Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Miesto ritmu
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 09:38 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Vilnius
Sveiki,

Kadangi aš čia naujas, o į kiekvieną temą teršti nesinori savo "atradimais", tai jei niekas neprieštarauja, pasidarysiu sau čia tokį kaip dienoraštį-savo kamputį. Gal ir pačiam bus naudinga kažkada persižiūrėt viską. Kadangi daug kas čia yra susilieję visiškai su gamta, aš atvirkščiai gyvenu miesto ritmu, ir galbūt kažkam bus įdomu kaip man sekasi eksperimentuoti ir parašysiu kažkokias savo mintis.

Trumpai apie valgymą: daėjau iki negriežtos žaliavalgystės labai natūraliai ir savarankiškai, praktiškai be jokios literatūros, tarpe vegetariškai, tarpe veganiškai ir t.t., praktiškai racionas toks 60-70% mono, 20% maišytai, 10% iš bėdos kokios salotos kavinėje ir ten jau labai nesigilinu, ar burokėlis virtas ar ne. Valgau taip gal pusę metų. Domiuosi šita kryptimi iš "mokslinės" pusės, tai pakankamai neseniai, gal 2 mėn., daiginimai, žali kokteiliai, sėklos ir t.t. man buvo svetima. Vegetaruoju su nukrypimais į veganizmą iki gryžimo valgyt žuvį ir atgal, bemaž 10.

Trumpai apie mane: šiaip esu gan griežtos nuomonės daugeliu klausimu, didelis skeptikas, kol neįsitikinu/nepamatau faktų, kas dažnai tiesiog atsisuka prieš mane, pagal Ajurvedą esu grynaukraujis Pita, bet pačios praktiką naudoju tik išsiėmęs kelis elementus ir tyloje nevalgau, apskritai daug eksperimentuoju su jogos praktikom, vadinamais dvasiniais dalykais ir t.t., ir iš visų šitų elementų konstruoju savo pasaulėžiūrą ir nesilenkiu nei vienam dievui, bei sąmoningumą suprantu savaip. Žaliavalgystė vienas iš tų kelių. Esu baisiai smalsus, tai domiuosi astrofizika, lucid dreaming, verslu, farmacijos, tabako, lobizmo, medicinos ir kt. sričių mechanizmais ir blogiais, nes su visu tuo teko tiesiogiai susidurt, joga, visuomenininkiškumu, žodžiu įvairiausias dalykais įvairias gyvenimo laikotarpiais. Gal apie juos kada gal irgi trumpai užsiminsiu.

Va, tikiuosi ne per daug beletristikos :)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Miesto ritmu
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 09:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Va, o čia mano šio ryto pavykęs eksperimentas:

Pundelis petražolių iš bobutės, dvigubai mažiau savo užsiauginto baziliko, keli obuoliai, griežinėlis apelsino ir porą šaukštelių vos vos mirkytų (20 min) linų sėmenų ir žinoma vandens. Kadangi tikro blenderio neturiu, ilgiau pavargau su trintuvu. Gavosi du tokie, iki šiol šyla skrandis (nežinau, čia gerai ar blogai). Ne itin saldus, bet man ir patinka keisti skoniai.

Geros dienos.

Prikabinti failai:
petrazoliu.jpg
petrazoliu.jpg [ 63.34 KiB | Peržiūrėta 935 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Rgp 2012, 14:15 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Oj, super kokteilis atrodo :)
Ponia Butenko populiarino zalius kokteilius, kaip alternatyva zmonems kuo daugiau zalesiu suvalgyt. Bet man tai visos "zoles" yra tokios skanios, kad as ju nebemakaluoju su vaisiais, valgau darzoviu salotose. Petrazoles, krapus galiu ir vienus valgyt, man neatsibosta. I kokteilius su vaisias man labiausiai tinka labai svelnaus skonio arba beveik beskones zoles - salotos arba dobilai, liucernos, gyslotis. Dobilu ir gyslocio galima vaistineje nusipirkti, cia vaistazoles, malti kavamale i miltus ir det i kokteilius, butu alternatyvos. Man atrodo, kad vaistines zoles dziovinamos zemoje temperaturoje.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Rgp 2012, 20:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Ačiū Jelena :)

O čia šios dienos miesto vaiko istorija: buvo pragariškai stresuota diena, vakar teko dirbti iki 5 nakties, keltis 8, nes pridavinėti teko vieną projektą. Taigi šiandien buvo ta sunkioji diena kurie baigėsi aišku irgi ne laiku. Taigi parsliūkinęs iki namų supratau, kad ha! šiandien valgiau lygiai pomidorą ir 200g kopūstų salotų :) Prisiminiau, kad mano vargšas bazilikas - jau praktiškai baigiasi, tad nusprendžiau, kad reikia save palepinti ir tinkamai su juo atsisveikinti. Niekada nemėgau receptų, visada galvojau, kad virtuvė turi būti eksperimento malonumas (čia dar nuo visavalgiškų laikų). Taigi nuėjau Maximą ir sukau ratus aplink daržovių skyrių, buvo labai daug lietuviškų produktų, tai ir sumąsčiau, kad ir parduotuvėj šiuo sezonu neblogai, taigi nusipirkau ingridientus (daržovės visos lietuviškos, nusipirkau daug visokių, bet paminėsiu tik reikalingus). Norėjau ir procesą nufotkint, bet per daug buvau išalkęs ir be jėgų. Rezultatas - "Beveik Lietuviška Gaspačio" (kątik sugalvojau):

Ingridientai:
2 dideli pomidorai
1/2 vidutinio dydžio buroko
1/2 nedidelio svogūno
1 nedidelė ekologiška citrina iš eko skyriaus
sauja saulėgražų (Rusiškų)
pro šalį eidamas iš daržovių kioskelio nusipirkau 100gr špinatų
namie nuskyniau visus baziliko lapus, maždaug turbūt 30gr.
2 griežinėliai česnako
2 kubeliai imbiero (maždaug tiek kiek ir česnako), pats svarbiausias ingridientas, kaip sužinojau jau bevalgant :)

Paruošimas:
Pirmiausia užmerkiau saulėgražas, kubeliais supjausčiau pusę buroko, sudėjau į dubenėlį ir išspaudžiau visą citriną. Kol burokėliai ir saulėgražos mirko. Viską ploviau, pjausčiau ir dėjau į trintuvę sluoksniais. Pirmiausia su trintuvu-blenderiu tryniau špinatus, svogūnus, imbierą, bazalikus, tada sumečiau pomidorus. Po visos procedūros tiesiog sumečiau burokus su visu skystumu ir išgrėbiau didelę saują saulėgražų, kitas palikau mirkti. Na ir tada betrinant įpyliau pusę stiklinės vandens ir dar truputi pablendinau.

Gavosi trys lėkštės, visas jas iškart ir suvalgiau :)) Kas pasigamins - skanaus, kas ne - pavydėkit ;)

Trukmė: 20 min.
Kaina: 3.5lt !!! (neskaičiuojant, kad turėjau imbiero, citrinos, česnako, baziliko, bei dar liko pusę buroko, svogūno ir saulėgražų).

Prikabinti failai:
pomidoru-burokeliu.png
pomidoru-burokeliu.png [ 534.81 KiB | Peržiūrėta 906 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 11:56 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Šiandien pietų metu supratau vieną netikėtą tiesą apie save, kurios iki šiol nesupratau, ilgą laiką valgiau vien vaisius ir man labai lengva buvo mono maitintis, bet kai kalba eina apie daržoves - man reikia maišyti, turbūt ypročiai iš vegetarizmo laikų, nes iš karto norisi paskaninti, pagerinti, citrinos užpilt.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 12:26 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aha, sutinku, kai kalba eina apie darzoves, tai mono-variantas kazkaip neveza :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 12:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Išimtį nebent galiu padaryt pomidorams, jie turi daug natūralių glutamatų, todėl turbūt lengvai ir eina :) Supratau, kad beveik mėnesio vaisių maratonas mano baigėsi, prasidės dabar daržovių eksperimentai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 13:29 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aš asmeniškai daržovėms turiu vieną priekaištą- jos sunkiau kramtosi. na, ne visos, aišku. bet mėgstu jas labai, ir be daržovių man diena ne diena, be jų esu alkana, nors "kalorijų" prasme jos gerokai atsilieka nuo vaisių. dažniausiai miksuoju blenderyje maltas daržoves su tarkuotomis, tuomet gaunasi salotos su padažu, o kartais ir daržovių sriuba tiesiog. sutaupo kramtymo laiką. na, rašo, kad ir pasisavina gerokai lengviau toks sumaltas maistas, nes sukramtyt dantimis taip nesigaus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 14:02 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kas dėl kramtymo, aš turiu irgi šiokį tokį priekaištą, aš tiesiog nemėgstu kramtyti ilgai (kaip ten visi sako, kad pajusti skonį), visada valgydavau pakankamai greitai. Problemą spęsdavau visada taip: kuo daugiau mikštų ingridientų, kad greit susivalgytų, nors niekada nemėgau pvž trintų sriubų, bei keli kietesni ingridientai, pvž agurkų gabaliukai, kuriuos kol sukramtai, praeina ir tie kiti ingridientai pro dantis.
Bet beabejonės, aš už kokteilius, sriubas, bet stengiuosi vistiek neryt iškart, kad seilių išsiskirtų.
Bet pvž kramtyt riešutus iki košės man visai patinka :)

Bet didžiausią priekaištą kramtymui aš turiu žolėms, nemoku aš jų gerai sukramtyt:) Kaip su šituo?

Tuo pačiu ir kiti nuotykiai: Kątik darbe pasidariau pirmą karta pačio gamintus pietūs (4 minutės truko susipjaustyt) - avokadas, pomidoras, du maži agurkai su himalajų druska ir šaltai spaustu judros aliejum (nors nusipirkau dvigubai daugiau). Viską pjausčiau iškarto į lėkštę, tad apart peilio nieko nereikėjo.
Ir skanu ir greitai gavosi, ir jei neskaičiuojant druskos ir aliejaus, vos keturi litai o sotus kaip ridikas. Darbe visą laiką valgiau vaisius mono, tik namie vakarienei gaminau :) Pradedu manyt, kad mano gyvenimas tik lengvėja, o ne sunkėja žaliavalgiaujant.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Rgp 2012, 20:28 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, ką, šiandien buvo labai įdomi diena, supratau, kad vaisių monovalgystė - jau du mėnesius atsivalgyta ir prasidėjo daržovių ne mono metas:
- pirmą kartą gaminausi darbe, pasirodo labai norint užtenka tik peilio ir lėkštės
- supratau, kad man po nosim kasdien atvažiuoja autobusiukas, su žviežiom morkom, pomidorais, bulvėm iš LT ūkio ir nelabai supratau kodėl vaisiai iš Lenkijos. Gal perpardavinėtojai, gal dar kažkas, bet morkos dar su šviežiom žemėm, o pomidorai tikrai ne parduotuvinio skonio, bei ne kaip iš vitrinos.
- taip jau sutapo, kad ryt važiuoju į pavilnės kaimelį prie miško, rinksiu dilgeles ir dar ką rasiu (nors nežinau dar ko ieškot, eisiu skaityt), niekada netikėjau, kad taip bus, bet žaliavalgyste teoriškai nelabai ir kada domėjausi, tiesiog taip valgiau ir tiek :)

Po labai ilgo laiko, šiandien pasigaminau šilto maisto!! Cukinijos makaronai su aštriu saulėgrąžų, pomidorų, špinatų "Bolonijos" padažu :)

Ramaus savaitgalio.

Prikabinti failai:
makaronai-riesutai.png
makaronai-riesutai.png [ 265.22 KiB | Peržiūrėta 870 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgs 2012, 19:17 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Turbūt man sekasi. Šiandien krapštydamasis po virtuvę, radau naujutėlaitį virtuvinį kombainą (blendelis, sulčiaspaudė ir pjaustyklė) apie kurį buvau pamiršęs ir jis buvo neprapakuotas. Kinietiškas, 750W, bet sulčiaspaudė dirba kaip reikalas, na o blenderis sunkiai, bet ima, pjaustyklės dar nebandžiau, nes salotų dar neužsinorėjosi. Tai drąsiai galiu pasakyt, kad šiandien persivalgiau, persigėriau.

Buvau miške prie kolegos sodybos. Aš net pats savim stebėjausi, kaip aš nuo nulio staiga sugalvojau pradėt taip domėtis viskuo, kaip valgiau taip valgiau, galbūt forumas irgi įtakos davė, nes čia pilna informacijos ir nuorodų. Pririnkau dilgėlių, žemuogių lapų, daug kiškio kopūstų, juodųjų šermukšnių, saują mėlynių ir avietbraškių, pievoje priskynau rūgštynių.

Taigi šiandien mano "naujasis" kombainas plušėjo: morkų-slyvų sultys, burokėlių-morkų-pomidorų-moliūgų sultys, aštri avokadų-agurkų-petražolių sriuba.

Ir žinoma "žaliasis" miško kokteilis (ne toks ir žalias): morkos, dilgelės, daug kiškio kopūstų, žemuogių lapai, truputis juodojo šermukšnio ir mėlynės su avietbraškėm. Jį pradėjau daryt net nenusirengęs, tik įžengęs į namus :) Truputi padauginau morkos, tai nebuvo toks ryškus uogų skonis, liko dar labai daug, bus rytui :)

Kol kas, man labai gerai sekasi eksperimentuot, bet savo "mono" odisėja su vaisiais, matau, kad jau baigėsi, bet nuo to man tikrai nenuobodu, pažinimo džiaugsmas turbūt ;)

Prikabinti failai:
misko-kokteilis.png
misko-kokteilis.png [ 399.56 KiB | Peržiūrėta 858 kartus(ų) ]
avokadu-agurku-sriuba.png
avokadu-agurku-sriuba.png [ 461.51 KiB | Peržiūrėta 858 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 20:52 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Buvo viena iš labiau įtemptų savaičių. Pridavėm vieną svarbų ir nervų daug kainavusį projektą (tiksliau trečdalį jo). Buvo staigiai susilpnėjęs regėjimas, kuris silpnėjo tik labai nežymiai. Ačiū forumiečiams kurie pasufleravo neblogų patarimų apie regėjimą, tai kartu su doze morkų, mėlynių sulčių, akių pailsinimais, regėjimas beveik grįžo į lėtinio silpnėjimo stadiją. Jei tinginys neaplankys, stengsiuos akis ilsinti kuo dažniau, kad situacija nesikartotų.

Beveik visiškai persimečiau nuo vaisių ant daržovių, tai dauguma sukauptų obuolių, slyvų ir visokių ten persikų rytais keliauja į sultis su morkom (mano rastas virtuvinis kombainas - mano didžiausias džiaugsmas šiuo metu).

Kalbant apie kombainą, tai pasigaminti salotas užtrunka tris minutes, kas mane džiugina. Štai, kad ir šios dienos ekspromtinės salotos (nesitikėjau, kad bus toks įdomus rezultatas, nes leidau pasireikšt fantazijai iš to kas buvo po ranka).

Vidutinis burokėlis ir panašaus dydžio cukinija, paprika, saulėgražos, pundelis petražolių, džiovinti smulkinti čili pipirai, pusę kumščio dydžio svogūno, malto muskato, juodujų šermukšnių.
Viską susmulkinau smulkintuvu, užberiau čili ir muskatą, išspaudžiau citriną, pabarsčiau himalajų druska ir apšlakščiau trupučiu alyvuogių aliejaus. Palaikiau kol įsigers citrina į burokėlius. Žiauriai neįprastas, bet labai netikėtai geras skonis. Dar nežinau kaip reikės pavadint :)

Prikabinti failai:
astri-burokeliu-cukiniju-salota.png
astri-burokeliu-cukiniju-salota.png [ 465.48 KiB | Peržiūrėta 834 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Rgs 2012, 23:27 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, ką, arba sutapimas, arba pradedu jausti, kad atėja kažkoks kritinis laikotarpis. Paskaičiavau, kaip tik kitoje temoje, kad prieš pusę metų, pradėjau "žaliuot" su nukrypimais, o paskutinius du mėnesius 100% žaliai valgau.

Paskutines kelias dienas, jaučiu, kad nesveiki energijos antplūdžiai dingo, prasidėjo nuovargis (bet čia gal nuo super intensyvių savaičių, dirbau dvi savaitęs beveik be poilsio). Paskutines dvi dienas žiauriai daug valgau ir toks jausmas, kad nepasisotinu visiškai (ko nebuvo kai valgiau 80% vaisius mėnesį su viršum). Kad ir dabar rašau suvalgęs tris porcijas salotų, išgėręs tris stiklines sulčių. Veido oda pradėjo sausėti, beveik nėra jokio poreikio gerti vandenį. Iš kažkur atsirado mikrosekundinių minčių apie mėsą, nors nevalgau jos jau kokius penkis metus, gal daugiau. Žodžiu, arba pasideda detoksikacija, arba kažkas kito, bet per tokį trumpą laiką sunku pasakyti. Džiugu, kad nors kiek atsistatė regėjimas.

Geresnės žinios: du sėkmingi daiginimai iš dviejų. Pavyko sudaiginti lęšius, bet juos išmečiau, nes kažkur forume skaičiau, berods Jelena rašė, kad kanadietiški lęšiai GMO, tai pamačiau, kad iš ten - išmečiau visus, vos keletą paragavęs. Puikiai sudygo saulėgrąžos. Taigi nors maniau daigintis sunkiau - nieko stebuklingo nėra, ir net nereikėjo kas 12h plaut, užtenka kartą į parą, prieš miegą pvž, bent jau man sudygo normaliai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgs 2012, 10:51 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

kanadieciai augina GM lesius. ir Prancuzai taip pat. Nors tai nereiskia, kad visi ju auginami lesiai yra GM. Musuose yra lesiu is Kanados ir Prancuzijos, GM jie ar ne-nzn. Yra dar RU ankstiniu, man jie visai nieko, pirkau tokius smagius labai smukius juodus lesius. ir galima pirkti indijos kilmes mung dala, Vilniuje pirkdavom indisku prieskoniu parduotuveje toj tokioj ilgoj gatvej, kuri nusileidzia i senamiesti tiesiai, ten dar rusu baznycia ir rusu teatras yra is kaires.. bet tai buvo pries.. hmm.. gal 4 metus

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgs 2012, 11:24 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jelena rašė:
kanadieciai augina GM lesius. ir Prancuzai taip pat. Nors tai nereiskia, kad visi ju auginami lesiai yra GM. Musuose yra lesiu is Kanados ir Prancuzijos, GM jie ar ne-nzn. Yra dar RU ankstiniu, man jie visai nieko, pirkau tokius smagius labai smukius juodus lesius. ir galima pirkti indijos kilmes mung dala, Vilniuje pirkdavom indisku prieskoniu parduotuveje toj tokioj ilgoj gatvej, kuri nusileidzia i senamiesti tiesiai, ten dar rusu baznycia ir rusu teatras yra is kaires.. bet tai buvo pries.. hmm.. gal 4 metus

Na, aš pirkau "Skanėjos", bet ten nieko nebuvo parašyta apie tai. Aš šitoj gatvėj dirbu :) prie pat rusų teatro, tik kažkaip neatgaminu kur yra indiškų prieskonių parduotuvė, turbūt jos nebėra, o gal ten šiaip specializuota prieskonių parduotuvė? (kažkokia didelė yra).

Kažkaip reiks praeiti dar pro parduotuvinius lęšius ir kitus produktus, pažiūrėt kur ką rašo :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Rgs 2012, 19:34 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, ką... Apie viską iš pradžių:

Sveikata: valgyt noriu dažnai, porcijos didėja. Šiek tiek padidinau baltymų/riebalų dozę avokadų, riešutų, linų sėmenų, judros, alyvuogių aliejų, saulėje džiovintų pomidorų pavidalu. Vaisių beveik nebevalgau, tik ryte tradicinis pusę litro sulčių (iki pietų ramiai atlaikau nevalgęs). Oda vienoje vietoje taip ir liko sausa, bet rodos neplinta, vandens gerti daugiau neprisiverčių, nes tiesiog nesinori. Regėjimas normos ribose. Svoris artėja link mano 77kg normos, bet dar 80 laikosi (nors buvo 93-84, per pirmą 100% žaliavalgystęs savaitę.

Beje - kelias dienas iš eilės prieš pat miega apsivalgiau nerealiai salotų - ryte kaip gėręs kokią valandą jaučiuosi, bet čia savaime aišku kodėl ;)

Šią savaitę kelis kartus ir tuo pačių pirmą kartą buvau Raw42 Vilniuje per pietus. Maloniai nustebino personalas, tiesiog kitaip ir daug šilčiau. Net nusipirkau spirulinos, kurią dabar dedu į kokteilius. Ragavau "tradicinius" patiekalus - raw picą, hamburgerį, kaip mes vėliau pavadinom "seedburgeriu". Dar ragavau aštrios meksikietiškos sriubos, kuri taip patiko, kad jau spėjau namie "nuvogti" receptą :) Vienas minusas - brangoka, t.y. geriem pietum reikia 20 lt drąsiai, nes vien salotų gali nepakakt
.
Jaučiu, kad darausi ir pats vis kietesnis daržovinėje virtuvėje, tai jau kuriu planus Excalibur'ui :) Grįžo mano manija gaminti, tik jau žaliavalgiškam pavidale, gaila, kad šiek tiek mano vaisių monovalgystė kenčia :) na, bet kol sezonas leisiu sau. Ta proga pasidalinsiu šio vakaro eksperimentu (greit surinksiu gerą krūvą receptų) - pavadinčiau "rytietiški šaltibarščiai".

Dviem didžiuliam dubenėliam reikia: trijų pomidorų, pusę burokėlio, gerą saują daigintų saulėgražų, penkis gabaliukus saulėje džiovintų pomidorų, didelė česnako skiltelė ir trigubai daugiau imbiero, porai, himalajų druskos pagal skonį, džiovinto baziliko, vandens, kad viską apsemtų. Viską sublenduoti iki rožinės skystos masės ir savo nuožiūra pripjaustyti porų. Bon apetit :)

Prikabinti failai:
barsciai.jpg
barsciai.jpg [ 283.52 KiB | Peržiūrėta 794 kartus(ų) ]
pica-burger-raw42.png
pica-burger-raw42.png [ 746.82 KiB | Peržiūrėta 794 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgs 2012, 11:16 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Edvinas rašė:
Na, ką... Apie viską iš pradžių:

Sveikata: valgyt noriu dažnai, porcijos didėja.

Neprisižaisk su porcijomis... iš asmeninės patirties. Man jos ištampė skrandį ir įsigijau refliuksą, o gal prižadinau snaudžiantį....dabar nei pirmyn nei atgal...mažinu porcijas su baltymais ir riebalais, Raf, dalimi virto. bet ir norėdama bei galėdama, negaliu kartais net riebiau užkirst be negero jausmo skrandyje (tulžis dirgina).
Taigi stebėk save, gal organizmas ką nori pasakyti: mažai kalorijų, neįsisavina, trūksta baltymo ir pan. Na, kad perėjai būdamas vegetaru, tai šiuo atveju skrandžiui lengvinanti aplinkybė.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgs 2012, 11:31 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine, o is kur zinai, kad istampytas skrandis susijes su skrandzio refleksiuku? Kiek zinau, sfinkterio neuzsidaryma (laisvuma) dazniausiai itakoja nepakankama skrandzio rugstis (sumazejes rugstingumas). Prie to pacio, zmones, kurie neturi pakankamos skrandzio rugsties, negali pasisavinti is maisto arba gali labai minimaliai, vit. B12.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgs 2012, 14:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na, mano refliuksas buvo su padidėjusiu rūgštingumu (gastritas ir gerl-tokia buvo diagnozė, prie to ir dvylikapirštės uždegimas).
Pati kiek domėjausi, žalias maistas labai prisidėjo.Visų pirma, 'nereikalinga' rūgštis išnešama į dvylikapirštę, taip vystosi uždegimas. Antra, refliuksas atsirado kaip tik prie augalinio maisto maksimumo, o viena iš neužsidarymo priežasčių gali būti baltymo stoka. Dideli maisto kiekiai taip pat.
Faktas, kad mano skrandis neskubėjo persitvarkyt prie žalio maisto. O kai gerl simptomai dingo ir rūgštingumas nukrito, vėl kitos problemos, neįsisavinimas, nevirškinimas...ne tragedija, bet kol kas negalavimai nesibaigia.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgs 2012, 15:10 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Aš pastebėjau vieną dalyką, kad organizmas pradėjo reikalauti riebesnio maisto, taigi vien salotom sunkiai eina pasisotinti, todėl į sriubas ir salotas kelias dienas gerokai paforsavau saulėgražų, riešutų ir aliejaus. Porcijos kiek sumažėjo, bet dažnumas ir noras valgyti - nelabai. Tikėtina baltymų koks nors nepakankamumas pradėjo lįst lauk, bet gali būt ir dėl to, kad labai aktyvios dienos ir greitai išsieikvoja energija, o dirbant protinį darbą vien žolėse ne tiek ir daug maisto smegenim. B12 irgi yra mano radare, tačiau kol kas neskubu baimintis, ekstra atvejui visada yra papildai.

Dėl pačio refliukso, aš esu pastebėjęs, kad ankščiau man tokį efektą sukeldavo dažnas valgymas nesuderinamo maisto, ypač kai ant riebaus patiekalo užvalgydavau daug salotų. Aš spręsdavau problema taip: minimalus kiekis maisto ir daug vandens kelias dienas, man kažkaip susibalansuodavo viskas ir po kurio laiko susitvarkydavo (bet to jau seniai nebuvo). Mano pačio teorija tokia, kad rugštingumas pats iš savęs gali dirginti tą raumenį, kuris į tai reaguoja. Bet čia tik teorija ir priežąsčių gali būt daug.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 13:10 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
O buvo taip. Kažkokių kėslų vedamas, nuėjau po savo 3 mėn savęs valymo, praeitą penktadienį į barą, alus ir žalios devynerios, "už senus laikus". Rezultatas toks kokio dar nėra buvę - staigiai praradau atmintį, susiradau nuotykių (bet čia ne apie tai), ir FIZIŠKAI tik šiandien pirma diena, kai daug maž galiu sakyt, kad atsigavau. Niekada taip nėra buvę, tai ženklas turbūt, kad tikrai organizmas į nuodus smarkiai pradėjo reaguot. 6 dienas merdėt dar nėra tekę nuo vienos dienos, kad ir kokių stiprių "švenčių".

Verčianti susimąstyti istorija, bent man asmeniškai.

Geresnės žinios: užkrėtinėjų žaliavalgystę visą ofisą (bet nieko nekišdamas, o tiesiog siūlydamas valgyt kažką sveikesnio). Žmonėm tikrai patinka :) o aš su jais nueinu į Čili salotų pavalgyt :)

Prikabinti failai:
salotos.jpg
salotos.jpg [ 208.52 KiB | Peržiūrėta 747 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Rgs 2012, 14:21 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Edvinas rašė:
Na, aš pirkau "Skanėjos", bet ten nieko nebuvo parašyta apie tai. Aš šitoj gatvėj dirbu :) prie pat rusų teatro, tik kažkaip neatgaminu kur yra indiškų prieskonių parduotuvė, turbūt jos nebėra, o gal ten šiaip specializuota prieskonių parduotuvė? (kažkokia didelė yra).

Kažkaip reiks praeiti dar pro parduotuvinius lęšius ir kitus produktus, pažiūrėt kur ką rašo :)

"Prieskoniai profesionalams" Basanaviciaus g., nuo teatro reiktu pakilti aukstyn truputi ir pereit gatve (bet tuo mung dalu ir pan indishkais prekiauja ir Damodara, ir dar daug "sveiko maisto" parduotuviu)

kazkokio mung dalo turiu nevalyto (bandziau daigint, dygsta gerai, tik paziuresiu kilmes sali namie), galiu padovanoti, man nepatinka jis kaip ir visi ankstiniai (beje dirbam šalimais :) )

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Rgs 2012, 13:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Reikės kažkada užsukti į Prieskonius profesionalams pasižvalgyt :) O dėl dovanų - aš visada mielai priimu dovanas, tik tikėtina greit išvažiuoju mėnesiui iš Basanavičiaus gatvės :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2012, 10:30 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
kilmes salis - Uzbekistanas (cia gerai ar ne? :roll: )

beje, "profesionalai" kazkaip paskutiniu metu kainas uzsikele...

Paskaiciau visa temele nuo pradziu :) smagu skaityt, saunuolis :) grazus atradimai (oi, kazkuo primena mano klajones :D uzdulkejes blenderis, nerealaus skonio barsciai.. :D )

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2012, 16:31 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

o mano "kaimo ritmu" šiandien ekadašis, tai gurkšnoju sultis iš moliūgo, salierų lapų su kotais ir obuolių. kažkaip nesigavo be jokio maisto šiandien :D
gal ir negerčiau tų sulčių, bet vakar surinkau didžiulį kibirą salierų lapų, ir labai tingiu pjaustyt ir džiovinti. o nuskinto moliūgo nulūžo kotelis, taigi tokio nepalaikysi ilgesnį laiką.. obuolių šiemet tiek, kad šakos lūžta (čia ne hiperbolizuoju, o tikra tiesa). todėl teko kankinti save sultimis :lol: jei neužpuls staigūs šalčiai ir neužšaldys mano daržiuko, tai sekantį ekadaši teks save kankinti sultimis su petražolių lapais, mat šiemet kaip niekada jų daug priaugo. paprastą dieną tai tingiu spausti sultis. tokia ta kaimiečio realybė.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume