Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 16 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Kai aplinkiniai ne zali
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 23 Rgs 2011, 17:34 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: vilnius
Situacija: seima ir aplinkiniai nezaliavalgiai. Kaip gyventi darnoje ir maitintis zaliai, kai tikrai tiki, jog tai yra teisinga?

Papasakosiu placiau: mano vyras nei vegetaras nei zaliavalgis. Nors, tiesa pasakius stengiasi, bet manau jam mano ismislu jau gana... Jau ir taip mesos namuose negauna,o dabar isvis net ir valgyti nebegaminam, o tik valgom zalesius. Taigi, gal yra pas ka nors panasi situacija ir kaip elgiates ir derinat interesus?

Mano vyras labai geras-stengiasi, rytais geria zaliuosius kokteilius ir pan., bet nei sriubu nei pastetu nei nieko kito nemegsta (bet cia jau daug jo nusiteikimo-jis tiesiog nosi suka jei suzino, kad cia nevirta)... Nezinau kaip cia elgtis, nes jauciu, kad seniau, kai turejom tradicija kazka gamintis buvo smagiau gyvent. Dabar kiekvienas sau. Su savo lekstutem.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Kai aplinkiniai ne zali
StandartinėParašytas: 24 Rgs 2011, 05:46 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

[url][/url]Kaip bežiūrėsi, maistas vienija.Mano nuomone, ilgalaikėje perspektyvoje atskiros lėkštutės gali tapti ir atskirais staliukais.
Todėl jei žalia mityba nėra itin aštrus sveikatos klausimas, šeimoje, ypač su vaikais, neskausmingiausia, ir sveikiausia emocine prasme! būtų high raw, t.y. kompromisas. Su RAF, vyrui juk gali pasiūlyt vytintos mėsos, didelė tikimybė kad su laiku jis jos atsisakys ir taps vegetaru.
Man labai patiko tavo postas apie sumuštinį ir baltus dramblius:\socialinis aspektas labai svarbus, ypač kai turi vaikų.
Mano šeima dabar kompromise ir pakankamoje harmonijoje, daugiau prieš metus buvo sunkoka. Per daug juos skubinau ir norėjau visko iš karto.
Šiemet vyriausias išėjo į pirmą klasę. Per pirmą pamoką mokytoja visus vaišino Milky way, jis atsisakė, visa klasė ūžė. Dedam jam maisto visada, nes valgykloj mėsa su bulvėm, trupučiu salotų, nemokamas virtas pienas, bandelės. vaikai valgo visi ir viską. Todėl tai, kad sūnus high raw ir neveganas, padeda socialine ir psichologine prasme.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Rgs 2011, 10:28 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jolitabal, yra du keliai-vienas skyrybos, o kitas, kad tavo vyras pasikeis. Pas mus seimoje situacija panasi. Kai susipazinom, buvom labai panasus, daug bendro turejom. Bet norejau gyventi geriau. Geriau, man reiske atrasti tikra dvasini gyvenimo dziaugsma, pasitenkinima, gyvenimo tiksla, prasminga darba, gyventi fiziskai sveikiau ir t.t. ir pan.. Ir pradejau ne tik svajoti, bet po truputi ir kazka daryti. Sveika mityba, tai tik viena is geresnio gyvenimo daliu. Sveikai maitinantis, pradeda keistis mastymas. Tik pacioje pradzioje daugelis labai susikoncentruoja i maista, jo gaminima ir pan. O veliau, tai buna savaime suprantama. Nebeskiri tiek daug minciu ir energijos mitybai. Pradedi daugiau galvoti jau ir apie svaria, sveika aplinka, buiti, sveikesni, idomesni laisvalaiki, apie savo darba. Norisi daugiau fiziskai judeti, buti gamtoje. Viskas keiciasi. Keiciasi ir laisvalaikis, atsiranda bendraminciu. Jeigu vyras tuom nesidomes, tai liks mazai bendro. Ir paprasciausiai jus vienas kito nebedominsit. Bet jeigu visi like dalykai bus bendri, ir tik mityba kitokia, tai manau nieko blogo nenutiks. Juk galima valgyti ivairu maista uz bendro stalo. O ir susitikus kavineje drauges, ne zaliavalges, galima uzsisakyti sau salotu, ar svieziai spaustu sulciu, juk nebutina sedeti su vandens stikline ir jaustis nejaukiai:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Rgs 2011, 12:13 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
O kam tą vyrą spausti, kad ir jis pasikeistų? Juk kiekvienas savo pokyčiams ilgai ruošiamės ir tikrai nepatiktų jei kas nors mums aiškintų kada atėjo tam metas. Manau reikėtų mėgautis savo žaliavalgyste, taip nesureikšminti valgymo, ruošiant pietus tolerantiškai elgtis ir nebrukti savo maisto. Manau, aplinkiniai pamatę tave energingą, geros nuotaikos ir spinduliuojančią, supras, kad galbūt ir jiems atėjo metas imtis pokyčių. Juk geras pavyzdys užkrečia. Tikrai nepadės jei „užsiciklinsi“ pakeisti vyrą pagal save. Neturiu tame patirties, gyvenu viena, bet vis pagalvoju kaip elgčiausi... :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2011, 14:06 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jeigu skirtumas tik vienas-mityba, ir yra daug bendrumu, tai problemos tikrai nera. Bet dazniausiai sveika mityba, siejasi ir su kitais gyvenimo aspektais, su sveiku gyvenimo budu. Ir jeigu jo gyvenimo budas kitoks ir jis nenori jo kiesti, o tu savojo taip pat, tai bus nelengva gyventi su labai skirtingu zmogumi. Ir palaipsniui jus vienas kitam galite pasidaryti neidomus ir paprasciausiai pasuksite skirtingais keliais. O spausti pasikeisti tikrai nereikia, dar blogiau gali buti, tuomet norisi zmogui elgtis atvirksciai. Tam reikia zmogui subresti, suvokti ir noreti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Rgs 2011, 08:16 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Vietovė: vilnius
Pas mus dabar yra mazdaug taip: prie mano salotu yra verdamos rukytos desreles, saldyti koldunai, keptos bulves, namo parsinesama pica. Zodziu vyras regresuoja i studentiskus laikus. :D Na bet tai nera taip daznai - dazniausiai jis pavalgo restoranuose, kai namie "nieko" nera. Jis vis teigia, kad zalio maisto neuztenka,jis nepasisotina.

Man tada kyla ivarios dvejones,pvz. O kam as cia stengiuosi, sveikatinuosi, o ka veiksiu viena ir sveika? Kelias vienas -dirbti ir mazom dozem pripratinti. Ne 100%,bet high raw manau tikrai pasieksim. As vis jam papasakoju ivairiu teoriju, apie maistinguma produktu ir pan. Pokyciu jo mityboj tai tikrai nemazai- rytais geriam zalius kokteilius, vaisiu abu suvalgom tikrai labai daug.

Kas mano vyrui tikrai nepatinka-tai vis tie raw receptai. Nei sriubu nei duoniuku nei kokiu kitu makliosiu jis net nenori ragaut. Salotas valgo, bet po salotu jam reikia dar kazko,kad jaustusi sotus. Jis valgo retai, bet sociai, o as vat lesioju visko po biski visa diena.

Dar apie restoranus. Kaip jie mane nervina su savo salotom...visos beveik be isimties buna su mesa arba suriu.Kainuoja koki 14litu ir pateikiama didelej tuscioj lekstej vieno salotu lapelio pagrindu. :D kad ir juokingai gal nuskambes, bet Amerikoj kokios salotos-svajone, neimanoma suvalgyti tokio kiekio. Nesuprantu kodel pas mus jos taip taupomos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Vas 2012, 15:39 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Ieskau paguodos :) o gal ir patarimo.
Mano vaikai serga ir serga. Ypac sunus (zarnynas, kandida, plauciai, alergijos, nusilpes imunitetas). Ko tik nepribandem, bet priejau isvados, kad maksimaliai reiketu pakeist jo mityba. Taigi ir keiciu. Taciau nebekalbant apie tai, kad vyras valgo visoki slamsta, bet dar atvaziave mociutes ivedineja savo tvarka. Viena sausainiu, pyrau, saldainiu krepsius atveza, o kita gal ne tiek, bet nereaguoja i jokius prasymus vaikams duoti daugiau darzoviu, vaisiu. Esa visos darzoves ir vaisiai uzterstos pesticidais, tik jos vienos marinuoti su actu agurkai is stiklainiu ekologiski ir pats geriausias maistas....O dar svarbiausiai "ju vaikai juos taip megsta"... :x Pradzioj dar bande laikytis maisto rezimo, o kai isvaziavau, is karto viska mete lauk ir ivede savo tvarka. Ir kas blogiausia, kad dar nuteike juos priesiskai mano maisto atzvilgiu. Keptos bulvytes su kepta mesa ir pienu ir pan...As kiek imanoma stengiuosi juos apribot nuo mociuciu, bet visiskai negaliu, nes nors ne pilnu darbo laiku, bet reikia dirbt, atsiranda visokiu reikalu. Man ziauriai apmaudu ir pikta kiekviena karta kai negaliu apsieiti be ju pagalbos. O kai prasau pagalbos, tai visvien negaliu savo ultimatumu statyt ar griezciausia tona laikyt. Gal aukle ar kokia tai pagalbininke iseitis? Jau nebezinau, as taip siaubingai noriu, kad jie butu nors kruopelyte sveikesni, kad rodosi gal ir perdetai reaguoju, kai mano pastangas ima ir suniekina bei nubraukia... Ar cia gal man apsiramint ir palaukt "geresniu laiku"...Ziauriai sunku.
Beje bent jau mano mama skaite Boutenko knygas ir pan., bet jai jos nepadare nei jokio menkiausio ispudzio. Tipo visa gyvenima valgau normalu maista ir turiu daug energijos, kodel dabar tureciau kazka daryt kitaip. O i musu ligas ji atsako "tai visi zmones serga... ko tu cia dar nori". Beto sako taigi maitini vaikus darzovem, tai kodel jie iki siol vis serga... Nu vienu zodziu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Vas 2012, 18:33 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sunku butu ka nors patarti. Man paciai neseniai buvo sudetinga situacija. Nors jau atrode, kad niekada nebeturesiu problemu su zmonem, kad valgau kitaip, bet stai netiketai iskilo. Atvaziavo i svecius pagyventi porai menesiu mano mociute :) Viskas gan panasiai, kaip ir pas jus, zalias kurmi. Diskutuoti apie sveikesne mityba su tokiu zmogumi nera net prasmes. Jis nenori dometis sveikesniu gyvenimu, o kai nenori tai ir nesidomi, nieko apie tai nezino, o as jai visko perpasakoti neturiu energijos, tuo labiau kad visa info atsimusa, nes nenori priimti. Teko skelbti ultimatuma :) Arba as valgau ir maitinu savo vaika, taip kaip as noriu (nes as mama ir tik as atsakau uz vaiko sveikata, o ne gydytojai, mociutes, drauges ar dar kasnors) arba mes negalim gyventi kartu ir negaliu vaiko palikt jai :) gal tai ir atrodo ziauru, bet kitos iseities nemaciau. Ir dar sutarem, kad apie mityba nebus kalbama isvis :) Nes tos diskusijos, tik laiko gaisimas. Zodziu, ka palieku vaikui valgyti ta ir turi duoti ir nieko daugiau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Vas 2012, 09:24 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Žalias kurmis rašė:
Ieskau paguodos :) o gal ir patarimo.
Mano vaikai serga ir serga. Nu vienu zodziu.

kad tu tų patarimų negirdi :roll:
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... tabolizmas

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Vas 2012, 10:14 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

"skaidrus, takus, neputojantis, vėsokas, beveik bespalvis, bekvapis tuomet membranos arba per daug standžios, arba per daug kiauros (ta stadija, kai viskas jau ištekėję ir nėra ką šalinti). Kai membranos per daug standžios ir negali organizmas šalinti per inkstus, tuomet ima šalinti per odą ir kvėpavimo takus (šie pacientai skundžiasi odos, sąnarių, kepenų, plaučių ligomis), jie daug prakaituoja, prakaito kvapas stiprus, nemalonus."

Sveika,
Bet kaip suprasti, ar per daug standzios ar per daug kiauros? Juk tai du priesingi dalykai. Pas ji slapimas skaidrus, takus, PUTOJANTIS, beveik bespalvis ir bekvapis. Bet aisku ziurint kiek geria. Kai labai mazai geria tai aisku, kad nera beveik bespalvis. Net nezinau, ar cia galima kazka nustatyti is akies? Taip, jis prakaituoja, ypac kojos ir gana nemalonus kvapas.
O del riebalu, tai kitu alieju, apart kokoso, ant kurio kepame, jis nevalgo. Apie ribalus tai daug skaiciau. Visi vieningai sutaria, kad vienintelis geras aliejus, kuris tinka ir kepimui yra nerafinuotas kokosu aliejus. Beto jo rekomenduoja esant nusilpusiam imunitetui ir esant autoimuninem ligom siaip po sauksta per diena. Alyvuogiu aliejus kepimui netinka. Grietine ir sviesta jis valgo. Sviesta su kruopom, su duona uzsitepa, o grietine su varske kartais su virta sriuba. Manau suvalgo normaliai, aisku ne pakeliais.
O del PHP, tai ok, paziuresiu kaip ten yra.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Vas 2012, 10:24 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
taip, tai du priešingi dalykai, ir, norint keisti, reikia žinoti -ką - ar laisvinti ar standinti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Vas 2012, 11:22 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Zalias kurmi, nenuleisk ranku. Prisimink, kiek metu gyvenote nelabai sveikai ir kiek laiko gyvenate sveikiau. Kad ivyktu pokyciai reikia ne tik pastabgu bet ir laiko.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Vas 2012, 11:27 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Močiutės dalykas rimtas, nes jų pagalba reikalinga. Man pasisekė, nes pirma mano mama pati mane paskatino domėtis sveikatingumu, kai tik po nepriklausomybės atsirado daugiau literatūros, kursų, internetas. Antra, anyta nesikiša ir derinasi prie mano šeimos tvarkos. Jei nori pasiūlyt vaikams savo kepinių, tai manęs atsiklausia, nes vaikai nuo gimimo maistą derina ir jokių desertų po sočių pietų nematę, arba matę kaip blogos gyvensenos pavyzdį. O dabar iš viso kepiniai yra baisi retenybė, be cukraus. Kažkaip mamos susitaikė su tuo, juolab kad tai, kuri nelabai gilinasi, rezultatai yra akivaizdūs (aplink vaikai alergiški, daug serga, vartoja antibijotikus ir be gydytojų neapseina). Mano mamai, kuri gilinasi, mano žinios yra įdomios, daug ką pritaiko, ir , prisipažinsiu kelia man rimtus klausimus, ar viskas ką ketinau propaguoti yra (buvo) teisinga.
vat, pasigyriau :D o iš tikrųjų gyvenime visaip atsitinka ir reikia ieškot sveikų kompromisų. Ž mogaus organizmas turi dideles adaptacines galimybes, kol neprieita kraštutinės ribos.

Močiutės vaikams nori kuo geriausia, bet klysti žmogiška (kaip ir mamoms, gal tikrai sava bulvė kartą savaitėj geriau nei bananas kasdien, ar agurkėliai su actu, bet netręšti ir nepurkšti nei žiemą šiltnaminiai).

Pirma , reikia laiko ir įrodymų. Antra, argumentų
Štai keletas iš jų, jie nebūtinai žaliavalgiški, bet apskritai sveikuoliški:
- dabar mitybos struktūra labai pasikeitusi ir ligų dominavimas sietinas su ja:
Močiutės, jei joms virš 50, sveikos, energingos - turbūt tiek cukraus sausainių ir saldainių forma nekimšo. Ir sveikos dalinai dėl to - cukraus vartojimas tragiškai išaugęs, apie tai kalba ir tradiciniai gydytojai. Vartodamos mažiau cukraus, galėjo ramiau maitintis keptom bulvėm ir grūdais, neperžengiant pavojingo sveikatai ribos.
Acto taip pat nebuvo. Miltai - rupūs, o ne chemiškai išvalyti. Aliejai - savo spaustas sėmenų + taukai. Pienas - šviežias ir mažai termiškai apdorotas (sviestas, grietinė, sūris), kažkiek pavirindavo su košėm. Mėsos produktai - dominavo lašiniai+rūkyti - vėlgi mažai termiškai apdorota. Vaisiai - ne visas sezonas.
Galim močiutėms įkalbėti nemeluojant kad seniau žmonės buvo " labiau žaliavalgiai". Cukraus, miltų argumentus aš naudoju kaime, kad kaimynai mažiau kraupintųsi , kai neleidžiu šert vaikų sausainiais.
- dabar cheminis užterštumas labai didelis, todėl reikia labiau žiūrėti, kad maistas būtų lengviau įsisavinamas (nevalgoma bulvių su mėsa ir pieno su koše) ir balastinis(žalias); be priedų, tokių kaip actas. Savo augintas
-seniau valgė rečiau, neužkandžiavo (diabeto profilaktika), desertų po pagrindinio maisto nebuvo;
- seniau laikėsi pasninko, natūraliai valėsi nuo pieno, kai karvė užtrūkdavo ir nuo mėsos prieš kalėdas bei velykas;

Kaime aš domiuosi natūrine mityba prieš daugiau nei 5o metų ir iki sovietizmo.
Bent jau mano ir vyro giminėje buvo žaliavalgiški/sveikuoliški patiekalai iš savo augintų augalų:
sėmenys, jų dažinys ir aliejus; kanapių dažinys; daug vaisių uogų vasarą; obuolių sandėliavimas; riešutai žiemai; nevirtos spanguolės; RAF: pieno produktai vasarai, raugintas pienas, žiemai sviestą lydydavo; vaikai gerdavo kiaušinius, laukinius taip pat.
medus, tame tarpe ir laukinis.
Rauginti kopūstai, virdavo ne visus; rauginti grybai, kepdavo ne visus.
Augino, nors virė žirnius, lęšius, gracus (grikių rūšis).
Sąrašas ilgas ir daug pasakantis.

Ir pabaigai, gal jūsų seneliai gali būti neigiamas pavyzdys? mano tėvas - taip , jis vartoja daug cukraus ir valgo batonus, bet dar nesulaukęs 70 yra labai silpnas, vaikams nutyliu kad tai nuo insulto, tačiau kas gali paneigti, kad prasta mityba prie to neprisidėjo?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Vas 2012, 14:29 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine, tu visiskai teisi. As neturiu supratimo, is kur pas ja tiek energijos, nes bendrai paemus ji yra tikras ligu maisas. Ka bepaimsi, viskas pas ja blogai. Kepenys - nuo seno daug problemu, skrandis, kasa taipogi. Sirdis ir kraujagysles - sudetinga situacija. Stuburas - isvarza. Ataugos, jau daug metu aukstas kraujospudis... Imunitetas irgi ne itin geras. Bet nepaisant to, ji turi daugiau energijos negu as ar mano vaikai. Manau butent todel, kad vaikysteje normaliai maitinosi, nerisgo ir sveiku oru kvepavo, nes gime ir augo miske. Bet jinai ten realiai kazkaip tu argumentu nesiklauso.
Zalias maistas yra viena is iseiciu, kuria as matau musu situacijoje. Daugiau tikrai esu viskuo nusivylusi ir daug ka isbandziusi. Isleidau kruva pinigu:visokie prietaisai, papildai, etc., o rezultatas labai labai menkas. Visos knygos ir zmoniu pasisakymai, kurie pakilo is labai labai sunkiu ligu ir ISGIJO mane ziauriai ziauriai motyvuoja ir as manau, kad bent jau as pati tikrai kazko pasieksiu. Kol kas nesiryztu, bet manau vasara pabandysiu 100% raw. Anksciau to nejausadavau, bet dabar kas karta kai suvalgau kiausini ar mesos jauciu kaip dingsta energija, pasidaro ziauriai sunku, paskui pilva pucia, apima mieguistumas. Nors nezinau, ar cia nerimaut, ar dziaugtis del smarkiai krentancio svorio. Dar perskaiciau tokia knyga kaip zmogus pasveiko is opinio kolito, kuris laikoma jog yra nepagydomas, autoimuninis ir pan. As labai ilgai iekojau atsakymo ir toje knygoje radau. Autorius tiesiai sviesiai sako, jog is daugybes pacientu, zmoniu, kurie pas ji gydesi jis nesutiko NEI VIENO, kuris butu visiskai pasveikes kol neatsisake mesos ir pieno. Placiaja prasme, ty. visu mesos/zuvies ir visu pieno produktu. http://www.amazon.com/Healing-Colitis-C ... 0971752613
Nors man yra daug lengvesnis ir paprastesnis zarnyno susirgimas - dirgliosios zarnos sindromas, taciau gali buti jog galioja tos pacios taisykles. Is sunkiu ligu galima pakilt TIK perejus prie 100raw. Todel labai noreciau padeti ir vaikams.
Jeigu man pavyks, gal mano pavyzdys kazkiek motyvuos ir vaikus, o gal ir mamai atvers akis... As viliuosi, nu kad gal visa laika nereikes tos mociuciu pagalbos, bus vasara, gal kazkiek sustipres, dar paaugs. Dabar jinai i mano tas dietas netgi ziuri su priesiskumu, tipo protas man nuvaziavo ir tiek.

Va dar vienas klausimelis. Mano sunui isryskejo alergija kai pradejo valgyt raw sriubas, kokteilius. Ar ignoruot ir manyt, kad kai issivalys organizmas, tai dings ir alergijos, ar bandyt tirt nuo kokio konkreciai maisto jam alergija. Ji pasireiskia raudonom issausejusiom demem aplink lupas. Is pradziu maniu, kad tai herpes, bet dabar supratau kad alergija, nes ilgai nedingsta ir pleciasi lopai.

Sitas pasisakymas yra lyg ir nukrypimas nuo temos, bet tikejimas ir viltys del zaliavalgytes siuo metu yra pas mane itin stiprus ir labai ismusa is pusiausvyros visokie nukrypimai. Gaila, kad tam pritarianciu aplinkui nedaug yra.

Beto gana svarbu, yra ir tai, kad mano sunus perdetai jautrus. Viskam kas ka pasake, paklause, paziurejo, labai blogai jauciasi svetimoje aplinkoje, mokykloje ir pan. Sunku susikaupti, isiminti informacija. O delto dar didesni pergyvenimai, nemigos. Na be abejo aisku, kad tai smarkiai salygoja jo ligas ir imuniteta. Bet zalias maistas kiek suprantu labai itakoja mokymosi gebejimus, nuovargi ir pan. Tai velgi jeigu tiek metu as nemaciau jokio kelio, o dabar jau matau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Vas 2012, 17:40 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmi, kai/jei močiutės nedirba ir 2/3 mažamečių neaugina, energijos matyt užtenka ir su ligomis. Turbūt nesirgtų, jei nebūtų sovietinio/kolchozinio gyvenimo būdo ragavusios. Deja, mums dar blogiau, jei mano 70mečiai tėvai gimė namuose ir beveik skiepų nematė, 40mečiai yra tikri visokių medekspermentų aukos.

Dėl alergijos: fanatai žaliavalgiai sakytų, valosi organizmas, aš manau, gali būti ir taip, ir kitų priežasčių. Viena sėkmingos žaliavalgystės sąlygų yra ekomaistas, nes apdorojant termiškai, dalis chemijis suskyla, aišku kiti toksiniai junginiai atsiranda, bet prie jų, 'termotoksinų', mes genetiškai pripratę tarkim. Todėl (dėl nesančios galimybės LT maitintis eko ir šviežiais, nuo šakos vaisiais) aš labai kritikuoju vaisiavalgystę ar vaisių dominavimą,abejoju žalumynų iš parduotuvės nauda žiemą. Manau močiutės, bent mano irgi to nesuprastų...
Dar augalų apsauginės medžiagos, manau jos eina tiesiai į kraują jei kiauras žarnynas...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Vas 2012, 20:07 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žarnynas kiauras, bet kiek skaičiau, pagrindinis būdas jį sulopyti yra valgyti daug vaisių (ypač vaisių, nes jie kažkaip ten yra paduodami žarnynui lengviausia virškinti forma) ir antroje vietoje daržovių lastelienos, ypač rekomenduojama daug smoothies (kokteilių). Tai gaunasi lyg ir užburtas ratas. Kol žarnynas kiauras, maistas patenka į kraują, dar labiau žarnynas erzinasi, o jį suremontuoti kaip ir geriausia būtų valgyt ką valgom. Aišku dar priedai visokie probiotikai, bla bla bla...Tai aš vis galvoju, kad galgi susiremontuos žarnynas per laiką ir turėtų sumažėt alergijos. Bet nesu tikrai, ar gerai galvoju. Be abejo stengiames viska eco pirkti, bet ne visada galim gauti eco arba apsieiti su skurdžia įvairove, kurią galim gauti. Nugis gal aš klystu? Reikia rast kokius šaltinius tiekimo?

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 16 pranešimai(ų) ] 

Panašios temos   Autorius   Atsakymai   Peržiūrėta   Paskutinis pranešimas 
Žali kiauštryniai

forume Kiti produktai

emilis21

5

1015

18 Bal 2017, 20:48

Visos datos yra UTC + 2 valandos