labai nerimaujate galite pati gerti papildus, galite kazkiek ir vaikuciui duoti. Nepaminejau, kad papildomai duodu vit. D3. Jis labai svarbus kalcio pasisavinimui, pagrinde jis is saules, o ji dabar neaktyvi. Del mesos ar kitu gyvulines kilmes produktu, tai as ju niekada nemegau, nuo pat vaikstes. Bet jeigu jauciate poreiki, tai kodel gi nevalgyti? Del spirulinos manau galima duoti vaikui, tik po labai nedaug. O ir tyrimus kraujo galima pasidaryti, bus ramiau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 16:11 
Forumo Rėmėjas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Laura rašė:
papildomai duodu puse saukstelio spirulinos ar choleros sumaisytos su vandeniu.

Čia turbūt Laura turėjo omeny chlorela ;)

Aš tai vis svarstymuose esu, kuo savo 10 mėn. mažylį maitinti, o ypač perskaičiusi nuomones, kad visiška žaliavalgystė vaikams gal ir nėra pats geriausias mitybos būdas. Mes tai valgom MP + tokias tyreles: bananą+avokadą arba bananas+šaldytos įvairios uogos+žalumynai, moliūgas/cukinija +morka+obuolys/bananas, riešutų arba sėklų pieno mažylis nemėgsta, tai pastaruoju metu prigalvojau sukramtyti (gal čia kažkam neestetiška, bet manau amžiais mamos taip maitino vaikus) jam išmirkytų riešutų arba daigintų sėklų - regis kol kas patinka. Na dar aišku tarpuose tarp maitinimų pagraužti obuoliai, obuoliai, obuoliai :D
Gal kas dar pasiūlytumėt kokių gerų tyrelių variantų? - mums be nelabai suderinto maišymo neišeina, nes viskas turi būti salstelėję.

Paskutinį kartą redagavo Žaliavalgis.lt 26 Sau 2012, 16:40. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 16:33 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jo :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 16:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš taip pat duodu vit.D3. O va dėl B12, galvoju ar pas mane pačią jo užtektinai, kad vaikutis gautų pakankamai. Dėl to ir galvoju, kad vertėtų gal pagerti kažką. Užsirašiau abiejų kraują pasitikrinti, bus matyt kokia padėtis.
Mėsos ir aš niekada nebuvau didelė fanatė. Niekad jos poreikio nejaučiau. Žuvį tai ankščiau labai mėgau. Dabar kai natūralumo visur trūksta, tai ir jos retai valgau. Šiaip, gyvulinės kilmės produktų daug valgiau kai sportavau dar prieš nėštumą. Kad netrūktų baltymų, valgiau ir mėsos, žuvies, kiaušinių, pieno prod. Nors kai pradėjau gilintis į mitybos niuansus, pamačiau, kad tų baltymų tiek daug ir nereikia. Tikiuos, kad per tą laiką sukaupiau ir kažkiek B12 atsargų. :)
Skaičiau visą temą apie B12 ir jo pasisavinimą, tai kaip suprantu LT net nėra preparatų kurie būtų tinkamai pasisavinami (methylcobalamin - Jeleną apie tai rašė).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 17:05 
Forumo Rėmėjas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Armelle rašė:
Skaičiau visą temą apie B12 ir jo pasisavinimą, tai kaip suprantu LT net nėra preparatų kurie būtų tinkamai pasisavinami (methylcobalamin - Jeleną apie tai rašė).

Tuomet pažiūrėkit http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Methyl-B-12-1000-mcg-100-Lozenges/129?at=0, nors konkrečiai šitas man nelabai patinka dėl visų priedų, bet gal yra ir kitų variantų, o ir parsisiųsti paprasta ir gana nebrangu (jei užsakinėsit galit pasinaudoti nuolaidų koduku DOV761 - gausit nuolaidą siuntimui)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2012, 23:14 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dėkui, Britule. Pasižiūrėsiu kas ten per daiktas.
Dėl vaiko mitybos, tai aš irgi turiu dvejonių - bet ne dėl to, kad abejoju žaliavalgystės nauda, bet dėl to, kad pati šitoje srityje patyrimo neturiu. Tai su vaiku nesinori eksperimentuoti. Po truputį į savo racioną įtraukiu žaliavalgiškus sėklų, daigų, riešutų "patiekalus", kad paskui galėčiau ir mažyliu kažką "sukurti". Kol kas jo pagrindinis maistas MP ir nedaug trintų vaisių. Jam patinka. Tikiuosi su malonumu valgys ir "žalias" daržoves. :P
Beje, o jus duodate savo kudikiams papildomai gerti vandens? Buvom pas gydytoja kasmenesiniam vizitui, tai ji užsiminė, kad reiktų jau duoti vandens. Aš aišku jai nepasakojau, kad maitinu vaiką kitaip nei jie iš tarybinių vadovėlių išmoko. Nes pritarimo tikrai nebūčiau sulaukusi tokiam maitinimui. Bet va klausimas dėl vandens man iškilo. Bet jeigu jis gali gauti pakankamai MP, tai ar duoti vandens?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Sau 2012, 00:31 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Ingrida, apie alergiukų maitinimą aptarinėjome šios temos 4 psl. nuo vidurio ir tęsėme 5 psl.

Vanduo. Per karščius - arba alergiškiems - arba valgantiems dehidratuotus produktus (o tokie yra ir virtieji, ne tik džiovintieji!) vanduo yra BŪTINAS. Net jei įmaišėt į tarkuotą daržovę maltų NEMIRKYTŲ sėklų - patiekalas jau yra nuskurdintas vandens atžvilgiu.

Na, o jei vaikas gauna tik mamos pieną ir nepažeistos prigimties vaisius - galite pasiūlyti vandens, bet jis juo greičiausiai nesusidomės. Iki vasaros. Ir tai nebaisu. Bet vandens jokiu būdu neslėpkite - jis visuomet turi būti vaiko akiratyje.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Sau 2012, 01:08 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Dabar truputį pasibarsiu.Mamytės, mokykitės mąstyti savarankiškai!

Kažkas parašė, kad saldūs vaisiai negerai. Vaisiai yra pirmasis žmonijos maistas. Yra labai saldžių, yra labai rūgščių. Tuos kraštutinius galima suderinti tarpusavyje, pvz., saldžios kriaušės ir spanguolių sunkos tyrelė. Vidutinio saldumo vaisiai nežaloja vaiko skonio suvokimo. Mūsų vaikai visi pradėjo nuo vaisių. Vėliau išryškėjo, kad mėgsta tai, ką aš valgiau būtent to nėštumo metu. Tai man paliudijo jau daugelis mamų.

Ir nejaugi manote, kad nežaliavalgės mamos daržoves duoda tik virtas? Ko tik neprigalvoja: ir kopūsto, ir kaliaropės patarkuoja, ir laukinių augalų duoda ragauti (nevirtų)... Atsiprašau, tiesiog keistai eilinį kartą nuskambėjo, kad mėginsit duoti žalių daržovių.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Sau 2012, 11:45 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As ir manau, kad zaliavalgiska kudikiu-mazu vaiku mityba nera labai jau isskirtine. Vaisiu, darzoviu sultis spaudzia visos mamos. Obuoliuko patarkuoja irgi. Tik tiek, kad vietoje tradicines mitybos specialistu rekomenduojamu virtu bulviu duodam kokio banano, o morku ar kokiu moliugu neverdam. Zinoma, kai vaikas auga, maisto ivairove dideja ir skirtumu dideja.
Del vaisiu manau irgi nereiktu per daug nerimauti. Pirmasis vaiko maistas-mamos pienas irgi saldus. Todel naturalu, kad vaikas megs viska kas saldu labiau, negu rugstu, suru ar kartu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Sau 2012, 06:51 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Merginos,dėl vaisių reikia nerimauti, jei po metų tik jie sudaro papildomą maistą prie mamos pieno.
O maitinančios mamos racionas turėtų būti turtingas, gal skambės senamadiškai...
Žalias maistas turtingesnis už virtą, tačiau žiūrėkim raciono struktūrą. Kodėl dažni vegetarai ilgalaikėj perspektyvoj pralaimi mėsėdžiams? nes, arba tie, kurie mėsą keičia virtu krakmolu.
Kodėl žalias maistas gali būti nepilnavertis mamai ir vaikui? dominuojant vaisiams, racione nebus pakankamai kai kurių mineralų.tarkim geležis, ji iš augalinio maisto įsisavinama prasčiau.
mano 2 metukų žaliavalgio tyrimai buvo geri, bet nuolat barstau džiovintus žalėsius ir jis mėgsta sėklas bei riešutus, kurių vėlgi stengiuosi neperdozuot. Šiuo metu saujom peša saulėgrąžų želmenis, man kilo įtarimas dėl geležies, eisim kraujo pavasarį tikrint. Tokia jau neįprastos mitybos kaina, su dviem pirmais jokių tyrimų iki 3 metų nedariau, užtekdavo į vaiką pažiūrėt. Dabar gi norisi nesugadint gero rezultato, ir su kitais patirtim pasidalint.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Sau 2012, 08:17 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dar apie vaisius - uogoms prioritetas turetu buti. ziurekit sudeti-serbentu gelezis beveik kaip razinu, o jos ir ne raw. gelezis 100 gr serbentu 1.54 mg , obuoliu 0.12, bananu 0.26, moliugas 0.8. As savo vaikams reguliariai duodu savo dz. zemuogiu, bet neradau niekur ju sudeties. Aisku, dalis gelezies bus uogu seklose, bet jos labiau koncentruotos nei vaisiai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Sau 2012, 21:13 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
burokėliuose yra daug geležies (8 mg/kg) ir jodo
Cituoti:
The average content of iodine per 100 grams of sugar beet – 7 mg (daily intake of iodine for adults – 150 mg)
http://recipesdietnutrition.info/beetro ... -roots.php. Mėnesį kas dieną suvalgau po maždaug kilogramą. nulupu ir valgau ir saldūs skanūs man būna :) gal ir vaikams patiktų :)

dar špinatai šaldyti būna. labai daug vitamino k ir a 100 gramų http://nutritiondata.self.com/facts/veg ... cts/2630/2

nors kilograme pekino salotų pagal http://nutritiondata.self.com/facts/veg ... cts/2379/2 turėtų būti 80 proc. kalcio, 450 proc. vitamino c ir 540 proc. vitamino k.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Sau 2012, 07:39 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

baikit jūs su pekino salotom, saugot vaikus reikia nuo jų. Špinatų padaugint t.p.negalima ( oksalas ). šaldyti atsargoms gerai, galima ir laukines rūškynes . Turiu puikių daugiamečių špinatų iš mamos kuriuos auginam virš 20 metų, jie iki sausio šiemet žaliavo, o pavasarį lenda pirmiau už garšvas, su kuo susitiksiu, reikalaukit sėklų:|.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2012, 05:59 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Merginos, o gal visgi reiki iskirti i dvi temas ir "nemiksuoti" zindomu ir nezindomu vaiku mitybos aptarima? Visgi radikaliai skirtingi dalykai?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2012, 09:05 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš tai labai už. Nes skaitau skaitau, kažko atrodo nesuprantu, po to pasirodo čia apie žindomą vaiką rašo, kas man šiuo metu neaktualu ir mano vaikui visiškai netinka, bet tikiuos šiemet jau bus ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute