Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
  Spausdinti

Gražus tas paprastas gyvenimas...
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 06 Gru 2010, 18:12 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Tai gi čia aš įmesiu kai ką iš savo blogo, kad nereikėtų kartotis ir toliau tęsiu, kaip gi man sekasi žaliavalgiauti..


Į viršų
 Aprašymas  
 

zaliavalgis.lt

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 08 Gru 2010, 22:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Niu, apie save.. :oops:
Apie "sveiką mitybą" pradėjau galvot nuo 20ties (o dabar jau 34 sukaksėjo), kai bandžiau atsisakyt mėsos ir pabadaudavau, mat norėjosi būti lieknai ir sveikai, na ir buvau paveikta Polo Brego knygos apie badavimą. Vėliau atšaukiau žuvį, kiaušinius, tapau laktovegetarė.. Bet negaliu pasigirti, kad mano mityba buvo labai jau sveikuoliška, valgiau daug košių, miltinių patiekalų.. Į 2007 pabaigą turėjau tam tikrą ligų ir negalavimų "rinkinuką', kuris nors ir nelabai trukdė gyventi, bet ir džiaugsmų mano gyvenimo nepraturtindavo.. taigi, sąrašiuks daug maž toks: skydliaukės veiklos sutrikimas, kiaušidžių policistozė ir gręsiantis nevaisingumas, sudirgęs skrandis, silpnas virškinimas, reguliarūs migreniniai galvos skausmai, lėtinis 12pirštės uždegimas.. turbūt viskas.. na dar labai sunku buvo reguliuoti svorų, reikėjo tikrai l.žiūrėt, ką valgau, kad svoris neaugtų.. bet "stora" tikrai niekad nebuvau, tiesiog sau to neleidau, svoris svyravo ties 58-62 kg.. ūgis mano, atrodo 168..
taigi 2008 sutikau trumpu badu, po kelių dienų pradėjau valgyt tik žalius augalinius produktus.. bet visgi reguliariai nuslysdavau.. dažniausiai darbe, kur būdavo daugiausiai pagundų.. didžiausia nuodemė- geltonasis sūris.. ek, tas sūris, sūris.. reguliariai badaudavau, atkentėjau (nors jokia tai kančia) hirudoterapijos kursą ir netyčiom-nelauktom 2009 pradžia sutapo su Sūnaus pradžia. Netyčiom-nelauktom todėl, kad ginekologai man "žadėjo" jog reikės man jų pagalbos, kad be jų intervencijos vaikų, greičiausiai, neturėsiu.. be-be-be, medikai!
Na, nėštumas, aišku, disciplinuoja, bet vistiek suabėjaju, ar užteks man "visko", jei valgysiu vien žalią augalinį maistą, taigi pradėjau valgyti paprastą varškę iš parduotuvės, o vėliau, kai persikrausčiau iš Vilniaus į kaimą, tai jau galėjau valgyt žalio pieno rūgpienį ir varškę.
Šiaip, tikslas visuomet buvo- maitintis žaliai 100proc, bet tikrai nebuvau 100 proc zaliavalge visą 100 proc laiko.
Vaiko gimimas- nuostabus magiškas išgyvenimas.. natūralus, greitas, labai gamtinis.. vaikas gimė sverdamas 3000 gr, aš pati per nėštumą priaugau vos 8 kg. Na ir ką.. kelionė mūsų tęsiasi toliau.. Sūnui jau beveik 1,3 metai.. PO sūnaus gimimo pabuvome trumpai ir veganais, po to įtraukėm (na, aš įtraukiau, nes vaikas tiesiog žindė mane) žalią kaimišką sviestą ir medų, vėliau bandžiau vėl valgyt raugintą pieną, kuris sukeldavo man stiprius galvos skausmus (tik reikėjo laiko, kad suvokčiau tiesioginę priklausomybę tarp galvos sakumų ir pieno valgymo), apsistojom ties žaliais trinias, taigi šiai dienai esam ovo-vegetarai ir žaliavalgiai.. Stengiuosi valgyt kuo natūraliau, pagal sezoną ir vietinius produktus arba bent jau tuos, kurie gali mūsuose augti, tarkim, aguonos, saulėgrąžos, lynų sėmenys yra importuoti, bet gali augti ir LT..
Gyvenu kaime Dzūkijoje, ramiai, tyliai ir gan uždarai..
Žaliavalgystė man- tiesiog sveikos, natūralios gyvensenos dalis, stengiuosi labai jos nesureikšminti, bet suprantu ir jos tikrąją vertę savo gyvenime, juk jį man padovanojo Sūnelį.. Iki šiol niekam atvirai apie savo žaliavalgystę nepasakojau, būdama svečiuose tiesiog atsisakydavau vaišių, arba gerdavau arbatą ir pasivaišindavau tuo, kas man atrodė "nekalčiausiai".. Labai jau man nesinori nei skriausti žmonių, nei į ilgus pasakojimus leistis.. seniau patikdavo "pakovoti", o dabar norisi taikiai, be nereikalingų emocijų ir audrų bendrauti..

kam įdomu, kiek plačiau rašiau savo saite http://www.aum.lt/


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 09 Gru 2010, 10:01 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:07 Gru 2010, 13:56
Karma: + 1 -
Pranešimai:147
Labai įdomi istorija, aš apie jus buvau skaičiusi, tik nepamaniau, kad čia vienas r tas pats žmogus ;-)
Noriu paklausti, kaip į jūsų pasirinkimą reaguoja artimieji, manau, kad neina nuslėpti tokių pasikeitimų. Tarkime vyras, jis šalia, ar jam teko patapti žaliavalgiu, ar gaminate įvairų maistą ? Papasakokite ;-)


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 09 Gru 2010, 16:19 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:02 Gru 2010, 23:16
Karma: + 0 -
Pranešimai:18
Gal aš praskaičiau, ar neradau... Ar RAW mityba padėjo nugalėti tuos išvardintus sveikatos sutrikimus?


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 09 Gru 2010, 18:10 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Nežinau:) Jaučiuosi - sveika, simptomų jokių nebėra..
Prieš pat mitybos pakeitimą atlikau folio fiagnostiką pas homeopatijos specialistą, tada man buvo pasakyta, kad šios problemos yra- silpna skydliaukės ir kiaušidžių funkcija, viso virškinamojo trakto disbalansas ir 12pirštės uždegimas. Daugiau nesityriau. Į pirmųjų metų pabaigą skaudėjo pilvo apačia, jaučiau disbalansą skydliaukės srityje, svyravo nuotaiką, būdavo silpna. Įtariu, kad tai buvo dėl šių organų regeneracijos proceso, kito paaiškinimo neturiu, nes viskas stebuklingai išgaravo per porą mns prieš pat nėštumą.


Situaciją savo šeimoje kiek vėliau aprašysiu. Bet man- pasisekė su mano artimaisiais :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 11 Gru 2010, 08:00 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Db dėl mano santykių šeimoje.. na, pirmiausiai jie yra pagrįsti tuo, kad esu dominaniškas, valingas ir stiprus žmogus, nors iš pažiūros ir nesimato.. tai iš to išplaukia ir visi mano santykiai :D
kadangi mano eksperimentai su dieta prasidėjo, kai buvau 20ties ir iki šiol nenugaišau, bet kaip tik žalios mitybos pagalba "senėjimo" procesą atsukau atgal ir atsikračiau tam tikrų sveikatos problemų, taigi iš mano tėvų pusės būtų kvaila ką nors prieš žaliavalgystę sakyt. be to, nesu tas žmogus, kuris daro ką nors neapmąstydamas ir neturėdamas tam teorinio pagrindo, taigi su manimi sunku ginčytis, kadangi l.sudėtinga ginčytis su žmogumi, kuris tvirtai žino ir tiki tuo, ką jis daro. jei aš abėjoju, aš pasirenku saugiausią varinatą, kaip kad mano sugrįžimas prie pieniškų produktų nėštumo metu ir prie žalių trynių dabar.
aišku, norėtųsi mano artimiems, ir kad būčiau sveika, žvali, bet kad ir būčiau tokia pat (valgyčiau tą patį). žmonės jaučiasi saugiau- jei aplinkiniai yra tokie patys, kaip ir jie. kai mūsų artimieji keičia ką nors savo gyvenime, tai suteikia mums tam tikrą nerimą ir nesaugumą, nes primena, kad ir mes turime keistis, augti ir kad mes, galbūt, užsitupėjome, užsisėdėjome, apaugome atgyvenusiais įpročiais ir įsitikinimais. taigi gal esu tam tikras šauktukas savo šeimoje - "nemiegok" :D
mama mano nėštumo metu patapo vegetarė, dabar po truputį įsijungia ir mano tėvas. šiaip, mano mama l.pozityviai žiūri į žaliavalgystę, taikosi į žaliavalgių gretas, mielai valgo mano daržovių sriubas, vakarais -būtinai salotų puodas.. bet žinoma, žinoma, svajoja, kai mano Sūnus paaugs ir ji galės jam ką nors neleistino "įsūdyt", nes mūsų kultūroje tai yra norma- parodyt savo meilę kitam žmogui jį gerokai prišėrus. na, juk taip savo meilę parodyt yra lengviausia..
mano vyriškis.. jis pozityviai reaguoja į viską, kas neša sveikatą. juolab, jei tai nekainuoja brangiai:D pats yra lakto-vegetaras, valgo l.paprastą vegetarišką maistą, kartais aš gaminu jam, kartais jis pats. stengiuosi, kad prieš pusryčius ir pietūs gautų savo "žalią porciją", kartais visas maistas gali būti žalias. apie vaiko mitybą nenusimano ir nesikiša, perkelė man visą atsakomybę. taip buvo nuo nėštumo pradžios ir ne be mano pastangų. aš manau, kad vyrams nebūtina į visus bobiškus išgyvenimus kištis. pasirūpinti savo sveikata, išnešioti sveiką vaiką, sveikai jį pagimdyt ir duoti gerą sveiką startą gyvenimo pradžioje- moters užduotis. manau, kad vyras taps tikrų tėvų, vaiko auklėtoju ir partneriu vėliau, o pradžioj jis- rūpinasi savo moterimi. aš- už hierarchiją. beje, kaime ji yra būtina. taigi ir mūsų santykiai kiek pasikeitė po persikėlimo.
uošviai lankosi l.retai ir jokios įtakos man neturi, nes gyvena Kaune. žino, kad esu sveikuolė, kad valgom daug žalių produktų (apie žaliavalgystę sužinojo iš mano dovanotos Boutenko knygos). aš nusiunčiau el.paštu G.Šeldono knygą ir pasakiau, kad mes daug maž prisilaikom tokios mitybos.. ... kadangi, kol vaikas yra žindomas, pas senelius jis be manęs nevažiuos, taigi visos rimtos diskusijos dar bus ateityje. žinoma, jie (tyliai ir beveik nepastebimas ) nepritaria nei ilgam žindymui, nei tam, kad vaikui yra viskas leidžiama, nei mūsų miegojimui vienoje lovoje kartu su vaiku- viskam, ką patys darė kitaip :lol:
taigi mano situacija kaip ir tikrai l.palanki. bet juk mes patys sau tai kuriame :D


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 11 Gru 2010, 10:19 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:07 Gru 2010, 13:56
Karma: + 1 -
Pranešimai:147
Kalbant apie vyrus, aš manau, kad būtų nesąžinninga savo svajones ar tikslus primesti vyrui, vien dėl to,kad moteriai taip atrodo teisingiausia. Juk jie irgi turi savo tikslų ir svajonių, tad aš savo vyriškiui papasakoju,ką perskaičiau,mačiau, kas mano nuomone yra teisinga, bet nebandau versti žaliavalgiauti ;-)


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 11 Gru 2010, 12:04 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
na, manau, vistiek bent koks bendrumas, kryptingumas turėtų būti tarp partneriu ir šiuo klausimu. maistas, valgymas- l.svarbi mūsų gyvenimo dalis, tokioje jau mes bendruomenėje gyvenam. tiek, kiek aš galiu, tiek aš pasiūlau žalio maisto. o šiaip tai tikrai- tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas.


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 12 Gru 2010, 11:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:11 Gru 2010, 19:38
Karma: + 3 -
Pranešimai:53
Bandyt priversti kitą žmogų kažką daryt yra mažų mažiusiai neefektyvų. Vieną kartą gali priverst, visą gyvenimą - tikrai ne. Visi ilgalaikiai dalykai ateina ne per prievartą, bet per suvokimą. Ir šiaip skamba nesveikai: priversti kitą žmogų kažką daryt. Mylimą žmogų!! Juk jau kas, o partneris tai tikrai turėtų suprąst vienas kitą ir palaikyt. Na, o jei nenori suprąst ir negali palaikyt, tada reikėtų rimtai pagalvot ar aš tikrai myliu tą žmogų, ar noriu būti su juo.

Geriausia, kai tiesiog susitinka du žmonės, kurie į tuos pačius dalykus žiūri panašiai.

:)


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 12 Gru 2010, 22:24 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:08 Gru 2010, 19:08
Karma: + 15 -
Pranešimai:682
na taip geriausia, kai susitinka du zmones, kurie nuo pradziu ziuri panasiai. Bet gyvenimas eina, kazkuom domiesi, kazka veiki, ivyksta ivykiai kazkokie, kurie keicia. Ir pradedi dometis sveikata, mityba, galu gale ne tik domiesi, bet po truputi ir kazka darai, keiti savo gyvenime, mityboje, o tavo partneriui tai nera labai idomu ir neatrodo reiksminga ir jis nelabai nori sioje vietgoje keistis. Ir gaunasi, kad as beveik zaliavalge, o vyras visavalgis ir dar turintis zalingu iprociu :D tada buna daznai sunkoka, norisi toleruoti, myleti, gerbti jo pasirinkima, bet kartais buna slykstu ziureti kaip jis valgo mesa arba ruko cigaretes. Ka tuomet daryti?:)) jis pritaria man, patinka kad vaikai sveikai maitinami, labai dziaugiasi, bet past keitis nelabai nori, jam yra skanu jo maistas, nors lentynose stovi daug gnygu apie sveika gyvenimo buda, mityba, jis ju nelinkes skaityti, o jose viskas paaiskinta, ta informacija gal padarytu itaka. Atrodo kad zmogus pasikeis tik tada, kai susirgs kokia liga, nors manau net tada jis gydysis tradicine medicina, o tikliau nesigydys, o malsins simptomus, ir net liga neprivers jo susimastyti ir kazka keisti.


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 12 Gru 2010, 22:58 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:11 Gru 2010, 19:38
Karma: + 3 -
Pranešimai:53
Nežinau ką ir patart.. Neturiu nei žmonos, nei vaikų, nors dažnai pagalvoju ką pats daryčiau, jei taip būtų ir tiesą sakant neįsivaizduoju.. Na, vieną pliusą iškart matau - bent jau supranta jus, tai jau gerai. O jums galiu tik tiek pasakyt - jei galit priimkit ir mylėkit, jei ne - palikit ir pamirškit. Bet manau, kad su išvadom skubėt tikrai nereikia, gyvenimas kupinas stebuklų ir vienas jų - laikas. Tai kad linkiu jums daug kantrybės!


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 13 Gru 2010, 16:57 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Aš tai tikiu dvasine partneryste. Tokiu atveju, abu partneriai auga, tobulėja ir praturtina vienas kitą.. Tam tikrais momentais tai vienas, tai kitas bus dvasinis lyderis, svarbu, kad kitas labai neatsiliktų.. Kad ir kaip būtų, mūsų partneris -mūsų atspindys, gal nevisai tikslus. Kai mane kažkas pradeda erzinti mano artimuosiuose, aš suprantu, kad man atėjo laikas savy kažką keisti.. na ir reikia duoti laiko pasauliui (ir žmonėms) pasikeisti.. mes patys į pokyčius atėjome ne per vieną dieną, taigi kodėl turime tikėtis, kad mūsų artimieji tuojau pat pradės atitikti mus, naujuosius..


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 13 Gru 2010, 17:51 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:07 Gru 2010, 13:56
Karma: + 1 -
Pranešimai:147
Jelena rašė:
Aš tai tikiu dvasine partneryste. Tokiu atveju, abu partneriai auga, tobulėja ir praturtina vienas kitą.. Tam tikrais momentais tai vienas, tai kitas bus dvasinis lyderis, svarbu, kad kitas labai neatsiliktų.. Kad ir kaip būtų, mūsų partneris -mūsų atspindys, gal nevisai tikslus. Kai mane kažkas pradeda erzinti mano artimuosiuose, aš suprantu, kad man atėjo laikas savy kažką keisti.. na ir reikia duoti laiko pasauliui (ir žmonėms) pasikeisti.. mes patys į pokyčius atėjome ne per vieną dieną, taigi kodėl turime tikėtis, kad mūsų artimieji tuojau pat pradės atitikti mus, naujuosius..

Kokie pasmingi žodžiai, ......... man dar neįkandama užduotis žinias paversti darbais ;-(, bet mes nuslydome nuo temos ;-) Jelena, papasakok, kas sunkiausia buvo pradėjus žaliavalgiauti? Prisimink, ir mums papasakok ar keitėsi tavo draugų ratas?
P.S. Kažkokiam Tado Lomano interviu girdėjau, kad į jį draugai pažiūrėjo kaip į savą, tik tada, kada jis paėmė pyrago gabalėlį nuo stalo.


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 14 Gru 2010, 22:07 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Renata, čia, asmeniniame dienoraštyje, neįmanoma nuslysti nuo temos, čia apie bet ką galima kalbėt.

Pradžioje buvo sunku, nes protas norėjo senų įprastų skonių. Aš buvau pripratusi prie labai paprastų vegetariškų patiekalų, bet kava, sūris, juoda duona ir keptos bulvės patapo man didžiausiu narkotiku. Na, juodos duonos namie nebūdavo, bulves reikia ilgai ruošti, taigi spėji apsigalvoti, o va į sūrio ir kavos "liūną" tai įkrisdavau.. dažniausiai per baliukus darbe ar kai lankydavausi pas drauge. Aš stengiausi viešai neakcentuoti pokyčių savo racione, ir tai buvo lengva. Visi žinojo, kad esu vegetarė, taigi niekam nerūpėjo, ar valgau žalias daržoves ar nežalias per pietų pertrauką darbe. Per firmos baliukus niekada neatsisakydavau vyno taurės. Bet kad niekas nestebėjo, kiek nugeriu ar nenugeriu.. Jei nenori išsiskirti, tai niekas ir nekreips į tave dėmesio. Į svečius važiuodavau arba su vaisiais arba su kokias labai paprastais riestainiais ir vieną-kitą suvalgydavau prie arbatos. Aš nebuvau fanatikė, galimybė retkarčiais suvalgyt ką nors nežalio manęs negąsdino, tačiau tai tikrai buvo l.paprasti produktai. Kitų ir nesinorėjo.
Kaip gyvena žmonės, kurie turėjo aktyvų socialinį gyvenimą, gėrė alutį savaitgaliais, valgė čipsus ir staiga atsisakę viso šito, kaip jie susitvarko su savo aplinka- net neįsivaizduoju.. aš jokių labai artimų kontaktų, aktyvios socializacijos neturėjau..


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 15 Gru 2010, 08:43 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:09 Gru 2010, 17:00
Karma: + 4 -
Pranešimai:104
Jelena rašė:
Renata, čia, asmeniniame dienoraštyje, neįmanoma nuslysti nuo temos, čia apie bet ką galima kalbėt.

Pradžioje buvo sunku, nes protas norėjo senų įprastų skonių. Aš buvau pripratusi prie labai paprastų vegetariškų patiekalų, bet kava, sūris, juoda duona ir keptos bulvės patapo man didžiausiu narkotiku. Na, juodos duonos namie nebūdavo, bulves reikia ilgai ruošti, taigi spėji apsigalvoti, o va į sūrio ir kavos "liūną" tai įkrisdavau.. dažniausiai per baliukus darbe ar kai lankydavausi pas drauge. Aš stengiausi viešai neakcentuoti pokyčių savo racione, ir tai buvo lengva. Visi žinojo, kad esu vegetarė, taigi niekam nerūpėjo, ar valgau žalias daržoves ar nežalias per pietų pertrauką darbe. Per firmos baliukus niekada neatsisakydavau vyno taurės. Bet kad niekas nestebėjo, kiek nugeriu ar nenugeriu.. Jei nenori išsiskirti, tai niekas ir nekreips į tave dėmesio. Į svečius važiuodavau arba su vaisiais arba su kokias labai paprastais riestainiais ir vieną-kitą suvalgydavau prie arbatos. Aš nebuvau fanatikė, galimybė retkarčiais suvalgyt ką nors nežalio manęs negąsdino, tačiau tai tikrai buvo l.paprasti produktai. Kitų ir nesinorėjo.
Kaip gyvena žmonės, kurie turėjo aktyvų socialinį gyvenimą, gėrė alutį savaitgaliais, valgė čipsus ir staiga atsisakę viso šito, kaip jie susitvarko su savo aplinka- net neįsivaizduoju.. aš jokių labai artimų kontaktų, aktyvios socializacijos neturėjau..


Va čia man labai artimas nedogmatiškas požiūris :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 15 Gru 2010, 11:06 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Mano atveju šis nedogmatiškas požiūris labai švelniai padėjo susigyventi su žaliavalgyste, visos pagundos palaipsniui be jokių didelių pastangų iš mano pusės atkrito. Dabar turiu imunitetą ir duonai ir bulvėms ir bet kam:) Kartais norisi "ko nors", bet jau tikrai tas "kas nors" būna žalias.. mano kelias buvo ir yra be prievartos.


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 19:28 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:07 Gru 2010, 13:56
Karma: + 1 -
Pranešimai:147
o kaip tavo sūnelis?ar jis turi kokių mėgstamų skanumynų, kurių prašo? ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 20 Sau 2011, 10:21 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Šiokį tokį tingumą man atneša žiemą, nors aš ir labai myliu šį sezoną.
Su vaiko mityba yra ne viskas paprasta. Aš tikėjausi, kad mano neišlepintam maistu vaikui, nelabai rūpi įvairumas ir "apipavidalimas", bet deja, rūpi. Dar šalia to, vaiko apetitą įtakoja ir jo augimas, jo psichologinė raida- kartais jis nori valgyti pats, kartais tikisi pagalbos, kartais nori valgyt, bet užsižaidžia su maistu ir lieka alkanas, kartais jam norisi paerzinti mane, taigi prašo maistą, bet nevalgo.
Obuoliai visada buvo jo meilė numeris vienas, ir tebeliko tarp favoritų. Nuo metų duodu bananus (iki metų nedaviau jokios "egzotikos" praktiškai), juos taip pat mėgsta. Prieš mėnesį labai noriai valgė tiesiog smulkintus kopūstus, be nieko, be jokių priedų. Po to "užplaukė" savarankišmumo priepuolis, taigi bandė valgyt salotas pats, o aš į jas dėdavau savas maltas daržoves, taip konsistencija tampa "lipnesnė", taigi vaikui patogiau valgyt. Vėliau atsibodo vaidinti "dideli savarankišką" berniuką ir pradėjo tiesiog žaisti su savo salotomis, lėkštute. Kadangi vaikui labiausiai patinka valgyt pačiam, taigi vėl pradėjau džiovintuve džiovinti sausainukus, kuriuos jis gali valgyt pats. Patinka tiek saldesni, tiek sūresni patiekalai. Labai nestabilus apetitas, nors obuolių, bananų niekada neatsisako, bet dar būna vienas -kitas favoritas, kuris nuolat keičiasi. Tarp tų "antros eilės" favoritų buvo daiginti kviečiai, kopūstai, burokėlis, kiaušinio trynis, cukinija, pomidorai. Meilė jiems išlieka vieną- dvi savaites, vėliau, matyt, persisotina.


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 18 Vas 2011, 07:48 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Vis noriu pasidalinti info, kurią perskaičiau pas vieną žaliavalgį, turintį biocheminį išsilavinimą. JIs rašo, kad vaisiai (ir kiek mažiau daržovės) parduotuvėje visi yra pažeisti grybelio. Rašo, kad infraraudonųjų spindulių lempa efektyviai žudo grybelį, nes ji yra saulės spindulių analogas, o saulė - grybelio priešas. Taigi, manau, galima savo namuose organizuoti "jaunojo chemiko kampelį", kur pasistatyt šią stebuklingą lempą (mačiau senukuose apie 30 lt kainuojančią) ir palaikyt iš parduotuvės atneštą "derlių". Aš planuoju tokią lempą įsirengti savo rūsyje ir reguliariai ją įjungti.
Turiu dar kvarco lempą, įdomu, gal ir ją galima būtų naudoti vaisių ir daržovių sandėliavimo patalpoms dezinfikuoti šiek tiek. Bet nežinau, ar tai nekenksminga.. gal kas žino ką nors apie kvarco poveikį maistinėm medžiagom ir pasidalintų savo informaciją???

Dar pasigirsiu, kad per atšilimus sugebėjau prisikasti sau topinambo, taigi jau džiaugiuosi pirmu šių metų derliumi :) Perskaičiau, kad topinambas taip stipriai įtakoja mūsų žarnyno mikrofloros sveikatingumą, kad mineralinių druskų pasisavinimas labai padidėja, tarkim kalcis pasisavina iki 60 proc geriau (radau tyrimuką apie tai). Vienas niuansas, kad visgi šis produktas yra pakankamai "agresyvus" ir skatina dujų atsiradimą žarnyne, taigi labai daug jo nesuvalgysi. Žinau, kad topinambą marinuoja, raugina, bet aš po trumpo eksperimento su raugintais produktais vėl patapau labai skeptiška jų atžvilgiu.
beje, sūnus mano topinambus mėgsta. dar praeitą sezoną jo susižavėjo. bet žalios bulvės jam dabar patinka labiau :) pjaustau bulves, įdedu dar likusios nuo sulčių morkų ir burokėlių ląstelienos, svogūnų ir druskos- kapojam su mielu noru.


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 18 Vas 2011, 07:55 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Mano draugė-žaliavalgė iš Piterio pasidalino, kad jos vaikeliui darė tyrimus ir rado askaridžių ir dar kažkokių parazitų kiaušinius.. Aš išsigandau ir paskelibiau "parazitams karą". Mano tėvai visą savaitę gėrė pelynus, namie gyvenantys gyvūnai gavo tabletkas, aš- ŠPrakšalaną su pelynų nuovirų (gerti pelynus laktacijos metu negalima, o per ŠP šis vanduo tiesiog tranzitu pereina per žarnyną, bet, tikiuos, darbą savo padaro), sūnus ir jo tėvas gavo juodojo riešuto tinktūros, turime parsisiuntę iš Jav. Beje, sūnus gaudavo juodojo riešuto kapsules ir tinktūrą dar metų nebūdamas, labai mažais kiekiais, nereguliariai, bet gaudavo. Turiu šiokią tokią paranoją.. :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 19 Vas 2011, 00:57 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:18 Gru 2010, 02:01
Karma: + 8 -
Pranešimai:161
Lytis: Moteriška
Vietovė: Lietuva
Elenute,buk pasveikinta.
Infraraudonieji-tai tie saules skleidziami spinduliai,kurie duoda tik! shiluma.
Dar saule spinduliuoja ultravioletinius.,kurie duoda idegima,odoj vit D ,zudo ivairias bacilas-net tuberkulina! Kvarcinis stiklas juos praleidzia! Paprastas stiklas-ne.
Grybeliai-tai irgi grybai,kaip mieles, pelesiai ir...baravykai. Saulutes spinduliai jiems visoki patinka ;) nes nekiek ju nezudo...

_________________
http://gerazemdirbyste.home.lt/


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 19 Vas 2011, 07:52 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Dėkui, Smilga

ar tikrai- tikrai esi tikra kad nepadės tie spinduliai nuo grybelio ar tik prielaidą darai?? nes šiaip tai ta info parašė "moksliukas", Andrejus Nikolajevas savo dienoraštyje, kuris kaip ir yra autoritetas, o ir jo dienoraštyje forume daug visokių protingų galvų renkasi ir neduoda jam labai "į pievas nugrybauti".
Ir juk yra ta superine lempa, kuri gydo, pati įsivesk į paiešką, pamatysi, jai ten prirašo visokiausias savybes, o ji ir yra infraraudonųjų spindulių. Nebent aš tuose visuose spinduliuose- infra ir ultra susimakalavau??
Gal būt tiesioginis poveikis koncentruoto spindulio grybams nepatinka, todėl tas žmogus taip teigė?? Reikia man pasitikslinti, apie kokius konkrečiai spindulius buvo kalbėta. Nes aš jau tikėjausi, kad nusipirksiu Senukuose lempą ir išspręsiu visas problemas daržovių laikymo.
Tai, prašau pasidalinti plačiau savo išvedžiojimais.


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 19 Vas 2011, 09:28 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:18 Gru 2010, 02:01
Karma: + 8 -
Pranešimai:161
Lytis: Moteriška
Vietovė: Lietuva
Grybeliai-vaiko burnos pienlige gydoma soda,moteru kandida alba-ishrugomis ir visokiais klotrimazol,shiais ir koju grybelius gydo. Bet neishrasho jokiu spimduliu!

_________________
http://gerazemdirbyste.home.lt/


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 19 Vas 2011, 10:06 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Užsiregistravo:02 Gru 2010, 11:52
Karma: + 40 -
Pranešimai:1032
Smilga,
aš uždaviau klausimą šios minties autoriui, žiūrėsiu, ką atsakys. nes man pačiai šis klausimas yra labai aktualus, ir būtų super, jei lempa bent kiek padėtų.
o tai, kad grybelį gydo antibiotikais- tai man ne argumentas. mūsų medicina daug keistenybių susigalvojo. pas mus ir alergiją vaikams pediatrai gydo visokiais tepalais ir tabletkom, o ne rekomenduodami valytis organizmą ir keisti gyvenimo būdą į natūralesnį, sveikesnį.


Į viršų
 Aprašymas  
 

Re: Gražus tas paprastas gyvenimas...
StandartinėParašytas: 19 Vas 2011, 10:10 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo:18 Gru 2010, 02:01
Karma: + 8 -
Pranešimai:161
Lytis: Moteriška
Vietovė: Lietuva
:)

_________________
http://gerazemdirbyste.home.lt/


Paskutinį kartą redagavo Smilga 10 Kov 2011, 00:19. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 58 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas


Visos datos yra UTC + 2 valandos


  Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Parama forumui


Paremkite svetainę SMS žinute

Founded by AUM.lt
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Installed by Serveriai.lt
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007