Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Žindomo vaiko virškinimo problemos
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 27 Kov 2012, 19:37 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Sveikos mamos,

Na turiu beda. Mziukui uzkietejo viduriai ir nepagaunu kampo nuo ko :shock: Karta ar du per savaite as jam duodu obuoliuko sutrynto paragaut o visa laika MP valgo. Bet tustinasi kas savaite mazdaug ir su skausmu. Niekaip nesuprantu kame reikalas :o Mano racionas nepasikeite, o i jo raciona tik obuoli itraukem. Gal ka galit patart? Visi man aiskina, kad reikia avizines koses duot, bet jam dar tik 6,5 men.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Receptai ir patarimai vaikų ir kūdikių mitybai
StandartinėParašytas: 28 Kov 2012, 16:26 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

neprimaitink niekuo savaitę ir matysi, kame problema. gal tiesiog per anksti primaitini ir tiek.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Kov 2012, 19:19 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Aš žinau tokį atvejį, kai mažam vaikui netiko obuolys. Gal taip tikrai gali būti? Vieni būna viduriuoja nuo jų, kitiems kaip tik užspaudžia viską. Gal obuolį pirkai iš Maximos, tai irgi priežastis kūdikiui nepriimti atvežtinio iš toli netikro obuolio.
Aš taip pat siūlau pabandyt kurį laiką nieko neduot papildomai, ir bus matyt, gal tikrai obuolys kaltas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Kov 2012, 11:59 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
O sakykit, kada mazdaug reiketu kraujo tyrima vaikui padaryt? Na keliu menesiu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Kov 2012, 12:42 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

jei tavo vaikas tau atrodo sveikas, svoris auga, kam jį skubėt daryti?

Mano pirmi du vaikai buvo tirti kai suėjo 2 metukai ir tai labai prašant gydytojai :roll:
Paskui metėm mėsą ir tiriu pavasarį kasmet, arba, kai su gydytoja iškildavo klausimas, ar duot antibiotikus.

O mažasis yra "ekspermentas", t.y. ir dabar, sulaukęs 2 m 4 mėn , beveik 90 proc žalias, pirmą tyrimą jam padariau kai suėjo metai.
Dabar įtariau geležies stoką, nors atrodo gerai ,bet saujom valgo žalumynus ir šaukštukais žolių miltus.
Kraujas buvo puikus- hmgl - 130, ir jį pakėlė 10 vienetų, lyginant su rudens tyrimais.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Kov 2012, 12:59 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na del kraujo tyrimu tai as labai nelaukciau. Mano vaikui dare pirmaji kraujo tyrima kai gime (del cukraus kiekio), tada bendraji kraujo tyrima (gliukoze ir hemoglobinas) dare kai buvo 4 ir 8 menesiai. Bet as nelabai pasitikiu bendru kraujo trimu, jis toks abstraktus ir pavirsutiniskas, praktiskai visada buna "geras". O kai pradedi daryti issamius tyrimus, jie buna visai kitokie. Paskutini karta dukrytei padare bendraji tyrima, tai hemoglobinas siek tiek buvo mazesnis uz norma, ruosiuosi kuria diena neiti privaciai padaryti feritino testa ir pasiziureti kaip ten yra is tikruju. Nes mano pacios istorija buvo tokia, kad nestumo metu is bendro kraujo tyrimo hemoglobinas - geras, o po savaites pasidarius feritina-labai zemas. Tai kaip suprast? :)
O is vaiko savijautos manau sunkoka spresti, bent jau as nemaciau jokiu pozymiu. As pati nejauciau kada man truko gelezies, o ka jau kalbeti apie kita zmogu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Kov 2012, 15:11 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na as tokia biski baile, del to noriu zinoti ar vaiko gelezis bent jau minimali yra. Auga gerai, svoris pagal mane tai zveriskas :D 6 men beveik 10 kg :shock: Bet vat kaip su gelezia tai idomu. Nors as visa nestuma be jokios mesos, vitaminu, papildu ir t.t. turejau labai net gera hemoglobina, 126 buvo tai galvoju, gal ponas spejo tu atsargu prisikaupti :lol:
Laura, jeigu teisingai suratau musu vaikai mazdaug panasaus amziaus?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 00:00 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano pacios visada hemoglobinas ant zemutines ribos balansuoja, o nestumo metu visai buvo pakrites zemiau ribos. Nors jauciuosi gerai ir jokiu pozymiu mazakraujystes nejauciu. Tai del maziaus labiau nerimauju, kad neturetu tokios bedos. Prasiau gydytojos, kad padarytume tyrima 6 men. Hemogl.normoj buvo. Neseniai 9 men.suejo, vel padare, tai kol kas normoj. Bet maniskis nera labai entuziastingas valgytojas, ir svorio nedaug per menesi priauga - 9 men.sveria 9 kg (nors jis ir gime nei 3 kg nesvere). Dabar dantys dygsta, tai is vis nieko isskyrus MP nenori valgyt. :( Tai galvoju, gal reiktu issamesni tyrima padaryt, kad ramiau butu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 07:54 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na as manau, kad 9 men ir 9 kg yra labai normalu. :) Tuo labiau, kad maziukas MP turi, valgo. Maniskis irgi gime tik 2,7 kg,po CP, bet paskui kai sove augti :shock: Bet cia genetika, nes tete diiiidelis labai. O jei tevai smulkesni tai ir vaikas smulkesnis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 09:59 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano dukrai siek tiek virs 9 menesiu, sveria apie 8kg. Gime 2.6kg, kiekvienas vaikas skirtingas, manau nereiketu nerimauti del svorio, tuo labiau, kad telpa i tas "svorio normu lenteles". O pasidaryti papildomai feritino testa gi nera sudetinga:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 11:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

o tai sutapimas - ir maniskis be keliu gramu 2,6 kg gime. :) Na del jo svorio labai nesibaiminu. Nes pagal augimo diagramas/lenteles nuo pat gimimo jo augimo "rodikliai" buvo per viduriuka.
Eisiu kita sav. pasidarysiu ir savo feritina, ir maziaus tuo paciu. Nes pavasariop mano pacios hemogl.ne kazin koks buna. :(

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 12:19 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kaip įdomu, maniškis irgi 2.6kg gimė , visai mažutis - neaukštas, po to kai dėjo augti, matės, kad sotus :D 9men pasiekėm 10kg, na o dabar 15men tuoj, sveriam 12.8kg, bet ūgis ohoho tuoj metras bus

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 13:13 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kaip idomu...visu vaikai gime mazo svorio. Idomu ar tai turi itakos motinos vegetariska/veganiska mityba nestumo metu? :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 15:55 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Musu mamos visos panasaus svorio vaikus gimdydavo. Dabar tendencija gimdyti didesnio svorio. Pries 20 ir daugiau metu norma buvo 2.5kg svorio, o dabar norma 3.5kg. Kiekvienas atvejis individualus, kaip ir vaikas. Gal kazkam itakos galejo tureti ir veganiska ar vegetariska dieta. Nors pries 20 metu Lt mazai tokiu moteru buvo. Nieko negaliu sakyti, kiekvienas vaikas individualus, bet kad paskutinius 5-10 metu gimsta didesnio svorio vaikai, tai faktas, tokia statistika. Ir negaliu sakyti ar tai gerai ar ne. Dauguma zmoniu dziaugiasi, kai vaikas gimsta ypac drutas, cia neseniai gime net 6kg vaikukas. As nezinau ar tai i gera. Kodel didumas turetu buti geros sveikatos rodiklis?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2012, 00:15 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na as naujoke sitoj mityboj, tai negaliu nei paneigti, nei patvirtinti del mamos veget./vegan. mitybos itakos kudikio svoriui. Mano atveju, tai mazylis gime pora savaiciu anksciau. Nors bet kuriuo atveju 3 kg nebutu pasiekes. Nors as nei vegane, nei vegetare, tiesiog siaip niekada nebuvau didele mesos megeja, o zaliavalgyste mano galvoje po gimdymo atsirado. Man dar skaityti ir skaityti, mokytis ir mokytis.. :)
Bet, kad paskutiniu metu vaikai gimsta dideli, tai akivaizdu. Mano pora pazistamu praeita vasara (kaip ir as) susilauke vaikuciu. Tai vienas gime ~4 kg, kitas 4,5. Pamenu anksciau, kaip Laura sake, tikrai sakydavo, kad jeigu gime 3,5 kg, tai jau didelis vaikas. Akusere sake, kad sveikiausia ir mamai, ir kudikiui kada vaikutis gimsta iki mazdaug 2,8 kg svorio. Bet aisku, cia gi neuzprogramuosi, kad neuzaugtu daugiau 3 kg. :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2012, 09:48 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As manau, kad didesniu naujagimiu gimstamumui itakos gali tureti per paskutinius pora desimtmeciu sparciai isauges pramonines mesos ir pieno produktu vartojimas. O tiksliau, tokioje mesoje ir net pieno produktuose randamu, augimo hormonu vartojimas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2012, 15:39 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine,

Parasykite kaip darote aguonu piena. Na realiai visi zinom kaip daryti aguonu piena kuciom: isvirti aguonas, sumalti su mesmale mazdaug porta karta, uzpilti pienu arba vandeniu ir ideti cukraus :shock:
Bet kaip gi daryti tikrai sveika aguonu piena? Juk sudejus aguonas i kokteiline, jos tikrai nepersitrins? Ar tai gal kavamalej sumalti, nu bet lyg ir reiketu pradzioj nuplauti. O kai bus dregnos, tai kavamalej jau nebesusimals?? Zodziu labai idomu, lauksiu atsakymo. Gal kazkam irgi bus naudinga is cia esanciu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2012, 16:15 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Laura rašė:
As manau, kad didesniu naujagimiu gimstamumui itakos gali tureti per paskutinius pora desimtmeciu sparciai isauges pramonines mesos ir pieno produktu vartojimas. O tiksliau, tokioje mesoje ir net pieno produktuose randamu, augimo hormonu vartojimas.

visą gyvenimą naudojau tik savo augintą mėsą ir savo gyvulių pieno produktus, tikrai be jokių hormonų, tačiau vaikai- visi trys - buvo netoli 4 kg .

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2012, 08:35 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Utena
Moškė rašė:
Laura rašė:

visą gyvenimą naudojau tik savo augintą mėsą ir savo gyvulių pieno produktus, tikrai be jokių hormonų, tačiau vaikai- visi trys - buvo netoli 4 kg .

As gimiau pries 49m 4,6 kg , mano vaikas gime pries 24m t.p. 4,6kg ir 58cm ugio. Tais laikais parduotuves buvo apytustes, maitinomes naminiu maistu ka patys uzsiaugindavome. Apie zaliavalgyste, zinoma, nieko nezinojome. Manau ir anksciau visko buvo, tik statistika prasciau fiksavo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2012, 12:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Serbentine,

Parasykite kaip darote aguonu piena.

bet kokiu reisutu ir seklu pienas gaminamas: ismirkomos seklos 4-10h. sudedam i plaktuva-blenderi, ipilam H2O- kuo tirstesne mase, tuo geriau susimala, taigi geriau pilti maziau. malam. ipilam daugiau vandens, malam. perkosiam (kuo ir kaip mokam) - tirsciai atskirai, "pienas" atskirai. su tirsciais galima pasielgti brutaliai- ismesti, o galima naudot seklu duoniukams. receptus cia neaptarinekime, o eikime i tam skirtas temas, jei aktualu.

Į viršų
 Aprašymas  

Re: Vaikų ir kūdikių mityba
StandartinėParašytas: 02 Bal 2012, 08:08 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Ne,nu mano kleckas bando mano kantrybe :? Eilini karta nesitustina 5 paras :shock: Nebeduodu ir obuolio, laukiu kas bus. Nu nejaugi oduolys gali tureti tokia itaka??? Tai kai vaikui nieko papildomai neduodu prasidejo namuose lengvas karas. Kas ka paims: ar as senelius ar seneliai mane :D Juk vaikui, beveik 7 men amziau, ir mesyte jau duot reikia, o cia tik ant pieno gyvas :o Badu marinu :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2012, 09:12 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

gal sakyčiau visgi nuo daržovių pradėt reikia - aš morką tarkuotą duodavau, virtas daržovių:
kopūsto-, morkos- moliūgo tyreles. Grietinėlės šaukštuką dėdavau.
gal neskubėti su fruktoze, tegu ir koks ekologiškas tas obuoliukas, bet fruktozė yra fruktozė.

http://inhumanexperiment.blogspot.com/2 ... times.html

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2012, 09:53 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ragana,
paleozaliavalges mamos bloge maciau patarima primaitinti zaliais tryniais, ji taip su 3 vaikas dare. Jei dar teks kada susimastyt apie vaiku primaitinima, tai greiciausiai butent taip ir darysiu. tik reikia nuo labai mazu doziu pradeti.
o vien MP maitinamas kudikis neprivalo tustintis kasdien. net ir siek tiek primaitinamas vaikas gali kasdien nesitustinti. mano sunus, tarkim, tikrai ne kasdien tustinosi.
panasu, kad tu ne tiek patarimu, kiek palaikymo is musu lauki. ir man atrodo, jei butum tikra tuo, ka darai, tai taip nepasiduotum savo bobuciu spaudimui ir ne nerimautum. jei abejoji, pasirink koki vidutini metoda..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2012, 09:58 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Siaip esu isitikinusi, kad vaikas turi buti maitinamas zaliavalgiskai, bent jau pradzioje. Taciau kadangi esu naujai iskepta mama naturaliai kyla klausimu ir aisku labai svarbus jau "pazengusiu zaliavalgiu mamyciu " palaikymas ir patarimai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2012, 10:06 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
Ragana,

o vien MP maitinamas kudikis neprivalo tustintis kasdien.

mano atveju visi mano trys vaikai tuštindavosi beveik po kiekvieno maitinimosi. Ir tik pradėjus primaitinti, suretindavo iki poros kartų per dieną. Čia, matyt, toks jau prigimimas.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume