Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 24 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Pirmas kūdikio maistas po mamos pienelio
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 19 Bir 2012, 22:41 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Panevėžys
Turiu beveik 6 mėn. dukrelę, kuri apart mamytės pienelio dar nieko neragavo. Gydytoja jau nuo 5 mėn. siūlė duoti virtą morką arba bulvę - nedaviau (laukiu kol išdygs dantukas :roll: ). Kiek skaičiau, tai pirmas (po pienelio) geriausias maistas - trintas avokadas, paskui maišytas su bananu, o kas ir kaip toliau? Ir kaip/ar priims mažylės skrandukas tokį maistelį?
Gal kas turi asmeninės patirties?
Labai ačiū už patarimus.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Pirmas kūdikio maistas po mamos pienelio
StandartinėParašytas: 20 Bir 2012, 07:49 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Linaulina rašė:
Kiek skaičiau, tai pirmas (po pienelio) geriausias maistas - trintas avokadas, paskui maišytas su bananu, o kas ir kaip toliau?

pirmas "kietas" maistas ir iškart Polinesočiųjų RR Omega 6 12% ?
norit problemų prisišaukti?
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... r_imbieras

kadangi savo vaikus (3) auginau jau labai senai, tai kiek prisimenu, pradėdavau nuo trinto obuolio, vėliau pertrintų virtų daržovių pertrinta tyrė su aliejaus ar grietinės šaukštu. dar vėliau į tą tyrę mėsos gabaliuką suplakdavau blenderiu. Normaliai ir valgė ir augo. Be pasisnargliavimų retkarčiais jokių didesnių bėdų neturėjom.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bir 2012, 09:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Yra tema apie vaikų ir kūdikių mitybą, tik ji bendra. Bet ten l.daug innformacijos.
viewtopic.php?f=14&t=59
Tačiau nusprendžiau nesujungti šių 2 temų, pradėkime čia naują diskusiją skirtą tik kūdikiams.
Kai prieš porą metų (jau būdama "labai žaliai" nusiteikusi) pradėjau primaitinti savo sūnelį, tai primaitinau vietiniais obuoliais, iki metų vengiau bet kokių atvežtinių vaisių, toks mano kategoriškas nusistatymas buvo. Jei dabar tektų pakartoti patirtį, tai miksuočiau vaisius ir žalią kiaušinio trynį (mikrodozėmis, vos ne po lašiuką), nes šiai dienai radikaliai pakeičiau savo pažiūras į veganišką racioną mažiems vaikams. Bet kaip ir su sūnumi, tikra nespartinčiau maisto įvedimą. Mamos pienas yra unikalus, iki metų kietas maistas jį turėtų tik šiek tiek papildyt, treniruoti viršk.sistemą, aktyvuoti fermentų išsiskyrimą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bir 2012, 11:04 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Mano sūnui db 1m. ir 1 mėn. Iš pradžių jis gaudavo virtą maistą (daržovių ar ankštinių tyres). Nors pats pirmasis jo maistas buvo gremžtas obuoliukas. Man pradėjus domėtis žaliavalgyste, jis gaudavo ir žaliavalgišką maistą, ir virtą. Taip aš apsidraudžiau del visa ko, nes žaliavalgyste dar nepasitikėjau. Nurimau tada, kai radau info, kad iki kol vaikui nesudygsta dauguma jo dantų, nereikia jam duoti kieto maisto! :shock: http://www.rawfoodexplained.com/feeding ... eding.html Kulvinsko knygoje apie tai irgi užsimenama. Visgi, kietą maistą aš jam duodu, tik nesekioju jo iš paskos su šaukštu, nepergyvenu taip kaip anksčiau, jei vaikas atsisako valgyt. Mano pieno jis gauna beveik visada, kai tik to užsinori. Kai einam į lauką, įdedu pjaustytų obuolio gabalėlių (nors jau moka ir nelupta obuolių graužti), agurko, cukinijos, duoniukų. Apie 7-8 mėn. pradėjau jam duoti graužti morką, saliero gabalėlį. Jis pagrauždavo kiek sugebėdavo ir dantenas pasikasydavo. Tai daugiau žaidimas ir kramtymo treniruotė. Egzotinių vaisių mes nebijojom. Tik atsargiai su kiviais, šiek tiek alergizavo, atsirado šalia lūpų raudonų dėmių. Todėl kivių neduodu. Nuo braškių (turbūt atvežtinių), o gal ir medaus (nes valgė žaliavalgišką tortą), vaiko veidukas pasidarė raudonas ir pakilo temp. Bet praėjo per 1-2 dienas savaime. Nuo naminių braškių jokios alergijos nebuvo. Noriai valgo mango kaulą (tik palieku kažkiek minkštimo, kad būt, ką valgyt). Labai mėgsta pomidorus. Iš pradžių duodavau pomidorų sėklyčių su šaukštuku, o dabar pats su rankytėm visą pomidorą valgo (kai buvo mažesnis maitindavau vyšninių pomidorų sėklytėm su šaukštuku). Ananaso, meliono irgi paragavo 8 mėn. Maniškiui patinka avokadų ir bananų košelę, trintų vaisių kokteiliai, ypač su mirkytom linų sėmenų sėklom sutrintom kartu. Pastebėjau, kad jeigu kartus kokteilis ar sriuba gaunasi (kai daugiau žolių pridedu) vaikas ne taip noriai jį geria arba atsisako. Būdamas mažesnis apgrauždavo ir žalią baklažaną, patyrinėdavo moliūgo gabaliuką. Dabar abejoju ar valgytų. Buvo vieną kartą apsikrėtęs virusu, tai tada labai noriai citriną valgė. Taigi, mano vaikas viską labai anksti išbandė. Ir jam nieko nebuvo. Kas del avokadų, tai jie yra augaliniai riebalai, todėl nemanau, kad turėtų vyrauti vaiko racione. Tačiau karta per dieną (čia vyresniam vaikui), kodėl gi ne. Net ir reikėtų, jeigu neduodami gyvuliniai riebalai (grietinė, svietas), keisti juos augaliniais. Kai dar virdavau maistą, tai kartais įlašindavau nerafinuotą aliejų į jau išvirusį maistą.

Kas del pačio pirmo kūdikio maisto po mamos pieno, tai tame psl., kur viršuje nurodžiau, rašo apie vaisių sultis (arbūzo pvz.). Bet saugiausia tai visada pradėti nuo obuolių, tikriausiai...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bir 2012, 22:00 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Vietovė: Panevėžys
Nu kaip ačiū komentavusiems ir komentuosiantiems, taip gera, kad gaišot laiką, nuorodas išstudijuosiu, baisiai įdomu. Ačiū dar kartą!!!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bir 2012, 23:13 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: airija
oi ,man irgi lb ydomu,nors mano mazylis dar pilvuke,bet stengiuosi jau sita tema dometis,nes pirmaja pradejau primaitinti yprastu metodu ,ka rekomendavo pso,o db jau teks kitaip ,nes noriu savo maziu matyt beveik zaliavalgiu:)ir nuo musu didelis aciu uz patarimus:Migdoline,superine nuoroda ymetei :) dekui lb dekui:)

Paskutinį kartą redagavo jurga80 20 Bir 2012, 23:22. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bir 2012, 23:21 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As nemazai rasiau temoje "vaiku ir kudikiu mityba". Pagrindinis mano siulytas maistas vaikuciui buvo tarkuotas obuolys, moliugas, bananas, avokadas, kokoso vanduo ir ivairiu darzoviu su siek tiek vaisiu sultys. Taip pat daudavau seklu arba riesutu pieno. Buvo saltasis metu laikas, taigi siuliau egzotiniu vaisiu, nebuvau prikaupus atsargu. Dabar, kai ziniu daugeja, saldziu vaisiu visai sumazinciau, avokado irgi maziau duociau ir prideciau zalia kiausinio tryni.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bir 2012, 15:26 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
O zinokit as tai turiu baisia beda su savo mazuoju. 9 menesiai, maziukas realiai valgo mano piena. tik sauksteli kita obuolio, dar braskes ragavo, zemuoges. KArtais pagal nuotaika jam morku ir buroku sulciu iseina isgert. Zalius kokteilius po keleta sauksteliu suvalgo. Pagremzia koki agusrka, megsta kaliarope, bet is esmes visas kitas maistas eina mikrodozemis. bet vat mes gryzom is ligonines nes maziukui vidutinio laipsnio mazakraujyste :( Pradejo kibti visokie virusai, temperaturos auksciausios ir t.t. Hemoglobinas tik 85.Tai man labai kyla daug klausimu ka gi vistik reikia kudikiui valgyti po mamos pieno, kad nebutu tokiu bedu, kaip turime siuo metu. ?Gal kas buvote susidures su tokia beda? Nu nevalgus tas mano vaikas. Visiskai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bir 2012, 18:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Heidenau, Vokietija
Ragana12 rašė:
maziukas realiai valgo mano piena.
bet vat mes gryzom is ligonines nes maziukui vidutinio laipsnio mazakraujyste

Man pirma mintis buvo kad motinos pienas neturi pakankamai reikalingų medžiagų mažiukui, vadinasi, galbūt tau pačiai reikėtų valgyti daugiau tų dalykų, kurie kuria hemoglobinus. t.y. tuos produktus kurie turi tas medžiagas, dėl kurių trūkumo mažylis susirgo mažakraujyste.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bir 2012, 20:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelenos superaukštas hemoglobinas ir pagal poreikį žindomas sūnus kiek pamenu turėjo bėdų dėl mažavalgystės. t.y. valgė po nedaug įvairaus žalio maisto, įskaitant ir trynius.
todėl neturiu iliuzijų, kad visų vaikų pireikius iki metų gali patenkint mamos pienas ir vaisiai bei daržovės. kai kurių, turbūt.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bir 2012, 22:19 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

na manyciau ,turetum ir savo kraujo tyrima pasidaryt ir pamatysi ar galima sakyt tavo pienelyje neuztenka viso gerio ,ar tikrai pas mazajy....o seip patarciau ,na cia is kulvinsko knygos tai daigintas liucernas ar kitas seklytes yvest ,kaip saulegrazu irtttt....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 09:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na mano kraujukas kaip ir normalus, ant ribos bet normalus. O saulegrazas ir aguonas maziukas gavo. Taciau isisukom i toki uzburta rata: zemas hemoglobinas, nera noro valgyti, is maisto negauna reikalingu medziagu ir t.t. Dabar geriam gelezi, tikiuosi poros menesiu laikotarpyje pasikeis viskas i geraja puse.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 15:56 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Nepavydėtina situacija pas jus. Dėl to, kad žemas hemoglobinas, dėl to vaikas gali ir apetitą prarasti. Aš galiu pasakyti iš savo patirties, kad kai pas mane buvo hemglb. 118, t.y. žemiau normos ribos, tai vaiko hemglb. buvo 130 (aukštutinė normos riba). Jam tada buvo vieneri. Kai buvo puses metu, jo hemoglobinas buvo 136, nors visi (tame tarpe ir mano vyras) gąsdino, kad vaikui bus mažakraujystė, nes aš esu vegetarė. Beje, mano vaikas negauna mėsos. Pieno produktų, kiaušinių yra tik pora kartų ragavęs. Nežinau, koks bus toliau jo hemoglobinas. Prieš tyrimus tai tikra to žodžio prasme melsdavausi, kad tik viskas būt gerai, nes vyro giminė būtų skandalą pakėlus. Žemas hemoglobinas gali būti dėl berods dviejų priežasčių: feritino (geležies) trūkumo arba folio rūgšties trūkumo. Man buvo folio rūgšties stokos anemija. Manau, kad dėl to, jog intensyviai maitinu. Ragana12, galbūt tavo sūnelį išgelbėtų, jei dėtum į kokteilius daug dilgėlių, tada nesvarbu, kad jis mikro dozėm suvalgys, turėtų pasitaisyt hemglb. (bet čia tik tuo atveju, jeigu jam feritino trūkumas, o ne folio rūgšties). Aš pati to nebandžiau, bet turbūt to griebčiausi pirmiausiai. Tik dilgėlės skatina kraujo krešėjima, tai viską su protu reikia daryt (kas per daug, tas nesveika).

Dabar pažiūrėjau nutriondata.self.com, tai daugiausia geležies turi jūros dumbliai (nevalgant gyvūnų), po to švieži čiobreliai, petražolės, krapai, bazilikai, špinatai, moliūgų lapai, burokų lapai, (mažėjimo tvarka), smidrai, mangoldai...Dilgėlių nėra jų sistemoje.

Maniškis irgi labai mažai suvalgo vienu kartu, bet aš jam vis pasiūlau tai tą, tai aną. Gydytoja liepė nebeduot užkandžiaut, bet nekreipiu dėmesio, nes man atrodo, kad vaikų skrandukas labai mažas, greit prisipildo ir kad jiems geriau dažnai po nedaug, na taip, kaip jie patys pageidauja. Dar kai dygsta dantys vaikai nevalgūs labai būna. Tai reikia vis tiek juos kažkokiu būdu pamaitint. Jeigu tą dieną nori tik pienuko, tai ir reikia jam jo duoti kiek tik jis nori.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 19:57 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Migdoline aciu uz patarimus ;) Is esmes as ji taip ir maitinu. MP kada nori taciau siuo metu bent 4 kartus per diena stengiuosi pasiulyti kito maisto, is ju 1 ar 2 kartus pavyksta kazka suvalgyt. Ir duodu uzkandziaut. Grauzt obuoli, dabar pamego sviezias morkas grauzt, tai koki brinkyta dziovinta vaisiu, tai pora sauksteliu darzoviu sulciu ar seklu pieno. Ir dilgeles jis gauna su zaliais kokteiliais, ir spinatus ir buroku lapus :) Taciau stengiuosi nepiktnaudziaut oksalo turinciais produktais. Deja siuo metu tik gelezies preparatai gali sunormalizuoti situacija. Aisku ir foli geriam.

Taciau visi mane spaudzia duot mesa. Ypac vyro puse. :( Bet kol kas nematau as tikslo.Nors gal ir esu neteisi. Bet manau kad yra ypac daug gamtos produktu, kurie pades mums issikapstyt is situacijos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 20:12 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ragana,manau,kad viskas bus ok:),o gal biciu ziedadulkes megink duot...na nezinau nuo kokio tiksliai amziaus jas galima ,reik pasiskaityt.as tai asameniskai prie mesos tikrai negrysciau,na meusu situacijoj ,kai isbraukem mesa ir piena ir kitus maisto produktus,dukrytes apetitas zymiai pagerejo ir net susinormalizavo svoris,dingo berimai ant veidelio.beje mes valgom dar burnocio koseles,kynvos ir soru,kiek zinau jose gausu gelezies ir kitokiu gerybiu ypac gerai vaikams ir nusilpusiems ligoniams ir visems kitiems....sitas kosytes verdu ,nors galima jas ir aisku padaigint ...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 20:21 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

dar kiek zinau kakavos pupelres tokiu atveju yra gerai ir nepamirst ,kad vitamino c butu maiste....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Bir 2012, 07:34 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ojojoj.. kakava vaikams- negerai, labai jau daug aktyviu medziagu joje.

Ragana, labai gerai zinau tavo situacija. Ka man rase zindymo konsultantes:
-vaikas reguliariai nuo 9 mns turi likti be mamos (ir jos pieno) bent keliom valandom, idealiai 5-6 h. tik taip jis praalks, supras, kad alki patenkinti galima ir kitu maistu, plius tai svarbu jo socializacijai
-vaiko maitinti maistu negalima! vaikas valgo uz kompanija kartu su mama ar kitais seimos nariais, tuomet jam tai yra idomu, smagu. kai ji maitini, jam atrodo, kad tai kazkokia prievole, maistas "nuverteja".

Mano atveju problema issiprende tik, kai sunui buvo 1.5 metai ar net veliau, tuomet leidau jam valgyt sioki toki virta maista (grikius, darzoves), ir jis pradejo valgyt savo tevelio kompanijoje. Matau, valgymas kartu su kitais vaikui yra labai svarbus, net budamas sotus jis eina ir praso savo lekstes ir nori, kad jam idetu maista, kuri valgo tevelis ar mociute. Mano maista dazniausiai ignoruoja.

Hemoglobinas vaiko buvo zemas, bet jis ir nepakilo labai. Buvo 81, su papildais pakilo iki 110, be papildu krito iki 100, berods. Napastebejau, kad tai kazkaip paveiktu jo augima ar sveikata, galbut tik turejo kazkokia itaka jo apetitui. Ragana, tu suprask viena dalyka, dauguma visavalgiu vaiku, kuriu yra toks "geras" hemoglobinas, naudoja papildus!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Bir 2012, 10:08 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

http://www.geragyventi.lt/2010/09/kakavos-pupeles/ ,kalbu apie sitas ,bet ci mamyte gali panaudot,beje prisiminiau,dar apie cija seklytes,aisku cia visokie atveztiniai,bet visgi mes karts nuo karto pasiskaninam tokiais dalykeliais...as su tuo maitininmu ,ta irgi nezinau ,jaigu buciau dukrytei neleidus gert pienuko ,jai tikriausiai butu istikes sirdies smugis,iki pat triju metu gerem kada tik ji panorejo kiek diena tiek nakty,bet aisku cia tik musu atvejis....bet jaigu nebuciau davus ,tai kaip sakiau jai butu didziulis stresas,o tai butu vaikui tikrai negerai

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Bir 2012, 09:55 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nu aciu mamos uz palaikyma ir patarimus, nes mane (aisku kaip pirmakarte mama) lengvas smugis istiko :D Bet blogiausia tai, kad kleckui pradejo kabintis visokie virusai :(

Jelena Aciu UZ SUper Patarimus :) Mano nuojauta sake, kad nemaitinciau vaiko per prievarta o geriau kur kompanijoje ar su teveliu valganciu taikyciau momenta :) Del to pas mus nera valgymo grafiko kazkokio. Uztat yra miego grafikas :D
O del praalkimo tai cia gali buti musu issigelbejimas. TAikysiu praktiskai, tikiuosi pades.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Kov 2013, 12:37 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveiki, mano burbului 7 mėn, pradėjau duoti garintų daržovių košelių, bet norisi, kad ir raw maisto dalis raciono sudarytų, bet vis nenugaliu tos savo baimės daryti kitaip nei rekomenduoja kalnas daktarų ir visokių organizacijų... Užtat daug skaitinėju, domiuosi ir ačiū Jums visiems, kurie dalinatės info iš savo gyvenimo, tikrai daug daug naudingų patarimų randu :)

Turiu jums klausimą (kiek skaitinėju apie vaikų mitybą, neužmačiau) - ką manote apie beržų/klevų sulą? dabar pavasaris, prasidės sula, visgi turėtų mano nuomone ten būti daug naudingų medžiagų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Kov 2013, 12:55 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Oj sula tikras geris!!
Tik nesugalvok pakaitint:)
Nebijok zalio maisto, net musu mamos, nieko nezinodamos apie zaliavalgyste, tokiem maziukam spausdavo vaisiu, darzoviu sultis, tarkuodavo obuoliukus, kriauses, duodavo uogyciu ar kitokiu vaisiu, darzoviu pagal sezona. Siuolaikines, nesidomincios mityba mamos irgi duoda vaikuciui koki banana, avokada. Tik turi buti gerai prinoke, minksti. Neilgai trukus prasids pavasaris, uogos, nuodeme net visavalgiui ju neparagaut. Manau ir siu dienu modernios medicinos atstovai:gydytojai, dietologai ir kt. pritars, kad nors sulciu ar sutrinto vaisiaus tikrai reiktu kiekvienam tokio ar kitokio amziaus vaikui.
O sula maniske, pries metus, budama tokio amziaus isgerdavo po litra ir daugiau i diena. Vietoje vandens:) dabar vel pradesim sezona:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Kov 2013, 17:38 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: zemaitija
daug kas rekomenduoja ozku piena

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Kov 2013, 10:10 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jei mama dar maitina ir vaikas gauna i para nors pora puodeliu mamos pieno, as manau, kad tikrai nera reikalo duot svetimo gyvulio pieno ar net jo produktu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Kov 2013, 14:55 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jei mano vaikas tokiame amziuje gautu tik "pora puodeliu" mano pieno, as tikrai nemanyciau, kad to uztenka ir pasiulyciau jam siek tiek ozkos pieno arba tryniu. Ir tikrai ne grudu.

Merginos, nenorit vaikams duoti gyvun.kilmes produktu- tai zindykit taip, kad tai butu jusu "full time job" bent iki vaiko metu ir neskubekit ivedineti maista. Nedideles pertraukos tarp zindymu, miegojimas kartu ir normali mamos mityba turetu garantuoti, kad pieno bus pakankamai. Na, aisku, cia neivertinu psichologija, t.y, mamos stresus, kitokius force majour'us, kurie l.itakoja zindyma.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 24 pranešimai(ų) ] 

Panašios temos   Autorius   Atsakymai   Peržiūrėta   Paskutinis pranešimas 
TURBO MAISTAS

forume Žaliavalgystė

Sigita M.

14

1120

15 Lap 2017, 17:22

Visos datos yra UTC + 2 valandos