Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Kitas
  Spausdinti

Re: Receptai ir patarimai vaikų ir kūdikių mitybai
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 08 Sau 2012, 21:52 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: kaunas
sveiki, idomu pasitikrinti, ar gaminant duoniukus mazyliams gerai, kad visos seklos (linai, aguonos) nesusimala 100 proc.,t.y. lieka ir cielu seklyciu? neramu kazkaip...

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 09 Sau 2012, 11:06 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Sveiki,
tik šiandieną prisiregistravau šioje svetainėje, nors skaičiau čia jau nuo seniai seniai..
Na ir, jei nieko prieš, pasireikšiu ir aš.
Auginu 12men sūnelį. Iškart prisipažinsiu, kad leidau sūneliui prieš pora dienų gimtadienio proga torto paragaut. O tortas, deja, buvo toks cukrinis, toks kreminis, ir toks nulis žaliavalgiškas. Ir dar kiek priekaištų iš močiučių sulaukiau, kad tiek mažai daviau!
Taigi, o sūnų maitinu sakykim 80% žaliai.
Visada visada pusryčiams gauna žaliojo kokteilio (čia jau Boutenko įkvepėja) - žolės, kurių pavyksta gauti, na ir koks bananas, arba obuolys, arba kriaušė, arba bet koks kitas vaisius. Akys net dega, kai tokį kokteilį sūnus geria. Išgeria 250ml.
Po poros valandų gauna vėl kokteilį - vėl žolės su vaisiais arba su burokėliu, su salieru. Vėl akys dega, kai išgirsta plaktuvo garsą.
na tada apie 12val kertam vaisius. Dažniausiai šviežius. Bet kartais ir džiovintus. Šiandien ir razinų įkirtom. Karts nuo karto kiaušinio trynį duodu. Aš viską kartu valgau su mažuoju. Paskui einam valandėlę dvi snūstelti ir valgom po to tik apie 16val. Daržovių metas. Morkos, cukinija, moliūgas, avokadas, salotų lapai, žolės, agurkas, pomidoras, kopūstas ir t.t. Viską valgom po vieną, kartais pamixuojam pora daržovių. pora sykių per savaitę gauna gabaliuką mėsytės arba sūrio.
Po poros valandų sukertam riešutų, sėklų ar truputį daigintų avižų.
Na ir mūsų blogiausias taškas 20val virta kruopų košė, ant vandens, be priedų. Tada sūnus gerai miega visą naktį.
Mūsų tėvelis vakarienei visada mėgsta mėsą, žuvį, makaronus ir pan, tai įkiša ir vaikui pora kąsnių. Čia šitą bandau sutvarkyti reikalą.
Gaila, kad kai tenka mažulį palikti dienai pas močiutes, tai nors ir įdedu maisto, surašau net valandas, kada maitint, bet pusė grįžta atgal namo su piktais komentarais, kad mano vaikas greitai numirs su tokiu valgymu.
Tiesa- supratot jau, pienu nebemaitinu. Gaila, bet netekau jo jau seniai. Ir galvoj vėjai buvo.
Taigi, lauksiu kokių papeikimų, komentarų, gal ką patarsit :)
Na ir priimkit mane į savo draugiją :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Sau 2012, 12:44 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura, sveikinu labai prisijungus! :))
Man tai lyg ir viskas ok atrodo tavo aprasyme. Gal nebent su kaikuriais produktais siek tiek paskubeta. Su riesutais, mesa. Gal net kiausinio tryniu ar kruopom. Neparasei kada juos pradejai duoti. Riesutus, mesa patartina ne anksciau kaip nuo metu valgyti, per daug sunkiai virskinami.
O del tetuliu, mociuciu ar kitu patareju, tai svarbu paaiskinti, kad atsakomybe prisiimate jus ir jei kas vaikui nutiks atsakysite jus, o ne mociute ar dar kokia giminaite, todel tik jus ir sprendziate kaip ji auginti. Gal toks priminimas padetu ir paliekant vaika? Gal padetu paaiskinimas, kad kaikuriu produktu, tame tarpe ir saldumynu, neduodate ir kad vaikuciu ju davus, gali pasidaryti negera, nes jis neprates prie to. Dar senyvo amziaus zmonems, labai padeda pasakymas, kad "gydytoja nerekomenduoja", daugumai jie yra autoritetai.
Dar svarbu vyro, ar kitu, seimoje gyvenanciu, zmoniu mityba. Vyro mityba ypac svarbi, nes jusu vaikas berniukas. Tetis jam didelis autoritetas. Gal vyras tai suprasdamas, galetu tuo metu, kol vaikas salia, valgyti daugiau darzoviu, bent del vaizdo ir vaikui duoti paragauti ju, o ne makaronu ar mesos. Darbar svarbus laikotarpis, nes mazdaug nuo metu iki pusantru, dvieju, formuojasi mitybos iprociu pagrindas. Svarbus ne tik maistas, bet ir valgymo kultura, kad tai butu ramiai, kazkur uz stalo, o ne zaidimo ar kitos veiklos metu. Kad butu valgoma visada tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje. Dar geriau jei ir panasus maistas. Tarkim pusryciams visada vaisiai, pietums kruopos ir t.t.. Tuomet jau skrandis buna pasiruoses gauti ta maista, pradeda issiskirti tam tikri fermentai, geriau susivirskina, pasisavina.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Sau 2012, 13:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura, malonu, kad pakomentavai. Čia pas jus kaip namuose - bendraminčiai, palaikantys, patariantys. Juk kasdienėj aplinkoj to gaunam mažai, čia vėlgi prisiminkim tas mūsų močiutes, barančias mus, kad vaikus savo į kapus varom su tokiu maitinimu.
Sakai, kad su kaikuriais produktais paskubėta, bet nepamiršk, kad pienuko aš nebeturiu, o dauguma vaikų maitinime pienas sudaro tokiame amžiuje pagrindinį dienos maistą. Taigi, kažkuo turiu konpensuoti ir kalorijas, ir kiekį, ir įv.medžiagas, vitaminus ir t.t, ir ypač tą poreikį gausiai ir gerai pavalgyti, nes apetitas beribis pas mažutį mano.
Kai pagalvojus, tai mūsų "kasdienėj visuomenėj" gydytojai kartais pasiūlo mėsytę ir nuo 4 mėn kūdikiui duoti. Maniškis pienuko iš krūties gavo pora mėnesių, vėliau valgėm pieno mišinukus (taip, taip, tuos miltelius..), na ir nuo to mišinuko vaikas kaip balionas ėmė pūstis, gėrė dideliais kiekiais ir labai dažnai, taigi mums buvo gydytojų liepta nuo ketvirtojo mėnesio pradėti duoti košytes, kad nereiktų tiek pieno ir kad svoris pamažu kristų - tiksliau, kad nepriauginėtume tiek daug. Tuo metu žaliavalgyste žavėjausi, bet dar nebuvau tuo 'užsiėmusi", taigi prasidėjo virtos daržovienės, po mėnesio ir mėsytė su kruopienėmis, po to sūriai, žuvys, mat gydytoja teigė, kad to LABAI reikia pilnaverčiui kūdikio vystimuisi. Na ir šiandieną turbūt jau būtume valgę ir kotletus, ir bulvių košes, balandėlius, cepelinus ir jau gal net ir makdonalde apsilankę. Taip taip, ir dėl šito bart gavom, nes "anais laikais metukų amžiaus vaikai viską valgydavo iš bendro šeimos puodo", taigi maniškiai nesuvokia tokio dalyko - kad aš paliekant jiems vaiką dienai įdedu tam tikrą maistą į tam tikros talpos indelius.
Kiaušinio trynį pradėjau duoti prieš mėnesį (duodu vieną ar pora kartų per savaitę). Riešutus, sėklas, daigintus grūdus duodu irgi jau gerą mėnesį - susmulkinu su vandeniu į tyrelę (prieš tai išmirkius pernakt sėklas ir riešutus). Valgo vaikas gerai, tuštinasi gerai, jaučias po to gerai, miega gerai. Visgi didžiąją dalį dienos maisto sudaro vaisiai ir daržovės.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Sau 2012, 20:14 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Del mamos pieno, tai jo sudeti labai gerai atitinka kokoso riesuto vanduo. Dar labai sveikas dalykas ivairiu seklu pienas (kanapiu, sezamu, aguonu). Pas mane taip pat buvo problema su savo pienu ir dabar jo nera uztektinai, bet perskaicius misinuku sudeti, nusprendziau iskoti alternatyvu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2012, 10:20 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
AsEsuLaura, labai aciu uz toki issamu vaiko meniu :) . As kai kam nors pasakau, kad planuoju vaika primaitinti pradeti vaisias ir tik nuo kokio 7-8 men ar dar veliau, jei uzteks pienuko, tai visi pasiurpsta ir pradeda aiskinti mesos nauda mazyliui. Oj bus bedos jauciu, oj bus bedos :shock: Gerai, kadd nors viena mociute pas mus zaliavalge.
JAu dabar man ateina patarimai, kad nebeduot vaikui valgyt nakti, tegu pratinasi visa nakti ismiegoti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2012, 13:07 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

gaile rašė:
sveiki, idomu pasitikrinti, ar gaminant duoniukus mazyliams gerai, kad visos seklos (linai, aguonos) nesusimala 100 proc.,t.y. lieka ir cielu seklyciu? neramu kazkaip...

gaile, tiesiog tranzituos tos seklos nesumaltos ir tiek, ir ner cia ko bijot. na, nebent gali fermentacija sukelti siokia tokia zarnyne, nes seklos ir riesutai turi savybe prilipti prie zarnyno sieneliu. duodi vaikui duoniuka su aguonomis, po to tu aguonu "pedsakus" randi ismatuose dar kokias 5 dienas..

Ragana, db gavau dovanu knyga Shazzie "Evie's kitchen", tai Shazzie raso kazkieno domenimis besiremdama, kad jei maistas ivedamas ne 6 mns, o kiek veliau kad ir menesiu, tai visam gyvenimui maisto asimiliacija zenkliai isauga. Taigi padarai savo vaikui gera dovana atideliodama kieto maisto ivedima! pati Shazzie sumaisydavo trinta vaisiu (mangus, berods) su savo pienu, tai cia toks buvo pirmas jos vaikelio maistas. bandysiu nuskanuoti lapus apie vaiko primaitinima ir ikelti

merginom, diskutuojanciom apie situacija, kai nera mamos pieno, ar jo mazai. Na, as tai uz gyvulines kilmes piena, konkreciai, uz ozkos esu, o ne vien uz seklu pienus. Galbut ne tiek ir daug jo reikia, gal galima dali duot riesutu pieno ar kokoso pieno, bet gyvulines kilmes pienas visgi yra kas kita, kitas baltymas, kiti riebalai, kiti fermentai..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2012, 13:14 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura,
Išbandėm aguonų pienelio, neblogai susiurbė. Maniškis vaikas valgytų turbūt ir smėlį, jei tik mamytė patiektų pietums :o Svarbu duok valgyt, apetitu ir išrankumu nesiskundžia. Čia aišku yra ir minusų - kai tėvelis vakarienei šlamščia kokius žemaitiškus blynus, tai sūnus kaip šuva prisistato prie stalo ir urzgia, o jei mes jį ignoruojam ar bandom paaiškinti, kad jam negalima, nereikia, tai tada klykia, o tada Dieve padėk...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2012, 13:17 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ožkos pieną? Nežinau.. Ožkos pienas skirtas ožkoms, karvės - karvėms, žmogaus - žmogui. Aš verčiau susilaikysiu nuo gyvulinės kilmės pieno davimo savo vaikui, visgi jau metukai, manau geriau apsieiti be to.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2012, 13:21 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O misinukuose kas? Ne karves pienas?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2012, 13:23 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kada daviau mišinukus - mano galvoj kiti vėjai dar pūtė. O dabar už tai jų ir nebeduodu jau, nes manau, kad geriau be jų negu su jais.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2012, 13:30 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip, zinoma, bet manau vaikutis dar mazas, jam reikia mamos pienuko, o kai jo nera, reiktu kazkokio pakaitalo. Tikrai nesigincysiu, yra visokiu nuomoniu apie gyvulines kilmes pieno produktus, bet kai tokia situacija ir jeigu nesate pries, ekologiskas, nekaitintas, ozkos pienukas, butu gera iseitis. Augalines kilmes pakaitalu galetu buti kokoso riesuto vanduo, lazdynu riesutu, kanapiu seklu pienukas.
Nukopinau is Homosanitus pastraipele, gal vaikui, kaip auganciam organizmui visai i nauda retkarciais jo gauti?
Ar žmogui pieną naudinga gerti? Vienareikšmio atsakymo nėra. Analizuoti reikia kiekvieną organizmą individualiai. Susidaro organizme tokios situacijos, kai pieno gėrimas nėra jam naudingas. Viena iš trijų būtinų medžiagų grupių Belousovo-Žabotinskio reakcijoms vykti organizme yra katalizatoriai – kintamo valentingumo metalų (geležies, vario, mangano, cinko, molibdeno) druskos. Pienas suriša Fe2+ ir tokia geležis organizme nebegali oksiduotis, todėl žmonėms, kurių organizmuose oksidacijos reakcijos sulėtėję, pienas jas dar labiau slopins. Ir atvirkščiai – tiems, kurių organizmuose jos vyksta aktyviai ir žmonės per daug „dega“, pienas bus naudingas. Jei atkreipėte dėmesį, tai filme karvutė nepasižymi nutukimu, o tai rodo, kad oksidacija jos organizme vyksta aktyviai. Tai štai karvutė ir nutarė pareguliuoti organizmo procesus savo pačios gaminamu produktu.

Kodėl pienas pasižymi tokia savybe? Todėl, kad jis skirtas naujagimiui, kuris turi augti, o tam būtina sąlyga – anabolinių procesų dominavimas organizme. Kas bus jei vaiko organizme dominuos katalizatoriai? Vaikas turės begalę energijos, tačiau neaugs. Ir užmigdyti tokį vaiką bus sunku.

Sakoma, kad nusiraminimui vakare prieš miegą naudinga išgerti stiklinę pieno. Koks šio ritualo veikimo mechanizmas? Kaip žinome, visų žinduolių pieno sudėtyje yra kazeino. Būtent iš šių baltymų organizme susidaro nedidelis kiekis narkotinės medžiagos opioido kazomorfino.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 02:17 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveikos,

Per keleta dienu iveikiau visa metu pokalbi forume apie kudikiu maitinima ir dabar jau noriu prisijungti prie jusu zavingo ir ismintingo burelio.
Turiu 13 men zavuoli, kurio mityba kiekviena diena man yra nemenkas issukis:-). Maitinimasis jam atrodo kazkelintos reiksmes reikalas, priesingai negu man. Valgo mazai, kaip pasakyciau as, ir normaliai, kaip pasakytu mano vyras:-).
Domejimasis zaliavalgyste mano gyvenime atsirado labai neseniai. Buvau apie tai girdejusi, bet kazkaip neatsirado didesnio intereso. Taciau dabar informacijos tikrai padaugejo (gal cia nauja mada?) ir kuo toliau domiuosi, tuo daugiau man tai patinka, nes viskas skamba labai logiskai. Dar tikrai neesame zaliavalgiai, bet racionas ir produktu lentynos pradeda kisti seniems produktams uzleidziant vieta sekloms, dziovintiems vaisiams, riesutams, o ant palanges daigelius leidzia lesiai.
Taigi, musu kudikiui tas racionas irgi pradeda daryti itaka, nors valgo jis taip pat mazai. Ryte po MP - keletas gurksniu vaisiu kokteilio (pries tai dar bandau ikisti skiltele obuolio ar kriauses, bet nelabai sekmingai) po keleto valandu - jogurtas (120 g) ir - jeigu turiu - varske (kokia 50 g) (pieno produktus valgo noriausiai is visko), (siandien neturejau, tai padariau kose is avokado, daigintu lesiu ir zalio trinto moliugo (valge tik po ilgu ikalbinejimu ir tik su duona), tada MP pries miega, po miego darydavau garintas darzovienes, kurias kartais valgydavo, kartais ne, vakar isbandziau "kukuliukus" (tokia forma labiausia patinka) is trintu mirkytu saulegrazu, zalios trintos morkos, dz. slyvos, iberiu dar dz.dilgeliu bei ipyliau linu semenu aliejaus - valge pasicepsedamas:-). Ikvepta vakarykstes sekmes siandien padariau panasiu kukuliuku is dz. moliugo seklu, dz. spanguoliu (jis ju labai nori "cielu", bet paskui as jas visas randu puoduke:-), morkos, dz. zemuogiu lapu, linu semenu aliejaus ir viska apvoliojau kedro riesutu miltuose. Nevalge... Siaip jis labai nemegejas ragauti, bet kartais jeigu ikisi siek tiek, visai susidomi. Tada pagal ankstesni plana daviau virtos avizines koses su bananu - irgi nevalge (nors buvo laikas, kai sita kose irgi buvo visiskai beproblemine). Dar suvalge puse kivio. Pries miega MP ir dar nakti kokie 3-4 k. MP. Tai tiek to maisto (arba tiksliau jo nevalgymo).
Tikrai bandysiu duoti daugiau zaliavalgisko maisto, bet ar pavyks visiskai ant jo pereiti nezinau. Buvau labai uzsivedusi, bet stabdo nevalgumas, taip pat jusu cituoti straipsniai apie tai, kad vaikams 100 proc raw nera gerai.
Mes irgi pradejome gerti daugiau zaliu kokteiliu, kol velei... neperskaiciau straipsnio
http://www.westonaprice.org/basics/bearers-of-the-cross
ir vel - bala zino, ar jie tikrai daugiau duoda negu kelia problemu.
Suneliui zali kokteliai nebuvo prie sirdies, atstume (tik karta gurkstelejo).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 12:24 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Skaiciau si straipsni, bet gal nelabai supratau, nes problemos neizvelgiau. Cia rasoma tik apie kryzmaziedzius augalus (kopustai, brokoliai, kalafijorai, liucerna, maca, gal dar kazkas). Kasdienis ju vartojimas didesniais kiekiais mazina jodo pasisavinima ir dar ten kazkokiu problemu sukelia. Nepaisant to, tai tokios darzoves, kuriu manau ir norint zaliu daug neprivalgysi, o turint sveikatos problemu susijusiu su jodo stoka (striuma ir pan.) galima tokiu darzoviu, termiskai neapdorotu, privengti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 15:37 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smagu, kad mūsų būrelis pasipildė dar daugiau besidominčių mamų. Jei vaikai valgys apie 50 proc žalio maisto, tai bus didelis pasiekimas!

Mano pastebėjimai dėl aprašytų meniu, iš anksto atsiprašau už griežtumą:
- aš esu maisto derinimo šalininkė, tad nedaryčiau sėklų/riešutų ir dž. vaisių mišinio kasdien. Tegul tai būna šventėms kaip tortas. Baltymo-cukraus kombinacija iššaukia sunkokai pašalinamas toksines medžiagas, tad geriau jomis nepiktnaudžiauti. Jei taip kasdien maitinsit vaiką, sveikatos jam nesukursite. Žalias maistas ne visada yra naudingas ir sveikas.
- dž. vaisiai - manau žinote, bet pasikartosiu, kad jei negali pirkt eko ir raw, arba savo pasidaryti, turėtų būti retenybe racione.
Masiniai dž. vaisiai yra nežali, o kokios dž. spanguolės iš Maximos gali būti kultūrinės, yra iškeptos ir dar cukrum pasaldintos, razinos - iškeptos ir su aliejum, slyvos - keptos ir su konservantu.
- augalinių aliejų ir sėklų riešutų naudojimas - ne kasdien . Mano pradžioje vaikams duodavau 3 kart savaitėje, dabar stengiuosi retinti. Lengviau žiūriu į sėmenis, tačiau jų aliejus nežalias.

Gyvulinis maistas nėra blogai, bent jau įvairovei šviežio, tarkim max 3 val po pamelžimo ar rauginto pieno produktai kaip papildomas pasirinkimas. Trynį žalią duoti nuo metų... b12 klausimą "naujos" mamos išnagrinėkit.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 15:46 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ragana12 rašė:
Serbentine,

o kodel svogunu ir cesnaku nevalgymas yra gerai?
Ar visiskas pieno vartojimo atsisakymas nepadarys neigiamos itakos mano vaiko vystymesi?

Aštrūs prieskoniai, nors ir naikina patologinę mikroflorą, gali neigiamai paveikt gerąją, dauguma žaliavalgių juos riboja.

Karvės pienas ir vaiko vystymasis:
reikėtų mąstyt teoriškai - ką iš pieno vaikas pasisavina ir turėt kuo jį pakeisti. Aš tikiuosi, kad mano vaikai iš pieno pasisavina aminorūgštis ir papildo kalcį (nors pagal tai, kad pienas rūgština organizmą, kalcis ir išplaunamas). Nesuvartoja jie 300-400 g žalumynų, o ir savų vaisių pavasarį nebūną, tad nemanau pieno prod(baltymų) 2-3 kart savaitėj atsisakyti. Mėnesį iki kalėdų jie nevalgė pieno baltymų, nes neturėjom iš kur gaut nepasterizuotų ir nieko neatsitiko, organizmas natūraliai prasivalė.O sviestą vartojam kasdien, vietoj augalinių aliejų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 16:00 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Beja, gal zinote, kur galima gauti Vilniuje is patikimu saltiniu, sviezio, nepasterizuoto ozkos pieno?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 16:28 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Labai aciu, Serbentine, uz pakomentavima! Aukso vertes patarimai ir nevenkit buti griezta - apie svarbius dalykus kalbame ir tokias "zalias" kaip as mokyti ir mokyti:-).

Jauciau, kad is didelio noro sukisti kaip galima daugiau produktu i viena "maista", kad - jeigu valgys - gautu kaip galima daugiau vienu kartu, nedarau gal ir labai gerai. Todel vis save stabdau, kad dar ir to, ir ano neideciau.
Musu maitinimai trunka ilgai - maziausiai pusvalandi ir tai dazniausiai reiskia, kad nelabai ka pavalge. O tai reiskia, kad po keliu min as jau ir vel kazka bandau sukurpti, gal valgys. O dar, kadangi hemoglobinas neziba (103), vis tos gelezies ieskau dz. dilgeliu ir kt. pavidalu ir atskiriu pieno produktus nuo gelezingo maisto - tad valgymo kombinavimas yra svarbi musu dienos dalis.

O gal galit parekomenduoti koki nors pavyzdini ne 100 proc raw tokio amziaus vaiko meniu? Gal kur nors issamiau ir konkreciau apie tai galima suzinoti? Nes tikrai labai labai noriu teisingai ji maitinti, taip pat duoti teigiama mitybos pagrinda.

Del produktu. Perku tik eko dz.vaisius ir riesutus, kai kuriuos is Maximos. Ar ir jais nepasitikit? Stai paziurejau sudeti - spanguoles, obuoliu sulciu koncentratas
Ziema perkam ir eko egzotinius vaisius, bet nedideliais kiekiais - vaikui patinka apelsinai ir kiviai (cia salia lietuvisku obuoliu ir kriausiu, kuriu dazniausiai nevalgo).

Del zaliu kokteiliu. Mano cituotas straipsnis kalba apie kryzmaziedzius, bet musu daromuose kokteiliuose lapinis kopustas (kuris yra kryzmaziedis), taip pat rukola, sudarydavo svarbia dali (ypac dabar, ziema). Dar kita svarbia dali sudarydavo spinatai, bet apie tai kita istorija nepraslydo pro akis http://www.westonaprice.org/food-featur ... -disorders bei teigimai, kad valgant spinatus kiekviena diena akmenys garantuoti. Tai vat ir vel muistausi nezinioje, geris tie zali kokteiliai ar ne.

Aciu dar karta!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 16:56 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Primavera, šioje temoje 2 psl aš parašiau prieš metus savo vaiko meniu, nes pati niekur tokio pvz nebuvau radus:) Mano metinukas vakare nelabai ko valgydavo, išskyrus vaisius, daržoves, dabar įvairiai - trynio kokteilis, salotos, kartais sūris.
Su dabartinėm žiniom mažinu riešutus, sėklas ir kaip rašiau nemaišau jų su vaisiais, išsk. tortai ir desertai, kurių mūsų šeimoj irgi pamažėjo. Dar mano nederinimas - tai trynių ir obuolių kokteilis(kartasi įdedu bananą, džiovintas žemuoges), bet tokiu būdu vaikas valgo trynį geriau nei su morkom. Tai atstoja mums ir kokteilį, plakam jį dukart savaitėj. Didieji taip suvalgo 3 trynius per kartą, mažasis - po 1.
Per metus pasikeitė tai, kad mažasis labiau mėgsta salotas, anksčiau grauždavo daržoves. Atradom naujų patiekalų-daigintos avižos, perlinės kruopos su morkom, cukinijos padažas.

Nors ir buvau nusprendusi iki 3 metų maitint žaliai, visgi daviau jam lupenose virtų bulvių su kalafiorais bei šparaginių pupelių. Nes tai mano užaugintas maistas ir dabar ketinu tai turėti racione porakart savaitėje.

Dėl geležies tai aš irgi gausiai vartoju miltelius. Deja, ji sėklose, tryniai irgi manau gerai, jei tarkim iš gyvulinių šaltinių geriau pasisavintų, ko aš nesu skaičius. Faktas, kad pediatrų rekomenduojama mėsa, o ypač dažniausiai vartojama kiauliena nėra geležies šaltinis (būtų subproduktai, bet kas gali jais pasitikėt, kad nebus visų toksinų sandėlis).

Žalumynai kokteiliuose - mano šeima žiemą, pirktų parduotuvėje, nevartoja. Šiek tiek turėjau špinatų šaldytų, ir viskas. Aš auginu saulėgrąžų daigus, vaikai valgo po saują kasdien. Briuselio kopūstai dar lauke. O į kokteilius beriu savo džiovintus miltelius ir žemuoges. Serbentuose irgi geležies nemažai. Kol kas mūsų tyrimai buvo geri, nors, pamažinus sėklų, žiemą tikrai nesuvartojam normos.

Dėl dž. vaisių - turbūt reikėtų pasitikėt etikete, jei perkat, ekologiškus ir nepanikuojat kad jie ne raw. Nes kitaip visai šakės :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 17:37 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Primavera, dekui, idomus straipsniai. Nieko panasaus nesu girdejusi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Sau 2012, 00:28 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Idomus, bet nuo ju man visai susisuka galva. Stai kad ir rekomenduotas Youngas ka neseniai pasisake: http://articlesofhealth.blogspot.com/20 ... pples.html
Tai net nezinau, kaip cia dabar su tais obuoliais ir kitais vaisiais elgtis...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Sau 2012, 10:04 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Siais informacijos laikais, kada kiekviena diena vis kas nors atrandama, israndama, labai sunku atsirinkti kur tiesa, kur melas. Keista, kai raso, jog darzoves, vaisiai nesveika. Manau, labai norint, galima atrast koki straipsni apie svaraus oro, vandens zala. Kadangi nesu medike ar siaip toje srityje baigusi mokslu, ir kaip ten istikro viskas vyksta lasteliniame lygmenyje, nezinau, o ir visu naujienu perskaityti nespeju, tuo labiau, kad jos beveik visada priestarauja viena kitai. Tai gyvenime, ne tik mityboje, stengiuosi vadovautis gamta, naturalumu ir kad kuo maziau prie to butu nesvarias rankas prikises zmogus :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Sau 2012, 10:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveikos mamos :)

Dar man iskilo toks klausimas beskaitant jusu pasisakymus. Dabar iki 12 men karves pienas vaikams nerekomenduojamas, nes gali tureti itakos ligu kaip hipertenzija, cukrinis diabetas, alergija ar nutukimui vystytis. Jeigu vaikas gaus prie papildomo maisto ir MP tai dadugiau pieno ir nereikia. O jeigu MP neuzteks iki 12 men ar tada duoti pieno produktus bet tik pvz ozkos?

Dar klausimas. Jeigu planuoju vaika pradeti primaitinti vaisias tai bus koks balandis geguze, koikius geriausiai rinktis? Man dar pradejo aiskinti, kad pradejus vaika primaitinti nuo vaisiu paskui buna bedos su kito maisto valgymu, nes jiems buna neskanu.Ar pas jus taip buvo?

p.s. Aciu Serbentine uz atsakymus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Sau 2012, 13:34 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Del gyvuliu pieno turbut vieningos nuomones nera. Vieni teigia, kad jis pridarys tik zalos, kitur, kad jis kazkiek ir naudingas. Tai spresti manau turetumete tik jus.
As anksciau buvau nusiteikusi priesiskai. Taciau dabar, kai yra vaikutis, manau visai i nauda butu kazkiek jo. Del ko ozkos pienas geriau negu karves. Esminis skirtumas yra kazeino beta dominavimas, o ne alfa. Kaip ir zmogaus piene. O karves piene daugiau yra alfa. Todel daugelis zmoniu jo netoleruoja. Yra ir daugiau skirtumu, ozku pieno baltymu daleles mazesnes, del to pienas lengviau susivirskina. Siek tiek skiriasi mineralu kiekiai. Bet labai jau didelio skirtumo manau nera. Svarbiausias dalykas, kad pienas butu nevirintas ir nekaitintas. Is patikimu saltiniu ir eklogiskas.
Pienas mazina gelezies asisavinima, todel svarbu, kad jis butu duodamas kuo didesniu laiko skirtumu nuo tu produktu, kurie turi gelezies. Tarkim, gelezies turintys produktai ryte, o pienas vakare.
Del primaitinimo vaisiais, tai gerai tuom, kad jie lengviausia virskinasi. Is kitos puses jie saldus ir vaikas kazkiek pripras prie to skonio. Is darzoviu, kurios lengvai virskinasi, butu moliugas, cukinija. Ju dabar galima dar nusipirkti ir jie neprapjauti stovi gan ilgai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Sau 2012, 15:28 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

mano vaikas primaitinamas buvo vaisiais. db megsta labiau neutralu arba suru skoni. anksciau buvo susidomejimas medumi, bet trumai, db net i ta puse neziuri. dz.vaisiai pagrinde naminiai- obuoliai, kriauses, jie nera labai jau saldus, bet kad juos megtu labiau uz dz.topinamba, tai tikrai ne. jei ko nenori, tai nevalgys ir pasaldinta. nesaldus duoniukai jam skanesni.

as labai ryskiai netoleruoju karves pieno baltymo, o ozkos- normaliai, bet siek tiek gleiviu ir ozkinis duoda. ir varske zalia is ozkinio lengviau padaryt, graziau susitraukia. vasara, kas atvaziuos i svecius, gaus paragauti :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute