Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Kitas
  Spausdinti

Re: Receptai ir patarimai vaikų ir kūdikių mitybai
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 28 Spa 2011, 11:33 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: kaunas
laba, mano dukriukui taip pat 9 men., ir taip pat pradedu panikuot del nevalgymo, jokiu kosiu :shock:
be mano pieno geria tik morku sultis, jokiu kitu maistu nesidomi.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 28 Spa 2011, 21:38 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Zinau, kad zaliavalgiai neretai pasodina vaikus svarioje pievoje (neuzterstoje, netrestoje, laukineje) ir tie vaikuciai pazindinasi su augmenija-uosto, ragauja, ciupineja. Pati taip vasara darysiu, vaikas manau, pats atsirinks ko jam reikes paragaut, o gal ir man pades, parodydamas ko nori valgyti. O del maisto, kad mazai valgo, tai cia nebutinai, kad zaliai maitinate. Rasete, kad ir anksciau, kai duodavote apvirta maista, mazai tesuvalgydavo. Cia gal nuo vaiko priklauso. Yra, kurie labai jau dideli apetita turi ir yra, kurie mazai valgo. Bet ka daryti, kad valgytu daugiau deja nezinau. Kas liecia seklas ir rietutus, tai maistingiau ji visa, o ne jo piena duoti. Bet nezinau ar dar neperanksti. As palaukciau iki metu. Koses taip pat galima daryti raw. Galima jas padaiginti ir sublendinti. Kai man cia neseniai buvo pieno krize, tai bandziau duoti moliugo, obuolio, riesutu pieno, deja visko atsisake, tik siek tiek paragavo. Tai net neramu pasidare, ar to paties nebus, kai sueis pusmetis. Del kanapiu pieno, tai uzsienio forumuose skaiciau, kad ji duoda, kai neuztenka savo pieno. Dar labai gerai kokosu pienas, bet Lt nera ekologisku. Jeigu jum priimtina galite bandyti duoti kiausinio tryni.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2011, 00:06 
Forumo Rėmėjas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Bandau ir aš prisijungti į jūsų tarpą :D

Jelena rašė:

Jelena ir kitos mamytės - ką manot paskaičiusios šį straipsnį?

Man tai visai galva susisuko, nes šį autorių mėgau, o jo išsakytos ne visai "žalios" mintys dėl vaikų mitybos privertė dar kartą rimtai susimastyti dėl savo 3 m. ir 7 mėn. vaikų mitybos. Didžioji mano, kaip tik kaip ir rašo apie žaliavalgius vaikus, mėgsta dažnai valgyti, užkandžiauti, bet kojytės ir rankytės lieknos, o pilvukas nemažas. Iki šiol didžiąją maisto dalį valgėm žalią, kartais tik grūdų košės išsivirdavom (nes nuo mažens ją valgėm), o dabar jau nebežinau kaip elgtis.

Ir tas nelaimingas B12 - nevalgėm jokio gyvulinio maisto, o dabar svarstau, ar taip gerai... B12 papildai man kažkaip nemieli, man atrodo čia labai amerikietiškas požiūris susižerti sauja papildų, lietuviui būtų net gėda pasakyti, kad gyvulinių produktų nevalgom, o vietoj pvz. ožkos pieno kažkokį papildą naudojam. Esu girdėjusi, kad bičių produktai, kuriuos retkarčiais vartojam, yra geras B12 šaltinis, bet nesu tuo tikra. O dėl kiaušinių trynių (kaip perskaičiau jūsų patirtį) vėlgi bijau bičiulių salmonelių - vyras kažkada suvalgė anytos gerai neiškeptų varškėčių ir gavo mažą malonumą pagulėt pačios nehigieniškiausioj tokių ligų ligoninėj - niekam nelinkėčiau. Tuo labiau, kad gyvenam mieste ir gerų kiaušinių nelabai yra iš kur gauti, ką gali žinot, kuo ten turgaus bobutės lesina tas savo vištukes...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2011, 09:48 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš manau, kad Fredo siūlomas variantas yra pakankamai saugus ir "socialiai priimtinas". Būtent toks racionas pas mano vaiką ir gavosi palaipsniui, kai dėl mažavalgystės ir anemijos įvedžiau jam kai ką iš virtų patiekalų. Tik mano atveju vietoj B 12 papildo duodami tryniai ir ozkos jogurtas, nors, manau, kad jie racioną papildo ne tik vienu konkrečiu vitaminu.
Matau vieną labai svarbų momentą- virtą maistą įvesti kuo vėliau, tik tada, jei mama mato, jog žalio vaikui neužtenka ar jis jo nenori ar yra kažkokie deficitai. O gal tokia diena aplamai ir neišauš.. Manau, kad primaitinimą reikia pradėt nuo žalio maisto, išmokinti vaiką jį pamėgti ir pasisotinti juo (patys pamenam, kaip psichologiškai sunku būdavo jaustis "sočiai" vien tik po žalio maisto).
Mano vaikas valgė ir valgo labai mažai, praktiškai jokių sėklų nevalgo jokiais pavidalais, taigi man įvedus jam virtą maistą labai palengvėjo, tam momentui tiesiog kitaip nemokėjau šios problemos išspręsti. kažkokių rimtų pokyčių į blogą nepastebėjau, nors snarglių (skystų skaidrių gleivių) padaugėjo, tarkim, verkiant ankščiau visai jokių išskyrų nebuvo iš nosytės, db- yra. Visais kitais klausimais virtas maistas pasiteisino, kadangi jis yra labiau koncentruotas, tai nors vaikas ir nepradėjo daugiau valgyt pagal apimtys, bet pagal kalorijas tai tikrai gaunasi daugiau.
Žinau, kad geriau valgo vaikai, kai turi sesutes ir broliukus, suveikia konkurencijos faktorius. Taip pat dabar supratau, kad vaiką reikia išmokinti valgyti iki metų, iki jis pradeda vaikščioti, mat vėliau jau vaikui valgymas nebeatrodo tokia jau pramoga, suvalgo šaukštą-kitą ir lekia toliau..
Tai va čia ir mano atsakymas merginom, kurios skundžiasi, kad vaikai jų nevalgo. Kai yra MP, tai viskas OK, bet visgi reikia žinoti, kad vaiko valgymo kultūra formuojasi iki 1,5 metų, o ir iki metų kažkaip lengviau įtikinti vaiką kažką sukramtyt, pavalgyt, supažindinti su sotumo jausmu. Maniškis 1,8 m net nežinojo, kas yra "prisivalgyt", jam tai tiesiog buvo pramoga. Na, tai mano kaltė, pedagoginė taip sakant..

a.. dėl trynių.. tikrai nebijočiau kaimo bobučių kiaušų. kombikormas kainuoja brangiau, nei grūdai ir likučiai nuo šeimininko stalo. nebent gal kokių vitaminų dar duoda. tikrai nebijočiau.. apvirti trumpai kiaušą, kad tik trynio nepažeisti, na ir duoti..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2011, 12:53 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Britule, kas del salmoneliozes, tai salmoneles buna tik ant kiausinio luksto. Paciame kiausinyje jokiu parazitu, kiausineliu ar kazko pan. niekada nebuna. Kiausinio lukstas apsaugo kiausini nuo visu parazitu. Vienintele klaida, kuria daro zmones, kad daznai uzsikrecia, tai neplauna, arba blogai nuplauna kiausinius, paliete kiausinius nenusiplauna ranku, arba dar zinau, kad kiausiniu dezuciu neismeta, o naudoja kazkam susideti. Pilnai uztenka nuplauti kiausini su soda, jeigu vistiek baiminates galite nuplikyti verdanciu vandeniu, ar padezinfekuoti spiritu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2011, 14:37 
Forumo Rėmėjas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū mergaitės už patarimus dėl kiaušinių, gal ir išdrįsiu pabandyti nuplikius;)
Mano mergina tai iš tų gerai valgančiųjų, ką tik valgo, o valgo didžiąją dalį žalio maisto, tai sako - skanu, skanu :D, pagalvojau, kad ji tikrai laimingas vaikas, ne taip, kaip sovietiniuose darželiuose versdavo meduolius kefyru užgerti ir visokius žuvies kotletus valgyt, brrr, net nupurto. Bet as kazkaip linkus vis dėl to paklausyti to Fredo ir duodu dabar vieną ''patiekalą'' per dieną virtą - garintas bulves, kurių ji labai nori, virtus ankštinius ar kruopų košę.
Dėl B12 susirūpinau dėl to, kad pas mus emocijos liejasi laisvai :roll: , tai jau pradėjau galvoti, kad gal čia tas B12 kaltas. Reiks pabandyt ar kiaušinius ar papildus ir sužinosiu, kas čia kaltas - ar tvirtas charakteris, ar B12;)
Labai ačiū visoms per 6 puslapius pasidalinusioms savo patirtim, pradėsiu mažyliui daryt sėklų pieną, jau išbandėm kanapių - puikiai gėrė :)
Laura, jei su pieneliu bus ne kas, ieškokit mamų, kurios parduoda savo pieną - mūsų mažiukas auga gražutėlis sveikutėlis kitos mamytės šaldyto pieno dėka.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2011, 17:35 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kamira rašė:
perskaičius visas žinutes susidariau įspūdį, jog žaliavalgiai kūdikiai valgo ne daug papildomo maisto, bent jau iki metų, bet kaip žinoti ar visko užtenka, vitaminų ir mineralinių medžiagų? kažkuri mamytė buvo minėjusi jog skaičiavo savo vaiko suvartojamus vitaminus, kokiu būdu tai daroma ar iš lentelių ar gal kokia programa yra, kur įvedi produktą ir parašo kiek ir ko jis turi.

Aš skaičiuoju su http://www.nutritionsdata.self.com, reiks tau pasidaryt custom skaičiukus poreikiams. Bet šiaip tai daug info reikia suskaityt, kad apie subalansuotą mitybą suprasti ir mokėt interpretuot, kaip pvz Jelena. Treti metai gilinuosi ir nemažai laiko tam skiriu, bet galiu pasakyt kad kuo toliau į mišką tuo daugiau medžių :D

Su pora mamų tuoj gal įdėsim į forumą programėlę, tai paprasčiau bus skaičiuot, nors ta online programa tikrai informatyvi, gali ją visaip vartyt.

Dėl nedaug valgymo aš nesutinku... Nedaug ir reikš nedaug vitaminų/mineralų, tarkim tada sunku surinkt geležį ir kalcį.... nebent tikėt puikiu įsisavinimu, kai nuo gimimo valgoma žaliai...arba sakyt kad normos yra užkeltos ir mes tikim kad užtenka mažiau.
Mano vyrukas tikrai ne kasdien patenkina geležies poreikį, maždaug jau gaudausi, kad jei nebus kokia 30 gr sėklų, lęšių, mungo ar riešutukų, nebus tądien ir geležies. Žalumynų vaikai vienų nemėgsta, tad naudoju džiovintas petražoles, dedu žalumynus į kokteiliukus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2011, 18:46 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aha, Fred straipsniukas.
Patiko jis man labai, realistiškas. PAKOMENTUOSIU, REMDAMASI, SAVO VYRESNIŲ VAIKŲ PATIRTIM.
Mano " high raw" vaikai , 5 m ir 7 m sveria normaliai, hmg geri, mažakraujystės niekada neturėjo, stipriai nesirgo ir virtą valgydami, gal kad namie auginami ir savo daržovės, vaisiai. Mums pradėjus "žaliuoti", jų svoriai nenukrito.

Tiesa tai, kad žalio maisto vaikai, bent jau tie, kurie ant jo perėjo, dažnai prašo valgyti. Ir dažnai dėl to užkandžiauja, juk tėvai bando tą prašymą "užkamšyti". Tarkim, obuoliai, jų suvalgo ir po kiek laiko vėl norisi valgyti (sąmoningai ribojam bananus, o jie sotumą duotų). O mes juk turim prisilaikyt normalaus dažnio, ne kramsnoti nuolat...
Mano vaikai, apie 70-80 raw pernai(vienas virtas į dieną) ir šiemet nuo vasaros dažnai kokia 3 dienas iš eilės 100 proc (su RAF - tryniai ir nepasterizuotas pienas, sūris, sviestas) dažnai prašo valgyt papildomai. Kartais jiems patiekalai tiesiog nepatinka, valgo mažiau, o gal staigiai suveikia sotumas ir dėl lengvo virškinimo skrandis ištuštėja greit..... Vienžo tai realybė kuri man nepatinka. Nes daug maisto - tai fermentacija ir apkrautas žarnynas. Arba daug sėklų bei riešutų - tai daug riebalų, apie 40 proc, o augaliniai deja nėra gėris.

Ką pastebėjau, skaičiuodama jų maistus, jei kalorijų mažiau, tarkim raw diena pagal visas taisykles be pieno prod, su mažai riebalų - surenka apie 1000 kcal ir vakare jaučiasi alkani...pagal 7 metų vaiko normas reikėtų apie 2000 Kcal, matyt yra tame logikos. Taigi nors mūsų vitaminai ir mineralai liejasi per kraštus (o aš dar sulčių nesuvedinėju), trūksta tų vadinamų peikiamų "tuščių kalorijų", kad būtų sotūs ir laimingi:).
Skaitau įvairią literatūrą ir neįsivaizduoju, kaip galimas toks vaiko meniu: pusryčiai: vaisiai ar kokteilis; pietūs : salotos su sauja sėklų; vakarienė salotos. Manau į jokias vit/min RDN neįtelpa, o neatsižvelgti į jas ketinu jei išsilaikysim tokiam stiliuje ir su puikiu krauju bent 5 metus ir jei neprašys valgyti, juk negali ignoruoti to.

Taigi dabar turim 3-4 ne raw, krakmolingų, kaloringų patiekalų į savaitę (bulvės, pupelės, košė, duona) ir kartkartinius nukrypimų pas senelius ar mokykloje, labai suvaldytą potraukį miltiniams patiekalams ir normaliai valgomą žalią maistą. Neketinu atsisakyti tokios schemos, kaip ir RAF. Tačiau riebalus kažkaip pamažinsiu, bandom susidraugaut su grūdais daigintais.

Na, o mūsų beveik 2 metų žaliavalgis alkio spragas užkamšo mamos pienu ir šiaip neblogą apetitą turi, gal kad nevalgom kartu šeima labai retai. Galvojau jį pasodint prie bendro stalo paragaut bulvyčių virtų su lupena po gimtadienio, vėlgi , tam kad dėl riebalų perteklių sumažint. Nes riešutus ir saulėgrąžas slėpt reikia, reikalauja nesmulkintų, ir nelabai sukramto. Bet turbūt susilaikysiu dar metams.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Lap 2011, 16:13 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

vakar apsilankem pas pediatra, taigi 2.1 metai, ugis 84 cm, svoris 11.100, priekaistu nera. hemoglobinas dar isaugo iki 110, kas mane nustebino, mat gelezies papildus daviau vos kelis kartus per siuos 3 mns. seklu ir zalumynu, kurie turi daug gelezies, sunus praktiskai nebevalgo. tryniu, kuriuose yra Fe lengvai pasisavinamoje formoje, sunus valgo nedaug, gal 2-3 i savaite. naujai ivesti virti grikiai ir ankstiniai kaip ir nera tokie jau superiniai Fe saltiniai. galbut kiek prisidejo ozkos jogurtas, kuri rauginu su acidophyllus bakterijom, mat skaiciau, kad labai pagerina zarnyno mikroflora, medziagu asimiliacija. galbut tiesiog vaikas pradejo valgyt kiek daugiau, taigi ir Fe gauna daugiau.. na vienzo, dziaugiuos, kad turim pozityvia dinamika ir be Fe papildo. taigi siai dienai nieko nekeisiu, taip ir lieka vienas virtas veganiskas patiekalas (grikiai-ankstiniai), tryniai, ozkos jogurtas ir visas asortimentas imanomas darzoviu-vaisiu. galbut pradesiu vel duoniukus is seklu su darzovemis dziovinti, gal taip sunus ju nores.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2011, 15:23 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Skaiciau V. Kulvinsko knygoje apie kudikius. Ir vienas dalykas uzkliuvo. Jo zinios apie mekoniju. Labai nekonkreciai ir neaiskiai parasyta, bet kaip supratau, tai mekonijus yra paprasciausiai toksinai. Ir pas sveikos mamos kudiki neturetu buti to mekonijaus. Ar zinote ka nors apie tai? Ar jusu kudikiai turejo jo?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2011, 15:59 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano sunus turejo. Bet uztai beveik jokiu gleiviu nebuvo, nosyte buvo visiskai svari. Man artimesne tradicine medicinine nuomone apie mekoniju, tu su ja susipazinai?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2011, 16:21 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Apie mekoniju info turiu labai mazai. Gal galetum Jelena pasidalint, nes siek tiek iekojau internete, bet nelabai ka radau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lap 2011, 20:23 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Žeimelis
Labai fainą ištrauką įkelsiu, man labai patiko: http://theinnozablog.blogspot.com/2008/ ... birth.html
Čia yra iš knygos "Fresh VEGETABLE and FRUIT Juices: what's missing in your body?" Dr.N.W.Walker.
O lietuvišką vertimą įdėsiu iš šitos knygos - "mokykimės gyventi be vaistų". Šitas vertimas ne visai tikslus, bet čia nesvarbu. Mane tai labai įkvėpė :) Va:

"Natūralus gimdymas
Erikas iššoko į baltą pasaulį su šaižiu riksmu

Išsamiai aprašome tai, ką darė Diana Valester Folton savo nėštumo laikotarpiu ir kaip jos vaikas Erikas gerai jautėsi nuo žalio maisto.
Skaitykite ir ateityje darykite taip pat!
"Tai buvo 1966 metų birželį. Aš buvau nėščia. Turėjau gimdyti savo pirmąjį vaiką trisdešimties metų. Iki mokslo metų pabaigos beliko vienas mėnuo, bet mane jau išvargino užsiėmimai mokykloje.
Vieną puikią dieną daržovių salotos, kurias taip mėgau, man pasirodė neskanios kaip medžio pjuvenos ir aš perėjau prie visiškai kitokio maisto, o būtent:
pirmąjį, antrąjį ir trečiajį nėštumo mėnesiais aš nieko nenorėjau valgyti, išskyrus greifruktus ir miško riešutus - tris kartus per dieną;
ketvirtas, penktas ir šeštas mėnesiai: be greifruktų, valgiau ir kitų vaisių - slyvų, kriaušių, obuolių - ir uogų, išaugintų be cheminių trąšų.
Mes perskaitėme, kad aviečių lapų arbata su medumi naudinga nėštumo laikotarpiu, ir todėl prisidžiovinome daug tų lapų. Visą žiemą gėriau aviečių lapų antpilą su medumi ir penkis šimtus gramų morkų sulčių kasdien. Jeigu kartais užsilaikydavo šlapimas, tuojau valgydavau ananasų.
Jaučiausi taip gerai, kad nesilankiau pas gydytoją iki šešių nėštumo mėnesių. Kadangi giminės ir artimieji ėmė nerimauti dėl to, kad nenoriu pasirodyti gydytojui, aš pagaliau sutikau.
Gydytojas mane apžiūrėjo, nusistebėjo stipriu kūdikio širdies plakimu ir tuo, kad aš neturėjau papildomo svorio ir toksiškumo. Jis tikėjo natūraliu gimdymu ir buvo patenkintas mano paprastu natūraliu maistu.
Vaikščiojau kasdien, dariau pratimus natūraliam gimdymui ir dirbau namų ruošos darbus.
Ir pagaliau kovo pirmąją Erikas išvydo pasaulį šaižiai rėkdamas. Jo galvą dengė tamsūs, ilgi, juodi ir garbanoti plaukai.
Plaukai ypač krito į akis, nes daugelis naujagimių mūsų dienomis turi mažai plaukų arba jų visiškai nebūna.
Apie puikią jo odos spalvą kalbėjo gydytojai ir medicinos seserys. Visų nuostabai, aš turėjau jėgų maitinti Eriką krūtimi: iš pradžių pienas bėgo lėtai, bet netrukus iš mano krūties ėmė gausiai veržtis riebus pienas.
Ligoninės maistas, kuris buvo beveik vien virtas, žinoma, manęs nepatenkino, ir aš prašiau duoti man iš virtuvės tik gyvą maistą. Seserys nuolat nerimavo, kad aš negaunu pakankamai baltymų, todėl mane vertė kas trys valandos gerti didžiules stiklines pasterizuoto pieno. Šį pieną aš išpildavau į kriauklę. Mano vyras ir sesuo kasdien atnešdavo po litrą šviežių morkų sulčių ir maišelį šviežiai išgliaudytų riešutų kaip priedą prie mano paprasto maisto.
Man atnešti sausi vaisiai ligoninės personalo buvo paskelbti "pavojingais", nes - kaip jie sakė - nuo jų vaikas ims viduriuoti. Negalėjau suprasti, kaip sausi vaisiai gali pakenkti vaikui ar man, nes aš juos vartojau dešimt metų, o vaikas puikiai vystėsi įsčiose devynis mėnesius.
Kaip gera buvo sugrįžus namo vėl sėsti prie to maisto, kurį buvau įpratusi valgyti. Aš godžiai puoliau prie džiovintų vaisių ir, suprantama nieko blogo neatsitiko!
Šešiašdešimt procentų mano suvartojamo augalinio maisto sudarė vaisiai. Buvau išsigandusi dėl Eriko žarnyno.
Penktąją dieno po gimimo Erikas pirmą kartą nedaug, normaliai išsituštino. Jokio užkietėjimo, jokio viduriavimo! Kodėl jis tuštinosi taip retai? Mums tai buvo nesuprantama. Ar netaps tai norma? Kiekvieną kartą, statydama klizmas, stebėjausi. Paslaptis išaiškėjo tada, kai suradome vieną seną knygą apie žindomų kūdikių maitinimą, kur buvo tvirtinama, kad maistą jie įsisavina taip gerai, jog nėra nieko neįprasto, kad naujagimiui savaitę žarnynas gali neveikti. Retas tuštinimasis tęsėsi tol, kol Erikas maitonosi krūtimi, nes motinos pieną gerai įsisavina organizmas. Šešių mėnesių Erikui davėme morkų sulčių. Pirmasis "kietas" maistas - smulkiai sutrinti bananai ir truputis avokado vaisių, kuriuos jam davėme, kai Erikas buvo devynių mėnesių.
Po to jis pradėjo tuštintis normaliai. Iki metų, be motinos pieno, Erikas dar valgė bananus ir avokado vaisius bei gėrė morkų sultis. Vėliau palaipsniui pradėjome jam duoti mirkytas ir pertrintas per sietelį slyvas, finikus ir abrikosus. Netrukus jis pradėjo valgyti šviežius vaisius.
Kaip pastebėjome, Erikas pats rinkosi sau maistą. Kartais jis valgydavo tik obuolius kelias dienas iš eilės. Paskui pereidavo prie avokado ir t.t.
Vienintelis pienas, kurį jis gaudavo, buvo motinos pienas (iki pustrečių metų). Dabar jis geria morkų sultis, riešutų pieną ir vaisius. Jis niekada nebuvo riebus, jam neišsiskirdavo gleivių, neturėjo didelio pilvo.
Daugelis mano draugių maitino savo vaikus košėmis ir girdė pasterizuotu pienu iš butelių. Nepajėgdami suvirškinti krakmolų, tie vaikai nuolat persišaldydavo, sirgdavo gripu, plaučių uždegimu, alergija, juos išberdavo ir t.t. Mano vaikas nepatyrė viso to, nes vykdėme paprastus, bet tvirtus gamtos įstatymus.
1970 metų gegužį Erikui buvo treji metai. Jo maiste - šviežūs ir džiovinti vaisiai, šviežios žalios daržovės bei jų sultys, riešutai, sėklos ir medus. Jis gerai išsivystęs protiškai ir fiziškai, kupinas energijos ir labai smalsus.
Esu be galo dėkinga daktaro Volkerio metodui."

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lap 2011, 22:54 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaimas
Įdomiausia būtų, kaip minėtasis Erikas gyvena dabar, kaip jo vaikai, jei tokių turi. Galų gale, pati Diana galėtų būti dar gyva, močiutė su ilgu žaliavalgystės stažu. Deja, gūglas nieko nerodo. Hm, iš tiesų, kur visi tie natūralios higienos pasekėjai-ilgaamžiai ir jų vaikai, anūkai? Taip, vienas kitas atsiranda, o kiti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lap 2011, 10:13 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Įdomu, labai įdomu būtų. Bet čia jau ieškot kontaktų reikia, guglei suvedus pavardes visų žmonių nerasi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lap 2011, 12:29 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaimas
Na, mano išvados skeptiškesnės. Jeigu yra žmonės su dviejų, trijų kartų žaliavalgystės patirtimi, tai juos kaip mat atkastų visi knygrašiai/paskaitavedžiai guru, nes tokie pavyzdžiai labai iškalbingi.
Pvz., šiandien turime Talifero šeimyną, bet mes nežinome, kas bus su jų vaikais po 30, 40 m. Žinome, kad vyriausias Storm'o sūnus Snow yra tiesiog veganas, bet ne žaliavalgis.
Yra labai labai daug entuziastingų rašliavų, parašytų žmonių, kuomet jie yra bangos, bet, deja, jie nustoja rašyti, kai ta banga nuslūgsta. Man, pvz., įdomu, kiek garsiai Boutenko dabar apskelbs pasauliui, kad vis tik raw-vegan mitybos variantas jai/jos šeimai nepasiteisino, kad ji vėl vartoja apdorotą maistą. Ar laimins savo senųjų knygų vertimus ir perleidimus?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lap 2011, 14:51 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kad nelabai nesvarbu, ar išsilaiko tie raw įpročiai per kelias kartas, tai kultūros dalykas, kad žmonės pradeda keist įpročius. Patys žinot, kokia situacija mokyklose, ką rodo televizija, ypač amerikoje. Nieko keista, kai žmonės pradeda abejoti savimi, kai dauguma yra kitokie. Bet kokiu atveju, čia labai gražus pavyzdys, šaunuolė ta mama :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Gru 2011, 17:34 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Apmirė šita tema, gal jau žalių mamų ir vaikų nebeliko :D .
Pamintysiu tema" kaip vaikus sudominti žalumynais arba jiems pateikti juos su maistu".
Nes jie KRITIŠKAI reikalingi, jei norit būt žali, ir ypač jei nevartojat jokių RAF. Nesu mačiusi vaiko, kuris suvalgytų diiiidelę lėkštę salotų tik iš lapų. Ir šiaip čia daugumai vaikų atstumiantis maisto produktas (paliksiu kiekvieno asmeninei nuomonei ar daug žalumynų gerai ir kuo juos pakeist kaip mineralų šaltiniu, jei vaikas seklų, ar žalių trynių nevalgo).
Taigi iš mano trumpokos praktikos tokie patarimai, kaip padidinti žalumynų kiekį:
- kokteiliai- sezono metu švieži žalumynai, žiemą - galima pasišaldyti arba - iš parduotuvės jei priimtina;
- džiovinti žalumynai kaip prieskoniai;
- naudoti padažuose(dips), kurie valgomi su šakniavaisiais. Mano šeima valgo juos beveik kasdien, tiesa užeina "atsibodimo" periodų arba pavasario pertrauka, kai šakniavaisiai neskanūs.
Manau , padažai vienas iš vaikams labiau tinkamų žalio maisto variantų, jie mėgsta kabinti morkų, daikonų, paprikos "šaukšteliais".Padažus galima gaminti iš sėklų, lęšių, avinžirnių, mungo, žaliųjų žirnelių, avokado, riešutų, paskaninant petražolėm, krapais, salierais (špinatų, sultenių, petražolių ir salierų dabar, gruodžio pradžioje pas mane darže dar yra nesušalusių).

Kaip sudominti, "prijaukinti" žalumynus:
- atkreipti dėmesį į sezoninius, šviežius augalus. Tarkim, pavasarį kartu ragauti pumpurus, gležnus lapelius, žiedus.
- žiemą- auginti ant palangės pipirnes, saulėgrąžas. Vaikai kol neatsibosta augina patys ir noriai valgo. Na, ne šimtais gramų, kaip rekomenduotina, bet gerai ir po saujelę kasdien.

KAS TURITE IDĖJŲ, KVIEČIU PAPILDYTI.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Gru 2011, 11:44 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveikos mamos, turiu toki klausima. Jau vaikui beveik 7 men. Apie pora menesiu duodu papildomo maisto. Bet pastebejau, kad ismatos buna nusidaziusios duodamo maisto spalva, ir ne siaip siek tiek, o net labai. Kaip cia yra? Esu skaiciusi, kad ismatos turi buti visada tos pacios spalvos ir konsistensijos ir negali jose buti valgomo maisto atspalviu (tarkim, rausvos nuo burokeliu ar oranzines nuo morku ir pan.), nes kitu atveju yra kazkas negerai, kad gal nepakanka skrandzio rugsties, maistas nesusivirkina, neisisavina. Ka jus apie tai zinote? Gal as nerimauju be reikalo?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Gru 2011, 13:20 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

nuomonių turbūt yra įvairių. bet aš sau pasirinkau tokią: "mažų vaikų virškinimo ir fermentų sistema nėra brandi. kol ji subręs- turit pilną teisę turėti labai įvairius ir smagius kakus su maisto likučiais ar spalvotus." mano sūnaus išmatos ties 1,5 metų pasidarė normalesnės. galbūt, kai vaikas primaitinamas anksčiau ir intensyviau (mano sūnus iki metų ir net ilgiau valgė l.mažai) arba duodamas tik trintas arba tik virtas maistas, išmatos pasidaro normalios anksčiau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Gru 2011, 12:23 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O "labai mazai" tai kiek cia yra?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Gru 2011, 18:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano žaliojo dvimečio kakai būna įvairių spalvų, tiesa, ryškiau nuo morkų ir burokų o kelnės nudažytos turbūt atsiskalbtų tik agresyviai. Pirmų dviejų vaikų tokio ryškumo nebuvo, jie reguliariai valgė tarkuotas morkas, vaisius, gėrė sultis žiemą. Kakai, nepriklausomai nuo amžiaus, vienodėja,t.y.gelsvi ar rusvi nuo krakmolingų produktų (košės, virtos bulvės), pieno, virtų kiaušinių, mėsos. Kai sūnus valgo daigintus grikius, pieno produktus, kakai panašūs į visavalgio. Ką dar pastebėjau kakų tema-žaliavalgis nešunta (aš visus su sauskelnėm). Turbūt kai derinamas virtas maistas-taip pat, nes dauguma pažįstamų labai skųsdavosi šia problema.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Gru 2011, 21:07 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As taip pat manau, kad priezastis nepakankama skrandzio rugstis, fermentai ir pan.. Tiesiog man siek tiek keista, nes tradicines mitybos specialistai ir siaip gydytojai pataria pradeti maitinti vos ne nuo 4menesiu, kad man atrodo per anksti, o ir siaip visur rasoma, kad jau nuo 6menesiu reiktu duoti ka nors papildomo. Tai ir idomu pasidare, ar cia tik pas mano vaika dar nesusitvarke skrandukas, kad normaliai virskintu, ar cia daug kam taip yra. Nes kam tuomet duoti papildoma maista, jeigu jo nepasisavina, arba nedaug pasisavina. Gal tikrai tuomet reiktu duoti tik piena iki metu, arba bent jau kol isdygsta keli dantukai. Nes cia turbut velgi rodo, kad vaikas jau pasirenges kazka su jais atlikti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Gru 2011, 12:58 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laba diena,
Mano sunui beveik 4 menesiai. Siuo metu maitinu savo pienu.Po poros menesiu planuoju pradet primaitinima. Musu seima labai zavisi zaliavalgyste, nors nesame 100 proc tokie, taciau esant galimybei ir tinkamam sezonui stengiames vartoti tik termiskai neapdorotus produktus. Noriu paklausti nuo ko reikia pradeti kudikio primaitinima? Ar nuo virtu darzoviu ar galima maziukui duoti ir zaliu pvz trinta morka, sulciu ir t.t.?

Busiu dekinga uz patarimus, kadangi sioje srityje esu visiskai "zalia" :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Gru 2011, 15:13 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ragana, jeigu turite pakankamai savo pieno, primaitinima jusu vietoje pavelinciau bent keliais menesiais. Domiuosi ir atrandu info, kad iki metu jiem nelabai kas susivirskina ir pasisavina. Is tokio maisto tik zalos daugiau. Bet jeigu norite kazka duoti, tai turetu buti labai lengvai virskinamas ir skystai iki tyreles sublendintas maistas. Lengviausiai virskinami vaisiai ir tik po ju eina darzoves, toliau seklos, riesutai, mesa. Nezinau kurioje vietoje pieno produktai, manau ne paskutineje, bet ir ne pirmutineje. Morkos, net ir smulkiai sutrintos, jeigu nevirtos, nera lengvas maistas. Jau geriau duoti ju sulciu. Is darzoviu lengvai virskinamas moliugas.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 397 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute